Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkürler. Yavaş yavaş tedarik edeceğim artık. Şimdilik koruma demiri ve vites göstergesi taktırıyorum. Siz usb soketi kısmına soket taktırdınız mı? O kısma navigasyon için soket takalım dediler kabul etmedim (usb giriş yokmuş).
    Ben çakmaklık ve çiftli usb girişi monte ettim. Vites gostergesine hicbir motorumda ihtiyac duymadim. Sesinden, devir/hızdan anlaşılıyor zaten vitesler
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Vites göstergesi takılıydı, güzel duruyordu kalsın dedim. Yoksa ben de ihtiyaç duymuyorum

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 16'
    Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Motorum 3 haftalık, şu anda rodajını yapıyorum ve 400 km de.
    Sizlere bir sorum olacak.
    Motor ısındığında devir saatinin etrafındaki plastiklerden bir titreşim sesi (cızırdama sesi) geliyor.
    Sabit bir ses değil. Gaz verdiğimde ya da elimle plastikleri tuttuğumda kesiliyor.
    Daha önce yeni ya da eski kasa Versys te böyle bir sorun yaşayan var mı?

Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı intercity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Motorum 3 haftalık, şu anda rodajını yapıyorum ve 400 km de.
    Sizlere bir sorum olacak.
    Motor ısındığında devir saatinin etrafındaki plastiklerden bir titreşim sesi (cızırdama sesi) geliyor.
    Sabit bir ses değil. Gaz verdiğimde ya da elimle plastikleri tuttuğumda kesiliyor.
    Daha önce yeni ya da eski kasa Versys te böyle bir sorun yaşayan var mı?

Teşekkürler.
    Merhaba, hayırlı olsun.
    Benim de 300 km oldu. Bahsettiğiniz cızırdamayı ben de deneyim ettim 2-3 defa. Neden olduğu yönünde de hiçbir fikrim yok. Ama bazen olmuyor. Mesela bugunkü gezimde kulak kesildim özellikle ama olmadı. Takip edeceğim

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Devir saatinin etrafindaki plastik cerceve tam oturmamis. Oyle dizayn etmisler. Arada kafasina gore zirilti yapabiliyor. Bende yasadim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı OZH@N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler. Hiç durmadan değilde her gün yorulmadan 1000km yol yapılabilir mi demek istemiştim. Mesela her gün 1000km yapacak şekilde bir plan yapılıp Avrupa turu yapılabilir mi?
    Selam,
    Ben 10 haziranda Versys 1000 (15) ile - İstanbuldan çıkıp, balkan üzerinden Adriatic turu yapacağım.
    Totalda planladığım 7.000 km +- 1000 olarak gözükmekte.
    Bu rotanın tamamına 15 gün ayırıyorum.
    1 haftasını italya sınırları içerisinde gerçirmeyi düşünüyorum.
    Toplam km'yi 7.000 olarak düşünecek olursak günlük 500km süreceğim.
    Versys 1000 ile 1 günde 500 km yol yapmak gayet efektif.
    Fakat 15 gün boyunca her gün 1.000 km yapmak ne kadar efektif olur bilmiyorum.
    Şuan için benim planlarım bu yönde. Ama yola çıkınca durum neyi gösterecek bilmiyorum.
    Rota planlamamız ve konaklayacağımız yerleri çıkartmaya halen devam ediyoruz.
    Netleştirdiğimde forumda paylaşmayı düşünüyorum.
    Gerçekleştirdiğimde ise kısmet olursa an be an paylaşmayı hedefliyorum ki böyle gezileri düşünen insanlara klavuz olması açısından.

Şimdilik bu kadar.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    Arkadaşlar merhaba, araniza yakin zamanda motorumu alip katilacağım. Ancak bu noktaya gelene kadar devamli olarak motoru yapabildigim kadariyla honda nc 750 x dct ile kiyasladim. Bu forum sitesini yeni gordum ve aranizda gercekten tecrubeli ve motordan anlayanlarin oldugu kolaylikla farkediliyor. Ben kararimi verdim sayilir versys olarak. Kullanici arkadaşlar versys te 1. vitese geçişin biraz gurültülü olduğunu ve rodaj yaparken silkelenme durumlarindan dolayi şikayetçi olmuşlar. Daha makinayi tam test etme şansım olmadı ama bu olay kullaniciya göre değişirmi yoksa gerçekten böyle bariz bir sorun varmı? Varsa rödajdan sonra azalırmı ? Ayni zamanda bu iki makinayi arti ve eksileriyle guzelce karşilaştirabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden cevap yazanlara çok teşekkurler. Tekeriniz düz bassın.

2015 ve 2016 650 likler arasında bir fark var mıdır ? Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Bir de fabrika lastikleri nasıl ? Pek bahseden olmamış. irc falan mı ? Yol yapmak için iyi birşeyle mi geliyor ?

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Blackburn;
    Benim motor 5bin de, hala silkeleme yapiyor. Zamanla silkeleme noktasini kavramaya basliyorsun ve ayarlayabiliyorsun boylece silkeleme kalmiyor. En olmadi yarim debriyajla ayarlarsin. Yani sadece rodajda degil 5bin de bile yapiyor.

Ote yandan vites gecislerinde (ozellikle 1 ve 2) tak tuk sesler geliyor bende, ne yaptiysam olmadi.

Motosikleti
    Benim de 500 km civarı oldu. Silkeleme sorunu neredeyse hiç yaşamadım diyebilirim. Genel olarak yüksek vites düşük devirli kullanımdan kaçınmak gerekiyor. Uygun devir aralıklarında vites değişimlerinde bu problemle sürekli karşılaşılıyorsa başka bir nedeni olabilir elbet.

Evet 1. vitese geçerken çaaat diye abartılı bir ses geliyor ki motor bak hazırım ona göre gaz aç diyor belki de; ama alıştım sorun yok.

Diğer yandan rodajda olmasına ve küçük bir motordan geçiş yapmama rağmen sürüş,kontrol ve kullanım olarak oldukça tatmin edici. Gidondaki küçük oynamalarınız bile bu büyük motorda anında yola aktarılıyor, oldukça kıvrak. Gaz tepkisi çok iyi. Ne kadar iyi bir şey bilemiyorum ama bu da sürerken kendinize güveninizi artırıyor. Frenler çok iyi. Yalnız titreşim var. 70-80 km gidip durunca ellerde karıncalanma, muhtelif bölgelerde sıkıntılar olabiliyor. Rodaj sonrası ve ilerleyen km lerde üst devirlere çıktıkça, motor açıldıkça, parçalar yerli yerine oturdukça titreşimin azalacağını düşünüyorum. 10-15 bin km yapmış arkadaşlar bu konuda net bilgi verebilirler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Takkkkk diye gelen ses motosikletin gücü ile orantılı bişi, soğukken rolanti daha yüksek olduçu için daha çok güclü ses gelir ve kafa frene basmazsanız ileri bile atar. Isınınca bu nispeten düşer.

Motosikleti
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 ve 2016 650 likler arasında bir fark var mıdır ? Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Bir de fabrika lastikleri nasıl ? Pek bahseden olmamış. irc falan mı ? Yol yapmak için iyi birşeyle mi geliyor ?
    Fabrika lastikler Dunlop. Orta kalite bir lastik olduğu söyleniyor.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Blakburn77 - Eski bir NC750S kullanıcısıyım. 1 senedir de yaklaşık 10.000 km'dir Versys 650 sahibiyim. Bu haftasonu Cunda gezimiz sırasında 100 km kadar da arkadaşımın 2016 NC750X'ini kullandım mukayese yapabilmek amacıyla. Şunu net olarak söyleyebilirim, Versys her yönüyle NC'den daha iyi makine. Bunun içine viraj kabiliyetinden, hızlanmasına, görselliğine kadar herşeyi koyuyorum. Versys'ten sonra NC'ye oturunca ön taraf küçük ve aşağıda duygusu kaplıyor insanı. Belki şehir içi kullanımda NC biraz daha rahat olabilir, daha az kaslı olduğundan, ama onda da öne doğru bir eğilme durumu oluyor. Yani öz cümle Versys tercihim olacaktır bugun de alıyor olsam. NC'nin beygiri düşük ama torku gayet güzel. Ama az devir çevirdiği için alışmayan kesiciyi devreye sokabilir (ki benim başıma geldi hafta sonu). Bu da biraz daha fazla vites değiştirmeyi beraberinde getiriyor. Yakıt konusuna gelince, gazlamali gittiğimizde NC 43 lira yakarken versys 56 TL yaktı. Yani yaklaşık %25'lik bir fark oluşuyor. Ama MTV için ödenen farkı düşününce bence yakıt bir seçim kriteri olmamalı diye düşünüyorum. Herkese keyifli sürüşler.
    ERCEYLAN, infernox, sherrnova ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    bugün elcik koruma sordum,
    350TL metal aksam
    100TL plastik aksam
    100TL işçilik

iyi tamam orjinal, bu kadar mı orjinal...

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün elcik koruma sordum,
    350TL metal aksam
    100TL plastik aksam
    100TL işçilik

iyi tamam orjinal, bu kadar mı orjinal...
    Servisten istemiştim elcik koruma. Marka model konuşmadık gitmiş givininkini getirmiş. Plastik parçası resmen ve 350 lira. Neyse dedik heves edip aldık dursun ustunde dedik. Servisten eve 100 km surdukten sonra giviyi söküp bodruma atıp sw motech elcik korumanin siparisini gectim geldi ve taktim. 460 lira. Diger kullanan arkadaslar gibi bende oldukca memnunum tavsiye ederim

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Selamlar,

On cami buyuten var mi? Memnunmusunuz?

Ozellikle givinin (15) dedigi bir model var 370tl, buna gerek var mi?

Bu hafta sonu z motoya gideceğim. Geçen hafta gidemedim. Zaten gitmeden arayıp sordum ellerinde abs li 650 yokmuş. Bu hafta sonu gelecekmiş.

Hondaya gittim ardından suzukiye. Suzuki gerçekten söyledikleri kadar rahatmış. Ya da en azından bana öyle geldi.

Neyse hepsini görmeden karar vermek istemiyorum. Yardımcı olan olmayan herkese çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar orjinal egzozu değiştiren var mı? Orjinal egzozu değiştirmek istiyorum ama kafam çok karışık.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    selam arkadaşlar 2012 model versys ın kitapçığı lazım elinde olan var mı

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Alıntı ertano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar orjinal egzozu değiştiren var mı? Orjinal egzozu değiştirmek istiyorum ama kafam çok karışık.
    Facebook grubunda bir arkadaş değiştirmişti. Sesi de tatmin ediciydi.

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler