Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Ben bir ay kadar kullanıdığım yeni model Akrapovic'lerimi 1500 TL'ye sattım.
    9000 lira ile çok güzel araçlar alabilirsin.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    evet piyasayı şöyle bi taradım ama modelli bi 660x dediğiniz gibi 9 bin civarlarında, 1 sezon kullanacağım bi motora da o kadar para verebilcek durumda değilim en iyisi ben yine 500cc lere yöneleyim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    evet beyler kısmetse haftasonu 660x ile topiğe katılacak gibi görünüyorum. hiç kullanmadığım test etmediğim bi makine bi deneyip tadına bakayım diyorum inşallah memnun kalırım.
    bu arada bu motor için enduro kask şart mıdır yahu ? furadan yeni bi siyah xr1000 almıştım sırıtır mı şimdi bunun üzerinde ???
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    biran önce motoruna kavuşursun inşallah.
    sırıtmaz kardeş,masraf etme bence....
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biran önce motoruna kavuşursun inşallah.
    sırıtmaz kardeş,masraf etme bence....
    teşekkür ederim motora kavuştum ama 660x'e değil
    xt660 almak için montumu giydim kaskımı elime aldım otobüse atladım gittim, motor gerçekten temiz hatasızdı ancak test sürüşü yaptıktan sonra bana hiç uygun olmadığına karar verdim. vibrasyon çok fazla geldi bana, ayrıca beklediğim ivmelenmeyi bulamadım o yüzden vazgeçtim ve daha önce görüştüğüm bi suzuki gs500te karar verip onu aldım.
    xt660x şehir içinde mutlaka eğlencelidir ama ben ara sıra uzun yol da yapmak istediğim için tek silindirin titreşimi bana fazla geldi, tabi motorun karakteristiği bu ama Allah'tan yol yakınken bana uymadığını fark edip vazgeçmişim yoksa hiç keyif alamazdım.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    selam 660 kulancıları, acaba bu motorun yakıt tüketimi ne kadardır 100km de ortalama olarak test edip deneyeniniz varmı ?
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Kullanım şekline göre değişir..

Ben biraz agresif kullanıyorum+hava filitremin durumu kötü 1.9 civarı yakıyor..

Mavi1659 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R

xt 660 r

Merhaba

xt660 r boyunu 3 cm kadar alçaltmam gerekiyor önerileriniz nedir?

birde arka çanta bağlantı demiri lazım elinde çıkma olan var mı?

sağlıcakla kalın teşekkürler.
    Kırkından sonra değil! Farkından sonra başlar Hayat

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    xt660r selesini uzun yolculuklar için nasıl rahat hale getirebilirim
    bilgisi olan varmı arkadaşlar.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Alıntı Mavi1659 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

xt660 r boyunu 3 cm kadar alçaltmam gerekiyor önerileriniz nedir?

birde arka çanta bağlantı demiri lazım elinde çıkma olan var mı?

sağlıcakla kalın teşekkürler.
    Ön amortisörün alt ve üst mesnetlerinin vidalarını gevşetip önü alçaltabilirsin.
    Arka amotrisörün ayarınıda en yumuşak ayara getirince alçalır.
    Bunlar yeterli olmazsa seleye tadilat gerekir.
    Bende bitane yeni kappa çanta demiri var. Düşünürsen özelden ulaş.
    Saygılar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:26 ----------

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt660r selesini uzun yolculuklar için nasıl rahat hale getirebilirim
    bilgisi olan varmı arkadaşlar.
    Hiç XT için karşılaşmadım ama Fazer için Corbin marka seleyi bir arkadaşım kullanmıştı. Markayı bi araştırın isterseniz.
    Bugüne kadar kullandığım bisürü XT içinde sadece 2005 R modeli motorumdaki sele çok rahattı. Öyleki 2008 R'a o seleyi takıp denediğimde sürüşü bile daha keyifli hale getirdiğini gördüm.
    Selenin düz olan formunu biraz içe çukur hale getirirseniz sanırım daha rahat olur.
    Saygılar.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

feyzullah4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride 200 2006model
    bence yamaha fz600

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    xt660 kullanıcıları hiç mekanık aksamla ılgılı sorun yasayanınız oldumu? bir arkadasımın söylemesi biraz zorlayınca dişli kırıyormuş. sen gördün mü dedim birini gördüm parça beklıyordu diye söyledi, sizin basınıza yada duydugunuz bır durum oldumu ?

zeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r yamaha
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt660 kullanıcıları hiç mekanık aksamla ılgılı sorun yasayanınız oldumu? bir arkadasımın söylemesi biraz zorlayınca dişli kırıyormuş. sen gördün mü dedim birini gördüm parça beklıyordu diye söyledi, sizin basınıza yada duydugunuz bır durum oldumu ?
    15 bin km bindim mekanik sorun cıkartmad sadece yag filitresi capak toplamaya basladı o sorunda ben debriyaj balatası degistirmistim ebc marka taktırdım orjinal yapıda olmadıgı icin kenarları surtmus ondnada capak cıkmıs ama su anda oyle bi sorun yok. su anda 31 binde serviste bi xt gordum yag pompası tıkanmıs piston kolunu yagsız birakmıs oda kulanıcı hatası yag ve yag filitresini zamanında degistirmemis cok uzun km yapmıs yagla zaten makina zor sartlar icin uretilmiş kolay kolaay dişli kırmaz o kıran arkadas kesin yuksek hızlarda en kucuk vitese indirip bırakmıstır

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    merhaba uzun yolda konfor,titreşim durumu nasıldır acaba? teşekkürler

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar geçen hafta 660 R aldım.
    Yağının en son ne zaman değiştiğini bilmiyorum,bende değiştireyim dedim yağ filtresi değiştirmeden kaç litre alıyor,filtreyi değiştirirsek kaç litre alıyor.Hangi yağ kaç numara tavsiye edersiniz?birde yağ filtresini nereden bulabilirim int üzerinden şimdiden teşekkür ederim...

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    2.el xl 200 alırken nelere dikkat etmeli yedek parçaları kolay bulunabiliyor mu ve fiyatlar nasıl acaba?

bora33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    defender
    Alıntı EnDuRoCu_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen hafta 660 R aldım.
    Yağının en son ne zaman değiştiğini bilmiyorum,bende değiştireyim dedim yağ filtresi değiştirmeden kaç litre alıyor,filtreyi değiştirirsek kaç litre alıyor.Hangi yağ kaç numara tavsiye edersiniz?birde yağ filtresini nereden bulabilirim int üzerinden şimdiden teşekkür ederim...

yağ olarak 4 litre yağ alman gerekecek. yarım litreden fazlası artacak oda yedekte kalır yağ olarak 10w 40 uygundur. yağ filtresini en son muğlafethiyeden motostyle'den twinair marka almıştık. 15-20 arası bişeydi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:55 ----------

Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el xl 200 alırken nelere dikkat etmeli yedek parçaları kolay bulunabiliyor mu ve fiyatlar nasıl acaba?
    parçaları bulunur, fiyatları temizliğine göre 3000 ile 5000 arasında değişmekte. kazasız ve bakımlı motor almaya gayret edin

Motosikleti
    xt 660 x
    geçen hafta antalyadan izmire geldim yaklaşık 500 km artçımla beraber 100 lira civarı yaktı ama 140-150 ile geldik yolun çoğunu daha sakin kullanımda kilometrede 160 kuruş falan yakıyo gece otobüsle gidip aynı gün motorla geri döndük biraz yorucu oldu ama çok keyifliydi

zeko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r yamaha
    Total amount 2.90 L (2.55 Imp qt, 3.07 US qt) ----
    Periodic oil change 2.50 L (2.20 Imp qt, 2.64 US qt) ----
    With oil filter replacement 2.60 L (2.29 Imp qt, 2.75 US qt)

normal yag ölçüleri bu. benim tavsiyem yag filitresinide degiştir (birdahaki yağ degisiminde aldıgın filitreyi benzn tarzı biseyle temizle)10 w 40 ideal
    ben CASTROL POWER 1 4T 10W-40 üzerinde endro resmi olanı kulanıyorum

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar,Bu yağ ile ilgili biraz araştırma yaptım buradada 2,9 litre diyor !! Şaşırdım valla.

MOTOR Tipi Sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, tek silindirli, 4-supap, SOHC Hacim 660 cc Çap x strok 100,0 x 84,0 mm Sıkıştırma oranı 10.0:1 Azami Güç 6.000 dev/dk. 35,3 kW (48 BG) Azami Tork 5.250 dev/dk. 60.0 Nm (6.1 kg-m) Yağlama sistemi Kuru karter Yakıt besleme sistemi Yakıt enjeksiyonu Debriyaj tipi Yağlı, çok diskli helezon yaylı Ateşleme sistemi TCI Marş sistemi Elektrikli Şanzıman sistemi Sıralı 5 vites Son aktarım sistemi Zincir tahrikli ŞASİ Şasi Çelik boru şasi Ön süspansiyon Teleskobik çatal Ön çatal esname mesafesi 225 mm Arka süspansiyon Salıncak (monokros) Arka çatal esneme mesafesi 200 mm Ön fren Tek disk, Ø 298 mm Arka fren Tek disk, Ø 245 mm Ön lastik 90/90-21 M/C Arka lastik 130/80-17 M/C BOYUTLAR Toplam uzunluk 2.240 mm Toplam genişlik 845 mm Toplam yükseklik 1.230 mm Sele yüksekliği 865 mm Tekerlekler arası Mesafe 1.505 mm Minimum yerden yükseklik 210 mm Ağırlık (yağ ve dolu yakıt deposu dahil) 181 kg Yakıt kapasitesi 15 litre Yağ kapasitesi 2,9 litre

Birde KN hava filtresini tavsiye edermisiniz?
    Buda benim makine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler