Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alonewolf_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125
    arkadaşlar motorumu yeni aldım 10w 40 yag kullanıyoruz die biliyorum dogrumudur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    arkadaşlar motoru otobusle tasıma hakkında bılgı verıcek yok mu ??

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede vardı bir kaç otobüsle taşıma topiği. Bir tane buldum
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-getirdim.html
    Başka konu arıyorum xt 660 vardı sanırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:38 ----------

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede vardı bir kaç otobüsle taşıma topiği. Bir tane buldum
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-getirdim.html
    Başka konu arıyorum xt 660 vardı sanırım.
    Başka bir taşıyan kişi fotoğrafı filan var yardımcı olur belki.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...goturecem.html

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı srhtzcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    travego ve 403 lere tam sığıyormuş öyle diyorlar..şoförlerle konuşman lazım..firmalar kabul etmeyebiliyorlar..veya dandik firmalarla konuş hemen kabul ederler..ben de ankaradaki motorumu trabzona getirecegim..bazı firmalar kabul etmedi rize ses diye bir firma olur dedi bir bilet parasına.. şimdide bir arkadaşın amcasını buldum ulusoyda şoförmüş onunla konustum tmm dedi...10 temmuzdan sonra getircem inş..

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Arkadaşlar bugün bir kaza atlattım. Olayı şuan şakaya vursamda gerçekten çok korktum(k). Olay şöyle;

Biz 2 motosiklet yaşadığımız beldede ki şenlik tarzı bir etkinliğe gitmek için yola çıktık. Gidiceğimiz yer 4 km olmasına rağmen 2 motosiklet 3 kişide de kaskılarımız vardı. Etkinlik piknik alanı gibi bir yerde, yollar asvalt değil tozlu, kumlu orman yolu. Biz sakin sakin gidiyoruz yanda ağaçlar filan var her şey güzel. Önümüzde sağa doğru viraj var aniden 2 araç karşımıza çıktı. Paintte bir resim çizdim olay gözünüzde canlansın diye.

Uploaded with ImageShack.us
    Biraz olsun başlangıç böyle. Biz güneye doğru gitmekteyiz(güzel çizmişim dimi)

Sonra aniden arkadaki araba öndekini sollamak için bizim önümüze atladı. Yollar kötü olduğu için ve araba arka çeker bir şahin olduğu için oda yan yan üstümüze doğru geldi. Benim yolun kenarından gitmem imkansızdı ve sollama yapan şahinde kendini toparlayamıyodu. Dursam şahin bize giricek duramıyorum, bende mecburen 2 aracın arasına dalmak zorunda kaldım, allahtan ilk baştan önde giden araç akıllı birisiydi de kendini hemen yolun en kenarına attı ve bana yaklaşık 1 metre boşluk kaldı. Bende şahinden kaçmak için gaz açarak 2 aracın arasına girdim ve motoru o yolda sınırlara kadar yatırdım. O an nasıl düşmedim, motoru nasıl yatırdım bilmiyorum asvalt yolda o kadar yatmayan ben nasıl bir durum içersindeydim. İşte bir paint harikası daha(yalnı şahine drift şekli veremdim)

Neyse 2 aracın arasından çıktım, motor da o sırada hafiften kaymaya başladı onu da bi şekilde düşmeden topladım ve durdum. Aklıma arkadaşım geldi. Motordan indim yolda koşuyorum arkadaşım olayı benim hareketlerimden anlamış ve şahini sıyırarak ağaçların arasına girmiş(o beni görmemiş olucakki yeni aldığı kaskını dallar yüzünden çizdiğiiçin bayağı siniriydi). Onlara da her şeyi anlattıktan sonra kazann ciddiyeti anlaşıldı. Olay geçti gitti önde giden araç durmuştu bişeyiniz var mı filan konuştuk biraz. Sonra biz kendimizi toparladıktan sonra şenliği filan unuttuk evlerin olunu tuttuk. Gerçekten çok korktuğum bir andı. Şimdi böyle resim filan çizsemde o an çok kötüydük. Yolda koşarken resmen ayaklarım tutmuyodu. Çok dikkatli olmak lazım bugün biz 20 km ile giderken şahin en az 60 ile bize çarpıyodu. Zaten motora ehliyet yüzüden binmiyodum artık ehliyeti alana kadar hiç binmem heralde. (Resimdende anlaşılacağı üzere öndeki cbr 125 marka motordur.)

Sanırım mt'deki en uzun yazım oldu. Herkese iyi geceler.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın herkese

xt125 son zamanlarda benimde aklıma yatan bi motor. uzun buyuk şase iki kişi için yeterince geniş bir sele ve çanta takılabilir olması motoru pratik yapıyor. Daha önce hiç kullanmadım ama ybr 125 ile kısa bir tur atmıştım. ikiside aynı motoru kullandiği için sanırım yorumlarım sana az da olsa fikir verebilir ama xt125 kullanıcı başlığı varsa orda sorsan daha iyi olabilir, neyse..

ybr'nin vites geçişleri çok rahat, nerdeyse kemiksiz. egzos seside oldukça az fakat benim bindiğim ybr motor ısınana kadar jikle çekili kalmaz ise stop ediyordu, hepsi böyle midir bilmiyorum. Birde jikle cbr'daki gibi göstergelerin ordan değil, motorun üzerinde (bizim rolanti ayarı yaptığımız sarı vida gibi) bir kol ile ayarlanıyor. yani 5 dakka kullandıktan sonra haraket halindeyken jikleyi kapatman mumkun değil. motor ısınana kadar jikle çekili beklemek lazım. jikle çekili iken cbr sadece daha seri çalışırken, ybr ise çok bağırıyor. (bana motoru bizimkinden daha gürültülü gibi gelmişti)

titreşim konusuna gelince ybr'de bununla ilgili bir şey dikkatimi çekmemişti cbr'dan fazla titreşimi olmadığı kesin, xt125'de de aynı motor olduğuna göre seni rahatsız edecek bir şey olmaz diye düşünüyorum.

diğer yandan ön arka disk fren olması bir avantaj ama internette araştırdığım kadarıyla son süratı cbr'dan düşük.
    yorumun için saol arkadaşım ama ybryi baya kullandım cbrdan daha yumuşak ve rahat olduğunu biliyorum ama cross modeline aynı motoru kullansalarda farklı özellikleri ön planda tutmuşlardır diye düşünüyorum mesela crossta tork daha güçlüdür filan...yani ybrle kıyaslmaktan ziyade xt125x i göz önüne aldım kullanan varsa şayet özelden yazabilir...seninde dedğin gibi pratik bir motor,bende böyle motorları seviyorum amaç zaten trafikte yollarda pratik olmak hız gibi bir hastalığım yok...x modeli benim aradığım gibi çok amaçlı yollarda performans vermesi beni çeken yönü hem bu hemde yüksek olması boyum 1.85 cbr biraz kasıyor
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumun için saol arkadaşım ama ybryi baya kullandım cbrdan daha yumuşak ve rahat olduğunu biliyorum ama cross modeline aynı motoru kullansalarda farklı özellikleri ön planda tutmuşlardır diye düşünüyorum mesela crossta tork daha güçlüdür filan...yani ybrle kıyaslmaktan ziyade xt125x i göz önüne aldım kullanan varsa şayet özelden yazabilir...seninde dedğin gibi pratik bir motor,bende böyle motorları seviyorum amaç zaten trafikte yollarda pratik olmak hız gibi bir hastalığım yok...x modeli benim aradığım gibi çok amaçlı yollarda performans vermesi beni çeken yönü hem bu hemde yüksek olması boyum 1.85 cbr biraz kasıyor
    sitede savaskayan adlı üyede vardı xt125r. yamaha'dan illallah etmişti.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alonewolf_41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu yeni aldım 10w 40 yag kullanıyoruz die biliyorum dogrumudur ?
    Doğrudur genelde 10w 40 değerinde yağ kullanılır .
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün bir kaza atlattım. Olayı şuan şakaya vursamda gerçekten çok korktum(k). Olay şöyle;

Biz 2 motosiklet yaşadığımız beldede ki şenlik tarzı bir etkinliğe gitmek için yola çıktık. Gidiceğimiz yer 4 km olmasına rağmen 2 motosiklet 3 kişide de kaskılarımız vardı. Etkinlik piknik alanı gibi bir yerde, yollar asvalt değil tozlu, kumlu orman yolu. Biz sakin sakin gidiyoruz yanda ağaçlar filan var her şey güzel. Önümüzde sağa doğru viraj var aniden 2 araç karşımıza çıktı. Paintte bir resim çizdim olay gözünüzde canlansın diye.

Biraz olsun başlangıç böyle. Biz güneye doğru gitmekteyiz(güzel çizmişim dimi)

Sonra aniden arkadaki araba öndekini sollamak için bizim önümüze atladı. Yollar kötü olduğu için ve araba arka çeker bir şahin olduğu için oda yan yan üstümüze doğru geldi. Benim yolun kenarından gitmem imkansızdı ve sollama yapan şahinde kendini toparlayamıyodu. Dursam şahin bize giricek duramıyorum, bende mecburen 2 aracın arasına dalmak zorunda kaldım, allahtan ilk baştan önde giden araç akıllı birisiydi de kendini hemen yolun en kenarına attı ve bana yaklaşık 1 metre boşluk kaldı. Bende şahinden kaçmak için gaz açarak 2 aracın arasına girdim ve motoru o yolda sınırlara kadar yatırdım. O an nasıl düşmedim, motoru nasıl yatırdım bilmiyorum asvalt yolda o kadar yatmayan ben nasıl bir durum içersindeydim. İşte bir paint harikası daha(yalnı şahine drift şekli veremdim)

Neyse 2 aracın arasından çıktım, motor da o sırada hafiften kaymaya başladı onu da bi şekilde düşmeden topladım ve durdum. Aklıma arkadaşım geldi. Motordan indim yolda koşuyorum arkadaşım olayı benim hareketlerimden anlamış ve şahini sıyırarak ağaçların arasına girmiş(o beni görmemiş olucakki yeni aldığı kaskını dallar yüzünden çizdiğiiçin bayağı siniriydi). Onlara da her şeyi anlattıktan sonra kazann ciddiyeti anlaşıldı. Olay geçti gitti önde giden araç durmuştu bişeyiniz var mı filan konuştuk biraz. Sonra biz kendimizi toparladıktan sonra şenliği filan unuttuk evlerin olunu tuttuk. Gerçekten çok korktuğum bir andı. Şimdi böyle resim filan çizsemde o an çok kötüydük. Yolda koşarken resmen ayaklarım tutmuyodu. Çok dikkatli olmak lazım bugün biz 20 km ile giderken şahin en az 60 ile bize çarpıyodu. Zaten motora ehliyet yüzüden binmiyodum artık ehliyeti alana kadar hiç binmem heralde. (Resimdende anlaşılacağı üzere öndeki cbr 125 marka motordur.)

Sanırım mt'deki en uzun yazım oldu. Herkese iyi geceler.
    Öncelikle geçmiş olsun
    Güzel memleketimin heryerinde apaçı dolu tesisatlı şahiniyle kendini kanıtlayama çalışan çok insan var.
    Kendinilerini yaktıkları birşey değil hiç bir suçu olmayan insanlarında canlarını tehlikeye atıyorlar.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    öncelikle herkese selamlar arkadaşlar.
    bu aralar stajlarım oldugundan siteye fazla girip ilgilenemiyorum.okuyabiliyorum sadece.yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız kullansınlar inşallah diyorum.
    alacak olan arkadaşlara da hayırlısıyla temiz motor bulmalarını diliyorum.
    son 3 sayfayı şimdi okudum.kaş olayı için bilgilendirme yapan arkadaşa çok teşekkürler.sercan yaz ortası iice ögrenip yapmaya çalışırız senle.cila da atarız artık sana bi.içine ukte olacak yoksa
    benimde motoru her kullandıktan sonra balata yanığı kokusu geliyor.
    ayrıca dün arkamda artçı vardı.90 kilo arkadaş.doğalgaz için çukur kazmışlar 2 şeritli yolun boylamasına.80 le giderken farkettim.50 ye falan düştüm ama girmekten kurtulamadım.arka jantın kenar kısmı ufaktan yamuldu.resim çekip koyacağım bu hafta.umarım düzeltilcek bi sorundur.bi de yeni janta para veremem şuan

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motor hiç kaçırma

Yok arkadaşım öyle birşey ama sana bir tavsiyede bulunayım boşuna egzoza paranı verme derim tek silindir makina bende Yoshimura Oval egzoz var 500-600lira verip taktıgında diyceksinki bu kadarçıkmı fark olur orjınden biraz daha gürültülü çalışıyo ve şekli oluyor o para daha güzel şeyler yap derim motoruna geri sayfalarda Beykurt(Burak) Tiger egzozun videosu ve benim videolarım var ordan izle daha somut birşey olmuş olur.
    Şimdiden Hayırlı Olsun.Allah asfalt yüzü göstermesin
    benim egzoz arow ya yanlış olmuş sercan ben bi ara tiger demiş olabilirim ordan öle aklında kalmış olabilir
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selamlar arkadaşlar.
    bu aralar stajlarım oldugundan siteye fazla girip ilgilenemiyorum.okuyabiliyorum sadece.yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız kullansınlar inşallah diyorum.
    alacak olan arkadaşlara da hayırlısıyla temiz motor bulmalarını diliyorum.
    son 3 sayfayı şimdi okudum.kaş olayı için bilgilendirme yapan arkadaşa çok teşekkürler.sercan yaz ortası iice ögrenip yapmaya çalışırız senle.cila da atarız artık sana bi.içine ukte olacak yoksa
    benimde motoru her kullandıktan sonra balata yanığı kokusu geliyor.
    ayrıca dün arkamda artçı vardı.90 kilo arkadaş.doğalgaz için çukur kazmışlar 2 şeritli yolun boylamasına.80 le giderken farkettim.50 ye falan düştüm ama girmekten kurtulamadım.arka jantın kenar kısmı ufaktan yamuldu.resim çekip koyacağım bu hafta.umarım düzeltilcek bi sorundur.bi de yeni janta para veremem şuan
    Geçmiş olsun abi.
    Vay abi nerelerdesin ya unuttun zannettim gerçekten.
    Ben yarın ehliyeti almaya gidiyorum rahat rahat gelirim oralara
    Ve senin motorun bir anca bakıma ihtiyacı var.
    Egzozda benim aklımda tiger diye kalmış

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    rolanti sorunu vardı o artık yok.tekte alıyor marşı.okul zamanı çok sık kullanmadıgım için kaynaklandı sanırım.şimdi 3 günde bir turluyorum sıkıntı kalmadı.valla o çukuru da öyle bir yere açmışlar ki.tam yol yokuşlaşıyor gibi olan yerinde açmışlar.uzaktan anlaşılmıyor.dibine gelince orada çukur oldugu belli oluyor.tek olsam ben orda daha da yavaşlar rahatca kurtarırdım da arkamdaki arkadaşım 90 kilo olunca ben iki frene de asılında üstüme yığıldı arkadaş.yan da girerdim tek olsam ama mecbur diklemesine girdim denge kaybı olup düşmeyelim diye.arkadaşa yedek kaskımı verdim ama yazlıktan döndüğünden altında şort ayağında terlik ve tşört vardı.orda risk alamazdım motor kurtaracam diye.varsın gireyim dedim arkadaşı düşürceğime.ben girerken zıpladım motorda ağırlığı azaltayım diye de arkadaş çakmadı davayı.çatır çatır ses geldi yine motordan.dönüşte de aynı yeri kazmışlar.orda da yoktur diye tahmin ediyordum.orda da varmış.ama fazla hızlı değildim kurtardık orda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:24 ----------

temmuz 16 ya kadar staj var.haftasonları da işler yoğun.staj bitsin gelirsin bizim oraya.cilanı da atarız senin seni bi köpüklü yıkamaya da götürürüm
    burak beykurt

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

: )

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model 1500 km de garaj motoru çiziksiz hatta hiç yıkanmamış bile tozu üstünde olan siyah bir motorla 4000tl ye anlaştım..sizce fiyat nasıl..
    valla lınkını tam hatırlamıyorum ama sahibinden.com a bakın 2010 model 1200 km yeni kasa enjeksiyonlusuna adam 4500 fıyat yazmıs bıraz daha ındırım yapar ılgılenen olursa bilgisi olsun sonucda 2010 ve yenı kasa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-cbr-125/detay
    bence kacırmayın derım mesafe sorun degıl

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla lınkını tam hatırlamıyorum ama sahibinden.com a bakın 2010 model 1200 km yeni kasa enjeksiyonlusuna adam 4500 fıyat yazmıs bıraz daha ındırım yapar ılgılenen olursa bilgisi olsun sonucda 2010 ve yenı kasa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-cbr-125/detay
    bence kacırmayın derım mesafe sorun degıl

ben arıyorum cbr ama mesafeyi nasıl halledicez?

birde bu kadar ucuza satması benı dusunduruyor sızcede bi durum olabılır mı?

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rolanti sorunu vardı o artık yok.tekte alıyor marşı.okul zamanı çok sık kullanmadıgım için kaynaklandı sanırım.şimdi 3 günde bir turluyorum sıkıntı kalmadı.valla o çukuru da öyle bir yere açmışlar ki.tam yol yokuşlaşıyor gibi olan yerinde açmışlar.uzaktan anlaşılmıyor.dibine gelince orada çukur oldugu belli oluyor.tek olsam ben orda daha da yavaşlar rahatca kurtarırdım da arkamdaki arkadaşım 90 kilo olunca ben iki frene de asılında üstüme yığıldı arkadaş.yan da girerdim tek olsam ama mecbur diklemesine girdim denge kaybı olup düşmeyelim diye.arkadaşa yedek kaskımı verdim ama yazlıktan döndüğünden altında şort ayağında terlik ve tşört vardı.orda risk alamazdım motor kurtaracam diye.varsın gireyim dedim arkadaşı düşürceğime.ben girerken zıpladım motorda ağırlığı azaltayım diye de arkadaş çakmadı davayı.çatır çatır ses geldi yine motordan.dönüşte de aynı yeri kazmışlar.orda da yoktur diye tahmin ediyordum.orda da varmış.ama fazla hızlı değildim kurtardık orda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:24 ----------

temmuz 16 ya kadar staj var.haftasonları da işler yoğun.staj bitsin gelirsin bizim oraya.cilanı da atarız senin seni bi köpüklü yıkamaya da götürürüm
    Cana gelmesinde hallolur herşey.Buluşuruz yaz daha yeni başlıyor.
    Bende bir tur atıyım diye cıktım dolaşıyordum taksinin biri yola soluna bakmadan atladı tabi arkada olan bize oluyordu ön fren harbiden çok sağlanmış 2 parmakla sonuna kadar bi asıldım tampona bir karış kala durdum adamda pişkin pişkin kendini savunuyor.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    arkadaşlar motorumu geçen otoparkta çizmişler öm çamurluk ve sol grenajı baya derin çizikler var pastayla falan giderilmez gibi görünüyor değiştirmeye kalksam 300 lirdan aşşağa para gitmez zaten bir fikri olan varmı

Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu geçen otoparkta çizmişler öm çamurluk ve sol grenajı baya derin çizikler var pastayla falan giderilmez gibi görünüyor değiştirmeye kalksam 300 lirdan aşşağa para gitmez zaten bir fikri olan varmı
    sticker la kapatabilirmisin peki Mert

benimde takın üstüne el atmışlar 5 cm felan uzunlugunda öyle duruyor her gördüğümde sinir katsayım artıyo.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    pasta cila çizik kapatmaz.sürtünme ile oluşan diğer araba boyalarını temizler.geçen gün komşunun arabasına sürtmüşler.diğer arabanın boyasını çıkardık ama çizikler geçmedi.eğer başka metal boyası varsa sürtünmeden dolayı cilayla onu temizleyebilirsin
    burak beykurt

Şöyle bir ürün var alıp denemek gerekir aslında
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...443-0-116.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler