Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin tekrar renkdaşım
    hoşbulduk kardeşim

uzunca bi süredir giremiyordum siteye..

motoru alalı 9 gün oldu , 1300 km yi geçtim.

sürekli olarak binemiyorum ama cumartesi günleri geziyorum özellikle..

fakat bu motorda biraz aksilikler çıktı . fabrikadan gelirken kondanstör fişlerini takmadan yollamışlar , görünürde takılı ama takılı değilmiş.

antalya da gecenin bi yarısı yolda kaldım. akü şarj olmuyor. arkadaşın küba motorunda şarj ediyoruz benimkine takıyoruz öyle bi süre gidiyoruz benim motor bitiriyor şarjı , tekrar değiştiryoruz.

neyse bayiye güç bela geldim düzelttiler. bu arada motoru çarşamba gecesi aldım cumartesi gecesi 1000 km yi tamamlamış oldum eski motordan da tecrübe olunca , motoru aldım - dükkana geldim km 3.7 oldu . o gece fethiye'den marmaris e gittik diğer CBR 'cı arkadaşlarımla , eve döndüğümde 300 km^deydi. yolda düzde ilk etapta 90 km iken 120 ye kadar çıktı , eğimli yolda 142 gördüm. rodaj olayını bu sefet böyle yaptım. gidiş olarak şimdi eski motoruma nazaran daha seri. yakıt tüketimi ise aynı ...

şu anda ise biraz değişiklik düşünüyorum. öncelikle ilk etapta ön amartisörleri düşüreceğim biraz. sonrasında jantlara şerit ve alt sakal ı renklendirmek var aklımda...

bakalım zaman ne gösterecek
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar bu gün motorla ön kaldırayım dedim çat diye bi ses geldi kaldırınca ama motorda bi sorun yok nedendir sizce ?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk kardeşim

uzunca bi süredir giremiyordum siteye..

motoru alalı 9 gün oldu , 1300 km yi geçtim.

sürekli olarak binemiyorum ama cumartesi günleri geziyorum özellikle..

fakat bu motorda biraz aksilikler çıktı . fabrikadan gelirken kondanstör fişlerini takmadan yollamışlar , görünürde takılı ama takılı değilmiş.

antalya da gecenin bi yarısı yolda kaldım. akü şarj olmuyor. arkadaşın küba motorunda şarj ediyoruz benimkine takıyoruz öyle bi süre gidiyoruz benim motor bitiriyor şarjı , tekrar değiştiryoruz.

neyse bayiye güç bela geldim düzelttiler. bu arada motoru çarşamba gecesi aldım cumartesi gecesi 1000 km yi tamamlamış oldum eski motordan da tecrübe olunca , motoru aldım - dükkana geldim km 3.7 oldu . o gece fethiye'den marmaris e gittik diğer CBR 'cı arkadaşlarımla , eve döndüğümde 300 km^deydi. yolda düzde ilk etapta 90 km iken 120 ye kadar çıktı , eğimli yolda 142 gördüm. rodaj olayını bu sefet böyle yaptım. gidiş olarak şimdi eski motoruma nazaran daha seri. yakıt tüketimi ise aynı ...

şu anda ise biraz değişiklik düşünüyorum. öncelikle ilk etapta ön amartisörleri düşüreceğim biraz. sonrasında jantlara şerit ve alt sakal ı renklendirmek var aklımda...

bakalım zaman ne gösterecek
    9 Günde 1300 km yapmışsın abi,Allah'tan binemiyosun sürekli benim 1 ay oldu tam 1140 kmde Kesinlikle kırmızı jant şeridi öneriyorum.Ve bir sayfa filan öncede aldığım elcikler var,düşün derim abi çok yakıştı ve çok kullanışlı.Ben şimdi ixil'in l2x egzosunu bulsam hemen alıcam.onu bulana kadar michelin 140 lastik takıcam

---------- Post added 01-08-2011 at 00:56 ---------- Previous post was 31-07-2011 at 23:56 ----------

Alıntı ybkahveci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu gün motorla ön kaldırayım dedim çat diye bi ses geldi kaldırınca ama motorda bi sorun yok nedendir sizce ?
    Aman kardeşim ne gerek var ya

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı ybkahveci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedenini bilmiyorum ama neden ön kaldırıyorsun arkadaşım? nekadar zarar veriyosun motora farkındamısın, millet aylardır bu motoru bekliyo, siz kıymetini bilmeyip hırpalıyorsunuz, ön kaldırmaya çok meraklıysan al bi husaberg metrelerce tek teker git.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedenini bilmiyorum ama neden ön kaldırıyorsun arkadaşım? nekadar zarar veriyosun motora farkındamısın, millet aylardır bu motoru bekliyo, siz kıymetini bilmeyip hırpalıyorsunuz, ön kaldırmaya çok meraklıysan al bi husaberg metrelerce tek teker git.
    Bu memlekette ikinci el motor alınmaz zaten. Yazık valla ya.

Tolga 1994199 arkadaşım artık siparişi vemişsin yapacak bir şey yok da Ninja 250 çipinin senin motorda ne gibi bir etkisi olacağını nereden biliyorsun da aldın ? Uygulanmış ve performans alınmış örneği var mı ? Yok da ustanın tavsiyesiyle almışsan yandı gülüm keten helva. Honda o çipi o motorun mekank özelliklerine uygun programlamıştır. Ayrıca Ninja 250 2 silindir değil mi ? İki silindirli bir motor için programlanmış bir chip tek silindirliyi nasıl çalıştıracak ? Bir de o motor 250 cc seninki 125 cc. Honda'nın motordan olabilecek en iyi performansı alamadığını mı düşünüyorsun ? Yani ben gerçekten anlamadım bu işi. Chip mevzularının detayını bilmem de basit bir mantık yürütünce böyle sorular geliyor insanın aklına. Sen bu işten çok iyi anlıyor ve ne yaptığını biliyorsan birşey diyemem ama yok seni tamirci, usta falan yönlendirdiyse işin sonunda en iyi ihtimalle sadece yakıt tüketimin artacak o kadar. O da motor yeni çiple çalışırsa.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    kardesim diğer siyah cbr'da 12 günde 2983 km yol yapmıştım :D artı 12 günün 4 günü full yağmurdu.. binemedim diyorum :D

bugün ön amasörleri indiricem . elcikleri gördüm ama bana biraz pahalı geldi , daha ekonomik bi şeyler bakıyorum şimdilik ...

kırmızı kalın jant şeridi yada beyaz şerit ikisi arasında kaldım ...

9 Günde 1300 km yapmışsın abi,Allah'tan binemiyosun sürekli benim 1 ay oldu tam 1140 kmde Kesinlikle kırmızı jant şeridi öneriyorum.Ve bir sayfa filan öncede aldığım elcikler var,düşün derim abi çok yakıştı ve çok kullanışlı.Ben şimdi ixil'in l2x egzosunu bulsam hemen alıcam.onu bulana kadar michelin 140 lastik takıcam

---------- Post added 01-08-2011 at 00:56 ---------- Previous post was 31-07-2011 at 23:56 ----------

Aman kardeşim ne gerek var ya
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesim diğer siyah cbr'da 12 günde 2983 km yol yapmıştım :D artı 12 günün 4 günü full yağmurdu.. binemedim diyorum :D

bugün ön amasörleri indiricem . elcikleri gördüm ama bana biraz pahalı geldi , daha ekonomik bi şeyler bakıyorum şimdilik ...

kırmızı kalın jant şeridi yada beyaz şerit ikisi arasında kaldım ...
    Birebir ucuza aynı elciklerde var.Amasörleri indirmeyi bende düşünüyorum nasıl bi işlem acaba fotografları atarsan güzel olur abi

---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 10:56 ----------

Egzosu buldum galiba.Parayı toparladığım zaman lastiklerden önce egzosu değiştirmeye karar verdim.

http://www.motosuperstore.net/IXIL-Y...z,PR-1287.html

Aklımdaki soru işareti motorum yeni açıldı daha 1140 kmde bu egzosu takarsam alacağım yer performansa olumlu etkisi olur dedi.Sizce zararı olur mu zaten şimdi hemen taktırmayacağım ama şöyle 2.000 km'de taktırmayı düşünüyorum.ve motor garantiden çıkar mı

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Birebir ucuza aynı elciklerde var.Amasörleri indirmeyi bende düşünüyorum nasıl bi işlem acaba fotografları atarsan güzel olur abi

---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 10:56 ----------

Egzosu buldum galiba.Parayı toparladığım zaman lastiklerden önce egzosu değiştirmeye karar verdim.

http://www.motosuperstore.net/IXIL-Y...z,PR-1287.html

Aklımdaki soru işareti motorum yeni açıldı daha 1140 kmde bu egzosu takarsam alacağım yer performansa olumlu etkisi olur dedi.Sizce zararı olur mu zaten şimdi hemen taktırmayacağım ama şöyle 2.000 km'de taktırmayı düşünüyorum.ve motor garantiden çıkar mı
    performansa pek bi etkisi olmaz,bende zamanında cbr 125 ime tiger egsoz takmıştım hiçbişey değişmedi
    Tek zararı motorun biraz daha fazla benzin tüketir
    garanti işini bilemem ama mantıken garantiden çıkması gerekir
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performansa pek bi etkisi olmaz,bende zamanında cbr 125 ime tiger egsoz takmıştım hiçbişey değişmedi
    Tek zararı motorun biraz daha fazla benzin tüketir
    garanti işini bilemem ama mantıken garantiden çıkması gerekir
    Ben sadece ses için almayı düşünüyorum ve egzosun görünüşü orjinaline göre daha güzel.
    Benzini kokluyo zaten sağolsun varsın biraz daha fazla koklasın

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    şimdiden hayırlı olsun,tabiki egsozlu makine herzaman daha güzel olur

Motosikleti
    2011 600F ABS
    şimdiden hayırlı olsun,tabiki egsozlu makine herzaman daha güzel olur
    Çok teşekkür ederim bende aynı düşüncedeyim

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorla sorunsuz bişekilde İstanbul izmir yapmış bulunmaktayım. Yolun 200 km sini feribotla yesemde 320 km uzun yol yaptım 2011 le.

Motrun uzun yol performansı 125 cc için türkiyedeki en iyi motor belkide. Tek kişi gayet yeterli geldi. motor 3000 km de. Rodajını gayet sakin ve sabırlı yapmıştım. Hiç performans merakım da yok. 1300 km de bikere 132 yapmıştım. Uzun yolda sakin sakin 90-110 giderken Balıkesirde yolda müsait olunca çok sorulan bu makine kaç basıyo olayını 1-2 dakikamı ayrıp kendimce bakıyım dedim.. 130 da kalır falan derken 5. vitesde kolayca 132 çıkıp devri bitirdi 6 da üstüne kapandım 146 km/s zorlanmadan tek denemede gördü saşırttı beni. bu arada tatlı bi eğimde yapılan hız tabi bu. Bu olaydan sonra havaya girdim bi süre 120-130 takıldım.

Rampalarda çok dik değilse 100 km hızı koruyabiliyor bu iyi bence cc sine göre. Ama yolun bi kısmında karşıdan gelen çok kuvvetli rüzgar 110 un üstünü göstermedi bana 10 15 dakika. Sanki 130 la gidiyomuş gibi rüagar yedim resmen.

Şimdi şuda var. Bu 146 km fena rakam değil. Arkadaşın vitesli 125 lik mondiali ile yaptığımız ölçümde ben 90 la giderken o 100 le gidiyo Cbr ın göstergesi arabalarla tamamen aynı. Üstünde mondial çin göstergesi falan olsa Şuan 160 km ye çıkmış 125 cc 4 zamanlıda hız rekorunu kırmış olucaktım çaktırmayın

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Motorla 110'u geçemeyen bir tek benim heralde :D Benim motor geçmiyo 110'u.Şaka bi yana rodajın sonlarında bi abim 130 gördü,daha giderdi dedi,şimdi aynı kişi rodajdan sonrada denedi motorumla 110 diyo :D Çözemedim bu işi.Bi ben deneyemedim son hız gerçeği görcem bi denesem

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorla 110'u geçemeyen bir tek benim heralde :D Benim motor geçmiyo 110'u.Şaka bi yana rodajın sonlarında bi abim 130 gördü,daha giderdi dedi,şimdi aynı kişi rodajdan sonrada denedi motorumla 110 diyo :D Çözemedim bu işi.Bi ben deneyemedim son hız gerçeği görcem bi denesem
    Motor ideal performansını 3000 km den sonra gösterir. Ama sen sehir içinde kalabalık otobanda kısa sürede 125 e çıkamassın zaten. Uygun yol ve mesafe lazım. Motoru aldığın istoç hizasında mahmutbey gişelerine doğru eğimde bi pazar günü kaptır 6. vitesde 140 garanti benden söylemesi

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Dikkat !!! Dikkat !!!

Arkadaşlar yazdıkalrınızı dikkatlice takip ediyorum ve çok faydası oluyor, ama henüz bir CBR em yok, ankara honda efe şubatta gelir dediler, bende motoru almadan ehliyete yazıldım ve ekipmanları almaya çalışıyorum iki kere yazdım ilgilenen arkadaş olmadı, sizden ricam lütfen bana ankarada artık onuda geçtim istanbul da motorsiklet ekipmanları alabileceğim bir yer söyleyebilirmisinz, fiyat konusunda uygun olabilecek. ( Kask, ellik, dizlik, mont vs. ) cevap verirseniz çok sevineceğim.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı acemi06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat !!! Dikkat !!!

Arkadaşlar yazdıkalrınızı dikkatlice takip ediyorum ve çok faydası oluyor, ama henüz bir CBR em yok, ankara honda efe şubatta gelir dediler, bende motoru almadan ehliyete yazıldım ve ekipmanları almaya çalışıyorum iki kere yazdım ilgilenen arkadaş olmadı, sizden ricam lütfen bana ankarada artık onuda geçtim istanbul da motorsiklet ekipmanları alabileceğim bir yer söyleyebilirmisinz, fiyat konusunda uygun olabilecek. ( Kask, ellik, dizlik, mont vs. ) cevap verirseniz çok sevineceğim.
    adanada oturuyorum ama ankaraya gittiğimde veya net ten ankaradan alışveriş yapıyorum, kazançlısepet.com adres sitede yazıyo
    Berik markalı ürünleri şiddetle tavsiye ederim,italyan malı,Bakınız moto gp pilotu Loris capirossi de yarışlarda kullanıyor
    fiyatlar sizi yanıltmasın,normal fiyatlarının çok çok altında

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    adanada oturuyorum ama ankaraya gittiğimde veya net ten ankaradan alışveriş yapıyorum, kazançlısepet.com adres sitede yazıyo
    Berik markalı ürünleri şiddetle tavsiye ederim,italyan malı,Bakınız moto gp pilotu Loris capirossi de yarışlarda kullanıyor
    fiyatlar sizi yanıltmasın,normal fiyatlarının çok çok altında
    Sarsılmaz çok teşekkür ediyorum siteye bakacağım şimdi, bu ara boşluğum var işe başlamadan biraz araştırma yapmak istiyorum acelem ondan , verdiğin bilgi için tekrar çok sağol

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    selam arkadaşlar,benim cıbır 1600 km oldu ama hala 1000 bakımına götürmedim.ganti dışı olur mu yada fazla para mı isterler...

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ideal performansını 3000 km den sonra gösterir. Ama sen sehir içinde kalabalık otobanda kısa sürede 125 e çıkamassın zaten. Uygun yol ve mesafe lazım. Motoru aldığın istoç hizasında mahmutbey gişelerine doğru eğimde bi pazar günü kaptır 6. vitesde 140 garanti benden söylemesi
    3000 km çok az
    motorun açılma dediği olay 15000-16000 km leri bulur , asıl ozaman motorun gerçek gidişine ve yağ gibi aktığına şahit olursunuz ( Honda servis ustası zamanında bana söylemişti )

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuzlada oturuyorum ilk defa motor yüzünden gittim istoç'a :D Görmesin zaten 110 yeter bana Benden başka egzos taktırmayı düşünen yok mu acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler