Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba bugün zinciri gererken farkettimki. Sol taraf kontra somunlu olan uzun çubuğun dönerli kısmı yiv atmış pulmu koyalım oraya bu parça tedarik edilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bugün zinciri gererken farkettimki. Sol taraf kontra somunlu olan uzun çubuğun dönerli kısmı yiv atmış pulmu koyalım oraya bu parça tedarik edilirmi?
    Aziz kardeşim, selam, nasılsın iyimisin ? Umarım her şey yolundadır. Bence onaraya çalışmak için uğraşmaya değmez. Al yenisini olsun bitsin.

http://www.motoay.com/default.asp?say=9&urun=457

Buradan alışverişim var, güvenilir bi işletmedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOSTLAR benim benzinb göstergesinin ampülü patlamış..
    o ampülü degişmek işçin kafa gtenajının komple sökülmesi mi lazım..
    yoksa tur camını sökmek yeterli olşurmu??
    başka bi yöntemi varmıdır__?
    Uygun el aleleri ile kafa grenıjını komple sökülmesi gerekemden de yapabildiğini söyleyen bi ark..olmuştu ama, böyle bile olsa hayli zorlanırsın. Panelin altına ulaşmanın en kolay yolu aslında uzun zaman alsa da kafayı komple sökmek ne yazık ki. Ampulü değiştirmek çok basit, ama o küçüçük ampülün değiştirilebilmesi için kafanın komple öne alınması oldukça zahmetli bi işçilik.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bugün degiştirdim..
    kafa grenajını sökmedik...
    sadece km saatini söktük 1 saat ugraştırdı..
    hepsini yeniledim..beyaz led taktım..
    beyaz daha hoşuma gitti..
    arka plakalık ışıgı ve ön park ampulu de bundan..
    yns1954 ve Drayke bunu beğendiler.

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aziz kardeşim, selam, nasılsın iyimisin ? Umarım her şey yolundadır. Bence onaraya çalışmak için uğraşmaya değmez. Al yenisini olsun bitsin.

http://www.motoay.com/default.asp?say=9&urun=457

Buradan alışverişim var, güvenilir bi işletmedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Uygun el aleleri ile kafa grenıjını komple sökülmesi gerekemden de yapabildiğini söyleyen bi ark..olmuştu ama, böyle bile olsa hayli zorlanırsın. Panelin altına ulaşmanın en kolay yolu aslında uzun zaman alsa da kafayı komple sökmek ne yazık ki. Ampulü değiştirmek çok basit, ama o küçüçük ampülün değiştirilebilmesi için kafanın komple öne alınması oldukça zahmetli bi işçilik.
    Çok şükür Abi'm iyimim umarım sende iyisindir sagolasın oradan alayım ben kendim degiştirebilirmiyim sıkıntılı olanı değişsem diğeri dursa olurmu?birde sfr sarı zincir varmış oringli gevşemiyormuş çok kalın ama tavsiye edermisin

Bide ben bu arka amörtisörü hiç oynamadım aldığımdan beri yumusaktamıdır orijinali nasıl anlarız

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    bugün degiştirdim..
    http://a1302.hizliresim.com/16/9/jyrfc.jpg
    eğerki tam olarak bu ampüllerden taktıysanız şahsi olarak benim tecrübelerime dayanarak ben taktıktan kısa bir süre sonra patlamıştı bunlar yavv m-tech almıştım bunlardan sonra motoru sattım benle birlikte şimdi yeni sahibiyle 3 seneden beri tık yok m-tech önerilmişti bana yanlış hatırlamıyorsam çifti 15tl filandı.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Bide ben bu arka amörtisörü hiç oynamadım aldığımdan beri yumusaktamıdır orijinali nasıl anlarız
    abi bildiğim kadaryla sert ayarda geliyor =)

bu arada arkadaşlar 2 gün önce trafiğimi yaptırdım sizinlede paylaşayım 153 tl ye allianzdan yaptım sompo japon 151 axa 220 lira teklif verdi bende 3 lira için hem komşumdan caymadım hemde allah korusun bi durum olduğunda sampo paranı 1 ayda veriyorsa allianz 15 günde veriyormuş

bu trafik fiyatları ve kasko fiyatları uçtu ve uçacak bilginiz olsun arkadaşlar sorunun cevabını yakınanlar olmadan vereyim

sayın hazine müsteşarlığımız fiyatlarını belirleme haklarını şirketlerin serbest eline bıraktı

ve fiyatlar uçuşta ....

http://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/zorunlu-trafik-sigortasinda-yeni-donem/83222

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

ve arkadaşlar bu mercekli xenonlar hakkında sezon açılmadan toplu bir fiyat alsak toplansak buradan indirimli şekilde almak isteyenlerin hepsi mercekli xenon sahibi olsa =)

birde şöyle birşey gördüm tek teker ne kadar sağlıklı olur ve virajlarda filan tehlike yaratırmı bilmiyorum ama genel olarak bana güzel geldi ama dengeyi bozacağını düşünüyorum =)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cbr-250-r-icin-rider-bag-tek-tekerlekli-romork-114494296/detay/

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hüseyin mercekli işi yattı bizim :( çok kötü oldu yahu bu gümrük ne bela birşeymiş.

ama bi yerden fiyat almıştım ben 125 e verecekti. türkiyeden. olmadı ordan alırız ne yapalım :(

ama baktım da o da fiyat arttırmış.

http://www.bizimmotor.com/CBF%20150%...product_id=963

135 falan yapar diye tahmin ediyorum. havale ile. konuşmak lazım hafta içi..yarın bi arayayım bakalım ne diyecek. şimdilik 15 tane diyelim.
    sanırım 15 tane çıkar formdan

siteden alırız, ödemeyi havale yaparız göndeririz 130-135 artık ne olursa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

arkadaşlar yurt dışından getirtecektik çok ucuza ama olmadı malesef :(

hüseyin düşürdün aklıma..aradım site sahibini. bize en uygun fiyatı verecek. oradaki satış fiyatı 138 tl iken 125 tl demişti bana. ama şu anda satış fiyatı 148 tl olarak görünüyor.

ben yine 125 tl lerden falan bahsettim o fiyattan ver diye ama alış fiyatını vs hatırlamıyor. muhtemelen o fiyattan vermez minimum 130 tl der. ki, 130 için ısrar edeceğim.

ödeme havale yoluyla yapılacak ve havale yapınca sitede ürün altında bulunan telefonla sipariş bölümüne adres bilgilerimizi yazıp göndereceğiz.aynı gün kargolanacak

bu arada, kargo ücretlerini de görüştüm. ortalama 13-14 tutar dedi. 1 ürün için o kadar kargo ücreti çok dedim. iş yaptığı kargo firmaları ile anlaşmaya çalışacak bizim için en uygun hangisi ise o kargo ile gönderecek. ürün kutusunu ölçecek ona göre fiyat alacak.7-8 tl de diretirim onu. kargo ücretleri çok uçuk geleceği için onu da ayarladık sanırım. ürün + kargo ücreti göndereceğiz, kargoyu en uyguna getireceğiz.

ben şimdi alamam öbür aya inşallah
    birGarip..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bugün degiştirdim..
    http://a1302.hizliresim.com/16/9/jyrfc.jpg
    Ümit, keşke led takmasaydın.ilk etapta çok şık duruyor ama ömrü kısa oluyor iki kere led taktım gösterge ışıklarına toplamda 3 ay gitti parasında pulunda değilim ama söküp takması epey zaman alıyor.umarım senin ledler uzun vadede işe yarar
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Çok şükür Abi'm iyimim umarım sende iyisindir sagolasın oradan alayım ben kendim degiştirebilirmiyim sıkıntılı olanı değişsem diğeri dursa olurmu?birde sfr sarı zincir varmış oringli gevşemiyormuş çok kalın ama tavsiye edermisin
    Aziz kardeşim, ben oringli zincir işini tasfip etmiyorum, orjnal veya dişlileri tam kapatan oringinsiz zincir al, ara ara gerdir kullan, en kötü 20-30 bin yine gider ama oring li zincir alma, Motoru sıfır alırken bayiden oringli zincir takın demiştim, ok güzel ama, evet esneme yapmıyorda, hep bi fazla zincir sesi ile 20 bin km kullandım. 20 bin km seviyelerinde ise zincir koptu ve yolda kaldım. Kaza bile yaptırabilirdi, Allah korudu. Piyasaca cbf 150 için oringli zincir altında satılan piyasa işi zincirler, bizim dişlilere bire bir oturmuyor ve kapatmıyor ve buna bağlı sorun ve sıkıntılar yaşamak mümkün olabiliyor. Veya en azından tam kapatabilmesi için arka dişlinin dış kısımındaki alüminyum çember kısmının sökülmesi lazım. Neyse, ben bu bağlamda pek tavsiye etmiyorum, fakat yeni kasa ybr 125 in üzerinde did marka olması lazım, çok kaliteli bi oringli zincir var. Bu zinciri satın alırsan bizim motora 10 numara olacağını düşünüyorum, ya orj.. zincir kullan, yada oringli zinciri mutlaka denemek istiyorsan yeni kasa ybr 125 in orj zincirini temin et derim. Birde piyasa işi oringli zincirler kalın orj. zincire nazaran oldukça ağır, bundan dolayı arka tekeri daha çok sıkıyor, orta sehpada oringli zincir varken arka tekeri elimde çevirdiğimde 2 tur atan tekerlek, orj zincir takınca 4-5 tur daha serbest dönebilmeye başladım. Bilgine. ben tavsiye etmiyorum. Ayrıca zincir gergisini değiştirmek çok çok kolay, kendinde kolaylıkla yapabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Bu gözle hiç bakmadım ama orta ayarda olması lazım diye düşünüyorum, Bu amortisör ayar kısmını, kendi haline bi kaç sene bırakırsanız, uzun süre hareket etmediğinden anahtarla bile çevirmek hayli zorlaşıyor, en azından bu ayarı değiştirmek istemesekte senede bir veya iki kere tüm konumları görecek şekilde sağa ve sola çevirerek amortisör ayarı ile oynamakta falda var. Ben 2 sene hiç amort.. ayarına dokunmamıştım, bakayım ne alemde dedim bi değiştireyim. Amortisör ayar anahtarını taktık, iki kişi yüklendik te anca çevirmiştik. Yani çok uzun süre baş bırakmaya gelmiyor, arada bi çevirmek ve hereket vermek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Ramazan kardeşim angel xenon için kafana takmaya değmez, şurada 10 kişi toplansak dahi zaten 20-30 tl her neyse indirim kopartırız diye düşünüyorum.
    blueway2 ve Garip bunu beğendiler.

Motosikleti
    PCX 125
    evet ama burda yazdım o kadar tam ayarladım getirtecem derken gümrük sorunu çıktı.sonradan öğrendim tabiki.

neyse. o zaman sayı alalım. +1 benden

montaj işi için de konu açmak lazım..
    birGarip..

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümit, keşke led takmasaydın.ilk etapta çok şık duruyor ama ömrü kısa oluyor iki kere led taktım gösterge ışıklarına toplamda 3 ay gitti parasında pulunda değilim ama söküp takması epey zaman alıyor.umarım senin ledler uzun vadede işe yarar
    hımm bunları okumak iyi oldu..
    artık patlarsa eski ampulune geçerim ben..

Motosikleti
    CBF 150
    arkadaşlar feyizoğlu internet sitesinden michelin lastik almayı planlıyorum acaba son kullanım tarihlerinde falan problem varmıdır yoksa güvenilir mi bi bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    PCX 125
    bende ordan almıştım çifti 200 ye.. 7-8 aylık lastik gönderdiler ama şimdi nasıl olur bilemem..arayıp sormanda fayda var.
    birGarip..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    xenon taktıracak arkadaşlar,motorlarınızın muayenesi yakın ise taktırmayın , aydınlatmadan ağır kusurlu sayılıp muayeneden geçmiyor sıkıntı yaşayabilirsiniz...

nacizane fikrim şunu yapabilirsiniz, montaj aşamasında söktüğünüz orjinal duyun kablolarını iptal ettirmeyin ve çıkan duyu atmayın yanınızda kalsın,olası bir arıza durumunda eski duya + ve - uçlarını bağlayarak kısa bir uğraştan sonra eski konumuna getirebilir en azından karanlık bir yolda aydınlatmasız kalmamış olursunuz
    Garip bunu beğendi.
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı sleymn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar feyizoğlu internet sitesinden michelin lastik almayı planlıyorum acaba son kullanım tarihlerinde falan problem varmıdır yoksa güvenilir mi bi bilgisi olan var mı?
    feyizoğlu motosiklet sektöründe en iyi mağazalardan biridir. Çok yardımseverler bir telefon aç ilgilenirler hemen. Güvenle alabilirsin.

Bu arada servisten orjinal hava filtresini 15 TL ye aldım bilgi vereyim.
    Başka bi yerden de ngk bujiyi 15 tl ye ön far ampulü philips 5 tl motul 10/40 ester yarı sentetik yağ 30 tl
    bi kaç gün içinde hepsinin değişimini yapıcam.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    PCX 125
    ürün için tıklayın

o kadar yazdım yazdım pc kapandı boşa gitti :(

arkadaşlar anlaştık
    kargo dahil 145 tl ye. öbür aya alabileceğim ben
    sitede üye olan olmayan herkez alabilir yeterki referans motosiklet.net versinler

patron indirimi fazla yapmamış tanışmak isterim kendisi ile.

site sorumlularından ismail bey var. onunla irtibat kurdum o da sitemizin üyesi imiş. kendisi konumuzu takip edenlerden

ürünler %100 garanili sorunlu olan ürün iadeli olacak paranızı tekrar alabileceksiniz yada yenisi gönderilecek
    buna kefilim. yoksa dükkana motorla dalarım patron masasına kadar

işin şakası, durum bu

ismail bey yorumunuzu bekliyoruz

saygılar
    birGarip..

bizimmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA
    Hocam Gerekeni söylemişsiniz Biz sizler için elimziden gelenin fazlasını yaptık meslektaşlarımızda kızacak buna

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar merhaba..
    yakınen tanıdığım sevdiğim bir abim motorunu değiştirdiği için, cbf 150 marka motorunu satıyor..
    fakat her ne kadar ilana koy desemde koymadı.. motoru temiz, sitede beni bilen bilir kefil olacağım bir alettir..
    sadece evden işe,işten eve kullanılmış bir makinadır..isteyen veya yakın çevresinde arayan varsa benimle irtibata geçsin..
    not : motoru alacak arkadaş kesinlikle adam gibi adam olması koşulu aranıyor. .. apaçiye motor yok..
    2009 model.. 12,000 km de.. özelden görüşelim

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hüseyin mercekli işi yattı bizim :( çok kötü oldu yahu bu gümrük ne bela birşeymiş.

ama bi yerden fiyat almıştım ben 125 e verecekti. türkiyeden. olmadı ordan alırız ne yapalım :(

ama baktım da o da fiyat arttırmış.

http://www.bizimmotor.com/CBF%20150%...product_id=963

135 falan yapar diye tahmin ediyorum. havale ile. konuşmak lazım hafta içi..yarın bi arayayım bakalım ne diyecek. şimdilik 15 tane diyelim.
    sanırım 15 tane çıkar formdan

siteden alırız, ödemeyi havale yaparız göndeririz 130-135 artık ne olursa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

arkadaşlar yurt dışından getirtecektik çok ucuza ama olmadı malesef :(

hüseyin düşürdün aklıma..aradım site sahibini. bize en uygun fiyatı verecek. oradaki satış fiyatı 138 tl iken 125 tl demişti bana. ama şu anda satış fiyatı 148 tl olarak görünüyor.

ben yine 125 tl lerden falan bahsettim o fiyattan ver diye ama alış fiyatını vs hatırlamıyor. muhtemelen o fiyattan vermez minimum 130 tl der. ki, 130 için ısrar edeceğim.

ödeme havale yoluyla yapılacak ve havale yapınca sitede ürün altında bulunan telefonla sipariş bölümüne adres bilgilerimizi yazıp göndereceğiz.aynı gün kargolanacak

bu arada, kargo ücretlerini de görüştüm. ortalama 13-14 tutar dedi. 1 ürün için o kadar kargo ücreti çok dedim. iş yaptığı kargo firmaları ile anlaşmaya çalışacak bizim için en uygun hangisi ise o kargo ile gönderecek. ürün kutusunu ölçecek ona göre fiyat alacak.7-8 tl de diretirim onu. kargo ücretleri çok uçuk geleceği için onu da ayarladık sanırım. ürün + kargo ücreti göndereceğiz, kargoyu en uyguna getireceğiz.

ben şimdi alamam öbür aya inşallah
    abi ben beklerim =) aldığın fiyat bana fena değil gibi geldi eğer istanbuldaysa elden daha ucuza verirse elden alır ben kargolarım abi =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

evet ama burda yazdım o kadar tam ayarladım getirtecem derken gümrük sorunu çıktı.sonradan öğrendim tabiki.

neyse. o zaman sayı alalım. +1 benden

montaj işi için de konu açmak lazım..
    abi net herkes kesin alırım diyenleri filan sayı olarak belirleyelim firmalardan tek tek fiyat alalım ben iş okul 2si birden malum yoğunum sana yıkmalıyım bu işi =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

ürün için tıklayın

o kadar yazdım yazdım pc kapandı boşa gitti :(

arkadaşlar anlaştık
    kargo dahil 145 tl ye. öbür aya alabileceğim ben
    sitede üye olan olmayan herkez alabilir yeterki referans motosiklet.net versinler

patron indirimi fazla yapmamış tanışmak isterim kendisi ile.

site sorumlularından ismail bey var. onunla irtibat kurdum o da sitemizin üyesi imiş. kendisi konumuzu takip edenlerden

ürünler %100 garanili sorunlu olan ürün iadeli olacak paranızı tekrar alabileceksiniz yada yenisi gönderilecek
    buna kefilim. yoksa dükkana motorla dalarım patron masasına kadar

işin şakası, durum bu

ismail bey yorumunuzu bekliyoruz

saygılar
    abi site hangi site garanti olayı filan montaj basitmi acaba =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler