Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim var aslında ama yaz sonu gibi satıp askere gidicem,

bikaç gündür aklıma askere kadar da olsa sym wolf 250 alıp kullanıp garajıma koyup askerden sonrada onunla devam etme fikri geldiama bunun asker dönüşünde daha değişik modeller çıkar bunuda düşünüyorum o yüzden kararsızım

ama yaz sonu kesin satmayı düşünüyorum çünkü askerden sonra 250 cc ye gecicem en azından, 5 yıldır usandım artık

temiz cbf bulmak çok zor gerçekten ben çok aradım zam gelmeden önce sıfır almayı düşündüm neyseki 2. el temiz denk geldi 2.800 kmde 2011 model aldım şuan 8.binde ve motor ful+fulmişlen lastikler ve ful koruma demirleri yan demirler vs..

inş aradığın motoru bulursun
    hayırlı olsun güle güle kullan
    ne zaman aldın ve kaça almıştın hocam ?
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 6000 bakımındaki işlemler nelerdir ?
    Serviste yaptıran var mı ve ne kadar tutar ?
    geçtiğimiz cumartesi D&B motorda yaptırdım 10-50 motul yağ aldım kendim götürdüm zaten ara bakım sadece yağ değişiyor

yağı değiştirdi ön fren balatalarını çıkarttı bi zımparaladılar ( benim bi ses vardı ondan gitti şimdi)

zincir gerildi işte lastik havsı zincir yağlandı filan

5tl para verdim sen yağı oradan alırsan 30-35 tutar

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullan
    ne zaman aldın ve kaça almıştın hocam ?
    3 ay oldu heralde 2011 sonu çıkışlı motorum üzerinde koruma demirleri arka çanta takım halinde 4.000 tlye almıştım sonra lastikleri değiştirdim, satıcının samimiyeti motorun temizliği sayesinde hiç pazarlıkta yapmadım çok memnunum allaha şükür bu güne kadar 3 cbf aldım hepsi temiz çıktı satarkende aynı temizlikte sattım...

benim tavsiyem 2. elde 4.bin tlyi geçme...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz cumartesi D&B motorda yaptırdım 10-50 motul yağ aldım kendim götürdüm zaten ara bakım sadece yağ değişiyor

yağı değiştirdi ön fren balatalarını çıkarttı bi zımparaladılar ( benim bi ses vardı ondan gitti şimdi)

hondanın gözünü seveyim sonra neden honda diyolar. Ben usta 5tl ye civata sökmem
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın gözünü seveyim sonra neden honda diyolar. Ben usta 5tl ye civata sökmem
    aynı serviste yağ değişimi koltuk kilidi takılmştı onu yaptılar sibop ayarı 35 tl bedavadan biraz pahallı

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Servisi aradım filtre yağ ve pul 100 ile 120 lira civarı tutar dediler. Bursa servisi kazık mı ne ?
    Bugün 30 liraya yağ aldım kendim degiştirdim,filtre temizdi zaten geri yerine taktım. şu an motorun frenlerinde zincirde bi sorun yok gibi. 8000 km bakımına servis düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

kullandığınız yağ çok kaliteli genelde racing motorlara koyuluyor. Tam sentetik 10-50 ler onu yerine yarı-sentetik 10-40 tercih edebilirsiniz. Torkunu alt devirlerde veren motorlarda genelde yarı sentetik yağ tercih edilir boşuna 10tl fazla vermeyin onun yerine 10tl ye hava filtresi alın. Bende kısa zamanda motorun yağını değiştiricem castrol power1 10-40 koyucam. 50ml yi döktüm demişiniz bence ekleyin yağınız tam olsun. Yağ çubuğunda seviye ortadaysa sıkıntı olmaz 2000km de ama alt seviyeye yakınsa ekleyin
    Şimdi indim baktım ayaklıkta iken yağ çubuğunda tam üst seviyede çıktı.
    B RH +

Motosikleti
    12" CBF 150
    aynen abi ya :D bizim mahalledeki motorcular bisiklet havası şişirsin gevşeyen vidayı sıksın 10 lira para istiyor :S

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yağ üst seviyedeyse ekleme zaten. Üst seviyeden daha fazla eklersen motor yakıyor kitapçıktada yazan bu. Bu arada bakımın 100-120 lira falan olması imkansız. cbf 1lt yağ alıyor en babası 30tl,pul 1tl olsun,filtre 10 hadi 45 de, işçilik en fazla 25tl olur saati oda total 70tl en fazla yani.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Yağ üst seviyedeyse ekleme zaten. Üst seviyeden daha fazla eklersen motor yakıyor kitapçıktada yazan bu. Bu arada bakımın 100-120 lira falan olması imkansız. cbf 1lt yağ alıyor en babası 30tl,pul 1tl olsun,filtre 10 hadi 45 de, işçilik en fazla 25tl olur saati oda total 70tl en fazla yani.
    Nihat bey servisin söyledigini söylüyorum. Demek ki bizim servis full hizmet veriyor
    B RH +

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Nihat bey servisin söyledigini söylüyorum. Demek ki bizim servis full hizmet veriyor
    full+full veriyor hocam

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    full+full veriyor hocam
    Servise verecegim paranın üzerine az daha daha ekler lastik alırım artık Malum cbf 150'in üstündeki lastiklerden kimse memnun degil. Bu arada arkadaş irc kış lastiği taktırmış çok memnunum diyor. Yol tutuşu ferenleme tatmin edici söyledigine göre. Eksileri ise yakıt çok az artmış ve hafif titreşim. Siz ne önerirsiniz acaba ?
    B RH +

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Michlenden şaşmayın derim tabiki maddi durum önemli. İrc ne öldürür ne güldürür türünde bir lastik kötü değil iyi de değil. Ama michlen iyi lastik. Takımı nekadar michlenin acaba? cbr250 nin takımı 650tl şuan üzerinde irc var bende değiştirmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Michlenden şaşmayın derim tabiki maddi durum önemli. İrc ne öldürür ne güldürür türünde bir lastik kötü değil iyi de değil. Ama michlen iyi lastik. Takımı nekadar michlenin acaba? cbr250 nin takımı 650tl şuan üzerinde irc var bende değiştirmeyi düşünüyorum.
    İrc çifti 170
    Michelin çifti 230
    B RH +

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    O zaman direkt michlen alın arada dağlar kadar fark var.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Servisi aradım filtre yağ ve pul 100 ile 120 lira civarı tutar dediler. Bursa servisi kazık mı ne ?
    Bugün 30 liraya yağ aldım kendim degiştirdim,filtre temizdi zaten geri yerine taktım. şu an motorun frenlerinde zincirde bi sorun yok gibi. 8000 km bakımına servis düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Şimdi indim baktım ayaklıkta iken yağ çubuğunda tam üst seviyede çıktı.
    sadece kazık olmakla kalsa iyidir. hiçbir soruna çözüm olmuyorlar müşteriyi hor görüyorlar ve gerçekten hiç birşeyden anlamıyorlar
    motorumu ikinci el aldım. garantili olduğu için duran kardeşlere götürdük gösterdik. bakan eleman sadece gidon hafif içe girmiş onun dışında bir sıkıntısı yok dedi. bak dedim kardeş bu eğrilik olduğu yerde devrilmeden mi ciddi bir kazası mı var dedim muhtemelen devrilmiştir dedi bende motoru aldım. aldıktan 2 hafta sonra ön far patladı servise gittim ön farı değiştirmek için 1.5 saat beklettiler. farı kendimde değiştiririm ama amacım hafif yalpalama var onu da sormak. farı değiştirirken arkadaş dedim bu motor 80-90 arası düz asfaltda sanki ufak kasislerden geçiyormuş gibi bir his veriyor dedim. abi bu motor kazalı dedi. lan dedim 2 hafta önce birşey yok dediniz bu nasıl iş diye bağırıyorum ama adamlar tınlamıyor. anladığım kadarıyla müşterinin bağırmasına kavga etmeye alışmışlar. far ampulü değişiminden 3 hafta sonra tekrar gittim gene bu motor titriyor bakın dedim. e motorun kalması gerek şaşeden mi zincirden mi amortisörden mi zırttan mı pırttan mı denememiz gerek. 2-3 gün kalacak dediler işim olduğu için bırakmadım. en son aralık sonuydu motoru kaldırmadan önce yağını değiştireyim diye gittim. yağını değiştirin sibop ayarını yapın bir de şu titremeye bakın dedim. gerizekalı embesil bu defa motora şöyle bir baktı abi sende irc kışlık lastik var senin motorun titremesi normal dedi. ben sinirden gülmeye başladım. eleman gülüyorsun ama öyle dedi. arkadaş dedim bu motorun buraya 4. gelişi her seferinde farklı birşey söylediniz dedim. ben arabamda dakışlık lastik takıyorum farkını biliyorum ama bu titreme normal değil dedim. hem madem lastikten önceki geldiğimde neden birsürü şey saydınız dedim. adam gibi bakın 3 gün sonra gelip alacam dedim. hastam olduğu için denizliye gitmek zorunda kaldım ve motor 15 gün servisde kaldı. teslim almak için gittiğimde km aynıydı sibop sesi devam ediyordu açıkcası yağının değiştiğinden bile emin değildim. tabi açtım ağzımı yumdum gözümü ben gider yapınca başka bir eleman geldi motoru aldı test etti normal dedi ve motoru teslim etti. bende içimden bildiğim tüm küfürleri ederek motoru alıp eve geldim. bu servis yüzünden kaç defa cbf i satıp ybr almayı düşündüm ama hala duruyor.
    neyse çok uzattım servise güvenme ve garantin bittiyse kesinlikle uğrama
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Sonunda ben de cbf 150 almaya karar verdim.Üniversite sınavlarım dolayısıyla ancak 24 ağustostaki ehliyet sınavına girebilirim.
    Motoru sıfır ve kırmızı almayı düşünüyorum.Sizden ricam motor dışında mont,kask,demir korumalık,eldiven,kilit vs daha başka neler almam gerekir.
    Ayrıca forumda orjinal lastikler çok kötü kullanmayın daha alırken yeni lastik taktırın satarken orjinal lastiklerle satarsınız demişler.Mantıklı geldi ama hangi lastik almam gerekir, fiyatı nedir.
    Gerekli olacak ürünlerle ilgili Fiyat/Performans oranı yüksek tavsiyeler verebilir misiniz.Kısaca motor dışında ayrıca ne kadar bir bütçe ayırmam gerekir.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece kazık olmakla kalsa iyidir. hiçbir soruna çözüm olmuyorlar müşteriyi hor görüyorlar ve gerçekten hiç birşeyden anlamıyorlar
    motorumu ikinci el aldım. garantili olduğu için duran kardeşlere götürdük gösterdik. bakan eleman sadece gidon hafif içe girmiş onun dışında bir sıkıntısı yok dedi. bak dedim kardeş bu eğrilik olduğu yerde devrilmeden mi ciddi bir kazası mı var dedim muhtemelen devrilmiştir dedi bende motoru aldım. aldıktan 2 hafta sonra ön far patladı servise gittim ön farı değiştirmek için 1.5 saat beklettiler. farı kendimde değiştiririm ama amacım hafif yalpalama var onu da sormak. farı değiştirirken arkadaş dedim bu motor 80-90 arası düz asfaltda sanki ufak kasislerden geçiyormuş gibi bir his veriyor dedim. abi bu motor kazalı dedi. lan dedim 2 hafta önce birşey yok dediniz bu nasıl iş diye bağırıyorum ama adamlar tınlamıyor. anladığım kadarıyla müşterinin bağırmasına kavga etmeye alışmışlar. far ampulü değişiminden 3 hafta sonra tekrar gittim gene bu motor titriyor bakın dedim. e motorun kalması gerek şaşeden mi zincirden mi amortisörden mi zırttan mı pırttan mı denememiz gerek. 2-3 gün kalacak dediler işim olduğu için bırakmadım. en son aralık sonuydu motoru kaldırmadan önce yağını değiştireyim diye gittim. yağını değiştirin sibop ayarını yapın bir de şu titremeye bakın dedim. gerizekalı embesil bu defa motora şöyle bir baktı abi sende irc kışlık lastik var senin motorun titremesi normal dedi. ben sinirden gülmeye başladım. eleman gülüyorsun ama öyle dedi. arkadaş dedim bu motorun buraya 4. gelişi her seferinde farklı birşey söylediniz dedim. ben arabamda dakışlık lastik takıyorum farkını biliyorum ama bu titreme normal değil dedim. hem madem lastikten önceki geldiğimde neden birsürü şey saydınız dedim. adam gibi bakın 3 gün sonra gelip alacam dedim. hastam olduğu için denizliye gitmek zorunda kaldım ve motor 15 gün servisde kaldı. teslim almak için gittiğimde km aynıydı sibop sesi devam ediyordu açıkcası yağının değiştiğinden bile emin değildim. tabi açtım ağzımı yumdum gözümü ben gider yapınca başka bir eleman geldi motoru aldı test etti normal dedi ve motoru teslim etti. bende içimden bildiğim tüm küfürleri ederek motoru alıp eve geldim. bu servis yüzünden kaç defa cbf i satıp ybr almayı düşündüm ama hala duruyor.
    neyse çok uzattım servise güvenme ve garantin bittiyse kesinlikle uğrama
    Harun Bey çok geçmiş olsun. Benim Cbf'in daha 1 yıl garantisi var (6000 km). Bakalım zaman ne gösterecek.
    B RH +

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaslar bu sayfaya girmeyelo baya olmustu:-) bizim bi sorunumuz var arkadas sifir cbf 150 aldidaha 4500 km de aldigi gunden beri 2 lt benzinle 60 km yol gidiyor yalniz ustunde tur cami ve topcase var oncelikle bu yakit normalmi bende cbf kullandigim icin bize cok geldi ve servise goturduk defalarca hemde servisin soyledigi cok yaktigini inkar etmiolar fakat cami ve cantayi bahane ediyorlar sorunu cozmeye yonelik bir girisimleride yok sacmasapan bahanelerle gecistiriyorlar ve birde su var motor hareket halindeyken debriyaji cekilgdiginde surekli degil fakat arada sirada motordan iki demirin birbirine vurmasi gibi bir ses yapip kitlenip kaliyor ve istop ediyor kullanan abimiz motordan anlamayan biri degil motorda bir sikinti oldugunun bizde serviste farkinda sizce ne yapmaliyiz bize bir yol gosterin !!!
    Ne yaptınız sorun çözüldü mü ?

Motosikleti
    12" CBF 150
    İrc çifti 170
    Michelin çifti 230
    ethem abinin micheline yakın yorumu yaptığı swallow marka lastiğe bakın derim hem uygun hemde iyi diye okudum forumlardada

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı PatientZer0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda ben de cbf 150 almaya karar verdim.Üniversite sınavlarım dolayısıyla ancak 24 ağustostaki ehliyet sınavına girebilirim.
    Motoru sıfır ve kırmızı almayı düşünüyorum.Sizden ricam motor dışında mont,kask,demir korumalık,eldiven,kilit vs daha başka neler almam gerekir.
    Ayrıca forumda orjinal lastikler çok kötü kullanmayın daha alırken yeni lastik taktırın satarken orjinal lastiklerle satarsınız demişler.Mantıklı geldi ama hangi lastik almam gerekir, fiyatı nedir.
    Gerekli olacak ürünlerle ilgili Fiyat/Performans oranı yüksek tavsiyeler verebilir misiniz.Kısaca motor dışında ayrıca ne kadar bir bütçe ayırmam gerekir.
    aramıza hoş geldin arkadaşım

öncelikle kesinlikle motor koruma demiri şart ortalama fiyatlar yazacağım sana 50 tl (yeni tip olanlar şık duruyor onlara bak derim )

michelin lastik şart can güvenliği için =) ortalama 200-250 arası

eldiven ben tex kullanıyorum ne öldürüyor ne güldürüyor ama nic in eldivenini denemiştim güzeldi 70-80 gibi birşey
    NİC italyan malı montunu kullanıyorum hem kendim hem artçım çok iyi 150 tl ye aldım çok memnunum

kask konusu karmaşa ben ls2 kullanıyorum memnunum ama paran önemli ayırdığın bütçeyi söyle dha iyi birşeylerde olabilir ama ls2 den aşağı alma

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Sonunda alıyorum.Shad 33 .Benimki 26 litreydi.Sağı solu kırılınca yenisini almak zorunda kaldım..
    140 Tl dediler bakalım.Yarın alıcam ama büyük ihtimalle.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler