Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi vites küçültücez 4 komutu aynı anda yapıyoruz:D ama inanılmaz keyif alıyorum.
    tamamiyle kontrolün bende olduğunu hissettiriyo
    Evet keyifli bir şey ama motorlarımız fazla güçlü olmadığı için fazla zevk alamıyorum ben İnazumayı test ettiğimde çok daha zevk almıştım cbf'e geri binince attan inip taya bindiğimi hissetmiştim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yavaşlamak için sadece arka freni kullanıyorum.
    trafikte iken, önümde ki araç değil, önümde ki aracın önünde ki araç fren yapınca basıyorum frene.
    önümde ki araç fren yaptığında zaten ben yeterli mesafeyi bırakmış oluyorum.
    yoksa ne arabalar var zınk diye duruyo, gireriz valla bagaja:D
    Hocam maşallah sendeki bu dikkat bu özen bi tek 2014 mercedes güvenlik sistemlerinde var .. önündeki değil onun önündeki
    Araca göre işlem yapılır. ;)))

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam maşallah sendeki bu dikkat bu özen bi tek 2014 mercedes güvenlik sistemlerinde var .. önündeki değil onun önündeki
    Araca göre işlem yapılır. ;)))
    dalga geçmediğini umuyorum :D
    sazanlık olmazsa sorayım, harbiden öyle bişey var mı?

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Yanlış anlamayın dikkatinizi çok takdir ediyorum gerçekten, çünkü can taşıyoruz iki teker üstünde. Dışardan ölmeye hazır insan imajı var motor üstünde . Az çok denk geldiniz mi bilmiyorum ben çok sakin kullanırım motoru. Sizin de dikkatiniz hoşuma gitti

Evet youtube da simülasyon var. Mercedes güvenlik sistemleri ile ilgili. Araç Takip, şerit takip, yorgunluk takip, aktif güvenlik , fren sistemleri detaylı 12 dk civarı bir video idi. Bulursam link ekleyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

2012 http://m.youtube.com/watch?v=jYPULGbELF8
    2014 http://m.youtube.com/watch?v=ljGNtE1PbpI
    SULH bunu beğendi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar..trafik sigortam bittiği için yeniletmem gerekti. Devamlı yaptırdığım yer ve fiyat aldığım bir kaç yerde fiyat 100 tl üzerinde idi. devamlı yaptırdığım yerde 134 tl fiyat vermişti. Ergo sigorta da 64 tl ye yaptırdım bilginiz olsun. Bölge Kocaeli-Karamürsel. Dün hayırlısı ile ilk tüv türk muayenemide yaptırdım. 2 sene daha durmak yok..yola devam
    blueway2 bunu beğendi.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar..trafik sigortam bittiği için yeniletmem gerekti. Devamlı yaptırdığım yer ve fiyat aldığım bir kaç yerde fiyat 100 tl üzerinde idi. devamlı yaptırdığım yerde 134 tl fiyat vermişti. Ergo sigorta da 64 tl ye yaptırdım bilginiz olsun. Bölge Kocaeli-Karamürsel. Dün hayırlısı ile ilk tüv türk muayenemide yaptırdım. 2 sene daha durmak yok..yola devam
    abi sen nerelerdesin, hiç görüşemiyoruz

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Merhaba Rahmi cim.. iş güç.. ufaklıkl derken (8 aylık kızım var) eskisi gibi pek giremiyorum foruma. İnşallah sezonda yine geçen seneki gibi mütevazi de olsa bi toplanma ayarlarız.
    rahmi34 ve SULH bunu beğendiler.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Merhaba Rahmi cim.. iş güç.. ufaklıkl derken (8 aylık kızım var) eskisi gibi pek giremiyorum foruma. İnşallah sezonda yine geçen seneki gibi mütevazi de olsa bi toplanma ayarlarız.
    ağustosta askere gidiyorum abi gitmeden görüşelim isterim
    ethemm76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağustosta askere gidiyorum abi gitmeden görüşelim isterim
    Elbette.. kesinlikle

Motosikleti
    Arkadaşlar aranızda hiç Pulsar 200'ü deneyen veya Cbf'i satıp Pulsar alan var mı ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben ikisini de kullandım, konfor ve titreşim olarak CBF çok çok daha iyi, geri kalan herşeyde Pulsar üstün.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ikisini de kullandım, konfor ve titreşim olarak CBF çok çok daha iyi, geri kalan herşeyde Pulsar üstün.
    Titreşimi peki rahatsız edici mi ?

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    yavaşlamak için sadece arka freni kullanıyorum.
    trafikte iken, önümde ki araç değil, önümde ki aracın önünde ki araç fren yapınca basıyorum frene.
    önümde ki araç fren yaptığında zaten ben yeterli mesafeyi bırakmış oluyorum.
    yoksa ne arabalar var zınk diye duruyo, gireriz valla bagaja:D
    TOLGA kardeş sen mantıklısını yapıyorsun..bende çoğu zaman önümdekinin önündeki araca bakarım göz ucuyla..çok işe yarıyor..

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızda hiç Pulsar 200'ü deneyen veya Cbf'i satıp Pulsar alan var mı ?
    benimde öyle bir niyetim oldu fakat titreşim konusunda kimse cbf nin eline su dökemiyor..o yüzden warsın hızı düşük olsun ama totom rahat olsun :=))
    Ezio41 ve SULH bunu beğendiler.
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benimde öyle bir niyetim oldu fakat titreşim konusunda kimse cbf nin eline su dökemiyor..o yüzden warsın hızı düşük olsun ama totom rahat olsun :=))
    Bende toto rahatlığına düşkün birisi olduğum için , titreşim fobisi olanlardanım ne yazıkki . O yüzden Pulsar yalan olucak sanırım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla ben Pulsar'ı ilk sürüşümde beğenmiştim, titreşimi kabul edilebilir buldum ama sonra artçı ile yaptığım sürüşte her ikimiz de rahatsız olduk. Benim açımdan motorun titreşimsiz olması kadar önemli bir şey yok ve bu konuda CBF 150'yi referans gösteririm. O yüzden motorumu sattığımda alacağım motor çok büyük olasılıkla CBF 150 olacak.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben Pulsar'ı ilk sürüşümde beğenmiştim, titreşimi kabul edilebilir buldum ama sonra artçı ile yaptığım sürüşte her ikimiz de rahatsız olduk. Benim açımdan motorun titreşimsiz olması kadar önemli bir şey yok ve bu konuda CBF 150'yi referans gösteririm. O yüzden motorumu sattığımda alacağım motor çok büyük olasılıkla CBF 150 olacak.
    Cbf güzel motor rahat motor hoş motor ama işte şu kronik sorunları olmasa daha iyi olcak Gerçi ben kurye değilim keyfi biniyorum cbf'e ve sıfır aldım belki bende hemen yağ yakma sorunu olmaz inş.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Cbf güzel motor rahat motor hoş motor ama işte şu kronik sorunları olmasa daha iyi olcak Gerçi ben kurye değilim keyfi biniyorum cbf'e ve sıfır aldım belki bende hemen yağ yakma sorunu olmaz inş.
    her motor da yani cbf de kronik sorun yok kiminde arka jant kiminde ön jant yamuk kimi yağ yakar kimi çok yakar
    eğer kısmetin varsa cbf iyidir
    az yakar sıkıntı çıkarmaz yağ yakmaz
    ama işte honda gibi marka da bile kısmete kalabiliyor iş...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her motor da yani cbf de kronik sorun yok kiminde arka jant kiminde ön jant yamuk kimi yağ yakar kimi çok yakar
    eğer kısmetin varsa cbf iyidir
    az yakar sıkıntı çıkarmaz yağ yakmaz
    ama işte honda gibi marka da bile kısmete kalabiliyor iş...
    Sıfır aldım motoru ama ön jantımda balans sorunu vardı gidon titriyordu yani . Garantiden değişme talebinde bulundum . Pazartesi ücretsiz değiştircekler inş. jantı
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Evet beyler motorum 1100 küsür km'de subabtan ses gelmeye başladı :(
    Gayet normal.. sıkıntı yok. Muhtemelen bu sesi soğukken değil.. motor ısınınca duyuyorsun. Motorun henüz yeni. Motorun sübap boşlukları şekilleniyor. Benimde motorum yeni iken 1500-2000 km seviyelerinde sübap sesi duymaya başlamıştım. Şöyle yap. Sübap sesi maximum seviyeye ulaşıncaya ve sabitleşinceye kadar (yani artık ses seviyesi artmadığına emin olanekadar) kullan. ve yetkili servise giderek (sente çakısı ile) sübapa ayarı yapılmasını iste. Sübap sesi max seviyeye kadar artmadan ve artış kesilmeden önce sübap ayarı yaptırırsan tekrar sübap sesi ile karşılaşırsın. Ama max..seviyeye ulaştığında sübap ayarını iyi bir usta sente çakısı ile yaparsa, tekrar genelde sübap ayarı bozmuyor. Kendi motoruma 20 bin km dir sübap ayarı yaptırmıyorum ve şu anda hiç sübap sesi yok. Normalde 4000 km bakımında sübap ayarı zaten var. Ama Kocaeli Haldız bunu yapıyor mu bilmem. Elbette sen sübap ayarını 4000 km bakımından erken yaptırmalısın.. Önündeki 300-500 km yi kontrol et.. Sübap sesi artmıyor ve sabitlediyse sadece sübap ayarı için de servise gidebilirsin. Yada 2000 km yi de bekleyebilir. Hem bi yağ değişimi.. Servise girmişken hem sübap ayarı.. motorunun yeni olması kaynaklı bi yağ değişimi yaptırabilirsin. Yalnız Haldızda genç bi usta olduğundan söz ediliyor. Umarım sente çakısı ile sübap ayarı yapabiliyordur. Üşenmem dersen..atla motoruna..doğru Ümraniye..Db motora git. Servise çok seyrek giderim. 10-15 bin km de bir. En son yetkili servise gideli bir seneyi geçti. Bende Karamürsel' deyim. Gidersemde DB Motora gidiyorum. Geçenlerde

Haldız.. bir cbf 150 kullanıcısı olan ark..ımın 12.000 km deki motorunun zincir dişli grubunun komple değişmesi gerekiyor şeklinde bi ifadeyle.. 12 bindeki motorun zincir dişli gurubunu değiştirmişler. Arkadaş bana telefon açtı. Bende zincir dişli grubunu servisten iste bi bakayım dedim. Ve zincir dişli grubunu gördüğümde..kesinlikle değişmesi gerekmediği kanaatine vardım. Güzel ve temizlik ve bakımla kullanılmaya devam edilebilir di. Abi.. zaten 12 bin km civarlarında zincir dişli grubu değişir denilmiş arkadaşa. Alakası bile yok. Yazık günah. Benim dişliler ve zincir 40 binde. En az bi 20 bin daha rahat yaparım. İşin bir diğer boyutu ise zincir düşlü grubu bile ellerinde yok ellerinde ön dişli olmadığı için motoru bir gün bekletmişler serviste. Ön dişli sipariş edip gelmesini beklemişler. Kimine göre küçük..kimine göre sorun olmayacak şeyler olabilir. ama ben servise gittiğimde bilmediğim bi husus motorumla ilgili bakım yada parça değişimi gereken bi konu.. düdüklenmeyeceğimden emin olabilmeliyim. Ve zincir zişli grubu motorun sarf malzemeleri arasında sayılabilecek bi parça. Neden stok bulundurmuyorlar. Ben Haldızın bu vb. uygulamalarını pek sevmedim. Abi zaten 12 bin km seviyelerinde zincir dişli değişiyor ne demek ya. Zincir gergi ayarını güzel kontrol edersen.. zincir bakım temizlik ve yağlanmasına özen gösterirsen. ve motoru çok sert te kullanmıyorsan..en az 40-50 bin gideri var orjinal zincir dişli grubunun.
    papazkemal ve Ezio41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gayet normal.. sıkıntı yok. Muhtemelen bu sesi soğukken değil.. motor ısınınca duyuyorsun. Motorun henüz yeni. Motorun sübap boşlukları şekilleniyor. Benimde motorum yeni iken 1500-2000 km seviyelerinde sübap sesi duymaya başlamıştım. Şöyle yap. Sübap sesi maximum seviyeye ulaşıncaya ve sabitleşinceye kadar (yani artık ses seviyesi artmadığına emin olanekadar) kullan. ve yetkili servise giderek (sente çakısı ile) sübapa ayarı yapılmasını iste. Sübap sesi max seviyeye kadar artmadan ve artış kesilmeden önce sübap ayarı yaptırırsan tekrar sübap sesi ile karşılaşırsın. Ama max..seviyeye ulaştığında sübap ayarını iyi bir usta sente çakısı ile yaparsa, tekrar genelde sübap ayarı bozmuyor. Kendi motoruma 20 bin km dir sübap ayarı yaptırmıyorum ve şu anda hiç sübap sesi yok. Normalde 4000 km bakımında sübap ayarı zaten var. Ama Kocaeli Haldız bunu yapıyor mu bilmem. Elbette sen sübap ayarını 4000 km bakımından erken yaptırmalısın.. Önündeki 300-500 km yi kontrol et.. Sübap sesi artmıyor ve sabitlediyse sadece sübap ayarı için de servise gidebilirsin. Yada 2000 km yi de bekleyebilir. Hem bi yağ değişimi.. Servise girmişken hem sübap ayarı.. motorunun yeni olması kaynaklı bi yağ değişimi yaptırabilirsin. Yalnız Haldızda genç bi usta olduğundan söz ediliyor. Umarım sente çakısı ile sübap ayarı yapabiliyordur. Üşenmem dersen..atla motoruna..doğru Ümraniye..Db motora git. Servise çok seyrek giderim. 10-15 bin km de bir. En son yetkili servise gideli bir seneyi geçti. Bende Karamürsel' deyim. Gidersemde DB Motora gidiyorum. Geçenlerde

Haldız.. bir cbf 150 kullanıcısı olan ark..ımın 12.000 km deki motorunun zincir dişli grubunun komple değişmesi gerekiyor şeklinde bi ifadeyle.. 12 bindeki motorun zincir dişli gurubunu değiştirmişler. Arkadaş bana telefon açtı. Bende zincir dişli grubunu servisten iste bi bakayım dedim. Ve zincir dişli grubunu gördüğümde..kesinlikle değişmesi gerekmediği kanaatine vardım. Güzel ve temizlik ve bakımla kullanılmaya devam edilebilir di. Abi.. zaten 12 bin km civarlarında zincir dişli grubu değişir denilmiş arkadaşa. Alakası bile yok. Yazık günah. Benim dişliler ve zincir 40 binde. En az bi 20 bin daha rahat yaparım. İşin bir diğer boyutu ise zincir düşlü grubu bile ellerinde yok ellerinde ön dişli olmadığı için motoru bir gün bekletmişler serviste. Ön dişli sipariş edip gelmesini beklemişler. Kimine göre küçük..kimine göre sorun olmayacak şeyler olabilir. ama ben servise gittiğimde bilmediğim bi husus motorumla ilgili bakım yada parça değişimi gereken bi konu.. düdüklenmeyeceğimden emin olabilmeliyim. Ve zincir zişli grubu motorun sarf malzemeleri arasında sayılabilecek bi parça. Neden stok bulundurmuyorlar. Ben Haldızın bu vb. uygulamalarını pek sevmedim. Abi zaten 12 bin km seviyelerinde zincir dişli değişiyor ne demek ya. Zincir gergi ayarını güzel kontrol edersen.. zincir bakım temizlik ve yağlanmasına özen gösterirsen. ve motoru çok sert te kullanmıyorsan..en az 40-50 bin gideri var orjinal zincir dişli grubunun.

Şuanda motorum tam 2000 km'de subab sesi yok . Yalnızca motor çok ısındığı zaman ara sıra ufak bi şırıltı sesi geliyor . Motor soğukken pek duymuyorum subab sesi . Ama vites boştayken hafif gaz verdiğimde hafif bir şırıltıda geliyor bazen . 4000 km bakımında yaptırırım artık olmadı Motorumun yağını 4000 bin de değişeyim yoksa şimdi mi değişeyim ? Normal şartlar altında kaç bin km'de bir yağ değiştirmek gerekir ? Ben ort. 2000 de bir değişir diye biliyorum . Zincir dişli takımının 12 binde değişmesi biraz erken olmuş . Bende sizin gibi 40 bin km den aşağı değişmediğini biliyorum . Eğer düzgün bir şekilde yağlar ve temizlersek 40 bin km'yi rahatlıkla görür zincir . Bu arada motorum 2 bin km'de ama hala zinciri temizlemedim sadece 500 km'de bir iphone'un zincir yağını kullanıyorum . Biraz dişililer üzerinde pislikler olmaya başladı . Neyle temizlememi önerirsiniz zinciri ? Motoru sakin kullanıyorum redline'a sokmuyorum hiç motoru . Sadece bir keç soktum oda sıfır olduğu için motoru açmak için redline'a soktum onun dışında ort. 100 km hızı geçmiyorum . 80 90 100 km arasında gidiyorum 7 8 bin devir arası . Ort. 400 km ile yedeğe düşüyor depo .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler