Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    evet gaz kolundaki elciğin içindeki kaplama kaymış ve cbr yazısı okunmuyor yani elciği oturtamamış...
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben notunu birkaç kez okudum ama yardımcı olamayacağım için bişi yazamadım ama sanırım sorun marş motorunda umarım dilinden anlayan biri çıkar en mantıklısı anlamadığımız sorunlarda ustasına götürmek ...
    evet ben kendim yapabilceğem bişeyse yapmak için sordum şu an boştayım masraf yapmıyım diye zaten kış mevsimi neyse saol..
    ...

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar bi ara sormuştum ama düzgün yazamadım gene soruyım , bi ara soğukta motorumla bi yere gidiyim, dedim bi türlü çalıştıramadım üst üste basa basa o sinirle, marşa bişeler oldu motora daha doğrusu tak tük sesler gelior farlar falan çalışıor aküde bi sorun yok sanırım, gücü başlatamadım marşmı artık her neyse nolabilir acaba..

arkadaşım üst üste uzun sürelerle cok bastıysan marş dinamosunun kömürlerini bitirmiş olabilirsin en iisi bir motorcuya gidip bir baktır marş dinamosuna tam bilmiorum ama fazla bir fiyat tutmaz hala varsa sorun göster derim umarım yardımcı olabilmişimdir

Motosikleti
    ---
    Alıntı kahraman7863 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım üst üste uzun sürelerle cok bastıysan marş dinamosunun kömürlerini bitirmiş olabilirsin en iisi bir motorcuya gidip bir baktır marş dinamosuna tam bilmiorum ama fazla bir fiyat tutmaz hala varsa sorun göster derim umarım yardımcı olabilmişimdir
    evet saol bilgi için son çare denicem onu...
    ...

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    arkadaşlar bu motorun çalışmaması soğuk havadan olabilirmi,hani aklıma şey geliyo,hava soğuk olduğu için yağın dağıtımında motor ısınana kadar sorun olabilir heralde,acaba bu konu sadece düşük cc li motorlardamı oluyo,yada sıvı soğutmalı motor olduğu içinmi,benim suzuki 2 haftadır çalıştırmamıştım,dün ilk marşta çalıştı,yani bizim cbr de şu sistem yok;motor çalıştığı zaman kendi kendine ısınmıyo,öyle bi mekanizma yok,ama suzukide var,ondan sonra 15-20 dk cbr için uğraşıyorum motor ısınsa da gitsek diye çünkü motor soğukken hareket edildiği zaman motorun ömrünü kısaltıyomuş,bazen yaz mevsiminde sabah 6-7 gbi çalıştırdığım zaman çok nadırende olsa stop etme problemiyle karşılaşıyorum,mesela cbf 150 hava soğutmalı,adam 1 kere basıyor marşa rölantide kendi kendine stop etmiyo,bu konudan baya rahatsızım yani

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar çirkin olmuş
    Aynalar kafa grenajına alınabilir.
    Fakat bunun için kafa demirine kaynak ile arkadan destek yapmanız gerek.
    Eğer aynaları grenaja bağlarsanız en kısa zamanda kafa grenajını elinize alırsınız.
    Kafa demirine ne tür kaynak yapılabilir bunu kaynakçılara sormak gerek.

Camın bağlı olduğu iki vida arasından da bağlayabilirsiniz aynayı.
    Oraya kadar kafa demiri uzanır. Ama nasıl olur bilemem.

Ama ben gerek olmadığını düşünüyorum.
    Ayna takmak için kafa grenajı delmeniz gerekir.
    Orjinallik bozma yanlısı değilim.
    Bunun haricinde çok şık naked aynaları var.
    Çok yakışacaktır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinallik bozma yanlısı değilim.
    ..
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Cbr topiğinde benden başka ehliyetsiz cbr kullanan var mı?

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr topiğinde benden başka ehliyetsiz cbr kullanan var mı?
    olmazsa sevinirim

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    iyi akşamlar arkadaşlar daha önce de sormuştum fakat rüzgar nedeniyle yavaş gittiğini söyleyen arkadaşlar olduğu için ikna olmuştum fakat bugün burada hiç rüzgar yoktu ve merak ettim acaba kaç yapıcak diye boş bi yol bulup denedim motoru fakat 110u geçmedi kapanarak anca 120 yaptı sizce neden olabilir bi problemi olmasın?
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    daha fazlası zaten bu motor için tehlikeli gerek yok bence 120 neyimize yetmiyor...motor hafif,bi ters rüzgarda kaldırıp yolun ortasına atıyor bence bu motorda fazlasına gerek yok...

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha fazlası zaten bu motor için tehlikeli gerek yok bence 120 neyimize yetmiyor...motor hafif,bi ters rüzgarda kaldırıp yolun ortasına atıyor bence bu motorda fazlasına gerek yok...
    doğru dersin de ben daha hızlı gitmediği için demiyorum acaba motorsiklette bi problem mi var ondan sordum korktum bi an

Motosikleti
    ---
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar daha önce de sormuştum fakat rüzgar nedeniyle yavaş gittiğini söyleyen arkadaşlar olduğu için ikna olmuştum fakat bugün burada hiç rüzgar yoktu ve merak ettim acaba kaç yapıcak diye boş bi yol bulup denedim motoru fakat 110u geçmedi kapanarak anca 120 yaptı sizce neden olabilir bi problemi olmasın?
    bu motorların hızı belli takma kafana 125lik bu ...
    ...

Motosikleti
    cbf150
    kılo boy vb ozelliklerini yazar mısın ve motordakı extraları kac bınde onu falan yaz ona gore yorum yapalım

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kılo boy vb ozelliklerini yazar mısın ve motordakı extraları kac bınde onu falan yaz ona gore yorum yapalım
    kilo 60 boy 1.72 motorsiklet 2008 model 5000kmde herhangii bir ekstrası yok herşeyi orjinal eski bi motor değil o yüzden şüpheye düştüm acaba bi sorun mu var diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:05 ----------

bu arada motorsikleti 2.el aldım ve aldığımda 4800deydi hiç bi problemi yoktu servise de gösterdim hala bi problem yok çok şükür ama gene de aklımda bi soru işareti oluştu

Motosikleti
    cbf150
    kilo 60 boy 1.72 motorsiklet 2008 model 5000kmde herhangii bir ekstrası yok herşeyi orjinal eski bi motor değil o yüzden şüpheye düştüm acaba bi sorun mu var diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:05 ----------

bu arada motorsikleti 2.el aldım ve aldığımda 4800deydi hiç bi problemi yoktu servise de gösterdim hala bi problem yok çok şükür ama gene de aklımda bi soru işareti oluştu
    ya motoru tam ısıtmadın gitmedı yada devini aldıramadın yada rodaj kotu gectı ve en son olarak surucu hatası olabilir

fakat o hız o motora idealdir duz yolda 2 kişi ruzgarda ben 110da takılı kaldım gitmez duzde tek kişi 125 yap opup basına koy

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    yok motoru ısıttım devrini de iyi aldırdım fakat rodaj konusunda emin değilim çünkü motor ikinci el

ben de yeni olmana bağlıyorum. alt devirlerdeki gidişten tamamen farklı bir sürüş moduna geçtiğinden motorun titremesi seni korkutmuş olabilir.

kafanı camın içine sokup 10 dakika git bakalım kaçı göreceksin.biraz zaman lazım sana 1 ay sonra motor hızlanmaya başlar sen de alışmaya başlarsın. 2. ayda korkmadan hep dip gaz gidersen kaza yapabilirsin ona göre

Motosikleti
    cbf150
    yok motoru ısıttım devrini de iyi aldırdım fakat rodaj konusunda emin değilim çünkü motor ikinci el
    bence motorunda cok sıkıntı yok gibi onemli olan senın bundan sonrakı kullanımına baglı olarak hızın değişecektır acele etme motorun 7-8bınde tam acılır ve daha hızlı gider

bence 3 turlu cbr var

1)sagır duz:yolda 110 yapan yokus asagı en fazla 130 yapan cbr
    2)normal cbr: duz yolda 120-125 yokus 140-145
    3)psikopat cbr:duzde 130 135 hatta 140 yokus asagı 155-160

inanmayanlar olabilir bu hızlara fakat yapar arkadaşlar

senın motorun bence sorunsuz

Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence motorunda cok sıkıntı yok gibi onemli olan senın bundan sonrakı kullanımına baglı olarak hızın değişecektır acele etme motorun 7-8bınde tam acılır ve daha hızlı gider

bence 3 turlu cbr var

1)sagır duz:yolda 110 yapan yokus asagı en fazla 130 yapan cbr
    2)normal cbr: duz yolda 120-125 yokus 140-145
    3)psikopat cbr:duzde 130 135 hatta 140 yokus asagı 155-160

inanmayanlar olabilir bu hızlara fakat yapar arkadaşlar

senın motorun bence sorunsuz
    normal cbr oldukça normal

kaçınızın cbr ı psikopat parmakları göreyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler