Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    off off sımdı aradım bayıyı war mı dedım gelısme nısan ılk haftası beklıoduk 15 -20 sı dendı motoru almadn once arastır bekle ehlıyetı bekle para bırıktırırken bekle sımdıde motorun gelmesı bekle omrumu yedı sezon acıldı bız hala motor beklıyoruz....
    Aynı durumdayım bende sparişi verdik nisan ortası dediler banada demekki sallamıyolarmış=)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun yağını değiştirdim.Faturada castrol 10-40 scooter yağı yazıyo 1,4 litre :S

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

Fikri olan var mı arkadaşlar çok huzursuz oldum

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

Resmen yanlış yağ koydular napıcam ben şimdi
    Scooter yağları vitesli motorlarda kullanılmıyor benim bildiğim.ayrıca serviste mi değiştirdin?belki de senin motora kullandıkları yağın etiketi yoktur onun yerine 1.4 lt scooter yağı aynı fiyat diye onu seçmişlerdir.yoksa fazla yağ tahliyeden akar.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorun yağını değiştirdim.Faturada castrol 10-40 scooter yağı yazıyo 1,4 litre :S

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

Fikri olan var mı arkadaşlar çok huzursuz oldum

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

Resmen yanlış yağ koydular napıcam ben şimdi
    Güngör de mi değişti?. Benimde anes teki faturada yanlış olmasın ama shell 15-40 yazıyordu. Yaz ortası diyemi yoksa hepmi 15-40 kullanıyorlar bilyorum. Ama servise gelen paket motorlarına da 2-3 bin devir fazla çeviren cbr125 e de aynı yağı koyuyorlar. Bi zararı olurmu bilmiyorum

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter yağları vitesli motorlarda kullanılmıyor benim bildiğim.ayrıca serviste mi değiştirdin?belki de senin motora kullandıkları yağın etiketi yoktur onun yerine 1.4 lt scooter yağı aynı fiyat diye onu seçmişlerdir.yoksa fazla yağ tahliyeden akar.
    Yok hayir aradim sordum
    Evet scooter yagi bi sorun olmaz dediler

---------- Post added at 18:10 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güngör de mi değişti?. Benimde anes teki faturada yanlış olmasın ama shell 15-40 yazıyordu. Yaz ortası diyemi yoksa hepmi 15-40 kullanıyorlar bilyorum. Ama servise gelen paket motorlarına da 2-3 bin devir fazla çeviren cbr125 e de aynı yağı koyuyorlar. Bi zararı olurmu bilmiyorum
    Evet gungor motor.Kafayi yedim resmen ne olcak simdi.Bisey olmaz diyolar bide.Gungore ne zaman motoru gotursem zararli cikiyorum yeter artik

Motosikleti
    Honda cb125e
    bu servıslere yagı bız goturemıyormuyuz bunun bır standarttı markası yokmu herkez kafasına gore mı koyuyo ark. Servıste calısmıs bıır olrak soylıyım kazanc ıcın herseyı yapar ucuz yag koyarlar bunun bır standarttı hondanın belırlemesı lazım

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    ekrem sana sormuyorlar mı hangi yağ istiyosun diye.böyle saçmalık olmaz scooter yağı ile vitesli motor yağı aynı olsa isim olarak ayırmazlar motosiklet yağı der geçerler,bu güngör motor honda servisi ise honda yı ara şikayet et.güngör motora da git bu yağ ücretsiz değiştirin de.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4t motorlarda scooter yağının ayrı olduğunu duymadım.. 4t tek silindirlere uygun olduğu için mi scooter diye adlandırma yapıyorlar acaba öyleyse bi sorun olmaz. Scooterler genelde hava soğutmalı olduğundan yağın daha kaliteli olması gerekir mantıken

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    ekrem sana sormuyorlar mı hangi yağ istiyosun diye.böyle saçmalık olmaz scooter yağı ile vitesli motor yağı aynı olsa isim olarak ayırmazlar motosiklet yağı der geçerler,bu güngör motor honda servisi ise honda yı ara şikayet et.güngör motora da git bu yağ ücretsiz değiştirin de.

Adam haklı beyler!

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sormadılar.Napıcam şimdi bilmiyorum.Sorun çıkar mı acaba ?

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durumdayım bende sparişi verdik nisan ortası dediler banada demekki sallamıyolarmış=)
    hangı bayıden alıyorsun fıyat ne konustun hos hıcbırı fıyat garantısı vermıyor su gun zam gelse aynen yansıtıcaklar zaten oyle bırsey olsa almam gıdıp ıkıncı el cbr 250 alıcam

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    merhaba arkadaslar honda cbr 125 motorum var 2007 model
    sorun : motorun kontagı acınca elektrık yok vurdurarak calısıyor calısınca gösterge far yanıyor
    sorun akuden yada konjektörden yada sıgortadan kaynaklandıgını nasıl anlayabılırız parcaların sıparını verecegım ama emın olmak ıstıyorum
    sanayıde akuyu kontrol ettırmek ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım sonucları buradan paylasıp dıger arkadaslara da yardımcı olms oluruz
    konjektör 125 tl ımıs aku 50 tl akunun oradakı sıgortalara baktım hepsı saglam ancak baska bır yerde sıgorta varmı ?

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    güngör motorla bende sorun yaşadım arkadaşlar, servis çok ilgisiz ve yavaş, ufak motorlara hiç özen göstermiyolar kaç kere activiaları yere düşürdüklerini gördüm, zaten 1-2 usta var onlarda büyük motorlara bakıyorlar, diğer ufak motorlarla çıraklar ilgileniyor. Ekrem sana tavsiyem bundan sonra konşuk motora gitmen, ayrıca yağ değişimi için servise neden gidiyorsun ki? dışardan kendi yağını kendin al değiştir çok basit bişey yani(hem daha kaliteli yağ koyarsın motora, motul-ipone-repsol vs.)

Motosikleti
    Honda cb125e
    anadolu yakasında sızce en ıyı servıs hangısı fıyat ıscılık kalıtesı olarak kıyaslarsak

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anadolu yakasında sızce en ıyı servıs hangısı fıyat ıscılık kalıtesı olarak kıyaslarsak
    D&B motoru çok övüyorlar, ama bana uzak olduğu için gitme fırsatım olmadı.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güngör motorla bende sorun yaşadım arkadaşlar, servis çok ilgisiz ve yavaş, ufak motorlara hiç özen göstermiyolar kaç kere activiaları yere düşürdüklerini gördüm, zaten 1-2 usta var onlarda büyük motorlara bakıyorlar, diğer ufak motorlarla çıraklar ilgileniyor. Ekrem sana tavsiyem bundan sonra konşuk motora gitmen, ayrıca yağ değişimi için servise neden gidiyorsun ki? dışardan kendi yağını kendin al değiştir çok basit bişey yani(hem daha kaliteli yağ koyarsın motora, motul-ipone-repsol vs.)
    Cenk daha önce hiç değiştirmedim yağ.Pazartesi konşuk motora gidicem.Tam adresini arıyorum şimdi

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Cenk daha önce hiç değiştirmedim yağ.Pazartesi konşuk motora gidicem.Tam adresini arıyorum şimdi
    maltepe carrefour-minibüs yolunu bağlayan cadde üzerinde, kolay bulursun.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maltepe carrefour-minibüs yolunu bağlayan cadde üzerinde, kolay bulursun.
    Teşekkürler cenk.e-5 çok korkutuyo beni ama yapıcak bişey yok artık.

Motosikleti
    Honda cb125e
    otokıng bınasını bılıyorsanız ona gelmeden sagda. Basıt yerı satıstkıler uyuzdu ıns servıs oyle degıldır.

Motosikleti
    CBR 125R'11
    Ekrem bence Konsuk.un servisine git ama tekrar yag degistirme. Durumu anlat bi sikinti olursa degistireyim falan de eger ki olur derse git o servisin agzina sic. Biz sonucta buna para veriyoruz. Hakkini ara ki bi dahakine de boyle yapamasinlar. Ona gore de sikayet edersin.

Motosikleti
    Honda cb125e
    servıs mantıgı ılla olur dıcek bırıncısı olursa rısk almamak ben demıstım demek ıcın ıkıncısı maddı kazanc yag degıstırıp para kzancak... Servıs mantıgı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler