Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT 660 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT 660 R
    herkese merhaba.

motorumu ikinci el almıştım k&g hava filtresi ve iridyum buji zaten varmış üzerinde. bende acropovic taktım inanılmaz bir motor sesi oldu. zaten çok keyif alıyordum iyice arttı keyif. yakıt tüketiminde ise hala bi artış gözlemedim. önce de 30tl ye 200km gidiyodum yine aynı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ses için ikinci el eksoz nereden bulabilirim acaba......

Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R

Devirdaim pompasında arıza

Daha önce belirttiğim üzere sıfır aldığım motorumun soğutma suyunda sızma problemi vardı.1000km bakımında servise gösterdim ve devirdaim pompasında fabrikasyon hatası olduğu ve garantiden değişeceği söylendi.3hafta oldu ve hala parça bekliyoruz.motoru kullanmamın bi sorun yaratmıyacağı söylendi ama bu yinede pek hoş değil.böyle her parça için 1 ay beklersek işimiz var.ben yedek parça problemi yaşamıyım diye bmw yerine yamahayı tercih ettim fakat demekki bu distrübütörlerin hepsi aynı.daha çok şey söylemek isterim fakat ne desek boş.daha önce türkiyedeki servislerle markalarla ilgili ne yazılar yazıldı çizildi.1ay boyunca debriyaj teli bekleyen ayna,far,sinyal bekleyen insanların yazılarını okuduk.değişen ne?hiçbişey!!!tüketici hakları mahkemesinin işini nasıl yaptığıda ortada zaten.pek ipleyen yok yani.mecburen beklicez.
    herkese kolay gelsin.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    xt660 kulanıcılarına bır sey sormak ıstıyorum honda transalp ve bu motor aynı klasmandamı sankı xt660 bana daha cok arazi motoruymus gıbı gelıyor yoldan zıyade öle bir havası var ayrıca eger klansman aynıysan transalp 18000 tl bu motor su anda 13000 tl bu aradakı 5000 tl lik farkı acıklayabılcek olan varmı? transalp asfaltta daha rahat ve hızlı br motor sanırsam bu motora göre ama bu motorun yeteneklerınıde merak ediyorum..xt660 ın lastıklerıyle asfaltta rahat sekılde yol alınıyıormu vıraj kabılıyetını bu lastıkler nasıl etkılıyor?
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt660 kulanıcılarına bır sey sormak ıstıyorum honda transalp ve bu motor aynı klasmandamı sankı xt660 bana daha cok arazi motoruymus gıbı gelıyor yoldan zıyade öle bir havası var ayrıca eger klansman aynıysan transalp 18000 tl bu motor su anda 13000 tl bu aradakı 5000 tl lik farkı acıklayabılcek olan varmı? transalp asfaltta daha rahat ve hızlı br motor sanırsam bu motora göre ama bu motorun yeteneklerınıde merak ediyorum..xt660 ın lastıklerıyle asfaltta rahat sekılde yol alınıyıormu vıraj kabılıyetını bu lastıkler nasıl etkılıyor?

Transalp çift silindir V-motoru olan bir makine ve XT'den daha çok yol motoru. XT allroad ( her yol) için yapılmış bir alet bence. Transalp'in aeorodinamiği daha gelişmiş olarak tasarlanmış. ; mesela XT'de yediğiniz rüzgarı Transalp'te yemiyorsunuz. Transalp'te benzin göstergesi filan var.Transalp yüksek süratlerde XT'den çok daha konforlu ve gerçekten daha rahat. XT660'ta virajlarda gayet rahat bir motosiklet viraj kabiliyeti birbiriyle kıyaslanamaz.
    XT hem arazi hem asfalt hemde uzun yolda kullanabilirsin ama tam olarak ne arazi ne asfalt nede uzunyol motosikletinin tadını alamazsın. Hepsin azar azar desem yeridir ...
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    anladım zor bır secım aslında ılerde bu ıkı motor arasında kalmam cok olası tabı bıraz daha uzun yol konforuna kayarsam transalp olur ama oncelıkle ıkı motoruda kullanıp bakmak lazım ne ıyı karar ole verılır ama fıyatına gore cok ıyı bır motor bana gore hem havalı hem torklu
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

anladım zor bır secım aslında ılerde bu ıkı motor arasında kalmam cok olası tabı bıraz daha uzun yol konforuna kayarsam transalp olur ama oncelıkle ıkı motoruda kullanıp bakmak lazım ne ıyı karar ole verılır ama fıyatına gore cok ıyı bır motor bana gore hem havalı hem torklu
    Selamlar bende xt660x kullanıcısıyım

xt ile transalp arasında bende cok gidip gelmiştim + sı şu ABS ve 2. silindir o aradaki 5 lita oraya gidiyor ama xt yi tercih ettim asıl amacım sehir içinde kullanmak oldugu için transalp biraz iri geldi gözüme birde yeni model eskilere göre fazla yumusak hatlı eski takozluğu daha güsel transalpin

sonuc olarak xt660x 2008 turuncu bir makina kullanıyorum

10 (aslında 9,3) litre benzin ile 180 km gidebildim şehir içinde (gazı biraz açtım sanırım) en son ölçümüm bu oldu henüz 4000 km de belki ilerleyen KM lerde daha az yakar emin değilim bana biraz cok gibi geldi forumda xt660r ile 200-230 gibi rakamlar görünce

titreşim konusuna gelince: sadece gidondaki titreşim rahatsız edici belli bir devirin üzerinde özellikle yuksek hızda sabit devirde giderken ellerim karıncalanıyordu ama o da geçti sanırım alıştım bilemiyorum + gidondaki sinyal tuşlarının oldugu plastik muhafazanın vidası düşmüş herşey titreşimin suçu

herkese tekrar selam, keyifli ve kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Yamaha XT 660 R
    herkese merhaba.

ayrı sınıfların motorları bunlar. biri touring bin dünyanın öbür ucuna git. diğeri enduro (hard olmamak şartıyla ) asfalt ve arazi için tasarlanmış. konfor transalpe göre çok daha düşük. daha yorucu bir makina. kullanım amacınıza göre seçmelisiniz bence.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşalardaki yağ oranı lt bazında ne kadar olucak 660r ın?
    Maşalardaki yağ oranı diye birşeymi var gülaycım Zaten yağ şaseden dolanıyor, o da 3.8 lt falan alıyor.
    Alıntı murat öztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba.

motorumu ikinci el almıştım k&g hava filtresi ve iridyum buji zaten varmış üzerinde. bende acropovic taktım inanılmaz bir motor sesi oldu. zaten çok keyif alıyordum iyice arttı keyif. yakıt tüketiminde ise hala bi artış gözlemedim. önce de 30tl ye 200km gidiyodum yine aynı.
    Hava filtresi + egzost benzin tasarrufu sağlar yakışı arttırmaz.
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses için ikinci el eksoz nereden bulabilirim acaba......
    sıfır çok zor bulman zaten hocam.. sahibinden ilanlara bak .2 brothers yada akrapovic
    Transalp çift silindir + abs
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı murat öztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba.

ayrı sınıfların motorları bunlar. biri touring bin dünyanın öbür ucuna git. diğeri enduro (hard olmamak şartıyla ) asfalt ve arazi için tasarlanmış. konfor transalpe göre çok daha düşük. daha yorucu bir makina. kullanım amacınıza göre seçmelisiniz bence.
    Transalp için touring demek yanlış olur zira o bir safkan enduro. DL650 için touring diyebiliriz mesela yada bir paneuropean bu motorlar touring'tir ama ; Transalp bildiğimiz enduro'dur. (tabii ki arazi için çok uyumlu değil ama TKC80'leri takıp çantayıda çıkarttığınız zaman, biraz da güçlü kuvvetli bir adamsanız istediğiniz gibi oynarsınız Transalp ile arazide)
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Bu hafta sonu BMW Rider Academy'nin Kemerburgaz'da yapacağı enduro eğitimlerine katılıyorum.Eğitimler milli krosscu Ümit Salkım tarafından veriliyor ve 2gün sürüyor.Daha önce kendisinden ARAKONTROL eğitimi aldığım Rahmi Barutcu;teknikleri bildiğinde bu makinanın arazide ve yolda yapabilceklerine inanamıcaksın ve kullandıkca daha fazla keyif alıcaksın demişti.umarım öyle olur.eğitimden sonra bilgileri burada paylaşırım.bence çok keyifli olacak.

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Merhaba arkadaşlar,
    Xt 660'ından sıkılıp daha güçlü ve seri çift silindirli bir motora geçmeyi düşünen varsa motosikletimle bir XT 660 takas yapmak istiyorum. İlgilenenler için ilanım :

http://www.sahibinden.com/3_aylik_sifir_ayarinda_hyosung_gt_650_comet-05WQQaXQQ15764674WQQpXQQdisplayitem

Motosikleti
    1-yamaha XT660X 2005 2-yamaha XT600E 1995
    enduro ve süpermoto tercih eden dostlar 1995 yamaha xt600e ve 2005 xt660x sahibiyim.xt600e 65000 km xt660x im 30000 kmde. bilgi paylasmak isteyene 05355810784 yardımcı olabilirim.kahraman maraşlıyım.sevgiyle kalın.

Motosikleti
    Yamaha XT 660 R
    herkese merhaba.

arkadaşlar ön camım kırıldı yenisini alıcam fakat en uygun nerden bulunur uygun fiyat ne kadardır bilmiyorum. yardımcı olabilecek var mı?

biraz araştırdım sahibinden.com da 110 tl satıyorlar (uzun renkli cam). bikaç yere sordum orjinaline 90€ diyorlar. ama bir türlü emin olamadım.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    dostlar motorum için yan koruma demiri arıyorum....

Motosikleti
    r6
    bende anadolu yakasında eldiven gözlük kask filesi alabileceğim yer aroyurm bilen varsa çok yardımcı olur

cagri_5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R6

xt 660 x/r yardım ..

mrb arkadaşlar şuan cbr 125r sahibiyim motosikletimi yakın biri cok istiyor ve sattım sayılır. yükseltmek için xt 660 düşünüyorum x-r olarak hangisini önerirsiniz düşündüğüm motosiklet doğru tercihmidir ? (arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için şimdiden teşekür ediyorum yorumlarınızı yaparken nedenlerinide söylermisiniz iyisiyle kötüsüyle. teşekürler )

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi segmentinde iyi bir seçim. Kullanan arkadaşlar detaylı bilgi verirler eminim.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

cagri_5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R6
    evet arkadaslar bilgilerinizi esirgemeyin .. =)

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    benim arkadaş r modelini aldı 0 km kampayalı fiyattan bir kaç kere sürme fırsatım oldu çok yüksek bir motosiklet ağayımın ucu ile destekliyordum motoru nasıl dağ motosikleti anlamış değilim dağda hafif bir yükseklikte dursan garanti düşürürsün motosikleti ve daha yeni olmasına rağmen nasıl olduysa tüm elektrik soketleri oksit yapmış garantiden değiştirdi ve düşük devirde vites değiştirdiğinde hep stop ediyor bildiğim bu sorunları vardı.
    ::tutkuy::

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler