Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar

bu servis ücreti hakkında sorum olacak
    bugün 8 bin bakımına girdi benim motor 70 lira masraf çıktı
    yağı ve havafiltresi değişti saatlik ücret 30 liraymış
    1.5 saatliğine benden 45 lira işçilik aldılar..
    sizdede aynı sorun varmı yani bu fiyat biraz abartılı deilmi ?
    altı üstü bi yağ değişti bide hava filtresi bunların toplamı 15-20 dklık iş yani..
    gittiğim servis Anes istoç
    artık servise gitmeyeceğim
    kaç kmde ne bakımı yapıldığını bilen varmı arkadaşlar saygılar..
    slm kardeş ilk duyyom böyle bişeyi çok saçma bişey demmekki ginlerce motor serviste kalsa adamlar saat baiı 30tlden işi götürecekler alakası yok sen bu durumu honda türkiye a.ş. bildir maıl at onlar gerekeni yapar adam benim motorla 2 saat uğraşıyor yağıda içinde olmak şartıyla30 tl alıyor yagda castrol sen araştır budurumu hakkını ara kardeşim ok

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:05 ----------

arkadaşlar ben bişey duydum cbf zamlanacakmış aslı asdarı varmı bilgisi olan varmı acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    bu servis ücreti hakkında sorum olacak
    bugün 8 bin bakımına girdi benim motor 70 lira masraf çıktı
    yağı ve havafiltresi değişti saatlik ücret 30 liraymış
    1.5 saatliğine benden 45 lira işçilik aldılar..
    sizdede aynı sorun varmı yani bu fiyat biraz abartılı deilmi ?
    altı üstü bi yağ değişti bide hava filtresi bunların toplamı 15-20 dklık iş yani..
    gittiğim servis Anes istoç
    artık servise gitmeyeceğim
    kaç kmde ne bakımı yapıldığını bilen varmı arkadaşlar saygılar..
    Arkadaşım ben motosikletimi sıfır km aldım.Ve servise sırf garantisi gitmesin diye kaşe vurdurmak için giderdim.Şunu rahatlıkla söyleyebilirim servis kazıktan başka birşey değil.Ve servisteki ustalar işini iyi yapmayan ustalarsa keşke garantimi yaktırıp başka yere gitseydim dersin.

Hava filtresi 9 lira değiştirmek için seleyi çıkarıp 4 tane vida gevşetmen gerekiyor.
    Yağ 1 litresi 10 lira yağını shellden alırsan arka tarafında yağ değişim yeri olan sheller ücretsiz yağ değişimi yapıyorlar.Yani şu işin sana maliyeti 19 liraydı.Garantim bozulmasın kaşesi vurulsun falan derken 50 lira fazla verdin.Ben garanti konusunda çok hassastım sırf garantisi bozulmasın diye yetkili servise götürür bakım yaptırır kaşe bastırır sonra kendi ustama bir daha götürürdüm.En sonunda yetkili serviste yaşadığım sorunlar sonucu daha alalı 6 ay falan olmuşken yaktım garantisini.Ogünden beride 1 kez lamba patlaması dışında bir problem yaşamadım.Her servise gittiğinde 2 katı 3 katı ödeme yapacağına bu gibi işleri kendin hallet.Yağını 2bin km de bir bile değiştirsen 4bin km de bir serviste değiştirdiğinden daha az para ödersin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı VeNoM26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben motosikletimi sıfır km aldım.Ve servise sırf garantisi gitmesin diye kaşe vurdurmak için giderdim.Şunu rahatlıkla söyleyebilirim servis kazıktan başka birşey değil.Ve servisteki ustalar işini iyi yapmayan ustalarsa keşke garantimi yaktırıp başka yere gitseydim dersin.

Hava filtresi 9 lira değiştirmek için seleyi çıkarıp 4 tane vida gevşetmen gerekiyor.
    Yağ 1 litresi 10 lira yağını shellden alırsan arka tarafında yağ değişim yeri olan sheller ücretsiz yağ değişimi yapıyorlar.Yani şu işin sana maliyeti 19 liraydı.Garantim bozulmasın kaşesi vurulsun falan derken 50 lira fazla verdin.Ben garanti konusunda çok hassastım sırf garantisi bozulmasın diye yetkili servise götürür bakım yaptırır kaşe bastırır sonra kendi ustama bir daha götürürdüm.En sonunda yetkili serviste yaşadığım sorunlar sonucu daha alalı 6 ay falan olmuşken yaktım garantisini.Ogünden beride 1 kez lamba patlaması dışında bir problem yaşamadım.Her servise gittiğinde 2 katı 3 katı ödeme yapacağına bu gibi işleri kendin hallet.Yağını 2bin km de bir bile değiştirsen 4bin km de bir serviste değiştirdiğinden daha az para ödersin.
    aslında haklısın kardeş ama dediğin gibi garanti diye bir de en iyi servisi anlar diye onun için götürüyom bakımınıda güzel yapıyor adamlar kafam rahat ediyor yani yoksa yağda nevar bende değiştiririm ama birde şu durum geldi başıma motorumun ön lastiği fındıklamıştı garanti değişti servise gitmesydim garanti dışı olsaydı ortalama 100tl yakın para verecektım serviste bakım 30tl yani uygun ya 30 tl içinde garanti dışı etmeye gerek yok bu benim şahsi düşüncem yine siz bilirsiniz

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında haklısın kardeş ama dediğin gibi garanti diye bir de en iyi servisi anlar diye onun için götürüyom bakımınıda güzel yapıyor adamlar kafam rahat ediyor yani yoksa yağda nevar bende değiştiririm ama birde şu durum geldi başıma motorumun ön lastiği fındıklamıştı garanti değişti servise gitmesydim garanti dışı olsaydı ortalama 100tl yakın para verecektım serviste bakım 30tl yani uygun ya 30 tl içinde garanti dışı etmeye gerek yok bu benim şahsi düşüncem yine siz bilirsiniz
    30 liraya işini hallettirebiliyorsan çok güzel kardeşim.Ama arkadaşında dediği gibi bende aşağı yukarı 50-70 arası bir ücret öderdim ve motosikletin var olan ayarınıda bozarlardı.Olmamış bu dediğinde yine servise alır bi 30-40 lira daha alırlardı yine olmazdı.Servisin iyi ise bu dediğimi yapmayabilirsin.Zaten iyi serviste yağ, hava filtresi değiştirip 70-80 lira hesap çıkarmaz adama.Servis iyiyse,işini güzel yapıyorsa onda sorun yok bende giderdim ozaman.Ama hem doğru düzgün iş görmüyor hem pahalı faturalar çıkarıyorsa gidip kazıklanmaya gerek yok.hava filtresi ve yağ değişimine 1,5 saat işçilik mi kesilirmiş malzemelerin fiyatının 3 katı işçilik var insaf.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı VeNoM26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 liraya işini hallettirebiliyorsan çok güzel kardeşim.Ama arkadaşında dediği gibi bende aşağı yukarı 50-70 arası bir ücret öderdim ve motosikletin var olan ayarınıda bozarlardı.Olmamış bu dediğinde yine servise alır bi 30-40 lira daha alırlardı yine olmazdı.Servisin iyi ise bu dediğimi yapmayabilirsin.Zaten iyi serviste yağ, hava filtresi değiştirip 70-80 lira hesap çıkarmaz adama.Servis iyiyse,işini güzel yapıyorsa onda sorun yok bende giderdim ozaman.Ama hem doğru düzgün iş görmüyor hem pahalı faturalar çıkarıyorsa gidip kazıklanmaya gerek yok.hava filtresi ve yağ değişimine 1,5 saat işçilik mi kesilirmiş malzemelerin fiyatının 3 katı işçilik var insaf.
    senin açından düşünürsek haklısın degmez ama neden hemen hava filitresi degiştiriyor eski cbf im 25.000 km hava filitresi orjinaldi sen bu durumu honda t.a.ş. bildir onlar gerekeni yapar yada servis değiştir

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    bu gün Jr ve bir arkadaşımızla birlikte 2 cbf 150 1 de hornet verdik gazı Karagöl e doğru. keyifli bir yolculuk ardından sonbahar da bir başka güzel olan karagöl e vardık. kamp ocağımızda demlediğimiz çayımızı göle karşı höpürdetmek daha bi keyifliydi. yollar fena değil çubuktan sonrasında yol kenarları mıcırlı ama şeridinden gidersen sorun yok. virajlar tatlı.

dönüşümüz gidişe göre oldukça hızlı oldu. çevreyol seçeneğini kullandık. organizasyon için Evren'e teşekkür ederim. fotolar yolda.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün Jr ve bir arkadaşımızla birlikte 2 cbf 150 1 de hornet verdik gazı Karagöl e doğru. keyifli bir yolculuk ardından sonbahar da bir başka güzel olan karagöl e vardık. kamp ocağımızda demlediğimiz çayımızı göle karşı höpürdetmek daha bi keyifliydi. yollar fena değil çubuktan sonrasında yol kenarları mıcırlı ama şeridinden gidersen sorun yok. virajlar tatlı.

dönüşümüz gidişe göre oldukça hızlı oldu. çevreyol seçeneğini kullandık. organizasyon için Evren'e teşekkür ederim. fotolar yolda.
    zevkli bir gezi olmuştur kesın kazsız belasız inşallah

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı navigasyondan var . O vakum kendi kutusundaki vakum mu yoksa siz ekstradan farklı bir şey mi aldınız? Ben pek güvenip deneyemedim de o aparatla takmayı ? Yolda sakatlık cıkarmaz mı? ( navigasyonu düşürmek gibi )
    Yok dostum o fotoğraf bana ait değil.Ama bende yurt dışından vantuzlu telefon tutucu sipariş ettim.2-3 güne gelir.Gelen tutucuya da Nokia N95 telefonu mu takıcam.Vantuzu nasıl tutar inan bilmiyorum.Geldiği zaman tabi ki test edip bi bakıcam tutuşu güven veriyor mu diye..Yok güven vermezse bende telefonu hiç bağlamayı düşünmem.Ama bu adaptörler bu işler için yapılıyor problem çıkacağını zannetmem.Ayrıca ön cama vantuzla yapıştıracağım için düşme gibi bi durumda büyük ihtimalle ön panel üzerine düşecektir.Oradan da anlık olarak müdahale edip telefonu alabilirim.

Bugün motoruma çakmaklık taktımSu geçirmeyen kapaklı çakmaklıklardan.Ama kendi beceriksizliğimden dolayı o grenajın üstündeki gidonun yanlarında bulunan plastik parçayı delerken çatlattım hatta kırdım diyebilirim:(Çok üzüldüm.Çakmaklığın elektrik işini vs'sini bizim burda bu işlerden iyi anlayan bi abimize yaptırdım.Kontaktan çıkış aldı sonrasında bir sigorta ve sonrasında da ufak bi anahtar koyduk aslında çok da güzel oldu ama ben deleceğim yeri tam tutturamayıp çakmaklığın dışına taşırmam işin biraz kaderini etkiledi görüntüsü bozuldu tabi.Ama işlevsellik süper.O parçadan yeni bi tane alıp tekrar delip montaj safhasını tamamlıycam.O zaman fotoğraflarını çeker buraya koyarım..
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    2 CBF 150 1 Hornet hafta sonu kaçamağı yapalım deyip düştük yollara.
    [IMG][/IMG]
    Dağlar aştık yollar geçtik
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Gele gele geldik bir yer yüzü cennetine " Karagöl/ Çubuk/ANKARA"

Yendi yemekler. demlendi çaylar

Sıcacık sohbetler edildi soğuk havaya inat, elde çay eşliğinde

Sohbet güzel, manzara güzel, çay güzel. içmeden olmaz ki deyip çaylar hüpletildi

Son fotolar çekildi

göle veda edilip, yola düşüldü. vakit dar yol uzun deyip çevrildi kontaklar, açıldı gazlar.

Kazasız belasız bir turumuz daha sona erdi. Organizasyon için Evren'e, bizlere eşlik eden sevgili Bora'ya teşekkürü bir borç bilirim. Başka turlarda görüşmek dileği ile.

---------- Post added at 03:32 ---------- Previous post was at 03:18 ----------

resimler küçük oldu hepsini düzeltmeye vakit yetmedi.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Selam ark..lar dayımın oğlu motorunu satıyor. İlgilenenler için ilan linkini veriyim. 150 tl fiyatını düşürdük.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2445654/detay/

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de bazı işlerim nedeniyle Jr. ların gezisine katılamadım, saat 2 gibi işim bitince hava güzel gezeyim dedim, ben de beynam ormanına gittim geldim, az ormanın içinde mini enduro yaptım, parmak uçlarıma kadar dona dona saat 5 de eve geldim. Isıtmalı elcik şartmış kışın. Bunu anlamış oldum. Dönüşte bir otobüs bulup arkasına yanaşıp ısınmaya çalıştım Yapılmamasını gerektiğini bildiğim halde üşüme baskın çıktı

Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bazı işlerim nedeniyle Jr. ların gezisine katılamadım, saat 2 gibi işim bitince hava güzel gezeyim dedim, ben de beynam ormanına gittim geldim, az ormanın içinde mini enduro yaptım, parmak uçlarıma kadar dona dona saat 5 de eve geldim. Isıtmalı elcik şartmış kışın. Bunu anlamış oldum. Dönüşte bir otobüs bulup arkasına yanaşıp ısınmaya çalıştım Yapılmamasını gerektiğini bildiğim halde üşüme baskın çıktı
    aklınızda bulunsun; basit naylon eldivenler var pastanelerde, manavlarda, şekerlemecilerde falan kullanıyorlar. yanınıza onlardan alın. eldivenin üstüne onu giyerseniz rüzgarı keser, zaten üşümemizin sebebi rüzgar. kalanını eldivenlerimiz halleder. ısıtmlı elcik ise bu işte kesin çözüm gibi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    cbf 150 her zaman tek geçerim ve yeniden cbf 150 almayı düşünüyorum,
    tekrardan buralarda olacagım
    bekleyin beniii efsane geri dönüyor....
    beni tanıyan tanıyor, tanımayan ise eski başlıklarıma bakabilir..
    sanırım fazla yüksege çıkmamışımdır.
    98 Beygir.....

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 her zaman tek geçerim ve yeniden cbf 150 almayı düşünüyorum,
    tekrardan buralarda olacagım
    bekleyin beniii efsane geri dönüyor....
    beni tanıyan tanıyor, tanımayan ise eski başlıklarıma bakabilir..
    sanırım fazla yüksege çıkmamışımdır.
    cihan abi ben seni fazlasıyla tanıyorum hatta cbf150.netten bana jant reflektörü göndermiştin kullanıcı adımda(cbf150 muğla)dı
    birol la ikiniz buranın efsanesiydiniz
    en kısa zamanda dönmeniz dileğiyle
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Isıtmalı elcik olayına bende giricem.Ellerim buz kesiyor..Bugün bursa da hava 13-14 dereceydi ama bide gelin bana sorun kaç dereceydiMotorla gidince dehşet bi rüzgar yiyosun.Kendime tatlı su motorcusu diyemem ama soğuklarda da sürmek için bi kaç aksesuara ihtiyaç var...

Bide arkadaşlar sık sık alışveriş yaptığım aliexpress.com sitesinden çifti 8 dolara ısıtmalı elcik buldum..

Linki (Translete e: http://translate.google.com.tr/trans...olesalers.html

Ne dersiniz almaya değer mi?Yoksa boş heves mi?

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Mrb arkadaslar sitemize fotograf nasıl yükleyin yayinliyacagim yardımcı olurmusunuz motoruma Cakmaklik taktı supper oldu sizlerle paylaşmak istiyorum ama yayinliyamadim.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaslar sitemize fotograf nasıl yükleyin yayinliyacagim yardımcı olurmusunuz motoruma Cakmaklik taktı supper oldu sizlerle paylaşmak istiyorum ama yayinliyamadim.
    resimup.net sitesine gir.. gözattan bilgisayarında yüklü olan resmi seç ve arkasından yükle butonuna bas. sonra açılan sayfada orjinal resim kısmındaki en üstte bulunan linki komple kopyala .. forumdaki cevap yazılan yere yapıştır hadi kolay gelsin

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Merhaba Arkadaşlar geçenlerde bende 2011 CBF 150 ile aranıza katıldım .. Gezi ve turlara katılmak istiyorum organızasyon olduğunda bulunmak ısterım gelelım üşüyen arkadaşlarımıza,
    Arkadaşlar şahsi kanımca artık motorsıklet keyif sezonu kapandı eldivensız dızlıksız motorcumontsuz bınılmesı oldukça sakıncalı belkı suanda anlaışmıyor ancak ılerkı yaslarda romatızma eklem ağrıları parmaklarda kıkırdak bozuklukları baslayacaktır bunların onemını almak ıcın lutfen hazırlıksız cıkmayın derım unutmayınkı hiç birşey sağlığınızdan önemlı değildir.Motorsıkletde bi tutku ama kuralına gore oynamak gerekıyor mesela ben motora bınerken 5 dk uğrasıyorum gıyınmeye motor pantolonu motor elbısesı motor botu kış eldivenleri balaklava ve kask benı gorenler ducatıyemı bınıyorsun dıyorlar ama 1 kaza gelıyorum demez 2 soğuğa dağ dayanmaz..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    @evocamd: Aramıza hoş geldin dostum.Bilinçli bi şekilde motora binmene sevindim.Ayrıca dediklerine de harfiyen katılıyorum.Tekrardan hoşgeldin

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar geçenlerde bende 2011 CBF 150 ile aranıza katıldım .. Gezi ve turlara katılmak istiyorum organızasyon olduğunda bulunmak ısterım gelelım üşüyen arkadaşlarımıza,
    Arkadaşlar şahsi kanımca artık motorsıklet keyif sezonu kapandı eldivensız dızlıksız motorcumontsuz bınılmesı oldukça sakıncalı belkı suanda anlaışmıyor ancak ılerkı yaslarda romatızma eklem ağrıları parmaklarda kıkırdak bozuklukları baslayacaktır bunların onemını almak ıcın lutfen hazırlıksız cıkmayın derım unutmayınkı hiç birşey sağlığınızdan önemlı değildir.Motorsıkletde bi tutku ama kuralına gore oynamak gerekıyor mesela ben motora bınerken 5 dk uğrasıyorum gıyınmeye motor pantolonu motor elbısesı motor botu kış eldivenleri balaklava ve kask benı gorenler ducatıyemı bınıyorsun dıyorlar ama 1 kaza gelıyorum demez 2 soğuğa dağ dayanmaz..
    aynen öyle ileriki yaşlarda eklem tutulmaları ve ağrıları başlıyor
    benim pederden biliyorum kolu tutuldu ve doktor hergun düzenli spor yapmasını söyledi ancak kolu öyle açıldı belirli egzersizlerle
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler