Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Ata_Han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm arkadaşlar.
    geçen hafta aldığım 2011 verys ile aranıza katılıyorum. makina bana çok yeni daha önce cbr 1000 bmw r75 ve daha alt grubun hepsini kullandım.bu makina çok farklı geldi biraz tırsıtıyo beni biraz agrasif .kullanıcıların tecrübelerinden yararlanmak isterim.teşekkürler şimdiden.
    Ata Han Bey, bizlerde bu motosiklet hakkında bilgi,deneyim ve tecrübe okumak için bekliyoruz. Bari siz tecrübelerinizi bizimle paylaşında aydınlanalım
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ata_Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk izlenimlerim pek şakaya gelmiyor her an sırtından atacak gibi bir hali var yada ben daha alışamadım.inşallah zaman içinde kaynaşır haşır neşir oluruz da sağlıklı paylaşımlarımız olur inşallah.
    karapara bunu beğendi.

Herkese selam, 2011 model versys 650 ile aranıza katıldım. Bugün ilk testimi gerçekleştirdim.

Daha önce kullandığım 2003 Suzuki Bandit 600 S ve 2008 Yamaha XT 660 R'den sonra bu kadar dengeli, yumuşak ve konforlu bir motor beklemiyordum. Bir motor ağırlığını bu kadar mı gizler. Bozuk yollarda da amortisörlerin kalitesi ortaya çıkıyor. Oturuş pozisyonu, selesi anlatılmaz yaşanır cinsten.

Versys konusunda kararsız arkdaşlara tavsiyem gözü kapalı alabilirler. Kawasaki mühendisleri 2010 model versys'ten önceki modellerde görülen tüm eksiklik ve sorunları düzeltmişler. Alacak olan arkadşlar özellikle 2010 ve sonrası olan yeni kasa versyslere baksınlar.

Henüz yakıt konusunu test etme şansım olmadı. Deneyimlerimi vakit buldukça buradan paylaşacağım.
    karapara bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sanırım sahibinden.comdaki siyah 2011 verseysi sen aldın. Havalar soğuk nasıl olsa satılmaz diyip ağırdan alıyordum. ) Hayırlı olsun. Kısmet
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım sahibinden.comdaki siyah 2011 verseysi sen aldın. Havalar soğuk nasıl olsa satılmaz diyip ağırdan alıyordum. ) Hayırlı olsun. Kısmet
    Evet. 2011 model. Teşekkür ederim. Bana nasip oldu. Kawasaki marka bir motor için çok tereddütlü yaklaşmıştım. İlk kullanımdan itibaren bu korkularımın yersiz olduğunu gördüm. İnş. ilerleyen zamanda da gerek motor gerekse servis konusunda bir sıkıntı yaşamam. Z-moto'daki Burak bey'le tanışmam kawasakinin aklımdaki kötü imajını neredeyse sıfırladı. Hayırlısı artık. İnş. siz de en kısa zamanda bir Versys sahibi olursunuz.
    karapara bunu beğendi.

cdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 650 versys
    Merhaba arkadaşlar, 2013 model ABS versys 650 siparişimi 2-3 gün önce verdim ve aranıza geliyorum
    Kısmetse Şubat sonu gibi elimde. Kullanıcılara bir sorum var; 1.72 boy, bacak uzunluğu 78 cm. trafikte sıkıntı yaratacak mıdır? Yurtdışında 4-5 cm'ye kadar motorun boyunu alçaltan kitler mevcut. Türkiye de satan bir yer biliyor musunuz? Ya da sele tıraşlama olayını düşünmeli miyim sizce?
    Aslında yüksekliği ben sorun etmiyorum ama sürekli eşimi de arkamda taşırım ve onunla birlikte trafikte motoru tutmak zor olur mu bilmiyorum, şu anda CB 125 E kullanıyorum sorun yaşamıyorum. 2 kişilik ağırlıkla amortisörler 2-3 cm basar diye düşünüyorum ama deneyemedim henüz. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı cdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 2013 model ABS versys 650 siparişimi 2-3 gün önce verdim ve aranıza geliyorum
    Kısmetse Şubat sonu gibi elimde. Kullanıcılara bir sorum var; 1.72 boy, bacak uzunluğu 78 cm. trafikte sıkıntı yaratacak mıdır? Yurtdışında 4-5 cm'ye kadar motorun boyunu alçaltan kitler mevcut. Türkiye de satan bir yer biliyor musunuz? Ya da sele tıraşlama olayını düşünmeli miyim sizce?
    Aslında yüksekliği ben sorun etmiyorum ama sürekli eşimi de arkamda taşırım ve onunla birlikte trafikte motoru tutmak zor olur mu bilmiyorum, şu anda CB 125 E kullanıyorum sorun yaşamıyorum. 2 kişilik ağırlıkla amortisörler 2-3 cm basar diye düşünüyorum ama deneyemedim henüz. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.
    Hayırlı olsun. Allah nazardan saklasın.
    CB125E ilk motosikletiniz mi? Şayet öyle ise CB125E'den sonra bu motosikleti kullanırken sürüş dinamikleri açıs ından yaşadıklarınızı özetlerseniz sevinirim.
    Benim boy 1.73 Ankara Ulusan motorda ikinci el 2008 model versy denedim (amortisör/yaylar esnemiş olabilir ???) . Hissiyatım trafikte sorun yaşamayacağım yönünde idi. Alçak sele bir alternatif tabi ki
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Alıntı cdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun arkadaşım. Öncelikle boy ile ilgili bir sorun yaşayacağını pek sanmıyorum. sele yüksekliği 83,7 cm yazsa da benden daha kısa arkadaşlarım da herhangi bir sorun yaşamadı. Benim boyum 1,76. Ayaklarımı tam olarak basabiliyorum. Yurtdışı Forumlarda araştırdığım kadarıyla 2010 ve sonrası versys modellerinde (yani yeni kasalarda) kawasaki mühendisleri çok ciddi revizyonlar yapmışlar. Önceki modellerde bulunan birçok hata ve eksikliği gidermişler. Ortaya her yönüyle 4x4lük bir makine çıkmış. 100-110 km hız aralığında motor üstünde uyumamak için zor tutuyorsunuz kendinizi.

Yakıt olarak çok fazla bir tecrübem olmadı ancak şehiriçi ve şehirdışı karışık 5.2 lt /100km civarında bir tüketimim oldu. Sırf uzun yolda bu rakam 5 lt'nin altına düşer diye tahmin ediyorum.

Benim motorda tur camı takılı, şiddetle tavsiye ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Bu kadar laftan sonra bir de foto yükleyim de ortalık şenlensin

Sepetçioğlu ve hamzarat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki KLE 650 versys
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Allah nazardan saklasın.
    CB125E ilk motosikletiniz mi? Şayet öyle ise CB125E'den sonra bu motosikleti kullanırken sürüş dinamikleri açıs ından yaşadıklarınızı özetlerseniz sevinirim.
    Benim boy 1.73 Ankara Ulusan motorda ikinci el 2008 model versy denedim (amortisör/yaylar esnemiş olabilir ???) . Hissiyatım trafikte sorun yaşamayacağım yönünde idi. Alçak sele bir alternatif tabi ki
    Karapara arkadaşım, iyi dileklerin için teşekkür ederim. CB125 beni her anında mutlu etmeyi başardı, ama artık eşimle beraber yakın çevre turlarına başlamak istiyorum, o yüzden versys'i seçtim. Motoru teslim alınca bir karşılaştırma yazarım mutlaka, benim gibi 2.senesinde 125'den 650'ye geçecek arkadaşlara bir fikir verir.
    Bu arada servis amortisörlerden 2cm kadar motorun boyunu indirecileceğini belirtti. Bir de bot içine 2 cm yüksek tabanlık aldım önlem olarak, motora alışıncaya kadar bunlar kendimi daha güvende hissettirir diye umuyorum. Alçak sele opsiyonu Türkiye'de yok diye biliyorum, sele tıraşlama işine de pek sıcak bakmıyorum şimdilik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Nimes kardeş Allah nazardan saklasın, kız gibi makinen ;) Ben daha benimkinin gerçek rengini bile göremedim, bayi metalik gri dedi ama sitesinde kahverengimsi görünüyor.
    Tur camını sen mi taktırdın? Öyle ise nereden ve ne kadara aldın? Aynı şekilde çanta taşıyıcıyı ve koruma bar'ını da merak ettim.
    Givi E52 arka çanta bu motor için çok mu büyük olur ne dersiniz? Yarı uzun turlarda benim (ki benim fazla eşyam olmaz ) ve eşimin 1 haftalık ihtiyaçlarını arka ve yan çantalara sığdırabilmem lazım.
    dental_land bunu beğendi.

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    bende hergün bakırköyde görüyorum siyah bi versys çok güzel görünüyor. fiyatıda gayet uygun (en azından vstroma göre). Ama sanırım çok fazla kullanıcısı yok. uzun yol- şehir içi nasıl? yedek parça sıkıntısı çeker miyiz(hani kawa için genel bi efsane var ya parça sorunu yaşarsan parça için bir sezon beklersin gelmesini diye) servis ağı nasıl kullanıcıyı rahatsız eden bir vibrasyon veya benzeri bir durumu var mı bunları duymak hatta deneyip görmek isterdim..

Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hergün bakırköyde görüyorum siyah bi versys çok güzel görünüyor. fiyatıda gayet uygun (en azından vstroma göre). Ama sanırım çok fazla kullanıcısı yok. uzun yol- şehir içi nasıl? yedek parça sıkıntısı çeker miyiz(hani kawa için genel bi efsane var ya parça sorunu yaşarsan parça için bir sezon beklersin gelmesini diye) servis ağı nasıl kullanıcıyı rahatsız eden bir vibrasyon veya benzeri bir durumu var mı bunları duymak hatta deneyip görmek isterdim..
    Selam arkadaşım. 2 haftalık versys 650 tecrübem var. Şehiriçi için çok ama çok uygun bir motor. Vstrom'a göre hafif ve dar olması en büyük avantajı. Bir de 1 ve 2ci vites sanki şehiriçi için düşünülmüş. Tork ile birleşince acayip derecede yumuşak bir şehiriçi-sıkışık trafik sürüşü sağlamış. Hafta sonu yaklaşık 120-130 km uzun yol tecrübem oldu. Daha önceki motorum xt660r olduğu için onunla karşılaştırılamayacak derece konforlu ve yumuşak bir motor olduğunu söyleyebilir. 100-110 km hızla müthiş bir zevkli bir sürüşü var. 110-160 hızlanması gerçekten çok şaşırtıcı. Kullanıcı kitapçığında 55km/h den sonra 6cı vitese yüksektebilirsiniz diyor. 55-170 km arasını vites değiştirmeden geçmek keyifli gerçekten.
    Ters ön amortisör bozuk yolda ve virajda büyük konfor sağlamış. Belirli devir aralıklarında ayak peglerinde çok ama çok zayıf bir şekilde hissedilen vibrasyon var. Ama dediğim gibi uzun yolda pek hissedilmiyor.
    Frenler gerçekten iyi. Özellikle ön firen.
    Kısacası kullanmaktan zevk aldığım, kawasakinin dediği gibi "her yola gelebilen" bir motor. "The name Versys is a portmanteau of the words versatile and system" versatile:çok yönlü
    Yedek parça konusunda pek bişey söyleyemeyeceğim. Motoru alalı 2 hafta oldu daha.

bebeoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşlar bende honde nc 700x veya versy arasındayım fakat en buyuk tereddutum yakıt konusu ve gücü lütfen kullanan arkadaşlar paylaşırlarsa çok seviinirim
    Dal rüzgari affetse bile, dal kirilmis bir kere

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Honda ekonomik ve en önemlisi ABS standart.

Versys de yakıt konusunda ekonomik olsada gazı kaçırdınmı ekonomik olmakdan çıkar. ABS standart değil. NC serisine göre daha performanslı.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

CoSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa GT200 / BMW K1200GT
    Herkese Merhaba,

Bu gün versys'ımı teslim aldım.. Sıra geldi arka çantaya.. Givi TRK46 ile TRK52 arasında kaldım.. Tavsiyesi olan??

Alıntı CoSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,

Bu gün versys'ımı teslim aldım.. Sıra geldi arka çantaya.. Givi TRK46 ile TRK52 arasında kaldım.. Tavsiyesi olan??
    Hayırlısı olsun, Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. Bende givinin 36'lığı var. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Biraz küçük ama şimdilik yetiyor. En kısa zamanda motorunuzun fotoğraflarını da görmek isteriz..

Motosikleti
    Alıntı nimes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun, Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. Bende givinin 36'lığı var. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Biraz küçük ama şimdilik yetiyor. En kısa zamanda motorunuzun fotoğraflarını da görmek isteriz..
    Çok teşekkürler.. Kısa zamanda çekip koyarım fotografları.. Çoğunlukla 2 kişi bindiğimden motora, ufak top case bana yetmeyecektir. Ancak bunlar da çok mu büyük karar veremedim bir türlü..

Motosikleti
    Kararimi verebildim sonunda ve TRK52 aldim.. Tahmin ettigim kadar buyuk olmadi, ve renkleri sebebiyle TRK46 dan daha ufak gozukuyor.

Simdi on cam hususunda tavsiyeye ihtiyacim var. MRA Vario ve Givi arasinda ruzgari daha iyi kesen hangisi? Kullanan veya fikri olan var mi?

Ben givi kullanıyorum. Rüzgarı çok iyi kesiyor. Neredeyse kaskın ön camı açık dolaşabilirsiniz. Ancak MRA vario daha şık bir cam. Rüzgar kesmesi konusunda bilgim yok.

Arkadaşlar, ER-6n kullanıcısı olarak Versys'e geçmek istiyorum. İstanbul'dan ABS'li 2012 model sarı ya da 2011 model Bordo Versys'ini satmayı düşünebilecek olan varsa özel mesaj gönderebilir.

Motosikleti
    Kawasaki KLE 650 versys
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5977759/detay/

Arkadaşlar,
    Kawasaki KLE 650 ABS için alçaltma kiti ilanıdır. ABS'siz modele de uygun.
    Motowerk'ten aldım. Hiç kullanmadım. Aldığım fiyata satıyorum. İlgilenen olursa irtibata geçebilir.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler