Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    ben teşekkür ederim hasancım izlediğin için
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Shrieker
    Abicim tamam da, orada bir şikayet düğmesi var.Madem herkes o kadar rahatsız, basarlar o düğmeye atarlar moda bir mesaj olur biter mis gibi.Forum sayfalarını/kullanıcılarını gereksiz yere meşgul etmeye ne gerek var.Kusura bakma ama senin de inatla "ÖZÜR DİLESİN" diye ısrar etmene bir anlam veremedim...
    Anlam veremedin mi? Dediğimi yapmış olsa ZZR1400KawaSaKi adlı üyenin sitedeki hareketleri sizi rahatsız ediyor mu? adlı başlığın açılmasına gerek kalmayacaktı. Birçok kişiyi rahatsız etmesinden dolayı özür dilemesi kötü birşey mi sence?

CBR125R son sürat...
    Daha önce de denemiştim, dün de denedim. İş çıkışı köprüyü geçtikten sonra aletle dibine kadar gazladım. 140 km/h süratte devir göstergesi 11.000 rpm gösteriyordu ve bu devir kırmızı alan içerisinde. Şu 150 km/h gidiyor diyenler bu sürate nasıl çıkmışlar bir anlatsalar... Hala ortaya atılan ispatsız bir konu olması dışında birşey değil. Sonuç olarak bu aletin 150 km/h gidip gitmemesi önemli değil, 140 km/h bile bu alet için oldukça iyi bir sürat. Ama bazı şeyleri de çarpıtmayalım. İftira atmak için söylemiyorum ama 150 km/h sürate çıkanlar nasıl çıktıklarını bir anlatsalar veya bir video koysalar iyi olur.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı
    cbr 125r için hafif motor dyolar , yüksek suratte , yani kısmen yüksek , savrulma oluyormu motorda?
    Bende cbr 125 yok ama biraz yorumda bulunmak istiyorum ilk acemiliğini sen cbr 125 üstünde yaparsan sana savrulur, çünkü ilk defa vitesli motor kullanıcaksın, daha öncede tecrüben varsa yanından bi tır geçerse ,kamyon geçerse filan savrulursun ama o seni o kadar etkilemez ama oynadığınız analarsın, acı ve gerçek olan cbr 125 in tekerleri biraz ince olduğundan durdurmakta bir kabiliyet meselesi, ama herşeyiyle süper bi motor cbr 125, yeni alcaksan birde cg 125 lere bi bak derim ben.
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı
    Buyurun son hızım cbr ile

Bence kanıtlamış
    Buna inanmıyorsan sen kenarda beklerken video çekmesi lazım çünkü kendi çektiği videoyada inanmazsın bence doğru olabilir
    CBR 125 R

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @H@S@N
    Bence kanıtlamış
    Buna inanmıyorsan sen kenarda beklerken video çekmesi lazım çünkü kendi çektiği videoyada inanmazsın bence doğru olabilir
    Arkadaşım, o dijital bisiklet hız göstergesinde istersen ben sana 300 km/h de gösteririm. Bu göstergeler lastik çapına göre ayarlanabiliyor ama yine de %100 doğru sürati gösteremiyor. Yani %10 yanılma payı olsa 150 km/h süratte 15 km/h eder bu. Benim bahsettiğim makinanın kadranında 150 km/h görebilen var mı bunu öğrenmekti. Ona bakarsan ben 1000RR ile 299 km/h sürate çıkıldığında çoğu kişi dijital göstergelerin sapmaya neden olduğunu aslında bu hızın daha düşük bir hız olduğunu iddia ediyorlar, ki doğru da. Bununla ilgili başlıklar var, okuyabilirsin. Şimdi ben aynı dijital gösterge ile 180 km/h gösterip buraya resmini koysam inanacak mısın? Zaten Blackhawk da bunun doğru olmayabileceğini tekrar test edeceğini söylemişti. Lütfen ortaya laf atmak için konuşmayalım, konuştuklarımızın arkasında destekli birşeyler olsun. Bu dediğime itiraz ediyorsan tekrar soruyorum : Aynı dijital gösterge ile 180 km/h gösterip buraya resmini koysam inanacak mısın?

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Alıntı CBR125RCI adlı üyeden alıntı
    ya arkadaşlar sizlerle paylaştığım videoları sanki hiç izlemiyormuşsunuz gibi sıkıldınızmı yoksa hiç tşk falan yokk kırılıyorum amaa
    olurmu erzincanlı abim eline koluna emeğine sağlık hepsi çok güzel videoların

Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @H@S@N

Arkadaşım, o dijital bisiklet hız göstergesinde istersen ben sana 300 km/h de gösteririm. Bu göstergeler lastik çapına göre ayarlanabiliyor ama yine de %100 doğru sürati gösteremiyor. Yani %10 yanılma payı olsa 150 km/h süratte 15 km/h eder bu. Benim bahsettiğim makinanın kadranında 150 km/h görebilen var mı bunu öğrenmekti. Ona bakarsan ben 1000RR ile 299 km/h sürate çıkıldığında çoğu kişi dijital göstergelerin sapmaya neden olduğunu aslında bu hızın daha düşük bir hız olduğunu iddia ediyorlar, ki doğru da. Bununla ilgili başlıklar var, okuyabilirsin. Şimdi ben aynı dijital gösterge ile 180 km/h gösterip buraya resmini koysam inanacak mısın? Zaten Blackhawk da bunun doğru olmayabileceğini tekrar test edeceğini söylemişti. Lütfen ortaya laf atmak için konuşmayalım, konuştuklarımızın arkasında destekli birşeyler olsun. Bu dediğime itiraz ediyorsan tekrar soruyorum : Aynı dijital gösterge ile 180 km/h gösterip buraya resmini koysam inanacak mısın?
    abi benim şahsi yapabildiğim hız 140 km/h ve ben 90 kg ım benden daha zayıf bir arkadaşın doğru yol ve rüzgar ile 150 ..km/h yapabileceğine inanıyorum ... ben pazar günü bu konuda bi deneme yapacam uygun yol bulamıyorum şehirler arası güzel bir yol bulup enson kaç yapabileceğime bakacam
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Ben insanların dürüst tavırlarına inanırım eğer art niyetin yoksa inanırım ne var bunda bu kadar kızacak ne farkeder 150 yapsa 200 yapsa bişeyi polemiğe çevirmeye neden çalışıyorsun onu anlamıyorum sen kendin video koy 140 yaptığında 11 000 devire geldiğine dair inanalım o zaman
    CBR 125 R

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @H@S@N
    Ben insanların dürüst tavırlarına inanırım eğer art niyetin yoksa inanırım ne var bunda bu kadar kızacak ne farkeder 150 yapsa 200 yapsa bişeyi polemiğe çevirmeye neden çalışıyorsun onu anlamıyorum sen kendin video koy 140 yaptığında 11 000 devire geldiğine dair inanalım o zaman
    Kızmış falan değilim. Blackhawk benim MSN'den de birçok kez konuştuğum ve sevdiğim bir arkadaşım. Ben ona yalancı demiyorum, iftira atmıyorum. O göstergelerin doğru ayarlanmazsa yanlış değerler göstereceğini söylemiştik. O da ayarları kontrol edip tekrar deneyecekti. Yani ortada polemik falan yok. Ayrıca dediğim gibi bu aletin 140 km/h yapması bile bence gayet iyi. Birinden birşey isptlamasını da istemiyorum. Sadece birileri bu aletin 150 km/h sürat yaptığını söyledi, ben de senelerdir racinge binen biri olarak bu makinada bu sürate çıkamadım. Dolayısıyla ya bu makina bu sürate çıkamıyor, ya da 1000RR ile kadranın dibine vuran ben bu makinanın dibine vuramıyorum...

@@hmedim
    abi benim şahsi yapabildiğim hız 140 km/h ve ben 90 kg ım benden daha zayıf bir arkadaşın doğru yol ve rüzgar ile 150 ..km/h yapabileceğine inanıyorum ...
    Ben de 72 kg yum ve benim de yapabildiğim maksimum sürat 140 km/h. Tamam kilo önemli de Blackhawk'ın da 30 kg olduğunu sanmıyorum, en azından resimlerden en az 65-70 kg olduğu gözüküyor. Zaten bu sürati yapamaması gücünden değil, devrin limite ulaşmasından. İstiyorsan 30 kg ol, devir göstergesi limitteyse farketmez.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bakın ama her motor aynı gıdecek dıye bırsey yok.. mesela motoru ıyı acmıstır,, yuksek oktanlı benzın koymustur,, karbüratörüyle oynatmıstır,, bunlar hızı etkıleyen faktorler..ama emınımkı bazılarımızda 135 i gecmıyordur....o acılmaya baglı...
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    teşekkür ederim ahmedim videoları izlediğin için gerçekten müthiş bir sürüş keyfi.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

ZZR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR1400 KawaSaKi Rengi:KapKara
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @H@S@N

No Tartışma
    [B] KapTaN 44[/B]

Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    bakın ama her motor aynı gıdecek dıye bırsey yok.. mesela motoru ıyı acmıstır,, yuksek oktanlı benzın koymustur,, karbüratörüyle oynatmıstır,, bunlar hızı etkıleyen faktorler..ama emınımkı bazılarımızda 135 i gecmıyordur....o acılmaya baglı...
    belki inanmazsınız ama yinede yazacağım bunu millet duysun,bizim topick te üyemiz olan ishak nergiz abim arkadaşım 1 ay falan oldu cbr125 r cı gidip antepten alıp geldi,erzincana gelene kadar 60kmh 70kmh hızla geldi ve geldikten bir kaç gün sonra MZ leri bilirsiniz 301 lik MZ le kapıştırdılar hemde rampaya yukarı sizce hangisi geçmiştir.tabiki CBR125RRR bana inanmazsanız ishak abime sorabilirsiniz 125cc karşı 301cclik MZ .nasıl ama yorumlarınızı yazınız.ben şimdi yemek dağıtmaya gidiyorum geldiğimde okurum yorumlarınızı hoşçakalın ALLAH aemanet olun kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @okan4037
    Arkadaşım, benim motoru nasıl açtığımla ilgili 32.sayfada yazı var. 6-7 senedir 600cc-1000cc racinglere biniyorum. Motorun nasıl açılacağı ile ilgili oldukça fazla bilgim var. Rodaj Naıl Yapılmalı? adlı yazıda en iyi şekilde nasıl rodaj yapılabileceğini öğrenebilirsin.

@ZZR1400KawaSaKi
    Arkadaşım bana sakın ha bulaşma. Senin yüzünden bu başlığın kapanmasını buradaki kimse istemiyor. Biz tartışmıyoruz, bilgi alışverişi yapıyoruz.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ayrıca şöyle bir durum var, bir motorun yokuş aşşağı, yokuş yukarı arkadan rüzgarla vs gibi etkenler olsun olmasın motorun maksimum hızını etkileyen tek bir ana unsur var, DEVİR. motorun devri sona geldiyse istersen nos tak alete hızı artmaz.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Arkadaşlar Digital gösterge olayı ile olan mesajlarınız okudum.Hepinize yorumlar için teşekkürler.O hızı tekrar yakalayamadım sebebi ise.O hızı yakaladığım yer tam olarak dediğim gibi keşan koru dağlarından inişte bir eğimli ve düz bir yol var evreşeye yakın bir yerler eğer oraya gidersem ayni hızı yakalamak için tekrardan deneme yapacağım.Tabiiki yanılmış veya kesinlikle herzaman cbr bu hızı yapar fikrini zaten savunmuyoruz.Ve bir mesajımda sudan geçtikten sonra sizlere digital göstergenin sapıttığını(yanlış değer) yazmıştım.Konuyu polimiğe çevirmeyelim.Teşekkürler.Birazdan size dün akşam sipariş ettiğim ve şu an elime ulaşan cok trip kask hakkında fotolarımı yayınlayacağım saygı ve sevgiler.
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @danger0
    Ayrıca şöyle bir durum var, bir motorun yokuş aşşağı, yokuş yukarı arkadan rüzgarla vs gibi etkenler olsun olmasın motorun maksimum hızını etkileyen tek bir ana unsur var, DEVİR. motorun devri sona geldiyse istersen nos tak alete hızı artmaz.
    Bunu ben de söylemiştim zaten. Bu konuyu o yüzden bu kadar uzattım. Bendeki makina 140 km/h de 11000 rpm redline gösteriyor. Bu aletin 150 km/h yapabilmesi ancak 12000-12500 rpm arasında gerçekleşebilir. Eh bu da bana pek inandırıcı gelmiyor.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    gokmen dun aksamkı yazımı ıyı okursan rodajda oldugu ıcın makıneyı asla zorlamıorum dedım..

arkadaslar eskişhirden cbr 125 i olan arkadas yokmu hiç aranızda yawwwwwww

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @praetorian
    gokmen dun aksamkı yazımı ıyı okursan rodajda oldugu ıcın makıneyı asla zorlamıorum dedım..
    Arkadaşlar, bu rodaj işi çok yanlış biliniyor. Doğru rodajın motorun zorlanması ile alakası yoktur. Zorlanmayan motor düzgün açılmaz ve performansı düşük olur. Motoru zorlamak belli bir devri geçmek değildir. Doğru rodajda dikkat edilmesi gereken tek önemli şey var, o da motor sıcaklığı. Motor sıcaklığı stabil olduktan sonra istediğiniz devire ve hıza çıkabilirsiniz. Motoru zorlayarak yanlış rodaj yaptığımı düşünenlerle, motorların performanslarını yanyana deneyebiliriz. Lütfen aşağıdaki linklere bir göz atın...

http://www.motosiklet.net/forum/show...&postcount=468

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14863

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Evet bütçemin ancak alabilmeye elverdiği yeni kaskıma ait fotoğraflar.....

KAskımı alacağım diye bugün mesaiye bilem gidemedim.........

Olsun zaten tayinciyim nasıl olsa........
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler