Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı 007semihbond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle Herkese merhaba bende yakın zamanda cbr 125 almayi düşünüyorum merak ettigim bir kac konu var danismak istedigim zahmet edip cevaplayan arkadaslara simdiden teşekkür ederim.
    1. Cbr 'nin yedek parcalari cok pahali diyorlar cidden oylemidir bana sikinti yaratirmi?
    2. Bu motosikletten daha ucuz fiyata bajaj pulsar 200 ns var 200 luk motor sizce onumu yoksa bunumu almaliyim?
    Merhaba,

Honda yedek parça konusunda, diğer Japon firmalara göre daha ucuz.
    Fuar da motor sahibi değildim, pulsar mı alsam acaba dedim, sonra cbr125 aldım, nedeni ise ;
    -Yeni motor, acaba yedek parça sıkıntısı yaşar mıyım dedim ve malzeme kalitesinden korktum,belki aldıktan 2-3 ay sonra bazı parçalar paslanır, boya atar falan.
    -Kullanan kimse yoktu, acaba kalitesi nasıl, gidişi nasıl, dedim. Motorların kağıt üzerinde değerleri vardır ama yola çıkınca farklı olabilir.
    -Honda-Bajaj, marka farkı.

Ama şimdi kullanan çok, onlardan fikir alabilirsin.Bazıları ikinci eline, sıfırından bile fazla istiyorlar sahibinden.com da
    Hatta buradan bir arkadaş, cbr 125 ini satıp, pulsar aldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Honda yedek parça konusunda, diğer Japon firmalara göre daha ucuz.
    Fuar da motor sahibi değildim, pulsar mı alsam acaba dedim, sonra cbr125 aldım, nedeni ise ;
    -Yeni motor, acaba yedek parça sıkıntısı yaşar mıyım dedim ve malzeme kalitesinden korktum,belki aldıktan 2-3 ay sonra bazı parçalar paslanır, boya atar falan.
    -Kullanan kimse yoktu, acaba kalitesi nasıl, gidişi nasıl, dedim. Motorların kağıt üzerinde değerleri vardır ama yola çıkınca farklı olabilir.
    -Honda-Bajaj, marka farkı.

Ama şimdi kullanan çok, onlardan fikir alabilirsin.Bazıları ikinci eline, sıfırından bile fazla istiyorlar sahibinden.com da
    Hatta buradan bir arkadaş, cbr 125 ini satıp, pulsar aldı.
    evet bajaj forumu baya hareketli...
    bu sayfada bu soruya çoğunlukla cbr al cevabını alırsın orda sorarsan çoğunluk bajaj diyecektir insan piskolojısı mutlu olmak için aldığı kararın arkasında durmasını sağlar

ben bajaj dıscovery modelini kullandım malzeme kalitesi pek tatmin etmedi acıkası gösterge lambaları sürekli yanmak yerine kafasına göre yanıp sönüyor örnek boş vitesi göstergesinde kimse yok
    artçı olarak bindiğimde ise ayaklarda inanılmaz titreşim vardı tekstil kentden Kartaltepe metro istasyonuna gittim ilk çıkan panasonıc 'in telefonu gibi ayaklarım zangırdadı.

ama pulsara bayide alıcı gözüyle baktım üzerine oturdum biraz daha tatmin edici gibi duruyor oturuş pozisyonu 1.83 boyundayım iyi geldi bana artçı selesi cbr la nerdeyse aynı kıl farkıyla önde gibi ... selesinin sertliğinden şikayetçi olup talep eden çok müşterisi var servisde teyt etti .

piyasa konusuna gelecek olursak kimsenin yarın ne olacağı belli olmaz acil satmak istiyorum desen, aldığın fiyata cbr ı 2 hafta da az bi zararla elden çıkartırsın fakat bajajı ise satamazsın çünkü sıfır ile 2 . el nerdeyse aynı seviyelerde seyrediyor .

saygılar ....
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

007semihbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdığınız icin. o zaman ya 2015 i bekleyip cbr 125 alcam sifiri yok malum 2012 modeline neredeyse sifir parasi istiyorlar yada paraya kiyip cbr 250 yi alcam

mtnsyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Merhaba arkadaşlar;
    Ufak bir sorum olacak zincir alacağım motosikletimi bağlamak için ama motosiklette yer bulamıyorum siz nereden bağlıyorsunuz?

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı mtnsyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    Ufak bir sorum olacak zincir alacağım motosikletimi bağlamak için ama motosiklette yer bulamıyorum siz nereden bağlıyorsunuz?
    motoru eğer başka bir sabit noktaya bağlamayacaksan (ki sağlam bir yer bulmanı tavsiye ederim motorun kendisi 150 kg kadar sırtlayıp götürmelerini engellemiş olursun) jant'ın içinden geçirip gövdeye sabitle eğer kısa gelirse amortisörden geçirip yine kafa grenajı ve gidonun arkasından birleştir ...boyun bağı yapar gibi

anlatabildim mi bilmiyorum

daha zincir almadıysan daha önce tavsiye etmiştim masterlock iyidir onu alamayacaksan da bağlarken motoru çizmesin diye etrafı kumaş yada plastik kaplamalı zincir tercih et motorun sağını solunu çizmemi olursun

Motosikleti
    Alıntı C&T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru eğer başka bir sabit noktaya bağlamayacaksan (ki sağlam bir yer bulmanı tavsiye ederim motorun kendisi 150 kg kadar sırtlayıp götürmelerini engellemiş olursun) jant'ın içinden geçirip gövdeye sabitle eğer kısa gelirse amortisörden geçirip yine kafa grenajı ve gidonun arkasından birleştir ...boyun bağı yapar gibi

daha zincir almadıysan daha önce tavsiye etmiştim masterlock iyidir onu alamayacaksan da bağlarken motoru çizmesin diye etrafı kumaş yada plastik kaplamalı zincir tercih et motorun sağını solunu çizmemi olursun
    dostum sen cbr'ı satmadan naked alacaksan galiba

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar kaç kmde bir zinciri yağlamak ve motor yagını degıstırmek lazım. Servisten aldıgımdan beri 250 km kadar kullandım daha bişey yapmadım motoru silmekten başka zincir yağlama ve temizlemeyi yapayım mı ?

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı C&T adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle faydalı bilgilerin için teşekkürler dostum bu zinciri nerden alabilirim link verebilirsen sevinirim bazı arkadaşlar tersane zinciri diyor hangisi sağlam kesilmesi zordur. Motoru bir yere bağlayacağım için neresinden bağlamam gerektiği hakkında yardımcı olabilirmisin.
    Disk kilidi kullanıyor musun aklımda oda var ama hangisini almalıyım karar veremedim.

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kaç kmde bir zinciri yağlamak ve motor yagını degıstırmek lazım. Servisten aldıgımdan beri 250 km kadar kullandım daha bişey yapmadım motoru silmekten başka zincir yağlama ve temizlemeyi yapayım mı ?
    Sende 250 olmuş ama senden önceki sahibi ne zaman zinciri yağladı acaba ? Bence en yakın zaman da temizleyip yağla zincirini..
    C&T bunu beğendi.

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    dostum sen cbr'ı satmadan naked alacaksan galiba
    evet aklımda satmadan almak var bu makineyi çok seviyoruz hatta ben eşim özellikle satılmasını istemiyor. Alacağımız ikinci motor benim buda eşimin olacak kısmetse o zamana kadar ikimizi de taşıyacak yavrucak ...
    mt3 için temiz motor denk gelmesini belli bi müddet bulamazsam direk xj6 kısmetse kararım kesin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı mtnsyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle faydalı bilgilerin için teşekkürler dostum bu zinciri nerden alabilirim link verebilirsen sevinirim bazı arkadaşlar tersane zinciri diyor hangisi sağlam kesilmesi zordur. Motoru bir yere bağlayacağım için neresinden bağlamam gerektiği hakkında yardımcı olabilirmisin.
    Disk kilidi kullanıyor musun aklımda oda var ama hangisini almalıyım karar veremedim.
    -ben bütün aksesuarları motomaxden aldım 1000 TL lik alışverişe Gis akademi eğitimi veriyordu eğer alacağın başka ekipmanlar varsa bi bak derim şirinevler ABC PLUS AVM 'nin yanında ama sen ankaradasın internetde de vardır muhakkak ben 145 TL ye aldım yanlış hatırlamıyorsam .

-master lock sprel taş motoru ile kesilemiyor sanyi tipi testerelerde kesiliyor ancak hiç bir hırsız onu yanında getirmez sanırım

-tersane zinciri nasıldır motoru bağlarken çizmemesi için etrafına bi kaplama yapılır mı bilmiyorum ..
    -ben motoru sağlam bi noktaya jant ve amrtisörden geçirerek bağlıyorum ...
    -disk klidi zaten ekstradan alınmalı genelde motorla çıktığım zaman yanımda oluyor büyük zinciri yanıma alamayacağım için gezinti esnasında park ederken onu kullanıyorum fiyatı 60/70tl yi geçmez sıfır alırken de onların gidona uzanan kablolarını ( sadece disk klidi takılı olduğunu unutup diski kırmamak için kullanılan bi kablo) almana gerek yok aynı işi ev telefonlarının ahizelerinin kablosu da yapar ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Var mı soyle güzel bi cıbır alalım )

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var mı soyle güzel bi cıbır alalım )
    CıBıR ların hepsi güzel hele hele CıBıR 600 RR enfes tadından yenmez

şaka bi yana bana hepsi güzel geliyor satılık olanların birine önceki sayfada rastlıyabilirsin.. daha fazlısana ise sahibınden de...

arakadaşlar hadi biraz foto koyun renklensin ortalık

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Sende 250 olmuş ama senden önceki sahibi ne zaman zinciri yağladı acaba ? Bence en yakın zaman da temizleyip yağla zincirini..
    Serviste zinciri yağladıklarından beri şuan 500 km yaptım birşey yapmadım bugun yagmurda kaldı ne yapmalıyım yağlamaya çalışayım mı, sehpasız yapabılır mıyım ?

Motosikleti
    Serviste zinciri yağladıklarından beri şuan 500 km yaptım birşey yapmadım bugun yagmurda kaldı ne yapmalıyım yağlamaya çalışayım mı, sehpasız yapabılır mıyım ?
    Ben takoz koydum, önce takoz gibi bir şey ayarla yüksekliği tekerleği rahat döndüre bileceğin kadar olsun.Al yanına birini, sen kaldır motoru arkadaşın sağ arka maşaya dayasın.Sonra bir iki sars bakalım hafiften, düşecekse o zaman düşsün.Gerisi temizleme-yağlama..

tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Evet yağmurdan ve her yıkamadan sonra temizleyip yağlarsanız (Altın Elbiseli Adam tavsiyesi) iyi olur. Ben motor yan ayaklıktayken sağ taraftan arka tekeri tutan demirin altına motorun tekeri yerden 1 santimetre yükselinceye kadar tahta parçasıyla kaldırıyorum (o demir ve zemin arasına tahta parçası sıkıştırıyorum). Sonrasında tekeri döndürerek zinciri mazota bandırdığım diş fırçasıyla temizleyip yağlıyorum, kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Şu şekilde yani. Bu fotoğrafta arka teker zinciri yağlarken döndürebileceğim kadar havada:

Sokollu ve C&T bunu beğendiler.

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı tabuzbreaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yağmurdan ve her yıkamadan sonra temizleyip yağlarsanız (Altın Elbiseli Adam tavsiyesi) iyi olur. Ben motor yan ayaklıktayken sağ taraftan arka tekeri tutan demirin altına motorun tekeri yerden 1 santimetre yükselinceye kadar tahta parçasıyla kaldırıyorum (o demir ve zemin arasına tahta parçası sıkıştırıyorum). Sonrasında tekeri döndürerek zinciri mazota bandırdığım diş fırçasıyla temizleyip yağlıyorum, kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Şu şekilde yani. Bu fotoğrafta arka teker zinciri yağlarken döndürebileceğim kadar havada:

http://oi62.tinypic.com/o5yqn7.jpg
    valla gayet başarılı ve pratik çözüm olmuş .

bundan iyisi 135 tl ye kıyıp bi bakım sephası almak olur heralde ..
    tabuzbreaker bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    slmlar arkadaşlar

bu eski kasa 2005 2006 2008 felan olan cbr lerden alsak sıkıntı çıkarmı 3000 e felan bulursak, kullanan sorun yaşayan varmı acaba.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Yaşasın CıBıR ailesi sohbet açma çabaları :D
    C&T bunu beğendi.

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar arkadaşlar

bu eski kasa 2005 2006 2008 felan olan cbr lerden alsak sıkıntı çıkarmı 3000 e felan bulursak, kullanan sorun yaşayan varmı acaba.
    dostum yanlış hatırlıyorsam düzelt lütfen sen daha önce bi tane cbr 125 bir tane cbr 250 iki tanede calibre 250 alıp satmamışmıydın ?

eğer doğru hatırlıyorsam;

sen temiz bi tane eski kasa cbr bulur hiç sıkıntı yaşamazsın başkası olsa belki sıkını yaşar derdim ..

bu arada hafta sonu benim yavru sorunsuz muayeneden geçti muayane yaptıracak arkadaşların dikkatine istanbulda olup muyaneye gideceklere Hadımköy istasyonunu tavsiye ederimm çabuk ve dertsiz bir şekilde 86 tl ye muayenem oraya vardıktan 40 dk sonra tamamlandı.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    -ben bütün aksesuarları motomaxden aldım 1000 TL lik alışverişe Gis akademi eğitimi veriyordu eğer alacağın başka ekipmanlar varsa bi bak derim şirinevler ABC PLUS AVM 'nin yanında ama sen ankaradasın internetde de vardır muhakkak ben 145 TL ye aldım yanlış hatırlamıyorsam .

-master lock sprel taş motoru ile kesilemiyor sanyi tipi testerelerde kesiliyor ancak hiç bir hırsız onu yanında getirmez sanırım

-tersane zinciri nasıldır motoru bağlarken çizmemesi için etrafına bi kaplama yapılır mı bilmiyorum ..
    -ben motoru sağlam bi noktaya jant ve amrtisörden geçirerek bağlıyorum ...
    -disk klidi zaten ekstradan alınmalı genelde motorla çıktığım zaman yanımda oluyor büyük zinciri yanıma alamayacağım için gezinti esnasında park ederken onu kullanıyorum fiyatı 60/70tl yi geçmez sıfır alırken de onların gidona uzanan kablolarını ( sadece disk klidi takılı olduğunu unutup diski kırmamak için kullanılan bi kablo) almana gerek yok aynı işi ev telefonlarının ahizelerinin kablosu da yapar ;)

http://i.hizliresim.com/Jd1JBj.png[/QUOTE]

Senin zincir 150 cm mi 200 cm mi?
    Ben internetten biraz araştırma yaptım 200 cm lik olanlar 250 TL civarında.
    Birde ben normal disk kilidi değilde alarmlı olanlardan düşünüyorum iş görürmü sizce, onuda xena marka olanları öneriyor.

Herkeze keyifli kazasız sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler