Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal kullanımlardaki yakıt değeri...4-5 lt... Kullanarak ölçtüklerim...
    Orda yazan fabrika değeri...
    Performanslı (devirli) kullanımlarda motorun ayarlarına bağlı olarak düşebilir , çıkabilir...
    Ayarları yapan ustaya bağlı...
    Teşekkürler hesapladım normal kullanımda 25-30 kuruş arası yakıt cubun yanına sadece hafta sonları yada uzun yol yapmak amaçlı alınabilirmiki fiyatlarının ucuz olması açısından
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    gecen gunler platin ayari yaptirmaya goturdum usta normal kullandigimiz bujiyi sokup yerine kivilcim cikan uc kismi biraz buyuk olan bujiyi takti bilmem platin ayarindan bilmem yeni bujiden motorda hissedilir fark oldu ama iki gun sonra motor teklemeye basladi bir iki basisda calisiyor ama 3 cu viteste sabit gazla gidiyorum motor silkeleme yapiyor tekrar ustaya goturdum calismasi normal diyor bende tekrar cikarilan bujiyi taktim degisen bisey olmadi i bujidenmi acaba reglator arizami yapti

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    vites kolu çok ağırlaştı benim de sol ayağımı yere basamıyorum :S

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı user39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites kolu çok ağırlaştı benim de sol ayağımı yere basamıyorum :S
    Vites kolunun altındak yuvarlak kapağı açıp kontrasından biraz gevşetirsen (3 tane 5 alyan anatharla kapak açılır) sorunun çözülür..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    Vites kolunun altındak yuvarlak kapağı açıp kontrasından biraz gevşetirsen (3 tane 5 alyan anatharla kapak açılır) sorunun çözülür..
    saolasın alp aga nedir bu sorunun kaynağı yağı yeni değişti merak ettim

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı user39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın alp aga nedir bu sorunun kaynağı yağı yeni değişti merak ettim
    Sıkıntı yok... Vibrasyondan dolayı zamanla kendi sıkılıyor ya da gevşeyebiliyor...

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    "Üç alyan anahtarla açılan vede vites kolu altındaki yuvarlak kapak" ta neresi oluyor Alp?

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    http://img167.imageshack.us/img167/5788/mzzpz3.jpg

Yukarda işaretlediğim km dişlisinin olduğu yerden bahsediyorum.... Gerideki yağ pompasının olduğu kapaktan değil....

Yanlış anlaşılma olmasın aman....
    Kendi motorumun üzerinde tekrar göstereyim )

Motosikleti
    Eyvallah şimdi tarif oturdu.Eski motorunda acarmıştı yani...

Motosikleti
    Geçenlerde hurdacıdan komple bir MZ motoru aldım kilosu 50 krş. MZ hastalığı işte...Hani olur ya yedek parça lazım olur diye.25 TL sı verdim.Bu arada herkese tavsiye ederim.Hatta aramızda küçük bir piyasa oluştursak bile olur.Örneğin üzerinden çıkan yağ pompası perakende satış fiyatı 155 TL sı.Neyse debriyajı çıkaramadım.Çektirme yaptırdım.Yine nafile.Tavsiyesi olan varsa lütfetsin söylesin çok makbule geçecek.Yoksa projem çöpe gidecek :( Şunu belirteyimki hurdacılarMZ motor çokça düşüyor.Fiyatları 150-250 TL sı arası beğen beğen al.Yoksa toptan parça almaya kalksan dünya para vede piyasada orjinali az ,yan sanayisinin kaliteside çok düşük.Şimdiden ne biriktirirsek kar yani.Sektör oluşturmaya başlasak iyi olur .Şaka bir yana parça sorunu olan arkadaşlara yol göstermiş olayım.Benzin pahalı ama parça ucuz olur böylelikle.

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Çok haklısınız ilerleyen yılların ne getireceği belli olmaz (parça konusunda)... Benimde elime düşse bir tane hurda bende alacağım kendi çapımda uğraşmak istiyorum.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde hurdacıdan komple bir MZ motoru aldım kilosu 50 krş. MZ hastalığı işte...Hani olur ya yedek parça lazım olur diye.25 TL sı verdim.Bu arada herkese tavsiye ederim.Hatta aramızda küçük bir piyasa oluştursak bile olur.Örneğin üzerinden çıkan yağ pompası perakende satış fiyatı 155 TL sı.Neyse debriyajı çıkaramadım.Çektirme yaptırdım.Yine nafile.Tavsiyesi olan varsa lütfetsin söylesin çok makbule geçecek.Yoksa projem çöpe gidecek :( Şunu belirteyimki hurdacılarMZ motor çokça düşüyor.Fiyatları 150-250 TL sı arası beğen beğen al.Yoksa toptan parça almaya kalksan dünya para vede piyasada orjinali az ,yan sanayisinin kaliteside çok düşük.Şimdiden ne biriktirirsek kar yani.Sektör oluşturmaya başlasak iyi olur .Şaka bir yana parça sorunu olan arkadaşlara yol göstermiş olayım.Benzin pahalı ama parça ucuz olur böylelikle.
    istanbulda bulsam komple alırım kilosu 75 kuruş da versem önemli değil...... mz in yeri bende başkadır..2 el ilanlar takibimde ama ucuz bulamadım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Gözünüze kestirdğiniz bir hurdacıya uğrayıp telefonunuzu bırakın gerisi geliyor.Bu arada debriyaj sorunu tamam.çektirmenin üst civatasını büyüttük iş tamam.

Motosikleti
    mz etz 1992
    motorumun yag tahliye yerinin yani yagi bosalan yer vidasini sikarken biraz fazla siktim galiba tirnak buyuklugunde iki parca kirildi ne yapmam lazim

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helicoil yaptırabilirsin zor bir işlem değil genellikle sanayide tornacılar yapıyorlar

Motosikleti
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumun yag tahliye yerinin yani yagi bosalan yer vidasini sikarken biraz fazla siktim galiba tirnak buyuklugunde iki parca kirildi ne yapmam lazim
    Yağ sızıntısı yoksa bırak kalsın. 3-5 gün dert olur içine geçer sonra...

Motosikleti
    mz etz 1992
    sinan ark fikri olabilir mantikli is mz781 ark vidanin etrafinda baya aciklik var kucuk biseyde degil caresine bakacaz ilginiz icin sagolun en kisa zamanda size sonucu yazarim slm

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    vites kolunun ağırlık muhabbeti için devir saatinden gelen telin olduğu yerde 3 tane 5 alyans değil normal civata var 2 si açıldı biri açılmadı o 3 ünü çıkarıp içerideki kontrayı mı gevşeticez Alp? Bir de şanzıman blokunun bağlı olduğu 3 lü var onlar da değildir heralde sağ taraftaki yağ zaten onları ellemedim

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Bu mz lerin çoğunun muaynesi geçmiş oluyor, bilgisi olan arkadaşlar varmı yapırılmamış muayneler hakkında.mesela son beş seneyi alırar diye duydum.

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mz lerin çoğunun muaynesi geçmiş oluyor, bilgisi olan arkadaşlar varmı yapırılmamış muayneler hakkında.mesela son beş seneyi alırar diye duydum.
    hiç şüphen olmasın kuruşu kuruşuna alıyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler