Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8499978/detay/

daha 2300 km de niye satıyor acaba
    çok merak ediyorum bu fiyata o motoru hangi enayi alır,yahu sanki kolleksiyonluk bir ürün veya nadide bir mücevher

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cf moto 400
    Arkadaşlar şimdi bana kaliteden bahsediyorsunuz dün akşam üstü arkadaşımın turuncu jantlı yeni cbr ina bindim motor 2 bin civarındaydı en son gördüğüm hız 149 km oldu oda motor titremekten farları dökülecek sandım hemen 120 lere düştüm yani burada 125 lik motorlara sanırsam 6 binlara veriyosunuz ve kaliteden bahsediyorsunuz Apache ile karsılasktrınca sadece arasında 2 milyar fark var...

Sonuc : Apache daha az yakar
    Yedek parçası Hondaya Göre çook ucuz
    Sizin çin malı sandığınız Motorun yeni cbr ekranından daha kaliteli dijital ekranı var
    Hondanın üstün olduğu yerler : Ülkemizdeki arkadaşlarımın , abilerimin Motorun üstünde sadece HONDA Yazdığı için 2 milyar daha fazla vermesi , Kaza yapınca SIFIR motor fiyatına Parça almaları Ki en son duyduğuma göre yeni cbr parçaları eskiden daha pahalı olcakmış Jant Sadece 1 Milyar Aman haa Çukura felan düşmeyin ...

Ben Hondayı kötülemiyorum Kendi motorumada Süper demiyorum ama Şunuda göstermeden gitmek istemiyorum Konusan arkadaşlar iyi izleyin ..

http://www.youtube.com/watch?v=Jp6oj1nJjtQ

Eski kasa motorla 15 saniyede 100km yapıyor Ben video çekmedim ama 0-100KM Yi tam 10 saniyede çıkıyorum yeni kasamla ..

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi bana kaliteden bahsediyorsunuz dün akşam üstü arkadaşımın turuncu jantlı yeni cbr ina bindim motor 2 bin civarındaydı en son gördüğüm hız 149 km oldu oda motor titremekten farları dökülecek sandım hemen 120 lere düştüm yani burada 125 lik motorlara sanırsam 6 binlara veriyosunuz ve kaliteden bahsediyorsunuz Apache ile karsılasktrınca sadece arasında 2 milyar fark var...

Sizin çin malı sandığınız Motorun yeni cbr ekranından daha kaliteli dijital ekranı var
    Hondanın üstün olduğu yerler : Ülkemizdeki arkadaşlarımın , abilerimin Motorun üstünde sadece HONDA Yazdığı için 2 milyar daha fazla vermesi , Kaza yapınca SIFIR motor fiyatına Parça almaları Ki en son duyduğuma göre yeni cbr parçaları eskiden daha pahalı olcakmış Jant Sadece 1 Milyar Aman haa Çukura felan düşmeyin ...

Ben Hondayı kötülemiyorum Kendi motorumada Süper demiyorum ama Şunuda göstermeden gitmek istemiyorum Konusan arkadaşlar iyi izleyin ..

Eski kasa motorla 15 saniyede 100km yapıyor Ben video çekmedim ama 0-100KM Yi tam 10 saniyede çıkıyorum yeni kasamla ..
    apache nin parçaları zor bulunuyor diye duymuştum doğrumudur
    Her asker yeşil bereli olamaz

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı racingaşığı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara bölümünü buldum ama orda uzun zamandır pek etkinlik olmamış.birde benim asıl istediğim cbr 125 kullanıcılarıyla buluşmak.herkesde aynı motor olursa çok keyifli olur diye düşünüyorum.aşağı yukarı 125 kullanıcılarının yaşları aynıdr hani ama bir endurocu 35-40 filandır genelde.

biz ufaktan buluma ayarlıyalım,omadı hafta sonu uzun yol filan yapak istiyorum.istersen sende gelirsin,beraber takılırız.uzun yol derken çokda abartı olmayacak bir yer.ben ankarayı pek bilmiyorum zaten göl,möl bir yerlere gideriz.

bu arada sende 2011 kasası mı var hocam?
    cumartesi 4 e kadar çalışıyorum, pazar da 4 e kadar dersanem var.Akşam saatlerim boş şuan için ama ayak uydurmaya çalışırım
    Umarım yakın zamanda (havalar düzelirse bi) buluşabiliriz
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

125cc 4 zamanlı bir motosiklet için bahsettiğin 149 km/h fazlasıyla yüksek bir sürat aslında. Senin Apache de dahil bu segmentteki makinaların ortalama ideal son sürati 120 km/h'den fazla zorlanmamalıdır.

Aradaki fiyat farkına gelince, bir defa ikisi farklı sınıftaki makinalar. Biri sportbike, diğeri commuter tarzında bir makina. Haliyle insanların bu motosikletlerden beklentileri farklı ve buna bağlı arz talep dengesiyle doğru orantılı bir fiyat politikası söz konusu.

Commuter uygun fiyatlı olacak, az yakacak, parçası ucuz olacak, işletim giderleri düşük olacak ki, ticaret amaçlı bir iş aracı olarak kullanılabilsin.

CBR125R ise spor motosiklet sınıfına giriş seviyesinde piyasaya sürülmüş, grenajları vb. kullanılan malzeme kalitesinde çıtayı daha üste taşıyan, keyif amaçlı bir motosiklet.

Teknik detaylara gelirsek,

CBR125'de 125cc su soğutma, PGM-FI yakıt enjeksiyonu, 10,000 d/d 13.3 HP güç, monoshock amortisör, 6 vitesli şanzuman, önde ve arkada disk fren, 130'luk arka lastik bulunmaktadır.

TVS'de 150cc hava soğutma, enjeksiyon, 8,500 d/d 13.5 HP güç, gazlı çift amortisör, 5 vitesli şanzuman, ön disk arka kampana fren, 110'luk arka lastik bulunmaktadır.

Karşılaştırma yapmak gerekirse:

Honda'nın ıslak ağırlığı Apache'den 6 kg. hafiftir, çevirdiği devir daha yüksek, vites geçiş oranları daha kısa, dolaylı olarak hızlanması daha iyi olacaktır.
    Ayrıca monoshock amortisör ve 130'luk arka lastik yol tutuşu ve viraj kabiliyeti yönünden, kullanılan kombine disk frenler ve yine 130'luk arka lastik sayesinde frenaj yönünden Honda'ya üstünlük sağlıyor.

Bir de yeni kasalarda sorun giderildi mi bilmiyorum ama, eski Apache'de ön taraf çok hafif olduğu için özellikle de artçılı sürüşlerde ani gaz açışlarda motorda istemdışı tekere gelme durumu söz konusuydu, bu da trafikte büyük bir tehlike arz ediyordu. Ayrıca üst kapak contasından yağ kaçırma da zorlanan motorlarda kronik olarak ortaya çıkan bir problemdi.

Benim ağırlık merkezi dengesiz, motoru zorlamaya gelmeyen ve arka freni yetersiz bu motosiklete hiçbir zaman kanım ısınmadı kısaca. Neyse..

Sonuç olarak:
    Performans olarak Apache daha iyi değildir. Hem gidiş, hem duruş, hem de viraj olarak.
    5,400 TL verdiğin zaman sadece Honda yazısına değil, teknolojiye, ince detaylara, yıllardır geliştirilen bir AR-GE'ye yani kaliteye yatırım yapıyorsun.
    Sadece detayları görebilmek, nasıl ve nereye bakacağını bilmek, birşeyleri de görebilmek önemli olan.

Elmayla armutu karıştırmayalım lütfen.

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Alıntı islam077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün honda OTOSEVER'i aradım mayıs 15'de teslim alıcaklarmış cbr 125 leri..
    Seninki gelsinde bir rengine bakalım.. Benimki Haziran da gelecek inşallah.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı cabatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninki gelsinde bir rengine bakalım.. Benimki Haziran da gelecek inşallah.
    banada en geç 15inde dediler haziranın.acaba daha önce gelirmi günler geçmiyo

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc 4 zamanlı bir motosiklet için bahsettiğin 149 km/h fazlasıyla yüksek bir sürat aslında. Senin Apache de dahil bu segmentteki makinaların ortalama ideal son sürati 120 km/h'den fazla zorlanmamalıdır.

Aradaki fiyat farkına gelince, bir defa ikisi farklı sınıftaki makinalar. Biri sportbike, diğeri commuter tarzında bir makina. Haliyle insanların bu motosikletlerden beklentileri farklı ve buna bağlı arz talep dengesiyle doğru orantılı bir fiyat politikası söz konusu.

Commuter uygun fiyatlı olacak, az yakacak, parçası ucuz olacak, işletim giderleri düşük olacak ki, ticaret amaçlı bir iş aracı olarak kullanılabilsin.

CBR125R ise spor motosiklet sınıfına giriş seviyesinde piyasaya sürülmüş, grenajları vb. kullanılan malzeme kalitesinde çıtayı daha üste taşıyan, keyif amaçlı bir motosiklet.

Teknik detaylara gelirsek,

CBR125'de 125cc su soğutma, PGM-FI yakıt enjeksiyonu, 10,000 d/d 13.3 HP güç, monoshock amortisör, 6 vitesli şanzuman, önde ve arkada disk fren, 130'luk arka lastik bulunmaktadır.

TVS'de 150cc hava soğutma, enjeksiyon, 8,500 d/d 13.5 HP güç, gazlı çift amortisör, 5 vitesli şanzuman, ön disk arka kampana fren, 110'luk arka lastik bulunmaktadır.

Karşılaştırma yapmak gerekirse:

Honda'nın ıslak ağırlığı Apache'den 6 kg. hafiftir, çevirdiği devir daha yüksek, vites geçiş oranları daha kısa, dolaylı olarak hızlanması daha iyi olacaktır.
    Ayrıca monoshock amortisör ve 130'luk arka lastik yol tutuşu ve viraj kabiliyeti yönünden, kullanılan kombine disk frenler ve yine 130'luk arka lastik sayesinde frenaj yönünden Honda'ya üstünlük sağlıyor.

Bir de yeni kasalarda sorun giderildi mi bilmiyorum ama, eski Apache'de ön taraf çok hafif olduğu için özellikle de artçılı sürüşlerde ani gaz açışlarda motorda istemdışı tekere gelme durumu söz konusuydu, bu da trafikte büyük bir tehlike arz ediyordu. Ayrıca üst kapak contasından yağ kaçırma da zorlanan motorlarda kronik olarak ortaya çıkan bir problemdi.

Benim ağırlık merkezi dengesiz, motoru zorlamaya gelmeyen ve arka freni yetersiz bu motosiklete hiçbir zaman kanım ısınmadı kısaca. Neyse..

Sonuç olarak:
    Performans olarak Apache daha iyi değildir. Hem gidiş, hem duruş, hem de viraj olarak.
    5,400 TL verdiğin zaman sadece Honda yazısına değil, teknolojiye, ince detaylara, yıllardır geliştirilen bir AR-GE'ye yani kaliteye yatırım yapıyorsun.
    Sadece detayları görebilmek, nasıl ve nereye bakacağını bilmek, birşeyleri de görebilmek önemli olan.

Elmayla armutu karıştırmayalım lütfen.
    Çoğu arkadaşa bu olayı anlatamıyoruz.
    Daha ucuz aynı performans neden honda diyorlar
    "Biz"ce bir nedeni var.Kullananlar da neden honda yı tercih ettiğini gayet iyi biliyor.
    Herkezin isteği farklıdır.Honda seçim meselesidir
    Saygılar.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kedi et misali hala yok 125ccye 6milyar veriyosunuz muhabbeti.

bi resimde benden motorun ustundeki kardesim
    http://imageshack.us/photo/my-images/853/sdc11535.jpg/

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada en geç 15inde dediler haziranın.acaba daha önce gelirmi günler geçmiyo
    Sende Otoseverdenmi aldın ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sende Otoseverdenmi aldın ?
    Yok dostum pendik güngör motor

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Zaman geçmiyor arkadaş. Benimkide taaaa Haziran da gelecek..

harbiden geçmiyor. mayıs 15 dediler ama insallah aksama olmaz.

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyw saolasın..Çok bişey yok aslında..
    Sadece neden olsun diyorum.
    Motorun sağ tarafında ilk resimde azda olsa görünüyo depoda ufak bi ezik.
    Bide egzoz korumasındaki ufak çizik var..
    Şahısı bulamazsam bi işlem yaptırıcam ezilen yere
    hocam kaskın üzerinde ne yazıyor acaba ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden geçmiyor. mayıs 15 dediler ama insallah aksama olmaz.
    senin yine iyi dostum pek bişeyin kalmamış

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8499978/detay/

daha 2300 km de niye satıyor acaba
    Neden sattığını bilemiyicemde.Ön camı siyah yapmış güzel olmuş
    Egzoz'a dikkat edemedim.
    600 rr yazıları için güzel motor

Fiyata gelince millet kendini akıllımı sanıyo ya

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam kaskın üzerinde ne yazıyor acaba ?
    Arka tarafta İsmim ve kan grubum sol yanda ise "Kaskımı Doktor Çıkarsın" yazıyo
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden sattığını bilemiyicemde.Ön camı siyah yapmış güzel olmuş
    Egzoz'a dikkat edemedim.
    600 rr yazıları için güzel motor

Fiyata gelince millet kendini akıllımı sanıyo ya

Arka tarafta İsmim ve kan grubum sol yanda ise "Kaskımı Doktor Çıkarsın" yazıyo
    doktor çıkarsın çok hoş olmuş. umarım hiç çıkarmaya gerek duymaz doktor.

ayrıca üstte bahsettiğiniz motor ise sanırım muğla - köyceğiz'den. üzerinde king performans egzozu var. araba almak istediğini söylemiş arkadaş. facebook üzerinde de ekli. motor bayağı güzel

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache nin parçaları zor bulunuyor diye duymuştum doğrumudur
    Hayır apache motor şuan türkiyenin 50 den fazla ilinde bulunuyor örnek olarak istanbulda 4 antalyada 4 burdurda 2 muğla 1 vsvs Parçaları hem ucuz Hemde kolay bulunuyor Haa eğer giderde Megelli alırsan ömür boyu parça bulamazsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:15 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben size alternatif öneriyorum En kötü şey bir markaya Körü körü ne bağlanmaktır hatta Bu dinimizde bile yasak ...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona bakarsan ; adamlar 125 cc ye 9 milyar veriyorlar
    yzf 125 ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben size alternatif öneriyorum En kötü şey bir markaya Körü körü ne bağlanmaktır hatta Bu dinimizde bile yasak ...
    Alternatif için çok farklı klasmanlar değil mi?
    her 2 motorun kullanıcı profili ve amacı farklı.

Bir markaya körü körüne bağlandığım yok hondaya bindım ST Kanuniye bindim şuan yamaha kullanıyorum.
    ST'ye bindigimde anladımki Japondan şaşmıycaksın.
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona bakarsan ; adamlar 125 cc ye 9 milyar veriyorlar
    yzf 125 ?
    zevk meselesidir bir yıl önce o kadar param olsaydı cbr yerine onu tercıh ederdim.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    funky'nin motoru bitirdik. çok hoş oldu yakında resimleri çekip atmayı düşünüyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler