Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bunu bende düşündüm hatta motorcu bir abimle konuştuk. onun dediğine göre 2. vitesi biraz uzun tutup şehir içinde ikidebir 2 ve 3 e atmadan rahat gidebilmek amaçlanmıştır dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

40 ın altında diye hatırlıyorum bende fikri

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

bergamada honda servisi olmadığı için bende mondialı aldığım yere sordum. eksilen su yerine normal çeşme suyu koyabilirsin dedi ama sen yinede istersen bir servisi ara sor bence. gerçi bu sorduğum adamda çok tecrübeli. adamın dl1000 vstormu ve drz400 ü falan var. bildim bileli motorcu
    Teşekkürler semih bi sorarım yinede

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    arkadaşlar çok şükür aldım cbr125r:D
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125R'11
    @pain
    Kazasiz belasiz kullan dostum. Ne renk aldin? Sende repsol almis ol forumda bi ilk daha yasanmis olsun, senlik olsun (

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeşim allah tekerini düz bastırsın inş.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hayırlı olsun,kazasız belasız...
    Kazasiz belasiz kullan dostum. Ne renk aldin? Sende repsol almis ol forumda bi ilk daha yasanmis olsun, senlik olsun (
    repsol geldi mi ki?hondanın sitesinde siyah ve beyaz var gümüş griyi bile kaldırmışlar

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    kardeşim hayırlı olsun motorun bir kişi daha kazandık. eğer turuncu gri renk kalktıysa çok sevinirim buna, yollarda daha az görünmek daha dikkat çekici oluyor

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    çok teşekkür ederim arkadaşlar,gri-turuncu aldım1500 de,eski sahibide çok iyi bir arkadaş çıktı,derler ya kısmetse ayağına gelir diye,aylarca heryere baktım avcılara filan gitmeyi düşünüyordum karşı sokaktaki adamda çıktı,ruhsat işlemleri sigorta,ekipman filan herşeyide gününde hallettim:D

Motosikleti
    CBR 125R'11
    @ pain

Kazasiz belasiz kullan dostum. Sen renk aldin. Repsol de hadi de cesit olsun

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Pain hayırlı olsun dostum kazasız belasız sürüşler.Sanırım tri color yerine yeni beyaz renk,gri turuncu yerine repsol,siyah yerinede yine siyah ve gri sticklerlılar geldi.Tri color zaten azdı,tek başıma kaldım böyle

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    benimde daha çok hoşuma gidiyor three color,istersen değişelim:D

Arkadaşlar 1.85 boyunda 90-92 kilo biri icin 125R küçük bir motor olur mu?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    benimde daha çok hoşuma gidiyor three color,istersen değişelim:D
    Bende tri color istiyodum almadan öncede Ama truncu-gri gelecek dediler.Bekledim bekledim motor kapora verdiğim bayiye gelmeyince Bağcılar Anes motorla konuştum.Elimizde bi tane kaldı oda yarın satılır dediler.Taa tuzladan sabahın 5.30'unda atladım gittim satılmasın diye,daha açılmamıştı kapıda bekledim.Bide ne göreyim tri color Ama gerçektende satış müdürünün dediği gibi daha dükkanı açar açmaz telefonlar başladı saat 7de satıldımı satılmadımı diye.Neye niyet neye kısmet işte bende şansa aldım tri color.Ama şimdi bazen diyorum ki truncu-gri mi alsaydım.Geçen caddebostan da gördüm çok iyi gösteriyodu o renk kendini.Benim cbr 125 de renk sıralamam tri color-gri turuncu-siyah.Herkesin zevki ayrı tabi,ama bu motora her renk yakışıyo

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

Alıntı Cenkbasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1.85 boyunda 90-92 kilo biri icin 125R küçük bir motor olur mu?
    Fazla sıkıntı yaşamassın yeni kasa için.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar gecen gun CBR125R'in vites araliklariyla ilgili kucuk bir arastirma yaptim ve dikkatimi ceken seyleri sizlerle paylasayim.
    Motorun tum viteslerinde 10000 devirde vites degistirdigini varsayan bi simulasyonu kullanarak hiz-devir grafigini olusturdum. Bu grafik gosterdi ki motorun 1. Vites sonunda ulastigi hiz 2. Viteste kavrama icin yeterli olmuyor. Sonrasinda CBR250 ve YZF R125' in hiz-devir grafiklerini olusturup onlarla kiyasladim ve oransal olarak baktigimda su sonuca vardim :
    Ingilizcesi Gears ratio olan(Turkcesini tam bulamadim ya Disli Orani ya da Diferansiyel orani) viteslerin torklara gore dagilimini gosteren oranlarla oynadim ve 1. Vites orani olan 38/11 degerini 37/12 yaparsak bu sorunun halloldugunu gordum.
    Burda benim bilgimiz yetmedigi bi yer var arkadaslar o da su :
    Biz bu gears ratio.yu nasil degistirebiliriz?
    Ben viteslerin dislilerle degistigini dusunerek 1. Vites dislisinin degismesi gerektigi yorumunu yapabildim sadece. Bilen arkadaslar bizi aydinlatirlarsa bu sorunu cozebiliriz.
    bende sizin cbr için yaptıklarınızı yzf için düşünmüşdüm ne varki ben viteslerin uzunluğundan değil kısalığından şikayetçiydim vites oranları bunlar
    1.vites 34/12
    2.vites 30/16
    3.vites 30/22
    4.vites 24/21
    5.vites 22/23
    6.vites 21/25
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Cenkbasar Kardeşim ben 1.88 im 91 kiloyum aynı soruyu bende soruyordum,inan motor(yeni kasalar)fotoğraflarda gözüktüğünden büyük ve görsel olarak tam bir uyum sağlıyor,saçma bir görüntü yok yani ve benim gibi yeni başlıyorsan kendine güven geliyor(ilk sürdüğüm motorlar hantaldı).

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

gerçekte bu resimde bile motorun olduğundan küçük göründüğünü söyleyebilrim

Motosikleti
    2011 600F ABS
    @Cenkbasar Kardeşim ben 1.88 im 91 kiloyum aynı soruyu bende soruyordum,inan motor(yeni kasalar)fotoğraflarda gözüktüğünden büyük ve görsel olarak tam bir uyum sağlıyor,saçma bir görüntü yok yani ve benim gibi yeni başlıyorsan kendine güven geliyor(ilk sürdüğüm motorlar hantaldı).

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

http://d1202.hizliresim.com/u/n/2wq9p.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

gerçekte bu resimde bile motorun olduğundan küçük göründüğünü söyleyebilrim
    Pain,motorda xenon mu var ?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    beyaz farmış,satan arkadaş takmış ama çok güzel temiz gösteriyor
    tabi performansını bilemiycem daha otoparktan çıkarmadım,otoparkta sürdüm biraz ama uzunlar filan bana yetersiz gibi göründü,daha önce araba sürdüm kıyaslanırmı bilmiyorum

Motosikleti
    2011 600F ABS
    beyaz farmış,satan arkadaş takmış ama çok güzel temiz gösteriyor
    tabi performansını bilemiycem daha otoparktan çıkarmadım,otoparkta sürdüm biraz ama uzunlar filan bana yetersiz gibi göründü,daha önce araba sürdüm kıyaslanırmı bilmiyorum
    Güzel gözüküyo.Bende xenon düşünüyorum ama merceksiz içime sinmiyo.

Motosikleti
    arkadaşlar beyaz far görüntü olarak xenon gibi aydınlatma da gayet güzel.yalnız fazla ısınıp farda kararma veya yuvayı yakma olayı yapıyormuş ben de istedim ama ustam bunları söyledi bende crossa takmıştım :D sonra karardı aydınlatamaz oldu tekrar değiştirdim bilginize..:D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    içimi kararttın be kardeşim:D

Motosikleti
    içimi kararttın be kardeşim:D
    yahu ne olacak 5 liralık bir şey ustam da benim içimi karartmıştı zamanında :D iyiliğim dokunsun diye söyledim.bu arada geçen hafta cbr 250 ve gt 250 ile gezi yaptık en önde ben vardım aynadan 2 motoruda izliyordum,gt250 de xenon var ve çok hoş duruyor ama bizim sarı ampül

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler