Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla:

Ethemm76 ve kardeşi poseidonz Karamürsel'den,
    Garip1701 Tekirdağ'dan,
    cd0345 İstanbul'dan,
    S.Orhan Sakarya'dan

Karamürsel'de toplanılıp saat 12.00 gibi İznik'te köfte yenecek bir gezi yapılıyor.

Bir aksilik çıkmazsa yavruyla (CBF 150) saat 12.00 gibi Pamukova Mekece yolundan İznik Köfteci Yusuf'ta buluşmak üzere.

Sezai Rahmi YILDIRIM - 0.505.626 9889
    Abi çok hoş bi sürpriz olur bizim için, ben telefonunu kayıt diyorum, fakat bizim köfteci yusufta bulunacağımız saati 12 değilde 12:30 olarak düşünürsek çok daha mantıklı olur, hocam kardeşimin katılamaması söz konusu ve muhtemelen Rahmi Atasoy kardeşim de katılacak, şu anki güncel listeyi ben bildiğim kadarıyla tekrar yazayım.

Ethemm76 ve kardeşi poseidonz Karamürsel'den, (kardeşim gelemeyedebilir)
    Garip1701 Tekirdağ'dan,
    cd0345 İstanbul'dan,
    S.Orhan Sakarya'dan
    sereye Sezai Rahmi Yıldırım Düzce'den
    rahmi34 Rahmi Atasoy İstanbul'dan

Görüşmek dileği ile, tekrar bilgi güncelleyeyim, 22 Haziran Cumartesi günü ilk buluşma noktası saat 9-10:00 arası Karamürsel vapur iskelesi, farklı güzergahlardan katılmak isteyenler olursa, ikici buluşma noktası 12:30 gibi diyelim, fakat bu 12:30 da sarkma olabilir,Karamürsel' den 50 km yol kat edilecek, güzergahın hepsi tali yol ve köylerden geçe gece gidilecek, seyir hızı dolayısıyla 50 km çok ta uzun olmasa bile düşük olacak, belki arada kısa da olsa bi kaç mola verilmesi gerekecek, bu yüzden İzniğe gelecek olan Sezai abiyi bekletmemek,daha sonra gelmeyi düşünen ark..lar olur veya olmaz, olursa onlarıda madur etmemek adına İznik, Köfteci Yusuf' ta olma saatimizi 12:30-13:00 aralığı olarak düşünürsek çok daha güzel olur. Planın aksamaması adına İstanbul yönünden gelecek olan ark..lar da saat en geç 10:00 da Karamürsel Vapur İskelesinden olacak şekilde yola çıkarlarsa on numara olur, bahsettiğim gibi ben 09:00 dan itibaren iskelede olacağım. 09:00 itibariylede burada olsanız karşılayabilirim.
    cd0345 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen gel şoförlüğünü yaparım ben
    güncel listeye bakılırsa bana gerek kalmamış

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güncel listeye bakılırsa bana gerek kalmamış
    sen gelcem demedin o yüzden gelirim dersen ben yardımcı olurum dediğim gibi, rahmi atasoy face ten ekle konuşalım

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Beykoz- kanlıca'da yola tamamen hatalı bir şekilde çıkmak isteyen; benim selektör ve kornalarıma aldırış etmeden geri geri yola girmeye çalısan bir maganda sayesinde bi kaza geçirdim. Sol ayak bileğimde burkulma, sağ ayak bleği bölgesinde ezikler haricinde herhangi bir yara almadım çok şükür. Kafam orta sert bi şekilde yere çarptı, kaskım sağolsun korudu.

Arkadan vurduğum aracın sahipleri sağ olsunlar, herhangi bir selzenişte bulunmadan benimle ilgilendiler. gidemeyeceksen bırakalım, hastaneye gidelim v.b. Hatalı benim, yapmam gereken ne ise yapayım dedim ama, çok şükür polislik bi iş çıkmadı.

Allah'ıma şükürler olsun; ufak tefek sıyrıklarla atlattım. Korumanın önemini daha fazla kavramış, araçların motosikletlilere karşı saygısız oluşunu bir kez daha görmüş oldum.

/Sözüm bilenlere değil, yapanlara değil) Aman dostlar; kuru bi kask yetmiyor; tam koruma olmadan binmeyin 2 tekerin üzerine. Şimdi daha iyi anlıyorum artık nam-ı diğer Garip1701'i.. neden derseniz; korumasız binerek çektirdiğim fotoğrafa eleştri yapmıştı.
    cd0345 bunu beğendi.

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beykoz- kanlıca'da yola tamamen hatalı bir şekilde çıkmak isteyen; benim selektör ve kornalarıma aldırış etmeden geri geri yola girmeye çalısan bir maganda sayesinde bi kaza geçirdim. Sol ayak bileğimde burkulma, sağ ayak bleği bölgesinde ezikler haricinde herhangi bir yara almadım çok şükür. Kafam orta sert bi şekilde yere çarptı, kaskım sağolsun korudu.

Arkadan vurduğum aracın sahipleri sağ olsunlar, herhangi bir selzenişte bulunmadan benimle ilgilendiler. gidemeyeceksen bırakalım, hastaneye gidelim v.b. Hatalı benim, yapmam gereken ne ise yapayım dedim ama, çok şükür polislik bi iş çıkmadı.

Allah'ıma şükürler olsun; ufak tefek sıyrıklarla atlattım. Korumanın önemini daha fazla kavramış, araçların motosikletlilere karşı saygısız oluşunu bir kez daha görmüş oldum.
    büyük geçmiş olsun usta, ucuz atlatmışsın. şansına çarptığın sürücüde insan çıkmış, araçlara karşı hep uzakta kalalım ve onları hep sarhoş gibi düşünüp öyle hareket edelim.
    gitaryolcusu bunu beğendi.

Motosikleti
    sen gelcem demedin o yüzden gelirim dersen ben yardımcı olurum dediğim gibi, rahmi atasoy face ten ekle konuşalım
    ekledim, mesajda attım

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Geçmiş olsun ...

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çok hoş bi sürpriz olur bizim için, ben telefonunu kayıt diyorum, fakat bizim köfteci yusufta bulunacağımız saati 12 değilde 12:30 olarak düşünürsek çok daha mantıklı olur, hocam kardeşimin katılamaması söz konusu ve muhtemelen Rahmi Atasoy kardeşim de katılacak, şu anki güncel listeyi ben bildiğim kadarıyla tekrar yazayım.

Garip1701 Tekirdağ'dan,
    cd0345 İstanbul'dan,
    S.Orhan Sakarya'dan
    rahmi34 Rahmi Atasoy İstanbul'dan

Görüşmek dileği ile, tekrar bilgi güncelleyeyim, 22 Haziran Cumartesi günü ilk buluşma noktası saat 9-10:00 arası Karamürsel vapur iskelesi, farklı güzergahlardan katılmak isteyenler olursa, ikici buluşma noktası 12:30 gibi diyelim, fakat bu 12:30 da sarkma olabilir,Karamürsel' den 50 km yol kat edilecek, güzergahın hepsi tali yol ve köylerden geçe gece gidilecek, seyir hızı dolayısıyla 50 km çok ta uzun olmasa bile düşük olacak, belki arada kısa da olsa bi kaç mola verilmesi gerekecek, bu yüzden İzniğe gelecek olan Sezai abiyi bekletmemek,daha sonra gelmeyi düşünen ark..lar olur veya olmaz, olursa onlarıda madur etmemek adına İznik, Köfteci Yusuf' ta olma saatimizi 12:30-13:00 aralığı olarak düşünürsek çok daha güzel olur. Planın aksamaması adına İstanbul yönünden gelecek olan ark..lar da saat en geç 10:00 da Karamürsel Vapur İskelesinden olacak şekilde yola çıkarlarsa on numara olur, bahsettiğim gibi ben 09:00 dan itibaren iskelede olacağım. 09:00 itibariylede burada olsanız karşılayabilirim.
    ethem abi muhtemelen 9 da yanında oluruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

/Sözüm bilenlere değil, yapanlara değil) Aman dostlar; kuru bi kask yetmiyor; tam koruma olmadan binmeyin 2 tekerin üzerine. Şimdi daha iyi anlıyorum artık nam-ı diğer Garip1701'i.. neden derseniz; korumasız binerek çektirdiğim fotoğrafa eleştri yapmıştı.
    kask kafayı korudu hadi eyvallah ta gerisi? bacağı kırdın kolukırdın omurlik kaydı kırıldı felçsin? bunu kimse düşünmüyor bu gün bostancı köprüsü sıkışık trafikte adam sol şerile bariyerler arasından 600rr la en az 120 ile geçti ve bırak korumayı üstündeki t-shirt kafasına geçecek kadar havalnmıştı :S anlamıyorum insanları

geçmiş olsun bu arada
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125

Hocam geçmiş olsun.. Ben o Zaman eleştiri yapmadım sadece uyarmıştım. İnşallah bundan sonra tam koruma gezersiniz. İyileşme durumunuzu sürekli yazın merakta bırakmayın. Tekrar geçmiş olsun

Sezai (Sereye) hocam, sizin geleceğinize çok sevindim tanışmak istiyordum sizinle

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Bu arada ben su an gebzedeyim

Saat 6 da yola çıktım tın tın geldim Küçükçekmeceye kadar
    1 saat serviste oyalandım mükemmel insanlar Çakırca motor
    Yağ değişimi vardı sadece, onun dışında bakılabilecek heer şeye baktılar
    Sonra çıktım geldim Gebze'ye saat 11 gibi
    Yarın 7.30 da görüşmek üzere ( 7-7.5 gibi Gebze ye gelirken e5 üzerinde eskisar feribot yol ayrımında bekliyor olacağım) aksilik olursa durumu bildiririm

Rahmi, Hüseyin dikkatli gelin. Geç falan kalırsanız basmayın ha

Hadi iyi geceler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Numaram olmayanlara

545 545 1701

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Allah nasip ederse 13.00'da Köfteci Yusuf'tayım. ;)

Motosikleti
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsun.. Ben o Zaman eleştiri yapmadım sadece uyarmıştım. İnşallah bundan sonra tam koruma gezersiniz. İyileşme durumunuzu sürekli yazın merakta bırakmayın. Tekrar geçmiş olsun
    Allah tekrarını nasip etmesin, en kötüsü de böyle olsun herkes için. Uyarı veya eleştri ne ise artık.Bundan sonrası için, apayrı bir yeri olacak bu korumaların. Düşük hız falan da olsa; açı çektiriyor. Bir miktar yadırgamıştım sizi ama; çok haklıymışsınız hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:54 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kask kafayı korudu hadi eyvallah ta gerisi? bacağı kırdın kolukırdın omurlik kaydı kırıldı felçsin? bunu kimse düşünmüyor bu gün bostancı köprüsü sıkışık trafikte adam sol şerile bariyerler arasından 600rr la en az 120 ile geçti ve bırak korumayı üstündeki t-shirt kafasına geçecek kadar havalnmıştı :S anlamıyorum insanları

geçmiş olsun bu arada
    Teşekkür ederim.
    Ben her gün neler görüyorum yahu. Croslar, chopperlar, supersportlar parmak arası terlikle(gerisini de siz düşünün); rampanın başında boşa alsan 80km hıza kadar çıkabilecek bi yolda; kompresyonda gitmeyi bırakın; adamlar vites zorluyorlar. İşte; bu ve benzeri durumları göz önünde bulunduran 4+ teker sürücüleri ister istemez; kurunun yanında yaşda yansın mantığı ile heba ediyorlar bir takım kitleyi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yaw Tolga kardeşim ben seni gelmezsin diye düşünüyodum, Rahmi' nin yolcusu olacaksın anladığım kadarıyla. Bu ayrıntıyı kaçırmışım. Hemen liste güncelleniyor

Garip1701 Tekirdağ'dan,
    cd0345 İstanbul'dan,
    S.Orhan Sakarya'dan
    rahmi34 Rahmi Atasoy İstanbul'dan ve yolcusu SULH Tolga
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw Tolga kardeşim ben seni gelmezsin diye düşünüyodum, Rahmi' nin yolcusu olacaksın anladığım kadarıyla. Bu ayrıntıyı kaçırmışım. Hemen liste güncelleniyor

Garip1701 Tekirdağ'dan,
    cd0345 İstanbul'dan,
    S.Orhan Sakarya'dan
    rahmi34 Rahmi Atasoy İstanbul'dan ve yolcusu SULH Tolga
    tolga gelemiyor abi bu seferlik :(, ben çıkıyorum evden daha hüseyinin yanına gidicem

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Hooop ordayım
    birGarip..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    tolga gelemiyor abi bu seferlik :(, ben çıkıyorum evden daha hüseyinin yanına gidicem
    Sağlık olsun, bende işten 08:00 da çıkıcam, iş yerinden çok samimi olduğum bir arkadaşımda yolcum olacak. İsmi Orhan, İzniği çok iyi biliyor, kaybolmayacağımız garanti

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:23 ----------

9 da görüşmek üzere Siz belkide bizden önce iskelede olacaksınız

Motosikleti
    Vardiyalı çalısmanın kötülüğü de bu işte. Bende işten şimdi çıktım. Keşke müsait bir zaman olsaydı da gelebilseydim.

İyi eğlenceler dilerim sizlere.
    Garip ve rahmi34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bu sefer olmadi malesef:( bi dahakine gelicem insallah suan muhtemelen keyifler yerinde motor suruluyodur Allah kaza bela vermesin sag saglim donun.
    rahmi34 bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Beyler 2008 2009 model cbflerde devir saati problem oluyomu bana eksik gibi geliyo devir saati ama ilk vitesli olcak vites göstergeside bi işime yararmı sizce

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Devir saati tabii ki iyi bir şey. Vites göstergesi bence gereksiz. Boşu göstermesi yeterli.

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Bugünkü katılım için teşekkürler.Ancak son anda başıma gelen şanssızlık olmasaydı gayet iyi olacaktı.
    Oda bişey değil sonuçta Orhan arkadaşımızın büyük katkılarıyla motoru çalıştırmış olsakta asıl şansızlıklar ondan sonrada devam etti.
    Motorcunun oradan sahil yoluna çıktım.bayağı bi Sezai hocamızı beklememe rağmen gelmeyince motoruda stop edemediğimden ufak ufak ilerledim, derken trafik polisi durdurdu.Ona evrak göster bilmem ne moralim iyiice bozuldu.O arada sola dönen sapağıda geçmişim.Neyse birine yolu sordum.Tarlalık gibi bi yol tarif etti.Bu yolu takip et asvalta çıkınca sola dön dedi.Allahtan doğru tarif etmiş.Asfalta çıkınca ortan ötesini biliyordum zaten.Surların ordan sağa vs.
    Ama dedimya burada en çok üzüldüğüm nokta Sezai Hocamızı kaybettim.Telefonuda olmadığından arayamadım.Kendisinden çok özür diliyorum.En büyük sıkıntım motoru stop edersem belki bir daha çalıştıramam korkusuyla olan oldu artık deyip yola devam ettim.
    Pamukovaya kadar gaz kesmeden geldim.Orada Yıldırım Motora attım kendimi.SONUÇ :Aküm bozuk çıktı.Değiştirecez care yok.İnşallah bir daha aynı sıkıntıyı yaşamam.

Şimdi birazda resim koyalım
    -

-

-

-

-

-

-

-

Buda beni üzen makina ÇERKEŞLİ de zorunlu ihtiyaç molası verdim.Kendimi garantiye aldım ama.Çünkü balığa gelen vatandaşlar vardı.Takviye kablonuz varmı dedim, var dediler ama nihayetinde ihtiyaç kalmadı.Motor marş bastı.
    -
    Garip, gitaryolcusu, rahmi34 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler