Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v strom un heybeti yeter....
    Hellas, geçtiğimiz yıl versys i kıyasıya savunuyormuşsun "hantal v-stromu kim beğensin" filan derken şimdi niye tam tersi ddüşünceye geçtin anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    yalnız YENİ kasası ESKİSİNDEN çok farklı ...görmenlazım dene hatta .... KORKARSIN

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arkadaşlar biraz paylaşalım yapalım da gözümüz gönlümüz şenlensin

O zaman en son yaptığım DIY i buraya yazayım. Ön çatal koruyucu topuzlar yerine plastik çekiç yedekleri var. Bunları alıp ön milin boşluğundan tij geçirip sıkıyorsun ve 20 tl ye koruyucunuz hazır Fotoğrafı daha sonra koyabilirim ama takoz bu.

Bir de sarı Versys'i hep yaban arısına benzetirim. O yüzden karbon folyodan eşek arısı motifi kestim. Şuan yapıştırmaya hazır ve haftasonu yapıştıracağım. Onu da koyarım.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Bu takozu nerden aldın. Ne ki bu.

Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu takozu nerden aldın. Ne ki bu.
    Takoz plastik çekiçler için içi dolu plastikten takoz. Hırdavatcılarda satılıyor. Araya tij koyarak montaj yapılabiliyor.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Değerli Arkadaşlar Xmax 400 Motorumu satıyorum, Allah nasip kısmet ederse Ya NC 750X/700X veya Kawasaki Versys almayı planlıyorum,
    NC700X/750X Formunda ki değerli arkadaşlara da sordum sağ olsunlar yorumladılar sizlerden ricam Kawasaki Versys artılarını ve eksilerini ve özellikle NC ye göre üstünlüklerini veya dezavantajlarını paylaşırsanız çok sevinirim.

Avantajı bence daha büyük,cüsseli bir motor olması, seri olması, tipi(kişisine göre değişir), piyasada daha az bulunduğu için az görülür olması.

Eksi olarak Nc'den çok yakması. yaptığım ölçümlere göre 34 depo fullemede ortalama 100 kmde 5.5 lt yakıyor. Bu 34 fullemenin çoğu Istanbul'da oldu.
    Bir diğer eksi servis olarak kısıtlı olması. Ancak bu tarz bir soruna ben pek denk gelmedim. Bakımları kendim yapıyorum ancak kaza yaptığımda 1 ay içerisinde motoruma tekrar kavuşmuştum. Zmoto bir kaç ufak sıkıntım haricinde sıkıntı çıkartmadı.
    mehmetenis bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Şu silkeleme olayı ne oldu arkadaşlar? Rodajdan sonra düzelme oldu mu? Yan yatiran arkadaşlar parça fiyatı bekliyordu yedek parçadaki durum nedir yeterli desteği sağlayabiliyorlarmı?
    Servislerle alakalı sorun yaşıyormusunuz?
    Yakıt 3 aşağı 5 yukari belli zaten ne yakacağı, peki top speed deneyenler oldumu? Az bi canlanın be yaw
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ertano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avantajı bence daha büyük,cüsseli bir motor olması, seri olması, tipi(kişisine göre değişir), piyasada daha az bulunduğu için az görülür olması.

Eksi olarak Nc'den çok yakması. yaptığım ölçümlere göre 34 depo fullemede ortalama 100 kmde 5.5 lt yakıyor. Bu 34 fullemenin çoğu Istanbul'da oldu.
    Bir diğer eksi servis olarak kısıtlı olması. Ancak bu tarz bir soruna ben pek denk gelmedim. Bakımları kendim yapıyorum ancak kaza yaptığımda 1 ay içerisinde motoruma tekrar kavuşmuştum. Zmoto bir kaç ufak sıkıntım haricinde sıkıntı çıkartmadı.
    Servis konusunda nasıl sıkıntılar var mesela sirkülasyonu olmayan parçalar ön-arka fren diski gibi veya cantları gibi veya grenajları gibi servislerde hemen bulunuyor mu?

Veya Yedek parça durumu nedir bu konuda tam bir paylaşım yaparsanız çok sevinirim.

romantikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650&cb125e
    Arkadaşlar hala silkeleme sorunlarını sorduğunuzu görüyorum. Motorum 3100 km ye geldi rodajı bitti ve hala silkelemesi var bu rodajla yada kilometre yapmakla geçecek bir şey değil. Hatalımı bilmiyorum ama bu motorun sanırım karakteri bu. Kilometre yaptıkça ve rodajdan sonra azalmalar oluyor ama asla bitmiyor. 4000 devir öncesi her viteste tekleme ve gaz açınca silkeleme var. Birinci viteste rölantide her an stop edecek gibi hatta bayır aşağı bile vuruntulu şekilde gidiyor. Kendi motorunun bölye olmadığını söyleyen varmı acaba ? Varsa bileyim bende servise bir daha gidip göstereyim.

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    Alıntı romantikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hala silkeleme sorunlarını sorduğunuzu görüyorum. Motorum 3100 km ye geldi rodajı bitti ve hala silkelemesi var bu rodajla yada kilometre yapmakla geçecek bir şey değil. Hatalımı bilmiyorum ama bu motorun sanırım karakteri bu. Kilometre yaptıkça ve rodajdan sonra azalmalar oluyor ama asla bitmiyor. 4000 devir öncesi her viteste tekleme ve gaz açınca silkeleme var. Birinci viteste rölantide her an stop edecek gibi hatta bayır aşağı bile vuruntulu şekilde gidiyor. Kendi motorunun bölye olmadığını söyleyen varmı acaba ? Varsa bileyim bende servise bir daha gidip göstereyim.
    5000 km deyim. 1000 km den sonra titreşim ve silkeleme bariz bir şekilde azaldı ve şu an silkeleme yok, titreşim de rahatsız edici boyutta asla değil, çok rahatladı motor.
    en iyisi başka bir versys bulup onu kullansanız. farkı değerlendirebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu silkeleme olayı ne oldu arkadaşlar? Rodajdan sonra düzelme oldu mu? Yan yatiran arkadaşlar parça fiyatı bekliyordu yedek parçadaki durum nedir yeterli desteği sağlayabiliyorlarmı?
    Servislerle alakalı sorun yaşıyormusunuz?
    Yakıt 3 aşağı 5 yukari belli zaten ne yakacağı, peki top speed deneyenler oldumu? Az bi canlanın be yaw
    gaziantepte servis sıkıntısı çekmiyorum sorun yok. yakıtım 4,8lt/100 km şehir içi. bir kez top speed denemesi yaptım 190 yaptım topcase vardı sarsıntı yaptı bıraktım.

Benim motorda tek taraf grenaj ve ön jant değişti. Servise gittiğimde zaten bu parçaları sipariş ettiklerini ve geleceğini öğrenmiştim. 1 ay içerisinde her şeyi ile tamam teslim ettiler. Disk vs sahibinden gibi bir çok sitede var. Er6 ile çoğu parça ortak olduğu için de sadece Versys parçaları var mı diye düşünmeye gerek kalmıyor.

Sallanma hakkında ise 2. jenerasyonda böyle bir şey yok, en azından benimkinde yok. Romantikan rölanti devrin kaç rpm? 1300 civarına ayarlayınca motor gayet rahatlamıştı bende. Motor sıcakken kaç rpm ona bir baksanıza düşükse 1300e artırmanız sizi de rahatlatacaktır.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Az yaktığı için nc750x e daha fazla para vermeyin. 15 beygir daha zayıf ve yıllık 350 tl fazladan vergisi var. Bu da 5 depo benzin demek. Versys ile spersport tadında ivmelenme 100km de 5 lt yakıyor. Elinin altında güç olsun sen yine nc 750 gibi 4000 devirde binersen zaten 4 lt yakıyor. He arada basmak isteyeceksin ben bir depoyu full basarak harcadım denemek için 5.8 lt yaktı. Ama 200 e filan otobanda benzin harcadımve şehir içi full gazladım.
    Para hesabı yapan nc ci kardeşlerim bunu dikkate alırlar umarım.
    Motor_Derili ve OnurTr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Versys 650&cb125e
    vallahi hiç nasip olmadı bir bulursam deneyeceğim. Bu arada bir şey daha dikkatimi çekti sanki önceden böyle değil gibiydi. Sorun şu arkadaşlar kontağı açıyorum motor ve abs ışığı yanıyor sonra marşa bastığımda motor ışığı sönüyor 2 metre gidincede abs ışığı sönüyor acaba diyorum bu böyle değilmiydi.

O hep öyledir. Çalışınca ışık yanar bir kaç metre gidince söner.

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    Alıntı romantikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi hiç nasip olmadı bir bulursam deneyeceğim. Bu arada bir şey daha dikkatimi çekti sanki önceden böyle değil gibiydi. Sorun şu arkadaşlar kontağı açıyorum motor ve abs ışığı yanıyor sonra marşa bastığımda motor ışığı sönüyor 2 metre gidincede abs ışığı sönüyor acaba diyorum bu böyle değilmiydi.
    problem yok, normaldir. bende de öyle oluyor ama herzaman değil.

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v strom un heybeti yeter....
    Öküz arabası gibi motor durmuyor,trafikte işine yarayacak olan heybet değil frenlerdir.

Motosikleti
    Versys 650&cb125e
    ilk adığım zamanlarda sürekli yanıyordu sanki yada bana öyle geliyor. Son 10 gündür dikkatimi çekti kontak açıkken yanıyor sonra harekete geçince sönüyor. umarım bir problem yoktur.

bir de şunu eklemek istiyorum arkadaşlar ankara istanbul gidip geldim ve motorun alt kısmından bir yerinden zırıltı sesi gelmeye başladı. Sanki bir parça gevşemiş ya da kırılmış kaynağı yada puntası kopmuş gibi zır zır yapıyor. her devirde değil tabi. Düşük devirde baya duyulur bir ses var ama yüksek devirde kesiyor. Başına gelen varmı ?

aklıma ilk gelen manifoldun yanındaki siyah plastikler. vidalarını kontrol etmekte fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Bu arada tekrar yazmadan edemeyeceğim. Elinde Givi/Kappa uzun cam olan ve kurtulmak isteyen var mı? MRA Vario ile de, giviyi test ettikten sonra takas yapabilirim

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler