Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ahh ahh daha iki gün önce motorum sağlamken yazıyordum buraya nereden nereyeee. içimden bir şeyler kopmuş gibiyim. Bu arada grenaj koruma takozu takılır mı bizim motorlara yahu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HondaCabbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam abilerim :D
    Bende yakında aranıza katılıcamda ilgimi çekti bende buradayım bundan sonra. Honda beat kullanıcısıyım 2009 model 17.000 de beatım var hafif çizikli sorunsuz. 3.400 - 3.500 civarında sattığım anda Cbr a koşuyorum :D Bu arada satılık beat var aklınızda olsun :D
    Cbr daha performanslıdır Beate göre inşallah alırsın.

yalnız enjeksiyonlu Spacy 110 sıfırı 4.000 lirayken 3 sene 17000 km kullanılmış motoru 3.500 e nasıl satmayı düşünüyosun? Motorunun gerçek ederi 2500-2600 dir

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahh ahh daha iki gün önce motorum sağlamken yazıyordum buraya nereden nereyeee. içimden bir şeyler kopmuş gibiyim. Bu arada grenaj koruma takozu takılır mı bizim motorlara yahu
    Takılıyor tabiki.

http://global.ebay.com/PROTECTOR-ANT...809078148/item

http://global.ebay.com/tamponiprotez...867772164/item

Merhaba arkadaşlar, bende bugün motorumu aldım. Honda CBR 125. Ama aklıma takılan bir kaç soru oldu. Ruhsatın evime gönderileceği söylendi ama zamanı söylemediler. Ne zaman gelir sizce? Birde ehliyet için dosyamı almıştım ama gidip emniyete verip ehliyet olarak almadım. sadece dosya olarak duruyor. Aradan 2-3 sene geçti. Bu durumda tekrar sınava girmem gereklimi? Forumda gerekmeyeceği yazıyor ama eski tarihli. Muhtemelen prosedürler değişmiştir. Haberi olan varmı böyle bir konudan?

junkchanser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    Hayırdır ne oldu?

Alıntı sedatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bende bugün motorumu aldım. Honda CBR 125. Ama aklıma takılan bir kaç soru oldu. Ruhsatın evime gönderileceği söylendi ama zamanı söylemediler. Ne zaman gelir sizce? Birde ehliyet için dosyamı almıştım ama gidip emniyete verip ehliyet olarak almadım. sadece dosya olarak duruyor. Aradan 2-3 sene geçti. Bu durumda tekrar sınava girmem gereklimi? Forumda gerekmeyeceği yazıyor ama eski tarihli. Muhtemelen prosedürler değişmiştir. Haberi olan varmı böyle bir konudan?
    Nereden buldunda aldın hocam motoru ya biz bulamıyoruz :D Sınava girmen gerekmiyor tekrar emniyete başvur çıkart ehliyetini.

Sıfır almadımki, ataşehirde birinden ikinci el aldım. 2007 model, kırmızı istiyordum ama bu turuncu. Çok temizdi diğer baktıklarım sorunlu yada kötü kullanılmıştı bende turuncu olsun yapıcak bişey yok diye aldım gitti Vitesli motor öğrenmek için aldım.

Motosikleti
    CBR250R
    @junkchanser

dostum ufak bir kaza yaptım çizikler var motorda.

arkadaşlar sizce grenajın kırık yerini nasıl onarırım var mı aklında bir fikri olan fiyatları veya sıfır grenaj ?

junkchanser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    @junkchanser

dostum ufak bir kaza yaptım çizikler var motorda.

arkadaşlar sizce grenajın kırık yerini nasıl onarırım var mı aklında bir fikri olan fiyatları veya sıfır grenaj ?
    Geçmiş olsun iyisiniz inşallah ufak çaplımı ? Grenaj fiyatları pahalı diyorlar benide bu yüzden uyarıyor çevrem hep ilk başlıycağın motor grenajsız olsun diye pahalıya patlıyormuş parçaları 1.000tlden fazla olduğunu söylüyorlar ama ben motoru aldığımda şu grenaj koruma ekipmanını almam lazım kesinlikle.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı junkchanser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun iyisiniz inşallah ufak çaplımı ? Grenaj fiyatları pahalı diyorlar benide bu yüzden uyarıyor çevrem hep ilk başlıycağın motor grenajsız olsun diye pahalıya patlıyormuş parçaları 1.000tlden fazla olduğunu söylüyorlar ama ben motoru aldığımda şu grenaj koruma ekipmanını almam lazım kesinlikle.
    Teşekkürler sağolasın, biraz yürürken bacağımda ağrı var şimdilik sağ tarafıma düştüm motorla birlikte bacağım altında kaldı motorun, http://www.motosiklet.net/forum/moto...za-yaptim.html buradan bakabilirsin resimlere konu açmıştım. Çin malı değil ki bu 100 tl veresin grenaj taksınlar yeni adamlar, honda olunca pahalı oluyor tabii ki onarmaya bakacağım motorun fiyakası gitti bence grenajları söküp bin 1 ay falan bana sorarsan yada koruma takozu al tak.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    2009 model beat im var Hiç çiziği yok bile yok. Tertemiz motor 17.000 de.
    Adamın biri çevirdi dün 2005 model 125 repsol var takas düşünürmüsün dedi bugün gidip bakıcam. Kafa kafaya düşüneyimmi sizce fiyatlarını pek bilmiyorum ama 2005 repsoller 3250 lerde filan geziniyor, benim motoru 3400 den aşşağı satasım yoktu.
    [B][COLOR="#FF0000"]HONDA C[COLOR="#000000"]a[/COLOR]B[COLOR="#000000"]ba[/COLOR]R 125 R[/COLOR] <3 [/B]

Motosikleti
    CBR250R
    bugün sipariş verdim şu karbonlar dan Ekrem'in aldığı yerden, yavaş yavaş motoru onarmaya başlıyorum, ufak ufak yerlerden başlayıp kendimi motive etmem lazım ki grenajı sona bırakım ardından elcik ve manetleri değiştirmem gerekiyor.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar; rodaj ayağına motordan bir türlü zevk alamıyordum.bugün 750 km oldu artık diyerek biraz zorladım ve agresif kullandım.yalnız son hız denemesi yapmam hüsranla sonuçlandı.artçı ile hafif yukarı doğru eğimli yolda biraz da rüzgar vardı karşıdan gelen.5. viteste 116 ya çıktım 10 bin devirdeyken altıya attım 124(bir saniyeliğine de 125) km hıza ulaştım uzun süre öyle gittim fakat devir 9.5 binden yukarı çıkmadı doğal olarak hızımda artmadı.2 kişi eğim rüzgar : 125 km gayet iyi ama neden devrim artmıyor.kalkışlarda filanda herkesin gerisinde kalmaktan bıkmıştım biraz da ani kalkışlar yaptım vites aralıkları düşük fakat torku gayet yeterli geldi.zincirimden gelen ses hala sürmekte 1000 bakımında artık hallettirecem.
    son diyeceğim bir şey var adana da bir adet tricolor 125 gördüm ki adana bayii 125 lik getirmedi,sonuç olarak belki adana da ki tek(çift) 125likler bizimki arkadaşın uzun süre yanında gittim ışıklarda yanında durmaya çalıştım fakat yüzüme bile bakmadı.forumdan bir arkadaşsa tesüf ediyorum.bir daha karşılaşmamız halinde en azından bir selam versin.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    bugün sipariş verdim şu karbonlar dan Ekrem'in aldığı yerden, yavaş yavaş motoru onarmaya başlıyorum, ufak ufak yerlerden başlayıp kendimi motive etmem lazım ki grenajı sona bırakım ardından elcik ve manetleri değiştirmem gerekiyor.
    İyi yaptın İlkay,dediğin gibi bi yerden başlamak lazım.Ki olur böyle şeyler hiç takma kafana,elbet halledilecek.Elcik ve manetler çok kolay iş.Hatta istersen elcikleri rizoma tarzı bir elcikle,manetleride kısa gümüş rengi redline manetlerde değiştirip çok güzel bi görüntü çıkarabilirsin ortaya.

Ben bugün DoğuBatı motora orjinal karbon yan panel setini almaya gidicem inşallah.Fakat hava çok soğuk,motorla Ümraniye'ye kadar gidemem.Arabayla gidip almayı düşünüyorum.Haftaya cuma gibide montajını yaparım.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yaptın İlkay,dediğin gibi bi yerden başlamak lazım.Ki olur böyle şeyler hiç takma kafana,elbet halledilecek.Elcik ve manetler çok kolay iş.Hatta istersen elcikleri rizoma tarzı bir elcikle,manetleride kısa gümüş rengi redline manetlerde değiştirip çok güzel bi görüntü çıkarabilirsin ortaya.

http://img257.imageshack.us/img257/6845/img0439tg.jpg

Ben bugün DoğuBatı motora orjinal karbon yan panel setini almaya gidicem inşallah.Fakat hava çok soğuk,motorla Ümraniye'ye kadar gidemem.Arabayla gidip almayı düşünüyorum.Haftaya cuma gibide montajını yaparım.
    Ekrem büyük ihtimalle rizoma elcik alacağım sana bir kaç sorum var o halde

- Rizoma elcikleri alırken topuzunu da verdiler mi ayrı mı aldın ?
    - Aldığın yerin linkini verirsen sevinirim
    - Bir de kendim takabilir miyim hava kompresör makinesi var evde hava üfleyerek rahat girer diye düşünüyorum ?
    - Sana zahmet doğu batı hondaya sağ grenaj fiyatını sorabilirmisin, Ayvalık'ta malum servis hiç bir şey yok sitelerde de bulamadım hiç

Unutmadan motorun çok şık oldu gerçekten harbi üstüne titriyorsun kazasız belasız aman nazar değmesin

Ekrem motora yaptığın eklemelerle en sonunda cbr 250R fiyatını aşıcaksın

Şaka bi yana 250 ye izin yoksa motorundan böyle en iyi keyifi alıcak şekilde eklemeler yapmak en iyisi.

Orj egzozlar bi gelsin bakalım tam olucak senin cbr Fuarda MT standında sergilenebilir o zaman

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ekrem büyük ihtimalle rizoma elcik alacağım sana bir kaç sorum var o halde

- Rizoma elcikleri alırken topuzunu da verdiler mi ayrı mı aldın ?
    - Aldığın yerin linkini verirsen sevinirim
    - Bir de kendim takabilir miyim hava kompresör makinesi var evde hava üfleyerek rahat girer diye düşünüyorum ?
    - Sana zahmet doğu batı hondaya sağ grenaj fiyatını sorabilirmisin, Ayvalık'ta malum servis hiç bir şey yok sitelerde de bulamadım hiç

Unutmadan motorun çok şık oldu gerçekten harbi üstüne titriyorsun kazasız belasız aman nazar değmesin
    Sağolasın İlkay,Allah cümlemize istediği motoru nasip etsin,kazasız belasız sürüşler dilerim.

Rizoma gidon topuzu : http://anesmotor.com/?urun-814-Rizom...ik-Topuzu.html
    Rizoma elcik : http://www.motorturkiye.com/goster/2...elcik-gr-205-r

Nasıl takılır bilmiyorum ama,serviste taktırdığımda baya uzun sürmüştü zahmetli iş.Tabiki grenaj fiyatını sorarım.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem motora yaptığın eklemelerle en sonunda cbr 250R fiyatını aşıcaksın

Şaka bi yana 250 ye izin yoksa motorundan böyle en iyi keyifi alıcak şekilde eklemeler yapmak en iyisi.

Orj egzozlar bi gelsin bakalım tam olucak senin cbr Fuarda MT standında sergilenebilir o zaman
    Aşıcam gibi gözüküyo şu durumda dostum 250'liğe izin yok, e izin olmayıncada insanın kendine göre kişileştirmesi lazım tabi.Benimde tek zevkim bu.250'liğe izin olsa bile,ben CBR 250 düşünmüyorum.CBR 125 bana göre görüntü olarak daha agresif,daha racing tadında.CBR 250 sport touring gibi.Ülkemizde de 250lik kategorisinde fazla seçenek yok.ST Kanuni desen,o fiyatı vermek istemiyorum,alsam bile zor denkleştiririm.Ninja desen,o fiyatı veremem zaten

Bu gidişle orjinal egzostlara para kalmayacak gibi,ama bakalım daha yaza çok var

Motosikleti
    Cbr
    Merhaba,

Forumda yeniyim. Haftaya siyah renk yeni cbr125r motorsikletim gelecek.

Daha önceki mesajları okumaya çalıştım fakat çok fazla mesaj olduğundan aklımdaki soruların cevaplarını bulamadım.

Motorsikletime şimdiden branda, alarmlı disk kilidi, kilit falan aldım. Ehliyetim henüz olmadığı için ve daha önce vitesli bir motor kullanmadığım için motoru 3-5ay kullanmayacağım.Kask, mont vb henüz almadım.
    Acemiden de acemi olduğum için sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.
    1.Öncelikle dış ortamda kalacak motorumu, sağlam bir branda kış boyunca korur mu(Ankara'da)?
    2.Motoruma koruma demiri, koruma takozu almam gerekir mi? Ankara'da nerde bulabilirim, kendim takabilir miyim?
    3.Daha önceden birkaç saat otomatik vitesli motorsiklet kullandım. Vitesli motorun teorik olarak nasıl kullanıldığını biliyorum. Vitesli motorsiklet kullanmanın zor olmadığı düşünüyorum. Acaba kendi kendime motorsikletimi kullanmaya başlasam (düşük hızda, trafiğe kapalı alanda) kaza yapmadan motorsikleti sürmeyi öğrenebilir miyim? bana yapabilirmişim gibi geliyor.
    Ya da bir-iki saat bir ehliyet kursundan vitesli motorsiklet dersi alsam kafi gelir mi? Uzun süre gidip gelmek zorunda olacağım kaliteli bir eğitim için pek zamanım yok maalesef.

Motosikleti
    CBR250R
    Sağol Ekrem iyi olur sorarsan gerçekten, eğer grenaj fiyatı 200-300 arası bir şeyse önce onu alır takarım sonra elcik-manet değişimi yaparım diye düşünüyorum bakalım hayırlısı.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...225274/detay/?

şu motora ne diyorsunuz? plakası temiz, şase numarasından da baktıracağım.

Alıntı nutalien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Forumda yeniyim. Haftaya siyah renk yeni cbr125r motorsikletim gelecek.

Daha önceki mesajları okumaya çalıştım fakat çok fazla mesaj olduğundan aklımdaki soruların cevaplarını bulamadım.

Motorsikletime şimdiden branda, alarmlı disk kilidi, kilit falan aldım. Ehliyetim henüz olmadığı için ve daha önce vitesli bir motor kullanmadığım için motoru 3-5ay kullanmayacağım.Kask, mont vb henüz almadım.
    Acemiden de acemi olduğum için sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.
    1.Öncelikle dış ortamda kalacak motorumu, sağlam bir branda kış boyunca korur mu(Ankara'da)?
    2.Motoruma koruma demiri, koruma takozu almam gerekir mi? Ankara'da nerde bulabilirim, kendim takabilir miyim?
    3.Daha önceden birkaç saat otomatik vitesli motorsiklet kullandım. Vitesli motorun teorik olarak nasıl kullanıldığını biliyorum. Vitesli motorsiklet kullanmanın zor olmadığı düşünüyorum. Acaba kendi kendime motorsikletimi kullanmaya başlasam (düşük hızda, trafiğe kapalı alanda) kaza yapmadan motorsikleti sürmeyi öğrenebilir miyim? bana yapabilirmişim gibi geliyor.
    Ya da bir-iki saat bir ehliyet kursundan vitesli motorsiklet dersi alsam kafi gelir mi? Uzun süre gidip gelmek zorunda olacağım kaliteli bir eğitim için pek zamanım yok maalesef.
    Motru rahatça sürebilirsin bi kız bile sürer rahat ol İlk 500 km lastiklerin üzerindeki sert kısım eriyene kadar çok kayar. Özellikle vites düşürürken debriyajı yavaşça bırak bunlara çok dikkat et

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...225274/detay/?

şu motora ne diyorsunuz? plakası temiz, şase numarasından da baktıracağım.
    Hocam ayna olsaydı güzel olurdu ama Buna max ne vermeyi düşünüyorsun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler