Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2001_MZ SEYHAN_301
    Alıntı SUVARİ OĞLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, mevsim gereği yaklışık 2 aydır MZ'imize binemiyoruz. Son zamlardan önce 10 TL.lik benzinle ne kadar Km. yol yapıyordunuz. Hesaplayanınız varmı acaba. Zamlardan önce 301 MZ ile ben 10 TL. ile 35 km. yol yaptım şehirler arası yolda ortalama 70 km. hızla, bu normalmidir sizce. Karbüratör iğnesi 135'lik kullanıyorum, İlginize teşekkürler, saygıyla kalın.

ben minimum 20 tl koyarım benzinin fiyatı 3,50 iken ortalama 120 km yol yapıyordu şimdi 4,00tl olunca 110 km gibi yol yapıyor tabiki şehiriçi ortalama hız 100km/h tabi buna birde kış ayında motoru ısıtma işlemleride girince yakıt böyle oluyor.ayrıca motoru en az 100km/h la kullanırım zaten ondan aşagı kullansam gider çin motoru alırım aldım da zaten ama aklım gene mz deydi sonunda baktım ayar tutmuyor sattım onu aldım MZimi bu motorları kullananlar yakıtlarını zaten bilirler. aldıktan sonra yakıtı kimse sıkıntı etmesin ne olursa olsun yakıtı 4 zamanlının yaktığı gibi düşüremezsiniz.boşverin yakıtı para olunca koyun motora doya doya gezin olmayınca da motorun değerini bilelim.
    ne demişler ünlü atalarımız:
    İŞİN YOKSA AL BİR MZ DOYA DOYA GZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    Selam arkadaşlar, abilerim.. yeni aldığım 1989 model MZ 251 ETZ (İFA) ile aranıza katılmış bulunuyorum.. 17354 km.de tanıdığım birinden orjinal bir şekilde aldım. herşeyi saat gibi çalışıyor maşallah. fakat sormak istediğim birşey var. benim motorumun ön freni tambur. yani disk değil. Mzlerin freni böyle olan da varmı ? yoksa bu motorla oynanmış mı*
    önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı kudret696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, abilerim.. yeni aldığım 1989 model MZ 251 ETZ (İFA) ile aranıza katılmış bulunuyorum.. 17354 km.de tanıdığım birinden orjinal bir şekilde aldım. herşeyi saat gibi çalışıyor maşallah. fakat sormak istediğim birşey var. benim motorumun ön freni tambur. yani disk değil. Mzlerin freni böyle olan da varmı ? yoksa bu motorla oynanmış mı*
    Resmini koysana... Çok ilginç geldi tambur fren......
    Hiç görmedim duymadım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmini koysana... Çok ilginç geldi tambur fren......
    Hiç görmedim duymadım....

yarın çekerim akşama koyarım.

idareten nette buldum. benimki bunun grisi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

yarın çekerim akşama koyarım.

idareten nette buldum. benimki bunun grisi

önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Bu yazdan kalan süpriz havalar bana ve MZ ime şenlik getirdi beyler.Uzun açılamasamda doya doya bindim bu iki günlük hafta sonu tatilinde.

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz ay kaza geçiren ve şans eseri yara almadan kurtulan arkadaşın mz 251 ini yeniden topluyoruz. İnan nasıl araba çarptıysa yandan gidonun sağ elcik tarafını soluna yapıştırmış. şase ortadan eğik yani nerdeyse ikiye katlamış motoru. ama şükür arkadaşta hiç bişey yok ufak bir aksama dışında vakit bulabilirsem resim çekip eklicem.
    bende sase var sorunsuzzz on boru gidon hepsi mevcut ulasırsanız yardımcı olurum 5436239412

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:56 ----------

ben on yılldır mz alır satar yaparımm hiç görmedim ama 1986 yılı tamburlusunu sadece nettee gördüm
    :queen:alem bizi biz mz i biliriz :queen:

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ETZ 251 den bir önceki model ETS 250 Tropy sport resimdeki model, muhtemelen arkadaş onun ön tekeri kullanmış..

Hi everyone!

I'm from the hungarian MZ Club, is anyone speak here english? We will visit your country in August with ~7 MZ bikes and we have a couple of question...

Regards,
    Samu
    www.MZClubHungary.com

Powered by MZ ETZ 251

Hi dear Turkish MZ riders!

My name is Dénes from Hungarian MZ Club. As Samu told you we're going to visit your country this summer. I hope we can get contact with some of you.

Here is our plan:

http://i223.photobucket.com/albums/d...888/trktra.jpg

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:29 ----------

Some interesting links about hungarian mz riders.

www.mzclubhungary.com
    www.mzracing.hu

http://picasaweb.google.com/szfcs.krepp/BalkanTura2010

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Vaaayyy..Topiğe bak..İnterneyşınıl oldu...

Hadi mz ciler dayanın....

samu , Denes-HUN welcome!

google çeviriden anladığum kadarıyla Ağusros ayında Türkiye ye geziye geleceklermiş.
    bizlerle görüşmeyi umduklarını söylemişler ama bizdeki bu ingilizceyle biraz zor.
    Alp abi bizim adımıza vekil olarak oyum senden yana, sana yakışır hem haritaya bakılırsa İzmir den de geçiyorlar

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı sinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    samu , Denes-HUN welcome!

google çeviriden anladığum kadarıyla Ağusros ayında Türkiye ye geziye geleceklermiş.
    bizlerle görüşmeyi umduklarını söylemişler ama bizdeki bu ingilizceyle biraz zor.
    Alp abi bizim adımıza vekil olarak oyum senden yana, sana yakışır hem haritaya bakılırsa İzmir den de geçiyorlar
    İyi de ben Mz satalı 3 yıl oldu..... Şimdi fazerle karşılarına çıkmak abes olur....

Ama görürsem mutlaka ilgilenirim....

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de ben Mz satalı 3 yıl oldu..... Şimdi fazerle karşılarına çıkmak abes olur....

Ama görürsem mutlaka ilgilenirim....
    MZ köpeğin olsun abi veririz bizim MZ i

Sorry guys, i can't really understand you.

The google translator is not the best choice if we use the Turkish-Hungarian or Turkish-English feature.
    The results are usually quite silly.

Üzgünüm çocuklar, seni gerçekten anlayamıyorum.

Biz Türk veya Türkçe-İngilizce Macarca kullanırsanız google çevirmen iyi değildir.
    sonuçları genellikle oldukça saçma.

Motosikleti
    Y at-il parmi vous qui parlez le français?Partie de ce voyage a Çanakkale,je peux vous aider.

(I do not know english!,
    Are there any of you speak French? Part of this trip Çanakkale, I can help you)

I am afraid we speak only in Hungarian and English... but no problem. We will use the google.

Is anybody living near the route i have shown you?
    Do you know about really special, interesting places which are worth to visit?

Except the obvious ones like Pamukkale, ruins of Ephesos and so on.

So we are interested in places which are popular among the local people, the Turkish people...so you guys. (for example a nice beach or anything else)

-----------------------------------------------------

Ben sadece Macarca ve İngilizce konuşmak korkuyorum ... ama sorun değil. Biz google kullanır.
    rota i yakın Too herkes yaşayan göstereceğim?
    ziyaret Do, ilginç yerler değerinde özel gerçekten biliyor musun?
    Pamukkale gibi aşikar olanlar, Efes harabeleri ve benzeri hariç.
    Bu yüzden çocuklar çok arasındadır popüler İlgilendiğiniz yerlerde yerel halk, Türk halkı .... (Örneğin güzel plaj veya başka bir şey)

-------------------------------------------------------------------

J'ai peur que nous parlions seulement en hongrois et anglais..., mais aucun problème. Nous utiliserons le google.
    Aussi quelqu'un vivant près de la route je vous montre ?
    Êtes-vous au courant des endroits vraiment spéciaux, intéressants qui valent pour visiter ?
    Sauf les évidents comme Pamukkale, ruines d'Ephesos et cetera.
    Donc nous nous intéressons aux endroits qui sont populaires parmi les gens locaux, les gens turcs... ainsi vous les gars. (par exemple la plage agréable ou n'importe quoi d'autre)

Motosikleti
    97 mz251,2005 jinlun 150,2003 seyhan 251
    arkadaşlar ingilizcemin yettiği kadarıyla bizle görüşmek değilde çizdikleri güzargah üzerinde bizlerden birinin olup olmadığını soruyorlar.şayet varsa o yörenin gezilecek görülecek yerlerini soruyorlar.(örneğin güzel plajlar gibi demişler).yani pamukkale gibi bilindik yerler haricinde , yöresel demiş.
    unutma herşey 1 saniye içinde olur.

Motosikleti
    have a longer time,my time permits,your journey, Canakkale Dardanelles)/Gelibolu ( Gallipoli) peninsula can help section.but I do not know how to agree.

Motosikleti
    http://img811.imageshack.us/i/a2bo.jpg/
    road on the Gallipoli Peninsula
    Canakkale city center
    The ruins of Troy
    Ayvacik Behramkale ruins
    I suggest you
    There are beaches around here
    though not like the south to
    The next stop Izmir

Hi,

you can write FRENCH as well, my girlfriend can translate it!

So try to answer to Denes's question and we translate it.

By the way does any of you living next to our route on Turkey?

Many Thanks for your help!

Samu
    www.MZClubHungary.com