Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    commuter sınıfı 150cc tek silindir motordan performans bekleyen zihniyet zaten bu motoru almasın arkadaş! Hız meraklısıysan git racing motorlara bak... bir insan motora biniyorsa illa cc yükseltmek yada hızlı gitmek zorundamı?? Otomobilimde var 200lü hızlarada çok rahat çıkıyorum ama motora keyif almak için biniyorum 60-70-80km/h aheste aheste takılarak gezmekten keyif alıyorum bununla birlikte benzinliği unutuyorum daha ne olsun ilerde tecrübe edinince cbf1000de alsam 90-100 aheste aheste giderim...Şu motoru limitlerde kullanmayı bırakın şu hız videolarınıda marifetmiş gibi koymayın arkadaş...yerinden kalkan millete yanlış örnek olucak video çekip koyuyor sonundada çok mahsum muş gibi GAZLAMA deniyor...trafikte denk gelenleri itinayla şikayet ediyorum bunlar gibi motorcular yüzünden trafikte adam gibi kurallara uyanlarada sövdürüyolar. Bizim birbirimize saygımız yokki otomobillerin saygısı olsun.
    cbf şahane bir ekonomi ve tek kişilik kısa tur motoru ayrıca şehir içi için ideal bir makina.

her şeyi tek bir yere toplamak yüklemek dediğiniz gibi mümkün değil. herkes ihityaçlarını samimiyetle kendine itiraf etmeli,sonra da kalkıp cbf şöyle böyle dememeli.

az önce yukarıda yazdığım gibi ben başlangıç olarak cbf ile başladım, iyi kide öyle yaptım 10000km olacak neredeyse mekanik olarak hiç sıkıntım olmadı, duygusal olarak ben problemliyim benim ihtiyaç ve taleplerim değişti kmlerim arttıkça o yüzdende şimdi cbf kullanırken bazı durumlarda cbf benim taleplerim karşısında yetersiz kalınca kuduruyorum tabi kullanırken

bakalım zaten satılığa çıkardık, hatta dün rsv aprillia ustası menderes usta kontrol etti bir tanıdığı için motoru beğendi ama alacak arkadaşın ekonomisi uymadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf şahane bir ekonomi ve tek kişilik kısa tur motoru ayrıca şehir içi için ideal bir makina.

her şeyi tek bir yere toplamak yüklemek dediğiniz gibi mümkün değil. herkes ihityaçlarını samimiyetle kendine itiraf etmeli,sonra da kalkıp cbf şöyle böyle dememeli.

az önce yukarıda yazdığım gibi ben başlangıç olarak cbf ile başladım, iyi kide öyle yaptım 10000km olacak neredeyse mekanik olarak hiç sıkıntım olmadı, duygusal olarak ben problemliyim benim ihtiyaç ve taleplerim değişti kmlerim arttıkça o yüzdende şimdi cbf kullanırken bazı durumlarda cbf benim taleplerim karşısında yetersiz kalınca kuduruyorum tabi kullanırken

bakalım zaten satılığa çıkardık, hatta dün rsv aprillia ustası menderes usta kontrol etti bir tanıdığı için motoru beğendi ama alacak arkadaşın ekonomisi uymadı.
    Avatarında ybr var,motorun cbf,sende amma tezatsın be arkadaşşş

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondaya güzel bi sövebilirmiyim acep;

Arkadaşlar bu hınzır honda 4800 tl ye motor satıyor üzerindeki lastikler naylon kağıt mübarek...1 haftada 3 yerinden delindi.
    Taş,mıcır,tel,çivi,cam ne halt varsa mıknatıs gibi topluyor,alıyor içine içine kolleksiyon yapıyor galiba şerrefsizzzzzz duro....
    Allahtan lastilerin içine ilk günden ne olur ne olmaz tamir sıvısı koymuştumda yolda kalmadım...Rodaj bitene kadar ilistir gibi olacak galiba puro lastikleri
    Bazı arkadaslar lastikler çok iyi felan demişler...yok anam ne iyisi çinçançon mötürlerdeki şinkolar bile bundan daha iyidir vallabilla yaw...
    Pardon da Ahmet hocam sen motosikleti nerede kullanıyorsun , lastikler çok iyi değil de yazın ısıtıldığında sıkıntı çıkarmıyor. Sert hamurlu olduğundan geç ısınıyor o kadar. Mişlenler ile kıyaslanamaz tabi ama 15-20000 km kullanan insanlar biliyorum orjinal lastiklerini.. Yalnız saydığın o kadar şeyi toplamak ayrı bir meziyet

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon da Ahmet hocam sen motosikleti nerede kullanıyorsun , lastikler çok iyi değil de yazın ısıtıldığında sıkıntı çıkarmıyor. Sert hamurlu olduğundan geç ısınıyor o kadar. Mişlenler ile kıyaslanamaz tabi ama 15-20000 km kullanan insanlar biliyorum orjinal lastiklerini.. Yalnız saydığın o kadar şeyi toplamak ayrı bir meziyet
    Aldığım 2. gün vida girmiş lastiğe...Asfaltta kullanıyorum genelde,dün cammı desem taşmı desem bişey delmiş bırakmış,bu gün baktım başka biyerden fısır fısır içerdeki sıvıyı atıyor
    Anaaam dedim çattık belaya Oysaki bugün 200 km yol yaptım 60-70 km si mıcırlı yoldu sıkıntı olmadı,hatta yol bitimlerinde indim lastikleri kontrol ettim...ama asfaltta ne var ne yok topluyor namusssssuz

Motosikleti
    NC700x
    Avatarında ybr var,motorun cbf,sende amma tezatsın be arkadaşşş
    yaa ben motoru almadan yamaha da eğitime gitmiştim, motor üzerindeki doğru dürüst o zaman o foto vardı siteye üye olurken öyle duruyor.

Olurda motoru değiştirirsem 650cc de olsam o avatarı değiştirmeye üşenmeye devam edeceğim sanırım )

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa ben motoru almadan yamaha da eğitime gitmiştim, motor üzerindeki doğru dürüst o zaman o foto vardı siteye üye olurken öyle duruyor.

Olurda motoru değiştirirsem 650cc de olsam o avatarı değiştirmeye üşenmeye devam edeceğim sanırım )
    ybr tayfasının eline ver kozu,vursunlar taşı kafamıza kafamıza adamınız cbf ye biniyor ammaaa velakin gönlünde ybr yatıyorki resmini bilem ybr den koymuş demesinler

başka bişi koy sen genede.hemde hemen ybr ciler topiğe gelmedn hemen

Motosikleti
    NC700x
    ybr tayfasının eline ver kozu,vursunlar taşı kafamıza kafamıza adamınız cbf ye biniyor ammaaa velakin gönlünde ybr yatıyorki resmini bilem ybr den koymuş demesinler

espri ve iyi niyetinin farkındayım ancak 1 sene olmuş dokunmamışım , yok o boyut yok bu boyut saçmalıklarına darlanıyorum , fotoğraf editlemekten forum için fena daral geliyor hem koyacak fotoda yok güzel boşver kalsın böle dersiniz cbf i satıyor fazer alacakmış zaten şimdilik ybr yle avunuyor p (fazer da bana göre gereksiz agresif bir makinaya neyse çaktırmayalım şimdi )

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sigortaya ne kadar ödediniz, birde eski kasalarda start-stop var sanırım bizim yeni kasalarda neden yok sebebini bilen var mı ?
    ergo sigorta cezasıyla 85 lira teklif verdi yaptırmadım. 125 lira çok uçuk bir rakam araba fiyatı bu.
    bu efe mut'lu

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ahmet abi rodaja kadar bütün aksilikler olabilir Hondanın laneti ama ondan sonra tadından yenmez
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta olayı yüksek heralde 2006 honda activa ma 42 ödeyince cbf in de düşük olur diye düşünmüştüm
    Geçen sene aldığım motorumun sigortasını bende bu sene 85 TL ye yeniledim plaka İstanbul ve yaş 33. 125 çok diyen arkadaşlara da 140-150 Tl isteyen sigortacılarda var diyeyim ayrıca bu sigorta kasko gibi değil herkes aynı malı satıyor (teminatlar vs. aynı) ama kimisi ucuz kimisi pahalı satıyor. Fazla para vermrnin alemi yok en ucuzunu bulun yaptırın. Erkese keyifli forumlar.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

vay be bende kendimi ybr hastası sanıyordum benden daha hastalar da varmış baksana adam profil rsmi bile ybr bana bak cross demekki benim kross sevdiğim kadar adam ybr seviyor ybr böyle bi motor işte
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 03:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:11 ----------

[/COLOR]
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ergo sigorta cezasıyla 85 lira teklif verdi yaptırmadım. 125 lira çok uçuk bir rakam araba fiyatı bu.
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene aldığım motorumun sigortasını bende bu sene 85 TL ye yeniledim plaka İstanbul ve yaş 33. 125 çok diyen arkadaşlara da 140-150 Tl isteyen sigortacılarda var diyeyim ayrıca bu sigorta kasko gibi değil herkes aynı malı satıyor (teminatlar vs. aynı) ama kimisi ucuz kimisi pahalı satıyor. Fazla para vermrnin alemi yok en ucuzunu bulun yaptırın. Erkese keyifli forumlar.
    teşekkürler, benim verdiğim rakam 83 tl gibi birsey sanırım çok da fazla değil ama belki daha ucuza da bulunabilir, ama fiyatlar yüksek 30.000 tl lik arabanın yarı sigorta parası neredeyse

birde;
    http://www.rialli.com/urunler/362_ho...e-sag-cbf-150/
    buradaki sanırım eski kasa start stop lu olanların sağ kumanda kolu, bu kolu taksak olur mu bizimkilere start stop olması açısından
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zurich sigorta 66 tl ye yapıyor....

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be bende kendimi ybr hastası sanıyordum benden daha hastalar da varmış baksana adam profil rsmi bile ybr bana bak cross demekki benim kross sevdiğim kadar adam ybr seviyor ybr böyle bi motor işte
    Allahın zarganası bikerede mevzuyu ıskalasan diyorum heee
    köstebek gibisin olum heryeri delik deşik ettin çık çık dışarııııııı,yabancı madde seni

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Arkadaşlar sigorta olayı ilden ile değişiyor. Ben yaklaşık 3 hafta önce aldım 2011 model CBF 150'yi ve yaşım 23. Sigorta için internetten teklif aldım 230 liradan aşağıya teklif gelmedi. Ben de kendi sigortacıma sordum o da bizde en uygun olan Ankara sigorta var dedi ve 155 TL ye yaptırdım sigortamı. Geçen hafta da kuzenime 2009 model CBF aldık onu da uygun diye 125 TL ye Sompo Japan Sigortaya yaptırdık. İstanbulda bu fiyatlardan aşağıya sigorta yaptırabilir misiniz bilmiyorum ama diğer illerde çok daha ucuza yaptırabilirsiniz bunu biliyorum. Bu arada istanbulda daha ucuza sigorta yaptıran varsa paylaşırsa bir dahakine biz de fazladan para vermemiş oluruz.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    sigorta için sompo japana bakın ben yaptırırken cok arastırdım en uygun orası cıktı 70-80 arasında bişiydi..sompo japandan fiyat alın.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Aranızdan hafif hafif ayrılıyorum beyler buralardayım ama artık gt250 sahibiyim cbf i daha elden cıkarmadım. ama 38 bin km kullandım tık demedi cbf e kim kotulerse beni karşısında bulur lakin uzun yol da gücsüz kalıyor yada benim takildigim grupta gücsüz kalıyor. Cok ta buyutmeden motoru yenileme yoluna gittim. Dün gt nin depoyu ilkkez fulledim ve 14,5 lt aldı 64 tl falan tutu cbf de hic bu kadar cok benzin parası vermemiştim :D koymadı dersem yalan olur :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    cbf 150
    uzun yolda nasıl güçsüz kalıyor?Eziyetlimi oluyor?

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş hayırlı olsun motorun iyi bi tercih yapmışsın ilk 1000 km de 6bin deviri geçmemeye çalıs şöyle garajdan çıkmadan 1-2 dk rölantide çalışsın motor ısınsın öyle çık yola ani hızlanma ani kalkıs yapma onun dısında keyfine bak Allah kaza bela vermesin tadını aldırsın motorunun

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Walla cbf tam anadolu sehirleri için üretilmiş bir motor yakıtı çok az ben rodajda 35 tl ile 317 km yol gittim 1000 kmden sonra da 45 liralık yakıt aldım onunlada bi 425-430 km giderim gibi geliyor kırmızıya girmeye 1bucuk çizgi var tripmetre 412 yi gösteriyo şimdilik... Sözün özü altınızdaki motorun ne oldugunu bilirseniz sizi asla üzmez...
    kesinlikle haklısın bence çünkü ben 110luk çinli motorla sıkıştırarak 140 gördüm ancak motor keyif vermiyor hiç bi motoru sıkıştırmamak gerekio bence çnkü hem yakıtın artıyo hem motora zarar hemde motor işi keyif işi acelem yok benim keyfini çıkara çıkara yayıla yayıla zevkli bi şekilde konforlu şekilde sürerim ;)

Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar selamlar motorum 2011 cbf 150 bana heybe lazım ,nette resimli görüntü buldum 250 tl den fiat yazmışlar , bu konuda önerilerinizi bekliyorum tşk ler.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda nasıl güçsüz kalıyor?Eziyetlimi oluyor?
    uzun yolu bir an önce gitmek istersin, hele de artçın var ise hızın 100 ün üstüne çıkman imkansız hale gelir, yokuşlarda 80-70e düşersin, misal 300km lik orta çaplı bir yolu 4 saatte alırsın hiç durmadan ( tabi sabit 100 ile gidemeyeceğimizi hesaba katarak) mola vereyim dinleneyim dersen 5 saati geçer. Aynı yolu atıyorum 600cc üzeri bir touring motosiklet ile gitsen hızın artçılı da olsa 140-150den aşağıya düşmez ( kişiye göre değişir) ve cbf150 ile iki mola yapıyorsan büyük ccli motosiklet ile tek mola yaparsın ya da hiç yapmazsın, 3 saatte gideceğin yere varırsın. ( motosikletin daha çok yakar, sen daha az yorulursun, gideceğin yere daha çabuk varırsın, hızdan zevk alıyorsan daha hızlı gittiğin için egonu tatmin edersin ) özetle böyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler