Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    cbf 150 nin orjinal yan çantaları,220 ytl,35 lik kappanın arkaya ktaktıgımız çanları iki tane si 280 ytl ben almayı düşünüyorum 100 ytl de aparat 380 ytl,bugun özen motorda konuştum 35 lik çantalar yana olmaz dedi,arkadaşın biri takmış dedim kendisi yapmıştır dedi,bende yan aparatlarını kendim yapmayı düşüyorum,ne de olsa babam kaynakçı,evde yapsın dursun,280 ytl ye 35 lik çantaları aldım mı,motora da taktımmı tamam artçısız keyifli olur ama artçılı biraz benzinden çok gider o kadar,
    bende zaten yıllık izinimde 6 agustosta 4 günlügüne doguya gitmeyi düşüyorum tek motor tek başıma,haydi hayırlısı.

Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikir güzel ama yan çantalar zarar görmeye müsait olduğundan bence çin malı falan olsa daha ucuza iyi bir çözüm olabilir. Bu arada güzel olmuş yani onu da söyiyim
    evet normal gezmelerde takılması dogru olmaz tabi bu sürücünün keyfine kalmış bir durum ama uzun yolda ideal,üç çanta doldur doldurabildigin kadar. çin malı çantaları ben bu motora yakıştıramam şayet.en güzelleri kappanın 35 lik olanı.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    arkadaşlarım cbf150 nin yakıt tüketimi ve son hızı hakkında bilgi verebilirmisiniz<*??Bide bir sorum olacak sizce ybr125 mi daha hızlı gider yoksa cbf150mi??
    saygılarımla...

Motosikleti
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım cbf150 nin yakıt tüketimi ve son hızı hakkında bilgi verebilirmisiniz<*??Bide bir sorum olacak sizce ybr125 mi daha hızlı gider yoksa cbf150mi??
    saygılarımla...
    Arkadaşım ben cbf 150 kullandıgım için sana cbf 150 le bilgi veriyim,hız olarak 120 yi normal bir düz yolda basıyor,ama rampa aşaya felen denersen şayet ben denemedim,140 ı görürsün,yakıt olarakta,şehir içinde 100 km yi geçmezsen 75 kuruş yakıyor,ama uzun yolda ben şayet kendim bizzat denemiş olmugum için 100 den aşaya düşmedin en çok da 120 ile gittigim zaman da105 kuruş yaktı en son yaptıgım uzun yolculugumda 936 km yi 100 ytlye almıştım bu da demekki 106 kuruş yakıyor ama 100 den aşaya düşmezsen tabi dvamlı 125 ile gidebilirsen.
    son sordugun sorunun cevabını bilemiyorum çünkü ybr 125 ile kapışmadım şayet.
    benim bildiklerim bunlar birde diger arkadaşlar yazarsa daha iyi anlarsın .

yarın ilk işim yan çantaların aparatından alıp iki tanede 35 lik kappa çanta alıp motoruma monte edecegim.sonrada ver elini karadenize...
    98 Beygir.....

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    güzel olmuş çantalar ama bukadar agırlık ve artçıyla yol bitermi??150 cc??

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saygılarımla...
    Arkadaşlar , sadece ve sadece geyik amacıyla yazılmış bu tür sorulara lütfen cevap vermeyiniz . CBF meraklısı olan arkadaş biraz zahmet etsin 156 sayfa ya 3105 cevap yazılan topik i incelesin okusun , bir yer den sonra topik geyik çevrilen bir konuma geliyor.
    Madem geyik lazım ben de sorayım cbf 150 cc cbr 600 cc rr geçer mi ?
    acaba 600 rr mı çok benzin yakar yoksa cbf 150 mi ?
    yeter artık ya........

piston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125,Mz251,Suzuki Gsx550 Katana,Suzuki Gn250,Ybr125,Cgl125,TVS F2,Cbx250,Honda Cbf150
    Merhabalar..Eksoz videosunu çektim ayrıca düz yolda birde hız denemesi var ama son hız video gördüğünüzden daha fazla olur çünkü benim motor henüz 2000 km başlarında.Yeni eksoz performansa olumlu etki yaptı,Komşuluk ilişkilerime negatif
    http://www.youtube.com/watch?v=fvSuX4r81MI
    http://www.youtube.com/watch?v=t2HserFflNc

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

eline sağlık

Alıntı piston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar..Eksoz videosunu çektim ayrıca düz yolda birde hız denemesi var ama son hız video gördüğünüzden daha fazla olur çünkü benim motor henüz 2000 km başlarında.Yeni eksoz performansa olumlu etki yaptı,Komşuluk ilişkilerime negatif
    http://www.youtube.com/watch?v=fvSuX4r81MI
    http://www.youtube.com/watch?v=t2HserFflNc
    kardeş uğraşmıssın güzel olmuş.hız olarak da dediğin gibi az şu anda ama umarız ki ilerde biraz daha artar benim motorda 2100 kmde şu anda ve en fazla 110-115 yapıyo.
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    geçen akşam uzunları yakınca far söndü. kısaya alınca uzun yanmaya başladı. hala aynı şekilde. uzun yanmıyor, kısa uzun olarak yanıyor.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen akşam uzunları yakınca far söndü. kısaya alınca uzun yanmaya başladı. hala aynı şekilde. uzun yanmıyor, kısa uzun olarak yanıyor.
    uzun ampulün patlamıştır, değiştir düzelir...

piston senin videolarda güzel olmuş.sesi benim hoşuma gitti.hatta 2. video çok sorulan soruya bir cevap gibi olmuş.daha 2000 lerdeki bir cbf bile rahatlıkla 115-120 yapabiliyor.inanmayanlar, youtube da başka motor markalarının videolarının arama kelimelerine "cbf150" yazacak kadar kıskanç olanlar bakıp öğrensinler...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    piston motorunun hızlanması çok guzel ybr125 cbf150nin yanına bile yanaşamaz eminimki suan 2OOO kmdesin 3ooo-4OOOlerden sonra 125km/h ye rahat cıkacaksın

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş o bi çok arbada ve motorda öyledir uzunu yaktımı kısaları söndürür arabalardada öyledir ama selektör yap bak kısalarda sönmicek osaman selektörde ikiside aynı anda yanıo motorun farları yetersiz gece yolculuğu için uzunu açtımı önünü göremiosun kısayı yaktımıda doal olarak uzağı ortasını tutturamamışlar

Motosikleti
    arkadaşlar cbf 150 motoruma acayip değişikler yaptım çok güzel oldu.yarın resimlerle anlatırım..

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilerde bir enduro alacak, Transalp, BMW filan ona hazırlık yapıyo, bu çantaları ve aksamı sonra o motora takacak.
    ne den olmazsın ki,harbiden çok güzel olmuş düşünmek gerek böyle bir planı..
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    arkadaşlarım en kısa zamanda bende cbf150 alarak aranıza katılacagım ybr den hiç memnun kalmadım açıkçası 115i gecmıyodu cbf150 test sürüşünde duz yolda 125 yokuş aşşağı 135i devirdi 2.4 yakıyor 100kmde çok guzel bir mtor çokda rahat en kısa zamanda alıp bende size katılacagım bide arkadaşlar bu yan ayaklık meselesı nasıl olcak nerden takdırabilirz saygılarımla...

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 nin orjinal yan çantaları,220 ytl,35 lik kappanın arkaya ktaktıgımız çanları iki tane si 280 ytl ben almayı düşünüyorum 100 ytl de aparat 380 ytl,bugun özen motorda konuştum 35 lik çantalar yana olmaz dedi,arkadaşın biri takmış dedim kendisi yapmıştır dedi,bende yan aparatlarını kendim yapmayı düşüyorum,ne de olsa babam kaynakçı,evde yapsın dursun,280 ytl ye 35 lik çantaları aldım mı,motora da taktımmı tamam artçısız keyifli olur ama artçılı biraz benzinden çok gider o kadar,
    bende zaten yıllık izinimde 6 agustosta 4 günlügüne doguya gitmeyi düşüyorum tek motor tek başıma,haydi hayırlısı.

evet normal gezmelerde takılması dogru olmaz tabi bu sürücünün keyfine kalmış bir durum ama uzun yolda ideal,üç çanta doldur doldurabildigin kadar. çin malı çantaları ben bu motora yakıştıramam şayet.en güzelleri kappanın 35 lik olanı.

Cihan arkadaşım CBF 150 nin orijinal yan çantalarından bahsedebilir misin biraz?Artçıyla beraber oluyor mu?Resmi ya da linki varsa yollar mısın?Teşekkürler.

Alıntı mrX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ile şehirler arası yolda otomobil gibi sürekli 90-100 ile gidilebilirmi. Yoksa motoru arada bir dinlendirmek mi gerekiyor?
    Uzun zamandır giremedim tatildeydim.Herkese merhaba.Yazılacak çokşey var...
    Ben daha kandil günü Edirne seferi yaptım ve gazı hiç kesmedim.Artçıyla beraber keyifli bir yolculuktu.Gayet rahat birşekilde gidebilirsin.Bu cc ler içinde en rahat motor bu.

Motosikleti
    işte size cbf 150 nin 35 lik yan çantaları..
    http://www.motosiklet.net/forum/foto...versiyonu.html

98 Beygir.....

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a vagrang sendeki çanta orion mu..?yada markası ne?
    o artçı için dayanma aparatını sonradan mı taktın..? öyleyse kaça aldın nasıl taktın anlatırmısın... bu arada ben 1500 km ye gelmiş durumdayım bu aralar sorunsuz biniyorum..
    herkese kazasız belasız keyifli sürüşler

kusura bakma arkadaşım.tatildeydim buralarda yoktum.şimdi okumaya başladım forumu kaldığım yerden.Çantam orion.o sırtlık da kendi ürünüymüş denildi bana.40 ytl verdim ona.biraz fazla gibi geldi bana ama değer.artçı gerçekten rahat ediyor.gayet kullanışlı.

Arkadaşlar bir iki sorum var.İki gün önce gece seyahat ettiğim motorumun farları hiç aydınlatmıyordu.Uzun farları açınca hiçbir şekilde atdınlatma alamadım.Hatta karşıdan gelen tüm araçlara sellektör yaptım.Hiçbiri cevap vermedi.Ampuller sağlam.Ne yapmama gerekir.Tavsiyeleriniz?Bir de daha önceden de söyledim.Lastiklerin tutuşu çok kötü.Sizce hangi markaları almalıyım?Hesaplı satılan yerleri yazar mısınız?Arka lastiği biraz kalınlaştırabiliyor muyuz?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

Shot at 2007-07-22

benim ön jantta garip boya aşınmaları oldu...nedenini söyleyeyim...şirkette temizlikci abladan en güçlü kir sökücüsünü istedim...oda bana kireç sökücü bazlı bişey verdi...ben dikkat etmedim pek...bi su akıtmayla geçer dedim...böle oldu...aman dikkat...

Benim düldül kapı önünde...

Garajı evin girişi...Sırf motur için balkonu pimapen kaplattım...Evin hem apartman girişi hemde yoldan girişi var...müstakil gibi bişey...

hemen yoldan direkt eve dalıyorum moturla...

Shot at 2007-07-22
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Shot at 2007-07-22

benim ön jantta garip boya aşınmaları oldu...nedenini söyleyeyim...şirkette temizlikci abladan en güçlü kir sökücüsünü istedim...oda bana kireç sökücü bazlı bişey verdi...ben dikkat etmedim pek...bi su akıtmayla geçer dedim...böle oldu...aman dikkat...

Benim düldül kapı önünde...

Garajı evin girişi...Sırf motur için balkonu pimapen kaplattım...Evin hem apartman girişi hemde yoldan girişi var...müstakil gibi bişey...

hemen yoldan direkt eve dalıyorum moturla...

Shot at 2007-07-22
    kaba herif insan ayakkabısını çıkarıır
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    metehan abi bende de var o jantaki boya sökükleri bende çok siliyorum ondan mı acaba pasta cila da çıkarmaz ki o boyayı ben motor her yerine pasta cila vuruyorum valla geçen gün zaten arkadaşı yarı yolda bıraktım,motorun kaporta kısmını parlattıgım bezle koltugu da silmişim o da sabun gibi kayıyor bende indirdim sen dedim münübüse binde gel gidemiyorum böyle dedim ok dedi bende eve gelince koltugu sabunla yıkadım şimdi tamam.
    98 Beygir.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaba herif insan ayakkabısını çıkarıır

arkadaşım burası ciddi bir topik...

jantları siyaha boyayan oldumu...olduysa nası oldu...sevabına yapabilecek bir tanıdığı olan varmı...boyasam nasıl olur...bu pürüz pek belli olmuyor ama siyaha siyah nasıl olur...

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi bende de var o jantaki boya sökükleri bende çok siliyorum ondan mı acaba pasta cila da çıkarmaz ki o boyayı ben motor her yerine pasta cila vuruyorum valla geçen gün zaten arkadaşı yarı yolda bıraktım,motorun kaporta kısmını parlattıgım bezle koltugu da silmişim o da sabun gibi kayıyor bende indirdim sen dedim münübüse binde gel gidemiyorum böyle dedim ok dedi bende eve gelince koltugu sabunla yıkadım şimdi tamam.
    oda olabilir bak...ben jantları sürekli parlatırım...hem kimyasal temizlik maddeleriyle...motor ilk günkü gibi cillop valla...nazar değmesin...birde sadece sele yanındaki stıckeri çıkarsam nasıl olur...diğerleri dursun istiyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler