Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far açma kapama anahtarı bizim gibi xenon taktıran kişilerde mevcut
    Bakınız;
    http://img190.imageshack.us/img190/492/dsc0749s.jpg
    aynen bendede böle serviste mercekli xenon veya normal xenon taktığınızda kendileri onuda ekliyolar hiç uraşmıyosun :D[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 01:18 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gangam doğru haklısın bu demir sanki ayağı altına laacak gibi duruyor...uzunluk babında diğer demir eş uzunlaktamı acaba...
    metehan abi o demir gerçek anlamda sadece motoru koruyor eski tarz olanlar dağa geniş oldukları için allah korusun motoru arabanın altına bile soksanız kolay kolay ayağınız ezilmez abim...
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 6000 km yağ değişimi için Esengül Honda'ya gittim. 5000 km ye geldiğimde yaklaşık 100-150gr yağ ilave etmiştim. Yani yağ eksilmişti. yağ değişimi yapılmadan yağ seviyesini kontrol ettirdim. Kontrolü yapan eleman 200 gr yağ eksiltiğini söyledi. Demek ki 2000 km de 200 gr yağ eksiltiyor diyen arkadaşlar bile biraz iyimsermiş. Daha önceki motorum Kymco CK125'te 3,5 yıl boyunca böyle şeyler görmemiştim. Sonuçta motorumuz Honda'dır devamlı kontrol edip yağ ilave edeceğiz. İyi sürüşler...
    Benim motorda 12000 de şu anda, ilk günden beri yağ yakıyor. 2000 km de bir yağ değişimi yapıyorum, Yağ değişimlerinde 1000 gram değil de 1100 gram yağ koyuyorum. aradaki 1000. km de 200 gram yağ ekliyorum. Yani toplamda 2000 km de ortalama 300 gram seviyelerinde yağ yakma var. Ama işin güzel olan yönü yağ yakma ilk günden beri var. Yani motorun ömrü bittiği için falan değil. Bu şekilde kullanmak zahmet vermiyor aslında. Bazen acaba piston silindir set değiştirsemmi diye düşünüyorum. Motor sıfırladığım halde yağ yakma tekrar karşıma çıkabilir endişe ile hiç elim gitmiyor. Sonuçta aldığım motor da sıfırdı ve ilk günden beri yağ yakması var. Yaptırdığım motorda da aynı şeyle karşılaşırsam büyük bi ekonomik kayıp ve hayal kırıklığı olur açıkçası. Elimde her zaman, motordaki yağ ile aynı marka ve vizkozitede takviyelik yağım vardır. Durmak yok, yola devam Bu arada yağ yakmayan cbf i olan arkadaşlara gerçekten imreniyorum. 2007 model mondial scooterım vardı. Sıfır alıp 18000 km kullanmıştım. O motorda bile gram yağ yakma görmedim. Yağ çubuğu ile yağ değişimi haricinde işim olmamıştı. Honda bu kroniğini çözse aslında çok olumlu bi reklam olucak ama sanırım zaten talep patlaması olan bi motorun daha da iyi olması için özel bi çalışma yapma gereği sanırım duymuyorlar. İlerki tarihlerde 1000. km de yağ değiştirerek 1000 km de ne kadar yağ eksilttiğini net olarak tain edeceğim. Buna göre yeni bi yağ takip ve takviye tekniği geliştirmem gerekirse önlemimi alacağım. sıfır burgman 400 lerde yağ yakıyor. Napalım, bizim motorlarda burgmana çekmiş Avuntumuz da bu olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sandıktan cıktığı gibi takıldı xenon anes motorda
    Peki farlar anahtardan kapalıyken selektör yapıyormu ? Ne kadara mal oldu =? Anahtar neden oraya takıldı ? Anahtarın yerini onlar mı belirledi ? Yoksa sana sordular ve oraya taktırmak mı istedin ? Gidona bi yere veya gidonun sağ veya solundaki siyah plastik kapağa takma imkanı yokmuydu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayalimdeki renk...

hayalimdeki koruma demiri...

hayalimdeki 46 lık çanta stili...

ben bunu alayım paket olarak sarın lütfen...

maşallah valla çok bayıldım...
    Meto ya, 250 lik falan bişley alırsan nası yetişcez sana çınarcık, iznik yollarında falan Ama sana yakışır. Cbf 150 sana tam anlamıyla, hatta fazlası ile hizmet etti. Şimdi terfi zamanı. Benimde camın istiyor ufak tefek cc yükseltmek ama bütçe müsade etmiyor. Büyük motor alırsam böyle gezemem, bu kesin. Çünki fazla geziyorum. Tamamiyle hususi kullandığım helde 8 aylık motor 12 binde. Bunu büyük motorla yapmaya kalkarsam yakıtı, bakımları tüm maaşı motora yedirmem gerekir. Oda yemez

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    metehan abi, üzüldüm ya çok severek almıştın motorunu.

Bahsettiğin bel ağrısı oturuş ile mi alakalı?

Sana bence bir tane honda rebel alalım, tv karşısında oturur gibi yayıla yayıla motor kullan. bileği çevirdin mi gücü hisset.

Cruisera alışınca komiter motor esas duruşta kullanıyormuşsun gibi geliyor bana.

Böyle bi tuhaf geliyor ama yine de cıbıfıma aşığım
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    ---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 01:18 ----------

metehan abi o demir gerçek anlamda sadece motoru koruyor eski tarz olanlar dağa geniş oldukları için allah korusun motoru arabanın altına bile soksanız kolay kolay ayağınız ezilmez abim...[/QUOTE]

dediğiniz kadar dar değil motorun depo kısmı zaten geniş
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a

metehan abi o demir gerçek anlamda sadece motoru koruyor eski tarz olanlar dağa geniş oldukları için allah korusun motoru arabanın altına bile soksanız kolay kolay ayağınız ezilmez abim...
    aga birde o tarz demirlerin üzerine ayağınıda rahatca koyarsın uzun yolda...o bağlamda kullanışlı gibi geliyor bana...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meto ya, 250 lik falan bişley alırsan nası yetişcez sana çınarcık, iznik yollarında falan Ama sana yakışır. Cbf 150 sana tam anlamıyla, hatta fazlası ile hizmet etti. Şimdi terfi zamanı. Benimde camın istiyor ufak tefek cc yükseltmek ama bütçe müsade etmiyor. Büyük motor alırsam böyle gezemem, bu kesin. Çünki fazla geziyorum. Tamamiyle hususi kullandığım helde 8 aylık motor 12 binde. Bunu büyük motorla yapmaya kalkarsam yakıtı, bakımları tüm maaşı motora yedirmem gerekir. Oda yemez
    ganga büyük cc alırsan sadece hafta sonları kullanırım herhalde...ya da işten eve evden işe ve haftada bir gün uzun gezi yaparsam bütçe şaşmaz...beklemedeyim ...kısmet diyelim hacım be...aslında var ya çakıcam er 6 ni yazın bak gör...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi, üzüldüm ya çok severek almıştın motorunu.

Bahsettiğin bel ağrısı oturuş ile mi alakalı?

Sana bence bir tane honda rebel alalım, tv karşısında oturur gibi yayıla yayıla motor kullan. bileği çevirdin mi gücü hisset.

evet dostum maalesef bel ağrısı yaptı...ama ilk uzun yoluda engebeli arazide yaptım...demek olacağı varmış eninde sonunda bu bel biyerden vuracaktı...belim amortisörü ayaklar...eğer ayaklar belin tam altında değilse sıkıntı var demektir hacı...

Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [SIZE

evet aga ben estetik açısından birde ayak uzatma açısından baktım işin aslı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehiriçinde 150lik 600 lük 1000 lik hepsi aynı bence çok fark yok hatta 150 lık daha ıyı daha kıvrak hareket edebılıyorsun sıkısık trafıkde..Yol acıktır akar basarsın ama istanbuldada çok nadir akması buyuzden yakıt performans kulanım kolaylığı vs gibi özellikleri değerlendirirsek 600 lüğün pekde gereği yok gibi

ancak gönlüm 250 cc den yana.. 250lik bi endro var gonlumde enjeksiyonlu çiftsilindir ama kararsızım açıkçası..
    cbf150 şehiriçinde gerçekten çok ideal şüphesiz ama istanbul da şehiriçi diye bir kavram neredeyse yok. o kadar geniş ki, mesafeler uzun ki...
    kozyatağında oturuyorum evimle işim arası 7-8km,ama motorla yaptığım km nin %60 ı belki daha fazlası eşimle, sürekli her yere motorla gidiyoruz.

şimdi bir taksime gitmeye kalk vs. napıyorsun köprü yoluna çıkıyorsun, doğrudan çevreyolu tipinde yol.

zannediyorum burada herkes genelde tek başına bindiğinden benim yaşadıklarımı yaşamıyor haklı olarak ama 2 kişi oldun mu başlıyor hızlanma problemleri 70 in üstünde. çamlıca yokuşuna 90 la başlıyorum 81 le çıkamıyorum ister istemez hız düşüyor, belediye otobüsleri bile daha hızlı kimi zaman yada e-5 te gidiyorum akıllının biri arabayla orta şeritte 70-80 gidiyor arkadan gelenler vızır vızır , abi çelik kafes içinde keyfi yerinde ama ben dışardayım ve malum genelde görünmemezlikle meşhuruz biz motor kullanıcıları, o yüzden orada asıl tehlikedeki benim, çıkıp sollayamıyorum da acayip geriyor beni bu gibi durumlar.

o yüzden 500-600cc grubundan birşey lazım. bir de 250cc lerin çoğunun tüketimi 500-650cc grubundaki motorlar kadar yakıyor hiç değmez bence.

aslında tek başıma olsam 150cc hep el altında olmalı.katılıyorum. 250 falan gereksiz çok arada derede değmez bence.

@ acemi60 : perşembe sabahı 9 gibi esengüle gelen sen miydin ?

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 şehiriçinde gerçekten çok ideal şüphesiz ama istanbul da şehiriçi diye bir kavram neredeyse yok. o kadar geniş ki, mesafeler uzun ki...
    kozyatağında oturuyorum evimle işim arası 7-8km,ama motorla yaptığım km nin %60 ı belki daha fazlası eşimle, sürekli her yere motorla gidiyoruz.

şimdi bir taksime gitmeye kalk vs. napıyorsun köprü yoluna çıkıyorsun, doğrudan çevreyolu tipinde yol.

zannediyorum burada herkes genelde tek başına bindiğinden benim yaşadıklarımı yaşamıyor haklı olarak ama 2 kişi oldun mu başlıyor hızlanma problemleri 70 in üstünde. çamlıca yokuşuna 90 la başlıyorum 81 le çıkamıyorum ister istemez hız düşüyor, belediye otobüsleri bile daha hızlı kimi zaman yada e-5 te gidiyorum akıllının biri arabayla orta şeritte 70-80 gidiyor arkadan gelenler vızır vızır , abi çelik kafes içinde keyfi yerinde ama ben dışardayım ve malum genelde görünmemezlikle meşhuruz biz motor kullanıcıları, o yüzden orada asıl tehlikedeki benim, çıkıp sollayamıyorum da acayip geriyor beni bu gibi durumlar.

o yüzden 500-600cc grubundan birşey lazım. bir de 250cc lerin çoğunun tüketimi 500-650cc grubundaki motorlar kadar yakıyor hiç değmez bence.

aslında tek başıma olsam 150cc hep el altında olmalı.katılıyorum. 250 falan gereksiz çok arada derede değmez bence.

Kesinlikle katılıyorum..Kawasaki er6 F modeline hasta oldum onun uzerınde dusuncelerımı yoğunlartırmaya baslıyorum .. ;)
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Motosikleti
    NC700x
    KAYINPEDERİM DE KALDIK DÜN GECE. MODA DA MOTOSİKLETİN SOL AYNASINI KOMPLE ÇALMIŞLAR. SÖKERKEN GİDONUDA HAFİF YAMULTMUŞ ANLADIĞIM KADARIYLA.
    İYİ Kİ ARKA TEKERDEN KALIN KİLİTLE LAMBAYA BAĞLAMIŞTIM. YOKSA HERİF MOTORUDA GÖTÜRECEK.

ŞİMDİ KADIKÖY TARAFINDA NEREDEN BULUNUR BU SOL AYNA UYGUN FİYATA ?

Motosikleti
    HONDA CBF 150-2011
    geçmiş olsun arkadaşım,maalesef insanların kanı bozuk.samsunda birkaç gündür havalar yağmurluydu,bende bugün iş dönüşü prensesimi büyük bir zevkle ve güzelce yıkadım,lastiklerimi sabunla siyahlaştırdım,zincirimide yağlayıp,prensesimi garaja koydum,harika oldu.sipariş verdiğim arka bagaj demirleri hala gelmedi,onları da taktırdıktan sonra tamamdır.araştırdım,kalın bir zincir ayarlıycam,bağlamak için.herkese iyi akşamlar...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Evet. Perşembe sabahı Esengül'de 6000km yağ değişimini yaptırdım.

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Perşembe sabahı Esengül'de 6000km yağ değişimini yaptırdım.
    hehe sen geldiğinde çıkanda bendim 34ETD01 sabah erkenden gelmiştim 8.15 te. işim 9 da başladığından ve yakında olduğundan bende 2. 4000km/6ay lık bakıma getirmiştim.

bilsem tanışırdık

@regayov : aman sıkı bağla, olabildiğince kalın çelik halatlı kilit kullan ama kesinlikle ve kesinlikle HERKES ALARM taktırsın. hiç değilse benimkine dadanan büyük ihtimal motorunun eksik parçası için gelenleri caydırır.

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2011
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenon farları açıp kapatabilmek için rialli.com dan eski cbf 150 lerdeki sağ kumanda panelinden sipariş etmiştim.Ürün bugün elime geçti.Görür görmez dumur oldum.İğrenç bi malzeme kalitesi var.Nasıl böyle ürünleri satabiliyorlar anlamıyorum.Sanki kalıptan yeni çıkarılıp gönderilmiş gibi köşelerde plastik çapakları halen mevcut ki en nefret ettiğim şeydir.Motor stop tuşuna zar zor basılıyo kasılıp kalmış.Ayrıca panel üzerinde bu ürünü almamın tek anlamı olan farları açıp kapatmaya yarayan kayar buton yoktu.O bölüm boş bırakılmıştı.Hemen iade edeceğimi bildirmek için mail attım.Sağolsunlar hemen cevap verdiler ve ürünü kargo ücreti bana ait olmak şartı ile geri almayı kabul ettiler.Ne oldu 12TL direk zararSonrasında honda duran kardeşleri aradım parça onlarda da mevcutmuş fiyatı da 20TL(Aldığım çakma ürün 17TL+6TL kargo ücreti=23TL)Arkadaşlar demem o ki herhangi bi parça değişimi yapacaksanız önce orjinal olmasına önem verin.Aralarında fiyat farkı çok az oluyor ama buna karşın kalite farkı çok yüksek oluyor.Yarın sabahtan direk teknik servisime gidip ürünü alıcam.Tek endişem o panelde de bu kayar butonun olmaması...Eski cbf lerde far açıp kapatma zımbırtısı yokmuydu.Onlarınki de bizimki gibi sürekli mi yanıyordu?

Bana böyle birşey lazım umarım serviste bulabilirim.
    http://img718.imageshack.us/img718/596/ekranalntslz.jpg
    Honda cgl 125 sag kumandası sanırım bu şekilde. Bende bu şekilde bir kumanda taktırmak için araştırdığımda cgl modelininkini görmüştüm. Ama bizim cbf 150 ye uyarmı bilmiyorum.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    yeşil kartal özelden ulaşabilirmisin bana ?Grupumuz var eğer tarsusta oturmuyor isen.katıl derim..uzak olur senin için..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2011
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşil kartal özelden ulaşabilirmisin bana ?Grupumuz var eğer tarsusta oturmuyor isen.katıl derim..uzak olur senin için..
    Tarsus'un köyünde oturuyorum.

10 aralık 2011

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    @canekin geçmiş olsun bende bir çift CBF 150 aynası var YBR125in aynası daha hoşuma gittiği için onları kullanıyorum sol aynasını ücretsiz gönderebilirim istersen özelden görüşebiliriz iyi günler
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    arkadaşlar cbf150 mi gt250r aldığımdan dolayı satıyorum motorumda zaten beni bilen bilir forumda her hangi bir sorun yoktur tekleme dağil sadece ufak bi kaza geçirdim ön farı kırıldı bildiğiniz üzere angel zenonluydu zenon çalısıyorda farın camı kırık ama orjinal far var alana onuda vericem motorum bugune kadar bakımlarını serviste yaptı hala garanti kapsamında yani haberiniz olsun yabancıya gitmesin çünkü motorum gerçekten özelikle motor aksamı olarak cok temiz cok titiz biriyimdir o konuda rodajı olsun sürüşü olsun alan kişi ilerde bana teşekkür edicek diyebilirim gönül rahatlığı ile buyrun linki bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7195581/detay/
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf150 mi gt250r aldığımdan dolayı satıyorum motorumda zaten beni bilen bilir forumda her hangi bir sorun yoktur tekleme dağil sadece ufak bi kaza geçirdim ön farı kırıldı bildiğiniz üzere angel zenonluydu zenon çalısıyorda farın camı kırık ama orjinal far var alana onuda vericem motorum bugune kadar bakımlarını serviste yaptı hala garanti kapsamında yani haberiniz olsun yabancıya gitmesin çünkü motorum gerçekten özelikle motor aksamı olarak cok temiz cok titiz biriyimdir o konuda rodajı olsun sürüşü olsun alan kişi ilerde bana teşekkür edicek diyebilirim gönül rahatlığı ile buyrun linki bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7195581/detay/
    Hayırlı satışlar alper. Umarım istediğin fiyata verirsin motoru. Yeni motorunda hayırlı olsun. Güle güle kullan.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    hehe sen geldiğinde çıkanda bendim 34ETD01 sabah erkenden gelmiştim 8.15 te. işim 9 da başladığından ve yakında olduğundan bende 2. 4000km/6ay lık bakıma getirmiştim.

bilsem tanışırdık
    Ben tanıştık kabul ediyorum.

Motosikleti
    HONDA CBF 150-2011
    Alarmda da akü sıkıntısı olabilir diye çekiniyorumAma zinciri kesinlikle ayarlıycam...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kırmızı çizginin üstüne geldi motor hala yedeğe düşmedi km 420 motorda bir bozuklukmu var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler