Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nedved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi videosunu çeker koyarım bi yere.Ben çok bişey beklemiyorum açıkçası ama ses trafikte araçlar tarafından biraz fark edilsin yeter.Performansta çok bişey değişeceğini sanmıyorum.Ağırlık olarak orjinal egzosttan daha hafif diye biliyorum.Yarın kargolanacakmış egzost,büyük ihtimal cumartesi gelir.Eğer gelirse o gün taktırırım
    çok iyi olur ya. bi' fikir oluşur hiç olmazsa kafamda. şu an motorumda tek eksik gördüğüm; trafikte fark edilmek açısından egzost. aynı düşüncedeyiz.
    performans olarak düşüş olmasın da; zaten artış da beklemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Evet çok hoş gerçekten.Bende bu egzostun karbon kapaklı modelini aldım full headers dahil.Bu full carbon olanı.Tiger egzosttan görüştüğüm yetkili kişi ses olarak bi farkının olmadığını söyledi.Bakalım görücez
    güzel haberlerini bekliyorum kardeşim. hem 450 TL da çok uygun. ses olarak da tatmin ederse; ohh miss!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 2000rr
    bu egzoz isi motorda ilgincmiş yaa şasırdım. ben arabaya almıştım jsv racing silencerlı performans egzozu sıfırı 230 du ben 2. el 100 e aldım. harbi harika egzozdu. acep motorlarda diger susturucular yok ondan mı cok ónemli bu egzoz işi?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    arkadaşlar mehraba;
    az önce 8bin bakımımı yaptırıp geldim.
    -yağ değişti
    -buji değişti
    -hava filtresi değişti
    -zincir temizlenip yağlandı (fazla bakamadığım için zincirime birdahaki bakımda değişebilir dediler )
    -genel bakım ve kontroller yapıldı, eksik ve hatalı takılmış parçaların yerlerini gördüm ve düzelttirdim(4binde bazı parçaları tam oturtmamışlar.)

toplam 125 lira sulayıp geldim.

balatayı da sordum.kontrol etti, daha yarısındasın 4 bin daha götürür dedi ön için, arkada daha birşey yokmuş.

Durum bundan ibaret.Fiyat nasıl sizce
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mehraba;
    az önce 8bin bakımımı yaptırıp geldim.
    -yağ değişti
    -buji değişti
    -hava filtresi değişti
    -zincir temizlenip yağlandı (fazla bakamadığım için zincirime birdahaki bakımda değişebilir dediler )
    -genel bakım ve kontroller yapıldı, eksik ve hatalı takılmış parçaların yerlerini gördüm ve düzelttirdim(4binde bazı parçaları tam oturtmamışlar.)

toplam 125 lira sulayıp geldim.

balatayı da sordum.kontrol etti, daha yarısındasın 4 bin daha götürür dedi ön için, arkada daha birşey yokmuş.

Durum bundan ibaret.Fiyat nasıl sizce
    Ben yağ değişimi ve zincir temizleme yağlamaya+işçilik dahil 32 Tl verdim.Hava filtresi 35 lira filan olması lazım.Buji kaç para bilmiyorum ama hepsi 125 tutmaması lazım bence.Bana biraz fazla gibi geldi.

Motosikleti
    YZF R25
    filtre 17,73 tl
    tapa ulu 1,04 tl
    buji cr8e 17,30 tl
    yağ 21,19 tl
    periyodik bakım işçiliği (1,2 saat) 30 tl
    zincir bakım işçiliği 15 tl
    en aşağıda birde işçilik tutarı 51 var

periyodik bakım işçiliği 30tl + işçilik tutarı 50 tl.
    2 defa mı işçilik anlınmış saçma sapan bişeyler var gibi burada.gerçekten kafa gıcıklayıcı işler.servis hakikaten 10 numara ama söylemeden herşeyini kontrol edip eline teslim ediyolar motoru şıkır şıkır alıyosun ama.iyi de kamçılıyo herifler

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    benim motor 6binde su an eleman 8binde balatalar değişir dedi ki ben balatayı çok kullanmamaya calısıyorum
    agresıf kullanmam ama kocaeli yokuslardan olustugu ıcın bı ıhtımal dıyorum ama en az 10bin goturmelı bence artı on arka balata 154 dedı konsuk

Motosikleti
    YZF R25
    yani, dediğin gibi ortalama 10 12 bin götürecek beni de ki normal olan bu.normalden fazla yokuş yukarı ve aşağı varsa fazla yemiş olabilir dorudur.fakat zincir olayı canımı sıktı.özel aparat yaptırabilirsin sanayiden servisdeki elemanı.videosunu aldım yaptırtmaya çalışacağım biryerden.siz nası yapıyorsunuz bu yağlama işini ? sürekli motoru ileri geri götür getir baş edilmez 500km de bir

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    aynen dediğin gibi 500 km de bir ileri geri hareket ettirerek yağlıyoruz çoğumuz dostum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtre 17,73 tl
    tapa ulu 1,04 tl
    buji cr8e 17,30 tl
    yağ 21,19 tl
    periyodik bakım işçiliği (1,2 saat) 30 tl
    zincir bakım işçiliği 15 tl
    en aşağıda birde işçilik tutarı 51 var

periyodik bakım işçiliği 30tl + işçilik tutarı 50 tl.
    2 defa mı işçilik anlınmış saçma sapan bişeyler var gibi burada.gerçekten kafa gıcıklayıcı işler.servis hakikaten 10 numara ama söylemeden herşeyini kontrol edip eline teslim ediyolar motoru şıkır şıkır alıyosun ama.iyi de kamçılıyo herifler
    Bu işte bi gariplik var.. Toplam parça maliyeti 57 tl. işçilik 78 tl 1.2 saat işçilik 30 tl işe 3.5 saate yakın işçilik yazılmış.. Zincir germe ve yağlama 10 dakilalık iş 35 dk işçilik yazılmış

Klasik işçilikleri 2-3 kat abartma olayları. Neyse motorun diğer bakımlarda olmayan hava filtresi değişimi ve buji değişimi yapılmış. güle güle kullan

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yağmura yakalananınız var mı ? Ben çok fena yakalandım.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağmura yakalananınız var mı ? Ben çok fena yakalandım.
    Kirlenmek güzeldir

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kirlenmek güzeldir
    Zaten çok pisti iyi oldu Şimdi havalar durulunca yeni adığım jant şeritlerini yapıştırıcam.Normal kırmızı jant şeridinden çok daha estetik ve güzel duruyo.Bayadır bulamıyodum piyasada feyizoğluna yeni gelmiş

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar bende 4bin bakımdan geldim bana sormadan hava filtresini değiştirmişler,toplamda 81 lira tuttu.dedim niye değiştirdiniz hava filtresini,benzin sarfiyatın azalır performansın artar dediler.ula hava filtresinin ne işe yaradığını sormuyorum,bana böyle bir açıklama yapıyor.zaten gıcık oluyorum adamlara birde sormadan iş yapıyorlar daha 4binde hava filtresi güzelce temizlenir geri takılır.gerçi değiştiklerine dair bir şey de yok değiştik diyorlar eskisini filan görmedim.şu garanti olayı olmasa hiç uğramıcam bile.

Motosikleti
    bu arada arkadaşlar motorumu gt comet almak için satıyordum,motoru sattığım adam 1 hafta sonra parayı verecem dedi,bende vazgeçtim satmaktan,eski model comet alınca elimde kalacak satamayacağım onun yerine 1 sene bekleyip duke 200 almaya karar verdim,hem tam benim tarzıma uygun hemde hayalimin markası.neyse şimdilik cbr cıyız :D biraz da fotoğraf atayım...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    konu dışına çıkmak olacak ama,neden eski comet alıyorsun,bizim cbr125 lerin fiyatına alınacak comet lar eski değil...

Motosikleti
    valla 6bine satıyordum ben,ama çok temiz bir 2007 bulmuştum 5bine onu alacaktım.o kadar temiz motorda bulamazdım hele 6bine mahvolmuş 2009 model alabiliyorsun.neyse ya duke 200 beklemek bana yeterince moral ve destek oluyor.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    gt250r forumunda Tolga Can var 7000 e satıyor motorunu,4000 kmde 2012 model.Gerçi biliyorsundur.Bu arada sende zs200 gy varmı??

Motosikleti
    pain kafamı karıştırma ya tam karar verdim zaten.:D evet zs 200 var.ne oldu :D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    :D öyle arkadaşa motor geçici olarak,hesaplı bir motor araştırırken bu gy lere sardım,biliyorsun pek çok marka getirmiş bu motoru.Yorumları okudum ufak tefek aksaklıklar dışından iyi motor galba.80000 km filan yapan varmış.Birde merak ettiğim bu motorlarla yol yapılırmı,yolda motoru yormadan max ne hızla gidilir.Bunlar kafama takılmıştı...(bu arada arkadaşa bakarken bendemi böyle birşey alsam yada arkadaşa alır sonra ben binerim gibi fikirler oluştu:D)

Motosikleti
    fazla konu kirliliği olacak kendi başlığından öğrenebilirsin ama kısaca bilgi vereyim.ben genelde cross amaçlı kullanıyorum.uzun yolda çok yorar hem rahat değil hem titreşim ama gerçekten sağlam motor,o kadar zorluyorum düşüyorum kalkıyorum hiç bir şey olmuyor.amal1500 lira gibi bir parayı gözünden çıkaracaksın alabildiğin en ucuz motoru alacaksın(1000 lira gibi) geri kalan 500 lirayı motora harcayacaksın kendin bileceksin motoru,şahsen ben öyle yaptım gayet memnunum.benim motorun arka dişli çok büyük ön dişli çok küçük arazi için olduğundan son hızı 85 filan ama 5. viteste bile motor zorlanmadan kalkıyor.normal dişli setiyle son hız 120 filan motoru yormadan 90-100 arası rahat gidersin.
    herkesten özür diliyorum konu dışı yazdığım için...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler