Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Arkadaşlar ben size ybr ile kapışma dediğim zaman galiba yanlış anlaşıldım.Bu motoru almamdaki amaç zaten kaza yaptım omzum çıktı bir müddet sakin sakin motor binmek istemem.Amaç sadece net olarak rodajı bitmiş arkadaşlar ne kadar hız yapabiliyor.takdir edersinizki bu konu halen muallakta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yzfomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görkem kardeşim altı üstü 125-150 cc.lik makineler bunlar cbr da da cbf te de devir saati dediğin gibi yarışa katılmadıkça gereksiz biz motorları günlük kullanım ve zevk için alıyoruz o adamlar saliselerle yarıştıkları için çok önemli olabilir ama biz istediğimiz sürati 5 sn. ya da sn. sora görsekte bişi çıkmaz önemli olan motoru üzmicek devirlerde kullanmak motoru bunun içinde sesi dinlemen yeterli ben motora ilk başlarken bunda zorlanıyordum bu sebepli devir saatine gereksinim duyuyordum ama şimdi hiç bakmıyorum ben bunu demek istedim dostum senin dediğin tabiki doğru ama burda bi çok yeni başlayan arkadaş var ve hepside kullanıyolar bu motorları demekki acemide olsa o kadar gerekli olmadığı anlaşılıyo bence
    Evet tabi normal kullanan bir insan için devir saati gereksiz... Ama 125cc de olsa benim için önemli... Seneye Cbrcup'ta yarışacağım için vites zamanları çok önemli. Cbr'da devir göstergesi olmasa kesinlikle almazdım bu motoru.

bini69

110 bu motorun normal hızı... Ben biraz zorlayınca 130 gördüm dün. Ama zor yani ancak 120 görebilir son hız olarak.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

bini69 bu motorun düz yoldaki hızı 100km, sıksan 105 - 110 km dir, ki o da rüzgara göre değişir. Yokuş aşağı ben 3500km'deki motorumla üzerine yatarak 125 gördüm tam gaz'a bir kaç milim vardı. Ama akıl karı iş değil o hız bu aletle.

Bu arada benim motoru bu ara en fazla iki günde bir kullanıyorum ve sabahları jiklesiz marş basmayı denediğimde alır gibi yapıyor ama almıyor. Halen jikle istiyor ama 30 sn. ile 1 dk. arasında jikleyi kapatınca kimi zaman kendi kendine stop ediyor, iyice ısınmak istiyor yani. (Gerçi 5dk. ısınmadan kendine gelmeyen motorları duyuyorum bizimki süper bu durumda)
    Görkem arkadaşın da yazdığı gibi nadiren (o da iyi ısıtmadan yola çıkınca) trafikte ilk ışıkta stop edebiliyor). Bunlar motorun negatif yanları (tabii kişiye göre değişir, bana göre bunlar sorun sayılmaz). Ama jiklede iken gaz vererek çalıştırma işi enteresan, ilk başta bana da garip gelmişti ama bu alet böyle çalışıyor işte, kullanım klavuzunda jikleyi sonuna kadar açıp gazı da 1/8 açın diye bile yazmış. Her motorun kendine göre bir huyu suyu var. Normalde jiklede iken sakın gaz verme motoru boğarsın derler, musluğu açık bırakıp gitme buji ıslanır derler, bunların hiçbiri bu alette olmuyor. Hatta jiklede iken unutup 10 km yol gittim ne boğulma var ne bişey. Kısacası tam bir ilk kullanıcı motoru. Günlük kullanım için, şehir içi ve civarı için harika bir alet. Benim de sahip olduğum ilk motorum, ama 3500km oldu dana hiç acemilik hissettirmedi bana. Maşallahı var. 341 km yola gittim, doğru düzgün soğutmadım bile aleti molalarım 15 - 20 dk'yı geçmedi. Kendi adıma 10.000'li kilometreleri görmeden satmak gibi bir niyetim de yok. Hatta durumum olsa büyük motor almak için bile satmazdım. Şehir içinde devamlı kullanımlık tutardım

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    dostum benim şimdiye kadar duyduğum max. hız 130 (yokuş aşağı)
    ama ilk 100'e çıkışı çok ii motorun bence kategorisinde en ii motor (cbr 125 dışında çünkü tarz farklı)

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.Anladığım kadarıyla bu motorla sabit düz yolda 100kmh ile ilerleyebiliyoruz.Birde daha motoru almadım alabileceğim bayii en yakın orduda ben de bayburtta oturuorum.Acaba bu motoru kefdi imkanları ile yollama ihtimalleri oluyormu,ya da aranızda bayii varsa yollayabilirse neden MT üyelerinden almayayımki?Ayrıca peşin almayı düşünüyorum

Bir de anlamadığım 150cc motorda nedense hep hıza takılıp kalıyoruz. Bu aletle 90 - 100km hızla düzenli olarak uzun süre gidilebiliyor. Ben uzun yolda denedim. Bu yeter de artar bile. Bundan ötesi adamı kastırıyor, dikkat falan azalmaya başlıyor. Çünkü rüzgardan fena etkilenmeye başlıyor motor, tabii sürücü de. Ki benim 100km'ye bile nadiren ihtiyacım oluyor şehir içinde.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma 10.000'li kilometreleri görmeden satmak gibi bir niyetim de yok. Hatta durumum olsa büyük motor almak için bile satmazdım. Şehir içinde devamlı kullanımlık tutardım
    Bizim buralarda CBF 600 sahibi bir abimiz var. Geçenlerde yanına park etmiştim, hemen geldi sordu, nasıl motor memnun musun diye. Şehir içi için düşünüyorum, kime sorsam 10 numara motor diyor demişti. E haklı ama
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    yok abi bu adam rahat durmayacak

http://www.motosiklet.net/forum/mark...3.html#p670943

Alıntı EROLL88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    thunderace aramıza katıldıgına sevındım gıderek coğalıyoruz ama dur daha yenıyız hele yaz tam gelsın kac kısı olur apache sahıbi

fortinosklamus şimdi bisikletçileri azdırma aramızda kalsın zamanında 150 kn ile tokatladım onu neyse
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim bu çocuk 88'li değil mi ne bekliyorsunuz yav, takmayın kafanıza. geçenlerde ben tvs'yi yakından gördüm, asıl bisikletten de küçük olan o. Bırakın eğlensin çocuk daha genç. Heyecan yapıyo. okuruz bir gün kaza başlığını da. Umarım yapmaz da paşa paşa biner Apachesine. Herkesin bindiği kendine
    Hız mevzuu beni bağlamıyor. Mezara gitmeye daha erken.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    arkadaşlar ben dün bu motoru aldım.en kısa zamanda yorumlarımı yazacağım.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun arkadaşım, iyi bir seçim yapmışsın
    bu motorun bir kötülüğü var ama şimdiden söyliim
    çekemeyenleri çok, başını şişiriyorlar
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    hayırlısı olsun yorumlarını bekliyoruz....

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun arkadaşım, iyi bir seçim yapmışsın
    bu motorun bir kötülüğü var ama şimdiden söyliim
    çekemeyenleri çok, başını şişiriyorlar
    hahhahahaha.çok güzel yaw.işin komiği paraya göre köfte alıyorsun.goldwing gibi rahat,ta gibi sağlamlık istiyorlar.ben bulamadım böyle motor.gittim benim sivrisineği aldım.

hayırlısı olsun yorumlarını bekliyoruz....
    Teşekkür ederim.İnşaallah senin de başına gelir.O ''yakında'' yazısı
    pek yakışmıyor.

Motosikleti
    Teşekkür ederim.İnşaallah senin de başına gelir.O ''yakında'' yazısı
    pek yakışmıyor.
    haziranın 2'sinde bi de 3'ünde sınavlarım var dostum şimdi alırsam kesin etkilicek biliyorum inmiycem tepesinden ondan erteledim ama senin gibi arkaaşları görünce içim gitmiyo deil

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    haziranın 2'sinde bi de 3'ünde sınavlarım var dostum şimdi alırsam kesin etkilicek biliyorum inmiycem tepesinden ondan erteledim ama senin gibi arkaaşları görünce içim gitmiyo deil

Sakın haaa.ehliyetsiz binme.Az kalmış zaten.Sabırlı ol.Motorculukta çok önemli.

Motosikleti
    gts 250
    slm arkadaşlar cbf 150 den yani motorumdan çok memnunum ama vitesli ilgili bir problem yaşıyorum 1 den 2ye atarken vitesi küt diye bi ses geliyo sanki vites geçmiyo gibi oluyo ama geçiyo diğer viteslerde bi problem yok cevaplarsanız sevinirim

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı mert3434 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar cbf 150 den yani motorumdan çok memnunum ama vitesli ilgili bir problem yaşıyorum 1 den 2ye atarken vitesi küt diye bi ses geliyo sanki vites geçmiyo gibi oluyo ama geçiyo diğer viteslerde bi problem yok cevaplarsanız sevinirim
    servise neden götürmedin?debriyajı sıkıp bırakınca, o sarsıntıyla metal sürtmesi veya vurması olmasın?vitesten mi kaynaklanıyor kesin?

Motosikleti
    ramzey Qm 250 zongshen 200 gy_2a mondial 151 rs yukı 100 cup
    arkadaslar bu motor 4 zamanlı olması yakıtı etkılıyor hızda ona gore etkılenıyor cbr125 cc gıbı 2 zamanlı bır motorla kıyaslanamaz ama cbr alan arkadaslarım cbf 150 yı gorunce hepsı yakıt yuzunden pısman oldular cbr 125 cc gıbı motoru olan bızım gıbı ogrencı ıse bu maddıyatta ancak hafta sonu bınerler motora oysa cbf 150 ıle ıstersen tuvalete bıle motorla gıt

Motosikleti
    Alıntı motoemin09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu motor 4 zamanlı olması yakıtı etkılıyor hızda ona gore etkılenıyor cbr125 cc gıbı 2 zamanlı bır motorla kıyaslanamaz ama cbr alan arkadaslarım cbf 150 yı gorunce hepsı yakıt yuzunden pısman oldular cbr 125 cc gıbı motoru olan bızım gıbı ogrencı ıse bu maddıyatta ancak hafta sonu bınerler motora oysa cbf 150 ıle ıstersen tuvalete bıle motorla gıt
    arkadaşım cbr 125 dört zamanlı bi motordur derbi'yle karıştırdın heralde yakıtıda çok farketmiyo ama hem aradaki fiyat farkı çok hemde parçası çok pahalı örn: sinyal 110 ytl.

cbf dediğin gibi tam öğrenci işi insanlık hali durduğu yerde bile düşebilio bazen motor parça fiyatları çok okumuştum hatırlamıorum da topicte önceki sayfalarda var

Motosikleti
    ramzey Qm 250 zongshen 200 gy_2a mondial 151 rs yukı 100 cup
    Olmaz Abi Ya Forumda 125 Yaziyo Arkadas Cok Yakit Yiyiyor Diye Hafta Sonu Cikartiyor 170 190 Bi Yoiyiyormus Arkadasin Birindede Cbf War 150 O 90 Bin Yiyiyor Cocuk Gel Abi Gidelim Nereye Istersen Diyor Ben Gagiva 125 Diye Motor Duydum Onlarda Iki Zamanli Katalitik Konvektorlu 6 Vites Cbr Gibi Yani Ama Katalitik Konwektor Ne Ise Yarar Cevaplarsaniz Sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler