Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
69. sayfa BirinciBirinci ... 19596768697071 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Arkadaşlar herkese selamlar, kafaya koydum tenere alacağım. Belki tartışılmıştır görmedim ancak üretimi duruyor zannedersem. Şimdi almak mantıklı mıdır, yedek parça vs işleri nasıl olur. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    piyasada bi dünya muadili motosiklet var hiçbirşekilde parça sıkıntısı olmaz
    aradan uzun yıllar geçsede
    mesela transalp a bak 10 yıldır üretilmiyor ama her yerde parçası var tutulan motorun üretimi dursa da sıkıntı olmaz

gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Merhabalar,

Bu motosikletin (R), 2008 model ve 21.000 km'de olan tertemiz bir satılığını buldum. (Sahibi tanıdık) İdealim arazide de hakimiyet sağlayabileceğim bir enduro kullanmak olduğundan ötürü, almayı düşünüyorum. (Bütçem, sıfır bir Tenere'ye yetmiyor)

Güncel yorumlarınızı rica ederim. Sevgiler. 😊

Ben Kimim?: Fikirleri her geçen gün değişen ve yönlendirilmeye ihtiyacı olan adam (😂😂😂😂😂) http://www.motosiklet.net/forum/moto...yacim-var.html

Önemli Dipnot: 190 cm ve 95 kg'yim. Güvenli ve ileri derecede sürüş eğitimi alıyorum.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilk motor sa bence tehlikeli olabilir
    özellikle frenlere alışma konusu sıkıntı olur

gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Tavsiye için teşekkür ederim. Neden frenlere alışma sıkıntı olur? Çok mu sıkılar? Yoksa arazi motosikleti olmasından kaynaklı bir durum mu?

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motor sa bence tehlikeli olabilir
    özellikle frenlere alışma konusu sıkıntı olur

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Motosiklet guclu kendini kaptirir gaza gelirsin sonra bi ani fren gerektiğinde zor durumda kalirsin o baglandim

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Selamlar, bu motorlarda benzin filtresi var mı acaba? aynı motorlu mt-03 kullanıyorum. benzin filtresi bulamadım:(

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin filtresi bulunmuyor

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sele jel uygulaması düşünen arkadaşlar varsa bu şekilde şirinevlerde yapan bir usta var. Ben yazdan beri kullanıyorum çok memnunum. Jeller + selenin kılıfıyla beraber toplam 250-300 tl motoruna göre bu fiyatlar gayet iyi.
    Videosunda telefon numarası var oradan ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=CiBH0CD8ra8

arkadaşlar bir XT660X alma niyetindeyim,2008 80bin km'de.
    Hasar kaydı çıkmamakla birlikte daha görmedim ancak temiz olduğunu düşünmekteyim. Bu motor bloğunda genel bir kronik sorun mevcut mu? yaşı çok, km'si yüksek bu durum biraz çekindirtiyor. İyi bakıldığına emin olursam, daha sonradan süprizle karşılamak mümkün müdür? Parça kolay bulunuyor diye biliyorum ancak parça maliyetleri hakkında çok bir bilgim yok, büyük masraflara girmemeyi umuyorum ancak maks. ne çıkabilir ki karşıma diye de sormadan edemiyorum.

Yeni model az km'de 250cc motosikletim var ve onu satıp almayı düşünüyorum. Ancak maceraya mı atılıyorum acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Fikir belirtirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Merhaba öncelikle. Yakın arkadaşımda var xt660 süpermoto çift tüp akrapovic eksoz takılı sesi güzeldir görüntüsü güzeldir ama kullananlar apaçi gibi kullandığı için genelde motor yapılmış oluyor. Gazı kaçırınca yanlayan, rahat tekere gelen bir makina, Yakıtı ve titreşimi fazla. Genelde km çekiliyor bu makinalar da muayneden önce satarken kolay gitsin diye, en çok antalya bölgesinde var bu makinalardan. Bir de iyi bir usta bul motoru incelesin arkadaşım üzülme sonra. Radyatör de ufak bir problem vardı 0 radyatör 890 lira bugün baktık internetten . hevesini kırdıysam affola.
    gvenc bunu beğendi.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo

YOKMU KATLANIR VİTES PEDALI İSTEYEN

Yaw arkadaslar bu XT660'ların en kronik sorunlarından biri devrildiğinde vites pedalının eğrilmesidir. Zamanında taa alamanyalardan siparişlen getirtmiştim. Touratech katlanır vites pedalı. Yokmu buna ihtiyacı olan yoksa XT660 kullanan mi kalmadi memlekette. Fiyatta anlasiriz merak etmeyin yeter ki yatmasın dolapta birinin isine lazimkene...
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...6767003/detay/

Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle. Yakın arkadaşımda var xt660 süpermoto çift tüp akrapovic eksoz takılı sesi güzeldir görüntüsü güzeldir ama kullananlar apaçi gibi kullandığı için genelde motor yapılmış oluyor. Gazı kaçırınca yanlayan, rahat tekere gelen bir makina, Yakıtı ve titreşimi fazla. Genelde km çekiliyor bu makinalar da muayneden önce satarken kolay gitsin diye, en çok antalya bölgesinde var bu makinalardan. Bir de iyi bir usta bul motoru incelesin arkadaşım üzülme sonra. Radyatör de ufak bir problem vardı 0 radyatör 890 lira bugün baktık internetten . hevesini kırdıysam affola.
    Merhaba,

Sahibiylede görüştüm, ikinci sahibi tur yapmış genelde, haftasonları kullanılmış bu zaman kadar, önceki sahibide tanıdık olduğunu ve en çok onun gezdiğini bahsetti.
    Motosiklette blok bir kere açılmış ve sadece segman değişmiş piston değişmemiş, sanırım çok az bir yağ yakması vardı, ekzantrik değişmesi için çıkartınca motoru onuda değiştirdiler.

Dediğim gibi daha 8000km'de sıfır olarak aldığım, rodajını vs. sini kendim yaptığım bir motosikletim var ve kafam karışık baya, motosiklette herhangi bir arıza çıkması durumunda trink çıkartıp yaptırma şansım olmaz ve bir ay iki ay yatırmam gerekebilir, o yüzden çekincedeyim hala ancak çokta sorunlu bir blok değil hatta sorunsuzluğuyla da biliniyor

Motosikleti
    Mış muş .....
    Girme bööle maceralara.
    Boyle bir motor alacaksan uzun zamandır gördüğün bildiğin sahibini tanıdığın mıncıklanmamış kurcalanmamış zımba gibi bir motor olacak yoksa cok ağlarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:57 ----------

Xt600 660x 660r sahibi oldum uzun zaman hic masrafsız kullandım cok da memnun kaldım ama 10-15 sene evveldi...

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Alıntı gvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sahibiylede görüştüm, ikinci sahibi tur yapmış genelde, haftasonları kullanılmış bu zaman kadar, önceki sahibide tanıdık olduğunu ve en çok onun gezdiğini bahsetti.
    Motosiklette blok bir kere açılmış ve sadece segman değişmiş piston değişmemiş, sanırım çok az bir yağ yakması vardı, ekzantrik değişmesi için çıkartınca motoru onuda değiştirdiler.

Dediğim gibi daha 8000km'de sıfır olarak aldığım, rodajını vs. sini kendim yaptığım bir motosikletim var ve kafam karışık baya, motosiklette herhangi bir arıza çıkması durumunda trink çıkartıp yaptırma şansım olmaz ve bir ay iki ay yatırmam gerekebilir, o yüzden çekincedeyim hala ancak çokta sorunlu bir blok değil hatta sorunsuzluğuyla da biliniyor
    Boşuna kumar oynama alırsın sorun çıkarır çıkarmaz bilemezsin satmaya kalktığın zamanda ya baya beklersin yada güzel bir zararla satarsın,geçmişini çok bilmediğin km.si yüksek motor almak tamamen kumardır.

Motosikleti
    Kumarda kazanma sansin var bunda o da yok

Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kumarda kazanma sansin var bunda o da yok
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna kumar oynama alırsın sorun çıkarır çıkarmaz bilemezsin satmaya kalktığın zamanda ya baya beklersin yada güzel bir zararla satarsın,geçmişini çok bilmediğin km.si yüksek motor almak tamamen kumardır.
    Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mış muş .....
    Girme bööle maceralara.
    Boyle bir motor alacaksan uzun zamandır gördüğün bildiğin sahibini tanıdığın mıncıklanmamış kurcalanmamış zımba gibi bir motor olacak yoksa cok ağlarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:57 ----------

Xt600 660x 660r sahibi oldum uzun zaman hic masrafsız kullandım cok da memnun kaldım ama 10-15 sene evveldi...
    Dediğiniz gibi yaptım, bulaşmadım. Zaten maddi olarak şuan ki MT-25 yakıtını dahi karşılamakta zorlanmaya başladım. Ort. 30 kuruş min. yakıyorum şehiriçi.
    İlerde husky 701'le inş. bi şu mezuniyet olsun askerlik iş vs. faslını atlatıp öyle bakacağım yoluma.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Arkadaslar merhaba,

Cuma gunu itibatiyle 2006 model XTR ile araniza katildim. Motorumda yapilmasi gereken bazi seyler var. Parca ve iscilik konusunda fikirlerinizi rica ederim.

1- Gidon rulmani degisecek, forumda okudugum kadariyla KOYO 32005 kullaniliyormus. Onun yerine NSK 32005 kullanan bir arkadasimiz vardi. Ama aklimda bir soru var. Bazi gorsellerde rulman konik gorunuyor bazilarinda silindirik. Hangisi dogrudur? Ona gore siparis verecegim.

2- On amortisorler geri itmiyor. Uc ihtimal gorunuyor, birincisi kalin veya fazla yag konmustur. Iki, yaylar gorevini yapamiyordur, degismesi gerekir. Uc, amortisor icten yamuldugu icin kasiyor, geri itemiyordur. Sizce hangisi daha muhtemel? Yay almam gerekirse cikma bulabilir miyim?

3- Arka fren diski cesitli markalarda var. Diskin deseni neyi nasil etkiler? Kimi yildiz gibi kimi bildiginiz daire...

4- Keyfekeder sele kaplatmak istersem, Mumkunse Istanbul anadolu yakasinda uygun fiyata nasil hallederim?

5- Grenajlardaki lokal gunes yanuklari icin, boyayip arac degeri dusurmek yerine plastidip uygulayabilir miyim?

Simdilik bu kadar sorularim. Vaktiniz olur da yanitlarsaniz sevinirim.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Deadly sto(R)m sitede Polo nikli arkadaşımızın babasi rulman ticareti yapıyor. Kendisine
    ulaşırsan yardımcı olacağını düşünürüm . ART ve ORS yerli rulmanlar bir kere Çin mallarından 4 kat daha
    sağlam. Bir düşun kendin değerlendirmeni yap , kolay gelsin. Bittikden sonra fotoları bekliyoz. Selamlar.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Deadly sto(R)m sitede Polo nikli arkadaşımızın babasi rulman ticareti yapıyor. Kendisine
    ulaşırsan yardımcı olacağını düşünürüm . ART ve ORS yerli rulmanlar bir kere Çin mallarından 4 kat daha
    sağlam. Bir düşun kendin değerlendirmeni yap , kolay gelsin. Bittikden sonra fotoları bekliyoz. Selamlar.
    RX3 forumuna "Baska forumlarda gorusmek uzere..." yazarken bu kadar erkenini beklemiyordum. Ilginize tesekkurler

REKLAM ALANI
69. sayfa BirinciBirinci ... 19596768697071 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler