Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motoay.com/urun/honda-cbf-150-orjinal-debriyaj-balata-seti.html
    Teşekkür ederim
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    Merhaba , geçen haftasonu istanbuldan edirneye gidip geldim cbf ile ilk uzun yolumu yaptım, gidiş dönüş 460 km. uzun yol performansı hakkında yorum yapabilirim sanırım biraz

Tek kişi gittim çok yüklü değildi motor, 12-13 lt benzin harcadım.4 saatte gittim. geze geze silivri - çorlu - lüleburgaz - babaeski - havsa - edirne şeklinde. Giderken 3 kere 5 dakikalık, bir kerede benzin almak için 15 dakikalık mola verdim onun haricinde hiç durmadım. Sırtım, belim ve malum yerim hiç ağrımadı. En fazla yokuş aşağı 115 km hıza kadar kısa süreli çıktım ama motorun zorlandığı belliydi rüzgar da vardı çünkü. Bu motorun en büyük düşmanı rüzgarmış onu anladım. Hızı etkilemese bile dengeyi etkiliyor , yandan rüzgar alınca 90'ı geçince motor biraz gezmeye başlıyor yolda. ama rüzgar olsa bile 90'la sabit çok keyifli şekilde gidiliyor motoru hiç zorlamadan.

Dönüşte istanbula yaklaşırken sadece malum yerimde ağrı oldu biraz, ama az mola vererek geldim onunda olumsuz etkisi oldu sanırım. Konfor sele dedikleri bişey varmış belki ondan yaptırırım.

Özetle motor beklediğimden daha iyiydi, tabi beklentim çok da yüksek değildi ama uzun yol için bence gayet yeterli.

şu konfor seleden yaptıran, kullanan arkadaşlar varsa istanbulda önerebileceğiniz bir yer var mı?

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    Alıntı dogueksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , geçen haftasonu istanbuldan edirneye gidip geldim cbf ile ilk uzun yolumu yaptım, gidiş dönüş 460 km. uzun yol performansı hakkında yorum yapabilirim sanırım biraz

Tek kişi gittim çok yüklü değildi motor, 12-13 lt benzin harcadım.4 saatte gittim. geze geze silivri - çorlu - lüleburgaz - babaeski - havsa - edirne şeklinde. Giderken 3 kere 5 dakikalık, bir kerede benzin almak için 15 dakikalık mola verdim onun haricinde hiç durmadım. Sırtım, belim ve malum yerim hiç ağrımadı. En fazla yokuş aşağı 115 km hıza kadar kısa süreli çıktım ama motorun zorlandığı belliydi rüzgar da vardı çünkü. Bu motorun en büyük düşmanı rüzgarmış onu anladım. Hızı etkilemese bile dengeyi etkiliyor , yandan rüzgar alınca 90'ı geçince motor biraz gezmeye başlıyor yolda. ama rüzgar olsa bile 90'la sabit çok keyifli şekilde gidiliyor motoru hiç zorlamadan.

Dönüşte istanbula yaklaşırken sadece malum yerimde ağrı oldu biraz, ama az mola vererek geldim onunda olumsuz etkisi oldu sanırım. Konfor sele dedikleri bişey varmış belki ondan yaptırırım.

Özetle motor beklediğimden daha iyiydi, tabi beklentim çok da yüksek değildi ama uzun yol için bence gayet yeterli.

şu konfor seleden yaptıran, kullanan arkadaşlar varsa istanbulda önerebileceğiniz bir yer var mı?
    bellik kullanıyormusunuz

Motosikleti
    Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bellik kullanıyormusunuz
    hayır kullanmıyorum

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    malum bölgeniz soğuktan ağrımış da olabilir farkmetmeden
    dogueksi bunu beğendi.

Motosikleti
    mutlaka soğuğun da etkisi olmuştur haklısınız, ama ayağa kalkınca ağrı geçiyodu
    kyagmur bunu beğendi.

mutlaka soğuğun da etkisi olmuştur haklısınız, ama ayağa kalkınca ağrı geçiyodu
    Geçen yaz ben de 450km kadar yol yapmıştım hiç durmadan. Malum bölgede oldukça fazla ağrı olmuştu, rahatsız etti bayağı, mola vermek şart bu sele ile. Konfor seleyi yeni duydum bir araştırayım.

Motosikleti
    resim bulursam atarım

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    2016 modellerde Bursa'da bayi'ye gelmiş 2015 modelden bir fark yok. Zamlı fiyatıyla 6100 yazıyor sitede fiyat.

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    2009 model eski kasa mobilet mantıktı cbf e Xenon bağlamak istiyorum ama uzun kısa bağlantısını nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilecek biri varmı?
    Elimde bulunan Xenon için aküden ayrı hat çektim,Xenon beyninden çıkan 2 adet uzun ve kısa için tetikleme ucu var fakat duyda bulunan uçları girdiğimde tetikleme yapmıyor bu konuda desteğe ihtiyacım var.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    50 - 60 km hizla giderken arka frene basarsam arka frenden tık diye ses geliyor sanki freni bırakıp sıkıyor gibi oluyor. Sebebi nedir?

Motosikleti
    Alıntı Skaty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz ben de 450km kadar yol yapmıştım hiç durmadan. Malum bölgede oldukça fazla ağrı olmuştu, rahatsız etti bayağı, mola vermek şart bu sele ile. Konfor seleyi yeni duydum bir araştırayım.
    google dan aratınca şöyle bişey buldum rahat görünüyor

http://i.hizliresim.com/lj820Q.jpg

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(

Motosikleti
    2016 cbf150 düşünüyorum. Alan var mı?

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Arkadaslar cbf 150 var bende motor 90 100 e zorlanarak cikiyor ama cekisi gayet iyi top speed 100 yapabiliyorum en fazla ancak 80 le rahat gidiyor hizin 110 km oldugu yollarda bircok aracida geciyorum acaba gostergedemi sikinti var sizce nedeni ne olabilir?

İnternet üzerinden uygun sele alıp kendimiz takabiliriz ancak satış yapan bir yer bulamadım.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150

champion77 ve quasermv204 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Skaty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternet üzerinden uygun sele alıp kendimiz takabiliriz ancak satış yapan bir yer bulamadım.
    Başka forumda bir arkadaş istanbul şirinevlerde motosay diye bi yerin yaptığını söyledi. Cumartesi gidip fiyat almayı düşünüyorum burada da paylaşırım

Motosikleti
    Yarın inşallah bayi görüşücem siyah,kırmızı konusunda kararsız kaldım. koruma demirlerinin fiyatı konusunda bilgisi olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Arka çanta topcase kaç lt takayım.

Merhaba arkadaşlar, forumu ve konuyu fazlasıyla inceledim ama gözümden mutlaka kaçan ayrıntılar olmuştur. Öncelik sizlerden yeni bir motor alacak biri olarak tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca motorunu satacak arkadaşlarda varsa değerlendirmek isterim. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler