Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee ben hep motor freniyle duruyom ama vites düşürünce en fazla 7000 devire cıkıyo..söylediğin iyi oldu...dostum takma kafana olur böyle şeyler kul yapısı sonucta cebınde paran varsa salla gitsin benım gibi öğrenci olsan ne yapardın...ama sana tavsiyem garantisi dolduysa başka işinin ehli tamircilerede göster derim fiyat baya fark edecektır sonucta değişecek parcalar belli sölersin değiştirir.. ben servislere güvenmiyorum...kendsı tamircime götürüyorum..sana bı örnek vereyim bilenler bilir debriyaj balatası değştirme ücreti 125 liradır tamircimin bana cıkardığı masraf 50 lira...hesabını gel sen yap...arkadasımın cbf 150 si var debriyaj sorunuyla servise gitti adamların dediğine bak " abi sen debriyajın sıkılı gezmişin" motor servisten başka biyere gitmemiş 14000 km de ....
    İşte bende öğrenciyim.Suan okul bitti ama bi okula daha devam etcem.O yüzden baya baya koydu o para.Ben motor frenini yapınca 10000 devire kadar cıkarıyordum,yavaslaması için.5000-6000 devirlerde bişi olacağını zannetmiyorum bende ama dediğim gibi ben motor freninde devir aralığını biraz fazla tutuyodum haliyle baya zorlanıyodu, oda bi yerden patlak verdi
    Haklısın servis cok fazla fiyat cıkartıyo.Ama işte bende çankırıdan geliyorum.İstanbulla arası 500 km bişi.Hiçbi yer bilmiyorum.Siparişi verdik artık.Buda bana ders oldu zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    hacı naptın ya 10000 mi ....ben normal hızlanmalarda bile göstermıyom o deviri 8000 8500 de değiştiriom 5000 de küçültüyom anlaşılan sen baya zorlamışın... istanbulda sana yardımcı olacak arkadaşlar bulurduk ya benım parça aldığım bi eleman vardı o halledersi ama anlaşılan bıraz geç kaldık....

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre bu kadar masraf çıkacağını düşünmüyordum arkadaş ne denirki geçmiş olsunmu bilmiyorum neyse vardır herşeyde bir hayır yaptıracakmısn motoru
    servistekiler ne dedi bu durum hakkında sebep söyledilermi

bu arada emre ben motoru ilk aldığım günden bu yana motor freni ile yavaşlıyorum ama 9000 devirdede vites küçültmüyorum tabi
    Yaptırcam evet o kadar yol geldim motor için adamlar çok zorlanmadan olmuş dedi.Aman kardeşim motor frenini yaparken deviri fazla yükseltme ben gibi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 ----------

hacı naptın ya 10000 mi ....ben normal hızlanmalarda bile göstermıyom o deviri 8000 8500 de değiştiriom 5000 de küçültüyom anlaşılan sen baya zorlamışın... istanbulda sana yardımcı olacak arkadaşlar bulurduk ya benım parça aldığım bi eleman vardı o halledersi ama anlaşılan bıraz geç kaldık....
    sürekli 10000 görmüyodum tabi.Ama gördüğü de oluyodu çünkü önüme biri mutlaka cıkıyo yada atlıyo.Sadece fren yetmiyo.Bazende sesi için yapıyodum ama 7-8 bine kadar cıkıyodu.Ders oldu banada biraz acı ama napalım.Bundan sonra aklımda olsun kardeşim inş böle bi sorun daha vermez bişi olursa burdan sölerim zaten bildiğiniz iyi bi usta varmı diye.

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    bu arada bizim motorların bazı parçaları titanla aynı aklınızda bulunsun boşu boşuna serviste bi sürü para vermeyın mesela debriyaj balatası ...vs

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    haklısın bundan sonra hepimize ders olsun makina sağlam diye öyle şeylere pek takılmıyordum ama bundan sonra dikkat edecem emre.

ama emre bak istanbul mtye falan yaz onlar sana yardımcı olur durumunu anlat servis bu kadar para istedi herhangi bir motorsiklet tamircisi ne kadar alır yönlendirirmisiniz falan desen iyi olur zaten senın motorun garantiside doldu sanırım

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    haklısın bundan sonra hepimize ders olsun makina sağlam diye öyle şeylere pek takılmıyordum ama bundan sonra dikkat edecem emre.

ama emre bak istanbul mtye falan yaz onlar sana yardımcı olur durumunu anlat servis bu kadar para istedi herhangi bir motorsiklet tamircisi ne kadar alır yönlendirirmisiniz falan desen iyi olur zaten senın motorun garantiside doldu sanırım
    evet doldu mert.Bundan sonra ders oldu bi dahakine dediklerini uygulayacam teşekkür ederim sağolasın Şuan siparişi vermiş bulundum.Kapora parası fln verdim.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    şu an durumunu anlıyorum ama önden bir sor istanbuldakilere baktın kafana yatmadı yine serviste yaptır ama siparişi iptal ettirebilirsin yani ben mesela denge topuzlarıının siparişlerini vermiştim tanesi 30 lira falandı herhalde gittim motor parçası satan yerde ikisini 7 liraya aldım adamlarda kendileri bende verdiğim siparişi iptal ettirmiştim

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    şu an durumunu anlıyorum ama önden bir sor istanbuldakilere baktın kafana yatmadı yine serviste yaptır ama siparişi iptal ettirebilirsin yani ben mesela denge topuzlarıının siparişlerini vermiştim tanesi 30 lira falandı herhalde gittim motor parçası satan yerde ikisini 7 liraya aldım adamlarda kendileri bende verdiğim siparişi iptal ettirmiştim
    dostum denge topuzların nasıl foto var mı?

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    YA lütfen cevap verin ya s.a beyler ben egzos araştırması yapıorumda laser hotcam diye bi egzos var çok beğendim fiyatları ne kadar yada önerebileceğiniz daha iyi egzos varmı???
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı kazukki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA lütfen cevap verin ya s.a beyler ben egzos araştırması yapıorumda laser hotcam diye bi egzos var çok beğendim fiyatları ne kadar yada önerebileceğiniz daha iyi egzos varmı???
    siyah renkte olan mı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

http://www.laserexhausts.com/Default.aspx

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

http://www.laser-exhausts.com/wp-con...1219836935.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:58 ----------

Article Numbers:
    68.1001.A Hotcam 125cc Full system Honda CBR125 2005-
    68.1002.A Hotcam 125cc Slip on Honda XL125V 2008
    68.3001.A Hotcam 125cc Full system Yamaha YZFR125 2008

Suggested retail price:
    $530.00 – For a Full HotCam System
    $474.00 – For a HotCam Slip-On System

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

bunlar yurtdışı fiyatları
    ülkemizde ne kadar bilemem ama 500-600 tl civarı bulrsan iyidir derim

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı Emre18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün motoru servise verdim.Motoru komple söktüler.Değişecek olan parçaları da sölediler.
    1.motor bloğu değişiyo
    2.debriyaj balatısını üzerinde duran parca vardı.Priz direğimiydi adını unuttum.Vites dişlisi 1. vites dişlisinin dibinden kırılmış.O değişiyo
    3.Keçeler fln değişecek.
    4.Debriyaj balatası değişiyo saçıyla beraber.
    Anlıyacağınız rektefeye girdi gibi bişi.
    Maliyetine 890 dediler (indirimli hali )

Fotoğraflarını cektim bi ara gösteririm inş.
    valla tam detaylarınızı bilmiyoruım yanı motorunuz kac km falan yada kac model ama eger motoru sıfır almadıysanız ben olsam(tabi kendi şahsi fikrim katılmayan olabilir polemik olmasın) o masrafı yapacagıma o halde satar masrafı ustune ekler km daha az bır motor alırdım tabi karar sizin.

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    o halde ölü parasına gider.....

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    o halde ölü parasına gider.....
    arkadasın motoru kac model yada km bılmem ama sahibindende uygun fıyat pek cok cbr var yanı 850 tl harcayıp 2005 modele bınecegıme o halde satıp uygun bulunabılırse 2007-2008 bınmeyı tercıh ederım mesela 400-500 olsa olabılır ama 850 de cok ya baska yerdende fıyat alsandınız keske

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin ibresi kırmızıya geldiğinde yanlış bilmiyosam içinde 2 litre kadar benzin kalıyo,yani 60 km rahat gidersin,ayrıca ibre E harfinin altına kadar geriliyo,yani E ye kadar bile gelse korkma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:43 ----------

kardeşim yeni lastiklerin hayırlı olsun,modeli çok güzelmiş,madem virajlara yatmayı düşünüyosun ozaman neden 110-80-17 aldın keşke 110-70-17 alsaydın,Allah kaza bela vermesin tekerin hep düz bassın...
    Amacım viraja yatmak değil aslında. Deneme amaçlı viraja biraz hızlı girdim sadece. Normal kullanımda öyle riskler almam.

Emre18 geçmiş olsun. Kulağımıza da küpe olsun artık daha dikkatli kullanalım.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Benimde acemiliğime geldi mert önden kapora verdim 200 lira.o yüzden vazgeçemiyom.Bunlar tecrübe oldu bana.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:43 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla tam detaylarınızı bilmiyoruım yanı motorunuz kac km falan yada kac model ama eger motoru sıfır almadıysanız ben olsam(tabi kendi şahsi fikrim katılmayan olabilir polemik olmasın) o masrafı yapacagıma o halde satar masrafı ustune ekler km daha az bır motor alırdım tabi karar sizin.
    Motor 15400 km de 2006 model 3 sene önce ikinci el almıstım ama motor cok temizdi 1200 km deydi.Sende haklısın tabi ama şöle bişi var eğer motoru satarsam bir daha motor alamam,aldırmazlar.Zaten bozulma sebebide benim yüzümden.Bundan sonra dikkat etcem aşırı motor freni kullanmıyacaz artık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:48 ----------

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amacım viraja yatmak değil aslında. Deneme amaçlı viraja biraz hızlı girdim sadece. Normal kullanımda öyle riskler almam.

Emre18 geçmiş olsun. Kulağımıza da küpe olsun artık daha dikkatli kullanalım.
    Teşekkür ederim ahmet sağol

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    emre geçmiş olsun ne yalan söyleyim açıkcası ben en az masraf 800-900 tahmin etmiştim çünkü parçaları çok pahalı değil mazzam pahalı kimse yanlış anlamasın polemik olsun diye yazmıyorum servise para bayılmayan bunu bilemez
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

motor freni ne oluyor acaba??

emre18 geçmiş olsun
    :pl::bestmt:

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Teşekkür ederim melecann evet haklısın çok pahalı servisler.Keşke honda servis yönünden de biraz inisiyatifli davransa.
    Bide yapıldıktan sonra 500 km civarı bi yol yapcam sağlam bi şekilde yapılsın diye serviste yaptırmayı düşünmüştüm.Bundan sonra (inş bir daha olmaz ) karar verirken bi kez daha düşüncem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:54 ----------

Alıntı FiqhteR`_CbR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor freni ne oluyor acaba??
    yukarda yazmıstım hemşerim.Kısaca şöle diyim,vites düşürerek yavaslamaya deniyo (4 den 3 e çekmek gibi 3 den 2 ye öle yani)

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    dışardaki korsan tamircilere para vermektense servise 100 lira fazla para veririm sağlam iş yaptırırım,diğer tamirciler adamı servisten daha fazla sömürüyolar,ucuz etin tiriti olmaz diye bi söz var,adana için konuşcam burada servis dışında çok çok iyi ustalar var adamlar servisten daha ucuza yapıyolar ama yarın öbürgün o tamir ettiğiniz yerde tekrardan bi problem çıktığı zaman adam sizden tekrar tamir parası alıyor veya yok motorun şurasıda şöyle olmuş yok motorun burasıda böyle olmuş bi bukadarda buna masraf yapcaksınız falan diyolar ama servis olsa hertürlü elinde faturan var mecburen adam gibi tekrardan ilgilenip senden para talep edemezler,enazından memnun kalmadığınız bi durumda hondaya bi mail atın o servisin anasını bellerler,servisi bende çok sevmiyorum bende sizler gibi servisi pahalı buluyorum ama sağlam ve güvenilir iş istiyosanız servisten şaşmayın derim,başka bi servisten örnek vercem örneğin geçenlerde amcamlar mitsubuşi arabasını serviste tamir ettirdiler ve bazı şeylerden memnun kalmayıp mitsubişiye mail attılar,adamlar hemen istenbuldan arayıp defalarca özür dilediler ve hemen ertesi günde evlerine o adanadaki işçiler gelip özür dilediler,bu konuyla ilgili aslında sizlere daha fazla şeyler yazabilirim ama bukadarınında yeterli olduğunu düşünüyorum,tabi bunların hepsi tecrübe...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    honca cbr 125 2010
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah renkte olan mı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

http://www.laserexhausts.com/Default.aspx

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

http://www.laser-exhausts.com/wp-con...1219836935.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:58 ----------

Article Numbers:
    68.1001.A Hotcam 125cc Full system Honda CBR125 2005-
    68.1002.A Hotcam 125cc Slip on Honda XL125V 2008
    68.3001.A Hotcam 125cc Full system Yamaha YZFR125 2008

Suggested retail price:
    $530.00 – For a Full HotCam System
    $474.00 – For a HotCam Slip-On System

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

bunlar yurtdışı fiyatları
    ülkemizde ne kadar bilemem ama 500-600 tl civarı bulrsan iyidir derim

eyw dostum saol
    [B][COLOR="DarkRed"]TEK FARKIMIZ TÜRK OLMAMIZ. YA TAM SUSTURURUZ.YADA KAN KUSTURURUZ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler