Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @hercul3367 üstat benim motosiklet xt 660 r 2008 model ilanda gözüken tenere acaba uyumlu da ben mi bilmiyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Özellikle Hercul üstad (uzun süredir motoru kullandığın için) ve diğer kullanıcı arkadaşlar, bu XT660 lardaki gazı kapattığında benzini tamamen kesmesi ve gazı açtığımızda ani bir güç aktarımı olduğu, bu durumun özellikle virajlarda sıkıntı yaratabileceği konusunda ne diyorsunuz?

Gaz tepkisinde-yazılımında-tps sensöründe vs, böyle bir sıkıntı mevcut mudur? Belli yıllardaki modeller vardı, sonrakilerde düzelttiler diye bir bilgi var mıdır? En önemlisi böyle bir sorun varsa bile nekadar sıkıcı yada tehlikeli boyuttadır?

Tişikkirlir (X modelini kesin almaya karar verdim zaten de öyle işte araştırma yapıyorumz )

Bu videoda Barkın da bahsetmiş (2:43 ve 8:35 te bahsedilmiş)

http://www.youtube.com/watch?v=UGRScaRphK8

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    kardeş hepsi hikaye,sorunsuz makinadır xt.turuncu motorun sahibi de bu başlıktan bir arkadaştı
    sattı motorunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

tutukluAcemi,ihtimal ki uyar,ama bir tablanın bu kadar pahalı olması saçmalık.
    bu tablaların bir de ucuzu vardı kappa çantayla gelen,onuda aksesuarcılara sormak lazım.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videodaki 660 benimdi,gazı kapatınca istop etmesi 40 yılda bir olan bişeydi.1 yıl kullandım 2 kere istop etti oda tps değildir herhalde

o gazı kapatıp açtıgındaki bence tek silindirin agresifliği işin zevki orda

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş hepsi hikaye,sorunsuz makinadır xt.turuncu motorun sahibi de bu başlıktan bir arkadaştı
    sattı motorunu.
    nasıl mutlu ettin anlatamam
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Cevaplar için teşekkür ederim. İşte biz de bir kullanma şansı yakalayamadık o yüzden duyduklarımızı soralım buraya dedik

(ha bu benim üstümdeki cevabı yazan salatalık ile bu motorlardan almayı düşünüyoruz Böyle mutlu oluyor işte gariban )
    hercul3367 bunu beğendi.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R iyidir R did zincir takınca koydumu gazı gidiyor valla. Amma şu arka çanta demiri olayı can sıkıcı bazen gerçekten çok lazım oluyor çanta.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkür ederim. İşte biz de bir kullanma şansı yakalayamadık o yüzden duyduklarımızı soralım buraya dedik

(ha bu benim üstümdeki cevabı yazan salatalık ile bu motorlardan almayı düşünüyoruz Böyle mutlu oluyor işte gariban )
    demek salatalık hesabın kabarıyor bebe
    bunları geldiğimde soracağım sana

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Mesjı düzelt dedim 10dakkan doldu dediler...

Neyse başlığı bulandırma, bak insanlar DİD takıyor motorlarına, sen alınca ne takacan, ç.altın takarsın

Motosikleti
    MT-07
    Mesjı düzelt dedim 10dakkan doldu dediler...

Neyse başlığı bulandırma, bak insanlar DİD takıyor motorlarına, sen alınca ne takacan, ç.altın takarsın
    dükteki zinciri takayım diyorum dükü zincir fiyatını düşüp ööyle veririz

canrush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660X
    Merhaba Arkadaşlar, benim motorda arka tekerin sağındaki bazı noktalar oksitlenmeye basladı. bazen 1-2 hafta binmiyorum durdugu yerde boyle yapiyo. bir de arka diskte de paslanmalar var. Tamircim binmedigim için boyle olabilecegini soyledı. Mazotla temizlememi söyledi. Tekerin diğer tarafı zincirden sıçrayan yagdan olsa gerek pas veya oksit yapmıyor. Bulunduğum yer yani görev yerim nemi az ve soguk bir nokta. Motor da kullanmadıgım zamanlar brandanın altında duruyor. Bir bilgisi olan var mı ?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canrush adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, benim motorda arka tekerin sağındaki bazı noktalar oksitlenmeye basladı. bazen 1-2 hafta binmiyorum durdugu yerde boyle yapiyo. bir de arka diskte de paslanmalar var. Tamircim binmedigim için boyle olabilecegini soyledı. Mazotla temizlememi söyledi. Tekerin diğer tarafı zincirden sıçrayan yagdan olsa gerek pas veya oksit yapmıyor. Bulunduğum yer yani görev yerim nemi az ve soguk bir nokta. Motor da kullanmadıgım zamanlar brandanın altında duruyor. Bir bilgisi olan var mı ?
    Gerek yok hiç ellemeyin.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    devir kesicide bol tut pas mas kalmaz
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar bu modellerd brembo fren kullanılmış diye biliyorum. Fren performnasları nasıl ? Özellikle X modeli, yani asfalta uygun lastik ve daha büyük fren disklerini göz önüne aldığımızda "brembo" gibi tutuyor mu frenler?

Arkadaşlar bu modellerd brembo fren kullanılmış diye biliyorum. Fren performnasları nasıl ? Özellikle X modeli, yani asfalta uygun lastik ve daha büyük fren disklerini göz önüne aldığımızda "brembo" gibi tutuyor mu frenler?
    Beni çoğu kez patlamadan kurtarmıştır kendileri sağlam freni var namussuzun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni çoğu kez patlamadan kurtarmıştır kendileri sağlam freni var namussuzun
    Bir arkadaşla konuşurken "...ama biz XT nin frenlerine de basarken inşallah durur diyorduk" deyince noluyor lan dediydim
    #sürenadam

Bir arkadaşla konuşurken "...ama biz XT nin frenlerine de basarken inşallah durur diyorduk" deyince noluyor lan dediydim
    fren yapmayı bilmiyordur o

ilk aldığım zamanlar tam performanslı bile değilmiş frenler,ebc HH balata,hıdrolık,on amortisor yağı keçesi felan değişti motora bindim frene bir bastım eski frenlerden eser yoktu,bakimlı motor her zaman farklıdır

canrush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660X
    Arkadaslar, Birde burada X modeli için Uygun fiyatlı lastik önerisi olan arkadaşlar varsa önerilerini veya siteleri yazarsa sevinirim. Birkaç örnek vermişsiniz ama X modeli için uygun lastık bu sitelerde mevcut değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

crf 250l den sonra xt660r gecis yaptık hayırlısı270km anca yaptık kendileri ile genellikle şehir içi kullandım crf den sonra biraz gürültülü geldi arabadan traktöre gecmiş gibi,tek sıkıntım belime cok rüzgar aldım sanki

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaslar, Birde burada X modeli için Uygun fiyatlı lastik önerisi olan arkadaşlar varsa önerilerini veya siteleri yazarsa sevinirim. Birkaç örnek vermişsiniz ama X modeli için uygun lastık bu sitelerde mevcut değil.
    Hemen söyleyelim,

Sava - 52 Sport Force

http://www.savaturkiye.com/UrunDetay.aspx?UCD=Sava%20Radial%20Lastik&UID=52

http://www.savatech.eu/novelties/new-tyres/718-sport-force-sava-radial-tyres.html

Fabrikayı arayıp fiyat isteyin, peşin ödiycem felan diye indirim/pazarlık yaptırın
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler