Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

kılavuzda zinciri 1000 km. de ya da yıkadıktan sonra yağlayın yazıyor ben ortalama 500 km de bir shell advance silikonlu yağ ile yağlıyorum siz ne tavsiye edersiniz km. ve yağ olarak ayrıca balata yağını (zanndersem debriyaj balatası) nereye sıkacam veya süreceğim. Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Müsadenle çüşşş Zinciri her 300 km'de bir yağla; yağışlı havada ya da tozda çamurda kullanıyorsan 150-200km'ye kadar düşür. Gerçi motorun km'si kaç bilmiyorum ama inşallah fazla hırpalanmamıştır zinciri

Balata spreyini diske sürüyorsun, toz kir vs. varsa düşürüyor. Üzerinde kullanımı yazar.

Diğer bir şey de, zincirin bollaşmış olabilir. Kitapçığında yazıyor zincirin altına parmağını daya ve yukarı kaldır. Maksimum kaç cm esnemesi gerektiği yazıyordu. Eğer onu aştıysan zincir ayarı yapılmalı.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Evet zincir meselesini kontrol etmem lazım sen 300 diyorsan bundan sonra 300 km. benim içinde fakat ben zinciri iyice temizleyip yağlamaktan bahsediyorum yani bu meret üstüste yağlanabilir mi silmeye gerek var mı gibi bir soru oluştu kafamda şimdi?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 1000'de 1 yağlıyorum çünkü spreyim yok , neden almadım peki? Bilmiyorum Oh be itiraf ettim
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1000'de 1 yağlıyorum çünkü spreyim yok , neden almadım peki? Bilmiyorum Oh be itiraf ettim
    İki gün sonra sen 90'la giderken zincir kopup da çarka dolanırsa cesedini örterler bilgin olsun

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet zincir meselesini kontrol etmem lazım sen 300 diyorsan bundan sonra 300 km. benim içinde fakat ben zinciri iyice temizleyip yağlamaktan bahsediyorum yani bu meret üstüste yağlanabilir mi silmeye gerek var mı gibi bir soru oluştu kafamda şimdi?
    Normal yağ var bi de Würth'ün bir çeşit yağı var sanırım slikonlu dediğin olay. Silikonlu olanı normal yağın üstüne uygulama. Yani normalden slikonluya geçeceksen önce tamamen temizlemen lazım. Sonra eski usul devam et. Ama yok zaten normal yağ kullanıyorsan, aynen devam sık üstüne. Toprak, kir vs. arttığı zaman da zincir temizleme spreyi ya da gaz yağı ile temizle.
    Onur Yollarda

Yok bu aralar lastiğimde yarıklar oluştu , biraz daha ilerlerse arka lastik parçalanacak yolda giderken , işte o zaman üzerimi örtecekler sanırım...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Zincirleri yağlamadan önce muhakkak WÜRTH spreyle temizleyin...5 ytl...Yaptığı faydaya bakarak çok bir para olmadığını göreceksiniz....Daha sonra herhangi bir motor yağıda olsa farketmez yağlarsanız hem yolda bırakmaz hemde uzun ömürlü olur....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    5 YTL'ye temizleme spreyi nerde? Ben de alayım 5 YTL ise..
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    evet ya bende isterim bu temizleme spreyinden. Nerde satılır? Bi de benim arka diskten frene basınca ses geliyo.Sanırım balataya ufak taş parçaları falan yapşmış. Diski çizer diye korkuyorum. Bu disk temizleme speryleri işimi görür mü?

Alıntı savas11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ya bende isterim bu temizleme spreyinden. Nerde satılır? Bi de benim arka diskten frene basınca ses geliyo.Sanırım balataya ufak taş parçaları falan yapşmış. Diski çizer diye korkuyorum. Bu disk temizleme speryleri işimi görür mü?
    O ses arka fren balatasının sertliğinden kaynaklanıyor... Disk temizleme spreyi bikaç saat idare edecektir , sonra o ses tekrar ortaya çıkacaktır...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    beyler yarın napıoruz sımdı
    gorkem ertech?
    gelen varmı baska
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Erken çıkalım yola , nerede toplanalım???

Bu arada bilgisayarda bir resim çizdim , ama tam olarak istediğim bu değil sadece benzedi... Nasıl olmuş arkadaşlar??? Eklemek istediğiniz birşeyler varsa söyleyebilirsiniz, mesela daha küçük , daha yuvarlak falan gibi... :

Arkadaşlar şimdi dışarı çıkıyorum ben , akşama konuşalım yarın hakkında... Artık hava çook erken karardığı için erken çıkalım çok... sıkı giyinmeyi de unutmayın, atkı bağlayın boynunuza... gittim ben bye

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kaba etı genıs suruculer ıcın bırazdaha genısletılebılır
    ayrıca
    bıraz daha bombe yaparak alan kazanılabılır
    ole cok abartı degıl tabı bıraz daha ovallestırılırse
    bıde renk olmamıs)
    repsole uygun tutturman gerek
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    evet üst kısmı biraz daha oval olursa daha iyi olur.

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaba etı genıs suruculer ıcın bırazdaha genısletılebılır
    ayrıca
    bıraz daha bombe yaparak alan kazanılabılır
    ole cok abartı degıl tabı bıraz daha ovallestırılırse
    bıde renk olmamıs)
    repsole uygun tutturman gerek
    Daha genişletilemez zaten koltuk sınırı orası , yolcu koltuğuna mı çıkacaksın

Bombe.. hmm tamam bombe ok... Rengi salla sen ben beyaza boyarım , gelirsin senle istediin renge boyarız , hele bi yapim de!!!!

Ben nerede nasıl gidilecek hiç bilmiyorum geziye pre , sen buluşma yerini belirle ok? neresi olsun??

Biraz daha geliştirdim nasıl olmuş??

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Bu bence çok güzel olmuş Gorkem Bu arada 130 luk lastik almıştım. Bugün geldi yarın taktırcam. Lastik çok kalın walla ya, çok güzel gözükcek inşallah motorun izerinde.

Ne marka aldın? Resimlerini de bekliyoruz yaza ben de lastik değiştireceğim tam racing bişey düşünüyorum bu enduro

Bu arada er-tech ile pre neredeler yaw yarın ne erkenden kalkmak gerek bi planlasaydık , bu gidişle yalan olacak gezi ne yazıkki...

stok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 repsol
    walla geziye bende gelmek isterim arkadaşlar hiç toplu halde geziye çıkmamıştım hem tanışmış olurduk. istikamet iznikmi ?
    " there is nothing left to lose "

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    DURO marka aldım. Hem de 70 ytl ye Deseni de güzel. Yarın taktırıyım resimleride eklerim hemen. Senin ki enduro lastiği mi yaw Bende resimlerde gördüm dedim amma dişli lastikmiş

benimki de Duro ama demekki modeller farklı

Alıntı stok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla geziye bende gelmek isterim arkadaşlar hiç toplu halde geziye çıkmamıştım hem tanışmış olurduk. istikamet iznikmi ?
    Evet iznik... gel bekleriz , yarın saat 11'de topicde ol , buradan kararlaştıracaz artık buluşma noktasını , yoğunluk yüzünden kararlaştıramadık ne yazıkki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler