Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    251 alman mz
    slm arkadaşlar bende mz ciyim :D mzin tamirindende iyi anlarım gözüm kapalı toplarım mzi yani hertürlü yardımcı olurum kemiksiz_et_19@hotmail.com

kemiksiz_et_19@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mz 251
    aramıza hoş ğeldin arkadaşım

mz delisi arkadaşım bende mz hastasıyım seninle cok iyi anlaşacağız ğibime ğeliyor
    müzisyen agırsiklet şampiyon

sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı borabuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar uzun bi incelemenin ardından bu motoru http://www.sahibinden.com/dikkat!!!_...o&photo=3#mega aldım bu motoru seçmem de özellikle tavsiye eden ve inceleyen Mzci arkadaşıma, yorumlarıyla alp tunay bey e ve diğer arkadaşlara özellikle teşekkür ederim, yakında ayrıntılı resimlerini buraya ekliycem görüşmek üzere..
    Hayırlı uğurlu olsun MZ olmuş yada başka marka yeterki Allah kaza bela vermesin kem gözlerden korusun güle güle kullan..

Mz kontağın altına bağlanan ZADİ marka Kontak Donanımın fiyatını bilen varmı? Kontak sağlam fakat Kontağın altına bağlanan Donanım bozuk ,farların ve sinyallerin sönüyor bir süre sonra yanıyor.
    Donanım fiyatı ne Kadar ?

derbici_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC
    merhaba mz sever arkadaslar sizlere bir sey gostewrmek ıstıyorum buyrun bakın http://www.motosiklet.net/forum/moto...moto-vinc.html

Motosikleti
    251 alman mz

z

mzcı kardeş anlasırız senle

Motosikleti
    251 alman mz

s

arkadaşlar ben askere gidiyorum ondan dolayı motoru satıyorum 251 alman mz 1996 model siyah 1000ytl fiyatı kemiksiz_et_19@hotmail.com resminide koyarım

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Alıntı mz_delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben askere gidiyorum ondan dolayı motoru satıyorum 251 alman mz 1996 model siyah 1000ytl fiyatı kemiksiz_et_19@hotmail.com resminide koyarım
    Kaç km de ve resim bekliyoruz.

Motosikleti
    mz 251
    mz delisi arkadaşım motorum 96 model ve alman mz diyorsun en son alman mz 93 modeldir bakır ekzos lu olanlar

Motosikleti
    251 alman mz
    :queen::bounce:

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    mzciler geçen sene 17lira olan repsol 2t tam sentetik şu an kadıkoy carrefourda 6.5 lira! haberiniz olsun !
    Now the world is gone. Im just one.

izmir - usta - parça

selam. öncelikle herkese merhaba. 35-36 sayfanın hepsini okudum

ben izmirdeyim, dün bir mz aldım, yarında gidip satışını alıp, getiricem izmire. orda bi ustada motor şu an karbüratör temizliği akü şarzı filan yapıldı. yarın gittiğimde yağınıda değiştiricem. izmire gelincede bi yerde doğru düzgün bakımını yaptırmak istiyorum. telleri kabloları filan gibi. izmirde bu işi dürüstlük ve hakkı ile yapan tanıdığınız usta varmı acaba? ayrıca bana benzin deposu ve yan kapaklarda lazım yedek parça olarak. yani motorun rengini alan bütün parçalar.

tavsiyeleriniz için şimdiden sağolun.

kazasız, belasız sürüşler.

bide sormayı unutmuşum, beyaz duman mzlerde genetik bi mevzumu? aşırı beyaz duman. bunu nasıl çözeriz?

okuduğum öğrendiğim kadarı ile , 2 zamanlı motorlar için olan motor yağı kullanıcaz bunun içinde castrol t2 2 zamanlı motor yağı en iyi tercih sanırım.
    ve ayrıca benzinede yağ katmıyacağız. başka bi önerisi olan varmı?

aldığım motor neredeyse 1 senedir yatıyordu, alıp tamirciye gittik, hayat verdi usta motora. ama ilk marşta çıkan dumandan göz gözü görmedi dükkanda.

usta dedim bu ne? "motor bayadır yattığı için ilk nefes bu kadar normal, kullandıkça ve motorda ısındıkça düzelir. ve duman mevzusu senin motoru kullanmanada bağlı." dedi.

bide sanırım çok yattığından, egzozda kalan yağ birikintileride ilk olarak yanmış olabilir diye düşünüyorum. motorcu değilim, buda ilk motorum ama, biraz okudum bişiler öğrenmeye çalıştım.

lütfen konu hakkında bilgili abiler bişiler yazarlarsa sevinirim.

kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    mz 251
    damaskus arkadaşım öncelikle aramıza hoş ğeldin motosikletinde hayırlı olsun mz ler iki zamanlı olduğu için duman verir vermesi de normaldir ilk çalıştırmada tabana çöken yag ve pislik ten dolayı uzun süredir yattığından dolayı bir de silindir soguk ateşleme tam sağlıklı değil fazla duman verir bu durum normal duman işine ğelince duman verir fakat jawaya oranla daha az verir motorun sol tarafında marj kolunun hemen yanında kırmızı vidası olan bir yag kutusu vardır yagı oradan koyarsın mz lerin ğaz kolunda iki tane kanal vardır biri ğaz teli için biri yag teli için sen ğaz verdikce yag teli de geririr ve yag vermeye başlar sanzıman tarafında iki alyanlı kapak vardır onun içinde ki pompa sayesinde silindirin altında ğörürsün serum şeklinde bir hortum vardır oradan yaglar ve ısındıkca duman azalır rahatsız etmeyecek şekilde bir duman cıkar ama duman her zaman olur iki zamanlıdır ve bir çok mz ve özellikle jawa kullanıcıları bu dumanı cok sever hatta sırf o yüzden jawaya binerler yagıda fazlaca koyarlarki iyice duman olsun ortalık izmirdeki tamirci konusuna ğelince o konuda yardımcı olamam çünkü izmir e hiç ğitmedim

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Her zaman deponu tam doldur... 10 liralık benzin falan alma... Ve 150 gram yağ ekle depodan.... Göreceksin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde ve performansından birşey kaybetmeden bineceksin....

Birde tüyo vereyim... Uzun yol yapacaksan eğer yolda her 10 dakikada bir debriyajı 5 saniye çekili tut.... Şanzımanın ısısını düşürerek balataları soğutur bu işlem.... Ve yolda şanzıman kitlenmelerini engeller....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

selamlar

öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. motoru bugun getirdim izmire, yaklaşık 120 km yol 5 dakika molayla geldik. geldik diyorum çünkü arabamıda bi arkadaş kullanıyordu, arkamdan eskortluk yapıyordu.
    önce 4500-5000 devir kullandım motoru, sonra baktım bu devir çok geldi ve 3500-4000 arası kullandım. hızım 70-80 di. baya güzel bi yolculuk oldu. ama nedendir bilinmez otoyoldan tam karşıyaka sapağına çıktığımda gaz almadı motor. heralde alp tunay abimin söylediği şekilde şansıman şişti biraz bu şansıman kitlenmesinin gaz ile alakası varmı? çünkü gazladım almadı gazı. ve boguldu. bi an için aklıma acaba bujimi öldü diye geçirdim. emin değilim.

motor kaldı. bi 5 dk filan bekledim. sonra tekrar marş ettim ve birinci viteste 20 ile son 1 km yolumuda tamamladım şu an bahçede duruyor motor, ama ufak tefek problemler var. bi depo almam gerekiyor. gerçi buldum burda ama 50 lira dediler. onu alacağım sanırım.

ayrıca yakıt konusundada biraz tecrübe sahibi oldum. sanırım 120 km yol boyunca 25 lira yakıt yaktı. sizce nasıl yakıt durumu?

usta yağ dolu dedi ama ben yinede onu boşaltıp yeni yağ eklemeyi düşünüyorum castrol 2t 2 zamanlı motor yağı.

bide izmirde tamirci tanıdığı olan varsa yönlendirirse sevinirim mz konusunda uzman.

ya bide sormayı unutmuş yine. şanzıman yagı ne marka olucak bu aracın ? ve nereden ekleniyor şanzıman yağı ? :D

Motosikleti
    mz 251
    damaskus motor kaç model yani depoyu neden değiştiriyorsun gerci depo kapağın arızalı söyleki karşıyaka sapagında boguldu diyorsunki onun sanzımanla alakası sanzıman kitlenmesi öyle olmaz olduğun yerde kalırsın arka tekeri kitler boğulmasının sebebi ya pislik ğeldi yada kapaktan hava aldığı için motor hava yaptı 5 dakika bekle tekrar çalışır
    yakıt olayına gelince 120 km de 15 ytl yakması lazım en azından benimkisi o kadar yakıyor yagını boşaltmayı deneme hava yaptırabilirsin o zaman hiç yag almaz direk kitler
    şanzıman yagı 90 numara olsun sanzımanın altında iki tane somun var bir tanesi küçük onu sakın acma o vites ayar somunu diğeri ise yag değiştirmen için olan onu ac sanzımanın üst tarafında delikli siyah renkli tapa var oradan yagını koy yag tespit seviyesi sanzımanın sol tarafında alyanlı olan oradan boşalıncaya kadar yag koy
    birde sanzıman kitlemesi sandığın kadar kolay değil eski alman mz lerde sanzımanın soğuması için hava kanalları vardır kitlenmemesi için 150 160 km ğibi hızlarda baya bir sıkıştırman lazım bu serin havalarda sorun olmaz
    bir de depriyaj ı sıkmana gerek yok balatayı bitirirsin onun yerine vites le oyna şöyleki 4 le ğidiyorsun debriyaj a bas 5 al sanzımanın rahatlat sonra 4 e al yani bir yukarı bir aşağı yap ama buna ğerek yok en az 200 km ve üzeri yollar içindir

Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    damaskus motor kaç model yani depoyu neden değiştiriyorsun gerci depo kapağın arızalı söyleki karşıyaka sapagında boguldu diyorsunki onun sanzımanla alakası sanzıman kitlenmesi öyle olmaz olduğun yerde kalırsın arka tekeri kitler boğulmasının sebebi ya pislik ğeldi yada kapaktan hava aldığı için motor hava yaptı 5 dakika bekle tekrar çalışır
    yakıt olayına gelince 120 km de 15 ytl yakması lazım en azından benimkisi o kadar yakıyor yagını boşaltmayı deneme hava yaptırabilirsin o zaman hiç yag almaz direk kitler
    şanzıman yagı 90 numara olsun sanzımanın altında iki tane somun var bir tanesi küçük onu sakın acma o vites ayar somunu diğeri ise yag değiştirmen için olan onu ac sanzımanın üst tarafında delikli siyah renkli tapa var oradan yagını koy yag tespit seviyesi sanzımanın sol tarafında alyanlı olan oradan boşalıncaya kadar yag koy
    birde sanzıman kitlemesi sandığın kadar kolay değil eski alman mz lerde sanzımanın soğuması için hava kanalları vardır kitlenmemesi için 150 160 km ğibi hızlarda baya bir sıkıştırman lazım bu serin havalarda sorun olmaz
    bir de depriyaj ı sıkmana gerek yok balatayı bitirirsin onun yerine vites le oyna şöyleki 4 le ğidiyorsun debriyaj a bas 5 al sanzımanın rahatlat sonra 4 e al yani bir yukarı bir aşağı yap ama buna ğerek yok en az 200 km ve üzeri yollar içindir
    valla mzcı abi süpersin, senden aldığım bilgiler gerçekten çok değerli.

boş vaktin olursa benim gibi bir gariban mz ci ye bilgilerinden aktarmak istersen şimdi msn adresimi gönderiyorum özel mesaj ile.

sağlıcakla kal.

90 model abi bu arada mz im. çok güzel makine ya hastasıyım :D ama işte biraz görüntüsünde sorun var. bu arada abi evet depo kapağı arızalı idi arada bir atıyordu benzin. sonra bende kenara çektim arabadan bi poşet bulup taktım kapağın altına. öyle devam ettim sorun olmadın. sonra ilerde bi daha ayaklarıma bakmak için durunca bu torba çok kalın dedik incelttik baya , ondan sonra sorun olmaya başladı. demekki depo hava alınca yaptı o teklemeyi.

depo hava alınca yapar diosan ondandır kesin. ama depo hava almadan nasıl benzin gidicek alttan ? hava alcak birazcık ki aşağıya gidebilsin benzin sanırım.

ben yarın yağ alayımda şanzuman yağını değiştireyim. bide kablolar teller hepsi değişecek biraz işim var.

depo neden değiştiriosun demişsinde, ben baktım abi bugun bi daha o depo kurtarılır gibi duruyor.

bide komple motoru parçalıyıp, motoru demiyim motorsikleti parçalıyıp şaseyi boyıyasım var, çünkü yer yer cürükleri var (makineyi sökmedende halledebilirim sanırım makineyi gazete ile filan sararak.)

kalın sağlıcakla

Motosikleti
    mz 251
    damaskus arkadaşım en azından depoyu koltugu ve iki kapağı sök ondan sonra zaten şaşe ortaya cıkar motor salıncakta olduğu için sorun olmaz o şekilde boya şaşeyi değer türlü pek başarılı olamazsın eskiden olsaydı sende yakında olsaydın motoru şaşeye kadar son vidaya kadar söker toplardım ama şu an özel bir şirketteyim hiç vaktim kullanmaya dahi vaktim yok motor içeride duruyor ne oldu ne halde ondanda haberim yok kardeşim msn demişin ama sana arada buradan yardımcı olabilirim çünkü evde bilğisayarım yok şirkettede msn kullanımı yasak

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Arkadaşlar selamlar uzun zamandır yurt dışındaydım gelince hemen sayfamızı okudum yeni mz alan arkadaşlar olmuş hayırlısı olsun, bu arada Onur harikalar yaratmıssın gene bilgilerinle valla iyiki varsın abicim benim mz duruyo hala inşallah vakit bulunca gezerim dün ama 10 gündür çalışmamasına rağmen tek başışta aldı sayende yani herkese kolay gelsin..

Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    damaskus arkadaşım en azından depoyu koltugu ve iki kapağı sök ondan sonra zaten şaşe ortaya cıkar motor salıncakta olduğu için sorun olmaz o şekilde boya şaşeyi değer türlü pek başarılı olamazsın eskiden olsaydı sende yakında olsaydın motoru şaşeye kadar son vidaya kadar söker toplardım ama şu an özel bir şirketteyim hiç vaktim kullanmaya dahi vaktim yok motor içeride duruyor ne oldu ne halde ondanda haberim yok kardeşim msn demişin ama sana arada buradan yardımcı olabilirim çünkü evde bilğisayarım yok şirkettede msn kullanımı yasak
    haklısın abi. şimdi karşıyakda bi usta buldum, ilk bakışta para vampiri gibi durmadı, aynı dertlerimi onada söyledim. kardeş masraf açma kendine, sök yan kapakları sök depoyu, makineyide gazeteli ile kapla aynen boya. dedim tamam. zaten söyledii kadarıyla makinede sorun yokmuş. bi depo kapağı alıcam bide boş vites müşürü, arkadaş gitti onları almaya.öğleden sonra halloluncak inşalah. bide vitesler tak tuk değişio şanzıman yağı filan değişicek. pazar günüde sökme işlemlerini yapıp, pasları zımpara ile söktükten sonra boyıyabilirsem spreyle çok ala olacak.

bora buhara, hayırlı olsun temennilerin için teşekkürler.

herkese selam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler