Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de CRF250L almak için motorumu satılığa çıkartmış bulunmaktayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisin çalışanlarının verdiği hizmete diyeceğim yok. Ama şu yağ meselesi takıldı kafama. 1600km motorumu 400 km sonra yağını kendim değiştirmeyi düşünüyorum.
    Bu arada 1000km bakımında, yağı 10w 30 koymuşlar. Forumda bahsi geçen ise; genelde 10-40. 15-50'de varmış gördüğüm kadarı ile.

Fazla yağdan dolayı çekişten düşen motor, yağ kaybı olmamasına rağmen eskisine nazaran daha iyi gibime geliyor. Alıştım belki de.
    hocam 1000bakım masrafı ne kadar öğrenebilir miyim? veya bilen söyleyebilir mi lütfen bugün yarın giderim honda artı ya?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı smh61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 MODEL SIFIR KM HONDA CBF 150 ALMAYA NİYETİM VAR.FAKAT EN BÜYÜK ENDİŞEM YAĞ YAKMA PROBLEMİNİN OLMASI.BU MODEL KULLANICILARI MOTORUN ARTI VE EKSİ YÖNLERİNİ TAM OLARAK YAZARLARSA BENİM İÇİN YOL GÖSTERİCİ OLUR.ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.
    Eski kasa ile yeni kasa cbf 150 arasında motor ve motorun yağ yakma eğiliminde fark yok ve konu ile ilgili geçmiş sayfalarda fazlası ile bilgi ve deneyim paylaşımı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba gecen cumartesi 600 km şehir içi ve şehir dışı olmak üzere antalya turuna çıktım aslında daha çok iş amaçlı oradaydım gezme fırsatım da oldu ve motorda hep 160 kilo civarındaydık şimdi soruma gelmek istiyorum bu turumda şehir içinde gezerken motorun 5 mt de bir zırıltı yaptığını hissettim baktığımda zincirim bir geriliyor bir esniyordu ve çok fazla gerildiğinden motoru titretiyordu hemen bir lastikçiye gittim ve lastiği öne alıp zinciri esnettim ve 200 km uzun yol yaptım eve gelinde hemen zincir temizliği ve yağlama yaptım şu anda bir sorun yok soruma gelince zincir bunu durup dururken neden yapar neden gerilip esner ne yapmam gerekiyor???
    Zincir dişli grubu orjinalse, bu seyahatin esnasında zincirin bir noktası fazla esneme yapmış zincirin bir bölümü fazla esnemiş olabilir, buna benzer bir vakka ile başka bir motosiklette karşılaştım. Zincir gergi ayarı normal, zincir dişli orj. olduğu halde, zincirin tekeri orta sehpada çevirdiğimizde bi noktada çok gerildiğini biraz daha çevirince esnediğini görüyorduk, motor yüklü iken ani ve anlık bi yüklenme ile, hızlı kalkmaya çalışırken vb olabilir, zincirin bi kısmı fazla esneme yapmış olabilir, zincir gergi ayarında sorun yoksa, zincirinin en gergin noktasında dahi sıkı olmayacak şekilde güzel bi gergi ayarı yap ve kullanmaya devam et. Zamanla zincirin diğer kısımlarıda esneyerek bu olumsuzluk ortadan kalkabilir, Ama düzelmedi ve kullanım konforunda bi olumsuzluk seziyorsan km rede yüksekse zincir ve dişli gurubunu orjinali ile değiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar herkeze.bende 2 gün önce 2013 model 1400 km deki ybr mi yine 2013 model 2400 km deki cbf ile takas yaptım.bugün eşim ile birlikte şöyle bir uzun yol yapayım dedim.ben 90 kg eşim 60 kg 10 kg de yükümüz vardı. depoyu fulledim.yaklaşık 80 90 km hızlarda bol rüzgarlı bir havada yol aldım.230 km sonra benzin ibresi kırmızı çizgiye geldi.sanki bana biraz fazla gibi geldi.yedeğe düşmedi henüz.kırmızı çizgiye geldikten ne zaman sonra yedeğe düşer bilmiyorum.dün servise götürüp yağını değiştirdim.sanki ısınınca sibop sesi var gibime geldi.1 depo benzinle kaç km gider bu meret.ybr ile 400 civarı görüyordum ...
    Kırmızı da iken 50 km giden cbf 150 var, 150 km giden cbf 150 var. Ona pek güvenme, kendi motorunun benzin göstergesi karakteristiğine göre hareketedersin, ilk denemöeni deponu iyice fulle, (Depo dolu göründüğünde motosu biraz salla üstündeyken hafif hafif, benzine depoda yer açılmaya devam ediyor boşlukları iyice doldurarak, bu yöntemle dolu sandığın depoya ortalama 1 lt daha benzin aldırabiliyorsun. Yani sen fulledim diyorsun ama belkide depon ful değildi). Bu şekilde deponu doldur, 43 t dişli ni çıkar, (43 t ile birde yolculu gezersen, hele bide lastiklerin 3-5 bar inikse cbf lıkır lıkır benzini içer, 42 t arka dişli tak, tek kişi 80 dahi değil, 70 km/h sabitle, lastik hava basınçlarını kontrol et. genelde fazla dur kalk yapmanı gerektirmeyecek düz bir parkurda motorunu test et. Deponu yukarda bahsettiğim gibi iyice fulle, bahsettiğim koşullarda 100 km yap, tekrar aynı şekilde fulle, 100 km de en iyi şartlarda motorunun ne yaktığını görebilirsin bu şekilde.
    telmessos bunu beğendi.

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı smh61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 MODEL SIFIR KM HONDA CBF 150 ALMAYA NİYETİM VAR.FAKAT EN BÜYÜK ENDİŞEM YAĞ YAKMA PROBLEMİNİN OLMASI.BU MODEL KULLANICILARI MOTORUN ARTI VE EKSİ YÖNLERİNİ TAM OLARAK YAZARLARSA BENİM İÇİN YOL GÖSTERİCİ OLUR.ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

Forum kurallarına uyalım, büyük harfle yazı yazmayalım lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayfalarca var bu sorunun cevabı.

yağ yakma konusunda çok çamur atan oluyor.. evet yakıyor.. ama başka hiçbir zararı yok..

sıfır alacaksın az para değil.. bence otur sayfalarca oku kim ne yazmış kimin ne derdi çıkmış. cbf150 iki satıra sığmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

salim abicim motorun hayırlı olsun. çok güzel duruyor maşallah

Eywallah Ramazan Sıfır sıfırdır dedim.Gözümü kararttım aldım.Zaten BMW dende iyi para kazandım.Çok harika oldu.2011 i 4000 e verdim.4500 e 2013 aldım.Çantası koruma demirleri ıvır zıvır ruhsattı sigortaydı.4950 liraya maloldu.
    Garip bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    trafik polisi salim amca geldi dağılın beylerr

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik polisi salim amca geldi dağılın beylerr

Ahaa aa F54 gelmiş Hoş geldinnnn.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 1000bakım masrafı ne kadar öğrenebilir miyim? veya bilen söyleyebilir mi lütfen bugün yarın giderim honda artı ya?
    Hocam, D&B motor da yaptırdım 1000 bakımını. 22.5TL ücret ödedim.
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Hocam, D&B motor da yaptırdım 1000 bakımını. 22.5TL ücret ödedim.
    1000 bakımında yağ değişiminden başka bişi yapılmıyorki zaten (yağ parası o kadar) 1000 bakımında işçilik alınmıyor.+ şikayetlerin varsa onu bilemem.

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    dün uzun yolda dikkatimi çeken bir konu .tam gaz giderken gazı saldığımda.motor kendini bir kasıp sonra normal motor frenine geçiyor.yani stabil bir motor freni değilde ciddi bir kasılma çok kısa.sonra normal bir motor freni yapıyor.sanki gaszı bıraktığımda frene basar gibi kasılıyor.sizde de durum aynımıdır.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşlar yaklaşık 500km oldu. Şu ana kadar inanılmaz memnunum CBF'imden. Özellikle 80-90 km konforu inanılmaz titreşim yok sarsıntı yok motor sesi carıldama zarıldama hiç bir şey yok

Sizlere bir sorum olacak. Kullandığım bazı motosikletlerde dikkat etmeme rağmen civatalarda çok paslanma oluyordu, boyada solma oluyordu. ben yıkadıktan sonra kuruluyorum, yıkarken bulaşık deterjanı ve mikrofiber bez kullanıyorum. akşamları mutlaka branda altında bırakıyorum. Bu şekilde gene civatalarda veya metal aksamlarda bir korozyon olur mu? Boyanın ve metal aksamların aşınmasını paslanmasını solmasını engellemek için sıfır motor için ne gibi önerileriniz olur? Hazır motor yeniyken dikkat edelim.

Herkese iyi forumlar.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 500km oldu. Şu ana kadar inanılmaz memnunum CBF'imden. Özellikle 80-90 km konforu inanılmaz titreşim yok sarsıntı yok motor sesi carıldama zarıldama hiç bir şey yok

Sizlere bir sorum olacak. Kullandığım bazı motosikletlerde dikkat etmeme rağmen civatalarda çok paslanma oluyordu, boyada solma oluyordu. ben yıkadıktan sonra kuruluyorum, yıkarken bulaşık deterjanı ve mikrofiber bez kullanıyorum. akşamları mutlaka branda altında bırakıyorum. Bu şekilde gene civatalarda veya metal aksamlarda bir korozyon olur mu? Boyanın ve metal aksamların aşınmasını paslanmasını solmasını engellemek için sıfır motor için ne gibi önerileriniz olur? Hazır motor yeniyken dikkat edelim.

Herkese iyi forumlar.
    ıslak bırakmadıktan sonra pek sıkıntı olcağını sanmıyorum, motor temizliği hakkında ethem abinin yazdıklarını okursanız önceki sayfalarda çok yardımcı olucaktır. ethem abinin motor 30 bin civarındaydı galiba ama dışardan baktığında sıfır motor diyebilirsin
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Hayırlı sahurlar

50 liraya siyah deri kaplattım koltuğumu birde bugun bir cbf 150 gördüm komple siyah boyamış adam farı rüzgarlığı granejları dahil her yerini

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler, Avcılar'daki Honda Marmara Plaza nasıldır, hiç tecrübe eden var mı?

motorun 6000km bakımını orada yaptırmayı düşünüyorumda..? sadece yağ değişecek zaten..

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    yeni motorum

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    ethemm76, S.Orhan ve forevermore bunu beğendiler.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Arkadaşlar CBF in orjinal aynaları ile arkanızı nasıl görüryorsunuz
    Daha doğrusu şöyle söyliyeyim;Arkanızı gördüğünüzümü sanıyorsunuz
    Oysa bir motosikletin aynalarının her ikiside 5-10 metre arkanızda aynı noktayı gösterebilmeli.
    Ancak CBF aynaları ile arkada aynı noktayı görmek mümkün olmuyor.
    Ben bunun çözümünü YBR aynaları takarak buldum.Honda için ne kadar içler acısı bir durum
    farcob bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar CBF in orjinal aynaları ile arkanızı nasıl görüryorsunuz
    Daha doğrusu şöyle söyliyeyim;Arkanızı gördüğünüzümü sanıyorsunuz
    Oysa bir motosikletin aynalarının her ikiside 5-10 metre arkanızda aynı noktayı gösterebilmeli.
    Ancak CBF aynaları ile arkada aynı noktayı görmek mümkün olmuyor.
    Ben bunun çözümünü YBR aynaları takarak buldum.Honda için ne kadar içler acısı bir durum
    Motorumu aldığım gün aynaları serviste söktürüp yerine full koruma demirlerini saydırdım.Sonra doğru çin işi japon işi bunu yapan iki kişi hesabı piyasadan 15 Tl ye ybr aynası taktırdım.(2011 modelden tecrübeliyim) Şahane gösteriyor.Honda kızmasın ama ayna yapmasını becerememiş.Birde 100 Tl istiyorlar o aynalara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Hayırlı olsun motorun gayet güzel.Benim gibi sende siyah tercih etmişsin.Siyah daha bir ağır duruyor.Koltuk döşemesini sizmi yaptırdınız.gayet uyumlu olmuş.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    motoru sattık baska motor aldık ama günlük takip ediyorum forumu. fotoları gördükçe içim gidiyor. Allah kaza bela vermesin.. Tekeriniz düz bassın arkadaslar.. CBF150 taş gibi motor taş.... 2 ayda 5200 km yaptım sadece rutin bakım yaptırmak için servise girdim.. ah birazda güçlü olsa.. uzun yolda sollamaya çıkınca savrulmasa.... Yolunuz acık olsun.
    serdar37100 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımında yağ değişiminden başka bişi yapılmıyorki zaten (yağ parası o kadar) 1000 bakımında işçilik alınmıyor.+ şikayetlerin varsa onu bilemem.
    Abi, sadece yağ değişimi yapıp bırakmadılar beni. motorun yanındaydım zaten. Zinciri kontrolü, yağlama, debriyaja şöyle bi baktı. Vites biraz aşağıdaydı onu yükseltti. lastik basıncına baktılar. Ufak tefek şeylerini yaptılar işte komple.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Abi, sadece yağ değişimi yapıp bırakmadılar beni. motorun yanındaydım zaten. Zinciri kontrolü, yağlama, debriyaja şöyle bi baktı. Vites biraz aşağıdaydı onu yükseltti. lastik basıncına baktılar. Ufak tefek şeylerini yaptılar işte komple.
    Peki ücret ne aldılar.

Motosikleti
    Honda Cbf 500

Hayırlı olsun motorun gayet güzel.Benim gibi sende siyah tercih etmişsin.Siyah daha bir ağır duruyor.Koltuk döşemesini sizmi yaptırdınız.gayet uyumlu olmuş.
    takas ettiğim arkadaş yaptırmıs ..başlarda bana pek iç açı gelmiyordu ..sonradan alıştım.bir de kaydırmıyor insanı arkadakinide çok sevdim.sökecektim şuan yıpranana kadar kullanacağım ..işlevsellik daha önemli şuan
    engin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler