Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar motorsiklete çakmak girişi takmak istiyorum daha önceki sayfalarda bir arkadaş örneğini göstermişti ama şimdi bulamadım nereden temin edebiliriz kolayca nasıl takarız yardımcı olabilecek var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı juno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorsiklete çakmak girişi takmak istiyorum daha önceki sayfalarda bir arkadaş örneğini göstermişti ama şimdi bulamadım nereden temin edebiliriz kolayca nasıl takarız yardımcı olabilecek var mı?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1156.html

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    O tekleme cbf lerin kronik sorunu arkadaşım her modelinde var kafana takma bence benide zamanında çok asıldılar öyle arkadan

Motosikleti
    cbf 150
    bir depo bu akşam bitti ,teklemeye başladı bende doldurdum 54 tl doldu
    ilk full depo ile 545 km yapmışım fena diğil sanırım

buarada geçenlerde küçük bir temas sonrası aaz hasar almıştı grenaj.koruma demiride eğilmiş biraz doğrultayım dedim öndeki civatayı söktüm oda sanırm fena kasılmış geri yerine tutturamadım elimizde kaldı yanı denkgelmedi birtürlü arkadaş iyi zorluyor bu makina beni ama dur bakalım... servis yarın ben

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu tekleme sorunuyla karşılaşan ve çözüme kavuşturan bir arkadaş yokmu forumda.yeni kasaların çoğunda bu sıkıntı varmış fakat kullananların çoğu bunu önemsemiyor.bazıları rüzgardan zannediyor,bazıları benzindendir deyip geçiştiriyor.arkadaşlar bu tekleme,kesme yada tabiricaiz ise bazılarının tabiriyle arkadan biri motoru çekip çekip bırakıyormuş hissi kronik bir problemdir.
    4 sene eski kasasını 40.000 km kullandım yani cbf in ciğerini biliyorum.servise götürdüm test ettiler bunda bişey yok dediler.servis elemanları o kadar kazmaki o teklemeyi anlayacak hassasiyete sahip değiller. Açıkçası bende ne yapacağımı bilmiyorum çok rahatsız edici bir şey ama ispatını yapamıyorsunuz.
    Tekleme konusu ile epey uğraştım 1650 km. lik tatil gezim Türkiyede'ki Honda servislerini ziyaret gezisine dönüştü. Önce Fethiye Honda daha sonra da Kuşadası Mnr Honda'ya baktırdım. Fethiye Honda "problemi sağır kulağıma anlat" dedi. Kuşadası Honda ise daha samimi davrandı. "Sattığımız her on CBF150'nin 3-4 ünde bu problem çıkıyor. Çözebileceğimizi sanmıyoruz ama yine de bakalım" dendi. Motorla epey uğraştılar. Sibop ayarı(tamam). Debriyaj ayarı yapıldı. Buji(Birikintili. Yani benzini verimli yakamıyor. Tekleme yaparsa motoru soğut sonra da yedek bujiyi tak dendi. Bunu yapmaya üşendim.) Benzin hortumları kontrol edildi(tamam). Benzin musluğu kontrol edildi(tamam). Yeri gelmişken Murat ustaya ilgisi ve samimiyeti konusunda teşekkür ederim. Servisten çıktıktan sonra Güzelçamlı'ya döndüm. 25 km boyunca motoru zorladım. Sürekli 7000-8000 devir kullandım. Tekleme yapmadı(fakat motorda yüklerim yoktu) Daha sonraki İstanbul dönüş yolu benim için test yolu oldu. Hava ısındıktan ve epeyce yol aldıktan sonra İzmir-Manisa arasındaki tırmanışlarda tekleme yapmaya başladı. Burada yeni bir şeyi tesbit ettim. Tekleme diye tabir ettiğim olay motorun çalışmasında bir kesinti değil. Tekleme olunca her gaza yüklenişimde motor toparladı. Benim tahminime göre olay şu; Belirli bir yol aldıktan sonra havanın sıcaklığına da bağlı olarak debriyaj balataları ısınıyor ve kaçırmaya başlıyor. Gaza yüklenince kaçıran debriyaj balatası tekrar toparlıyor. Eğer debriyaj balatası kaçırıyor ise kullandıkları debriyaj balatasının kalitesi konusunda Honda'ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Nede olsa hayat onda. Gelelim İstanbul'a döndükten sonraki servis macerasına. D&B honda'ya gidip derdimi anlattım. "Şu an çok yoğunuz. Hataya getir. Bakalım" cevabını aldım. Şehir içi kullanımda bu sorun oluşmuyor. O nedenle 4000km bakımına kadar servise götürmemeye karar verdim. Tahminime göre bir şey yapacakları da yok. İyi sürüşler.

Günaydın arkadaşlar. 6500 km'de 2011 model cbf 150 motorsikletim var. 3'ten 2'ye ya da 2'den 1'e yokuşta inişçe farketmez vites küçültürken motorum patlama yaparak stop ediyor. Fethiye ve kaş honda servisine gösterdim, birşeyi yok dediler. Birde bir hafta içinde üç defa far ampülü patladı önce kısa far gidiyor sonra uzun farlarda çalışmıyor. Üç defa ampülü değiştirdim. Servise gösterdim. Servis sıcaklardan olabileceğini ve sürekli uzunların açık kalması gerektiğini söyledi. Sürekli uzunları açık bırakarak kullandım, İki gün bile geçmeden yine kısalar gitti. Kullanılan far ampülü philips marka. Önerebileceğiniz far ampülü markası ya da aynı problemle karşılaşan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Hepinize iyi sürüşler.

Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dönüşüm diye bir olay yok.sadece eskilerden farkı egzoz borusuna koyulan katalizatör.oda yanmamış gazları ısınan seramik levhalar vasıtasıyla yakarak doğaya daha az zararlı hale getiriyor.
    kesinlikle sorun yoktur.2 kişi dahi sorun yaşamıyorum.tecrübelerle sınanmıştır.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    herkese selamlar,yeni motorumla ilk uzun yolu yaptım valla cbfi çok özlemişim 200 km yol bi çırpıda bittihız olarak 90-100 km arası geldim kamyon vs sollarken 110-120 bikaç kere gördüm fazla dipgaz gitmemeye çalıştım motor rahat gitsin diye baya da rahattıkim ne derse desin cbf'ten başkası tırtyeni motorun resimlerinide koyamamıştım bu bahane ile bikaç resim koyayım...

yoldan

bu yeni cilalanmış hali

buda

son olarak sakaryaya geldiğimde lastikte şöyle bişe oluştu aşağıda resimde var,sizce bi sorun çıkarırmı istanbula dönene kadar?

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Sevgili Mücahit, en yakın zamanda arka lastiğini değiştir. Hatta sanırım orjinal Duro'lar takılı; direk Metzeller ME22 al. Çok hayır dua edeceksin.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Mücahit Hayırlı olsun Yeni CBF in :D valla gene dört ayak üstüne düşmüşsün galiba benimkinden yeni masallah :D Allah kazasız belasız kullanmayhı nasip etsin. Lasitktekide eski fitil artığı gibi geldi bana :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    evet haklısın duro bunlar bildiğin poşeteski motorumda mişlen vardı bunada mişlen takıcam en iyisi mişlen

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

zenon,abicim valla yine öle oldu anlatsam şaşırısınbunda da ekstra çanta kask koruma demirleribi kötü yani lastikler değişmesi lazım ilk işim onlar..ama o ufak şey sıkıntı yaparmı diyorum?

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın duro bunlar bildiğin poşeteski motorumda mişlen vardı bunada mişlen takıcam en iyisi mişlen

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

zenon,abicim valla yine öle oldu anlatsam şaşırısınbunda da ekstra çanta kask koruma demirleribi kötü yani lastikler değişmesi lazım ilk işim onlar..ama o ufak şey sıkıntı yaparmı diyorum?
    Herkezin bir yorumu vardır ama bence bu lastik bir sure daha seni idare eder ama yağmurlar başlamadan değiştirirsen iyi edersin.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    cbf 150
    merabalar dostlar şu depo kılıflarından almam gerek bir kaç adres buldum da bunu takmak için grenajı mı sökmek gerekiyor acep

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Günaydın arkadaşlar motor 6 aydır yatıyordu bu gün istanbul yollarıyla buluştu Su an 12000 de bu zamana kadar 2000 de bir yağını değiştirdim.Lastikler ve aynalar değişti.Teknik kısımda hiç bişey yapmadım. Bakıma girse neler değişir gereklimi. Uzun yola çıksam yolda bırakacak ilk parça ne olur..
    Yınnn yınnn yınnnnnnnn....

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    evet, evvelki pazar ki armutlu gezisinden önce yedeğe düşmüş halde aldığım 40-42tl lik benzin, 250km si artçılı arka çanta dolu ancak daha çok gezi hızında geçti,geri kalanı şehiriçi kimi zaman tek kimi zaman artçılı kullanım sonucu 410kmde yedeğe aldım. Sanırım eski kasa(2010) için fena sayılmaz. Hep uzun yol olsa 450km yi geçer gibi geliyor.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Slm arkadaşlar, geçen hafta salı günü 4000 km bakımı için Db motor Ümraniye' ye gittim. Ufak tefek şikayetlerim olduğundan dolayı 3450 km de servise girdim. Şikayetlerim şöyle idi. Soğukken gürültüsüz olan motorun ısınınca aşırı gürültülü çalışması. sol ayağın biraz üstünde, vites değiştirme pedalının biraz üzerinde sol kapakta yuvarlak bi kapak var. Alyan anahtarı ile açılabiliyor. Buradan motor biraz ısınınca yağ sızdırıyordu. Aynı şekilde sol motor kapağı üst ve alt kısımlarından yağ sızıntısı görülüyordu. Şikeyetlerim bunlardı. Tüm problemler halloldu.

1- Gürültülü çalışma hakkında: Daha önce 2000 km civarlarında da yakın olması açısından başka servise gürültülü çalışma şikayetimle gittiğimde yanlış sibop ayarı yapılmış, sibopların biri fazla sıkılmış. Servisçi arkadaş (İbrahim) böyle söyledi. Sente çakısı ile güzel bi sübap ayarı yapıldı. Motor inanılmaz oldu, şu anda ısınınca da harika ve sessiz.

2- Yağ kaçakları halloldu. Yukarıda bahsettiğim sol taraftaki alyanlı yuvarlak parça sökülerek orjinalinden daha kalın bir oring takıldı. Sol kapağın tüm küçük somunları sıkıldı. Şu anda 1 damla yağ yok motor üzerinde.

3-Hava filtresi kirli idi. Hava ile temizletmek yerine 8 tl den de kaçmayarak değiştirttim.

4-Yağ mobil 15-50 tam sentetik konuldu. Gereçekten bu yağ efsane, Castrol 10w-50 den daha iyi. Daha önceki yağ Cast.. 10w-50 tam sentetik ti. Motor ısınınca vitesler kemikleşmeye başlıyordu. Mobilde böyle bişey yaşamadım.

5-Buji sökülüp tırnakları temizlendi ve tekrar takıldı. Buji değişimi 8000 km de.

6-Ön freni sıktığımda ara sıra gelen gıcırdama sesinden bahsettiğimde hemen balata sökülüp zımparalandı. Fren abs gibi ve sessiz oldu

7-Hareketli tüm yerler, vites yan ve orta sehpa, arka fren anahtar delikleri, ön fren kolu ve debriyaj kolu+ tüm teller (fren,debriyaj) sprey yağ ile yağlandı.

8- Sol tarafta siyah yuvarlak ufak bi kapak var. Altındaki büyük somun şase bağlantısı imiş, baya gevşekmiş, orayıda güzel bi sıktı.

9- Orjinal far yükseklik ayarı çok kötü idi. Far çok yukarda idi. Bu yüzden far kafasını sonuna kadar aşağı indirttim. Farın altında ufak bir somun var. Gevşetip indirebiliyorsunuz. Önceden kısalar far kafası yukarda olduğundan çok performanssız, uzunlar ise resmen havayı gösteriyordu. Şu anda kıslar ilk 5-7 metreyi çok yoğun aydınlatırken uzunlar gerçekten uzun gibi oldu. Tavsiye ederim. Hatta zenon fikrinden bile beni şu anlık vazgeçirdi dahi diyebilirim. Tabiki 2011 model ve gazı bırakınca far kısılmıyor.

Motorum tam uzun yol makinesi oldu 79 tl verdim ve mutlu mesut ayrıldım
    Şu benim için bir deneyim oldu. Soğukken sibap sesi ve gürültülü çalışma yok diye sübap ayarı doğru demek olmuyormuş, eskiden soğukken sübap sesi yoktu ısınınca vardı, şimdi motor ısınınca da yok. Isınınca gürültülü çalışmayı, eski motorumda bu olumsuzluk olmadığı halde yeni kasa 2011 lerin cbf lerin kaderi sanıyordum. Meğer değilmiş. Db ye teşekkürler. Tüm ihtiyaçların giderildi ve her soruma cevap buldum.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, eski kasalarda sol gri kapağın üzerinde siyah kısmında bi delik vardı ve bu delikten uzun ince bi tornavida sokarak karbratörü açmak suretiyle içinden bir miktar benzin akıtmak mümkün olabiliyordu. Biraz önce yeni motorumda bu vidayı aradım. Sol gri kapağın siyah kısmı üzerinde yine bi tornavida deliği var fakat deliğin arkası boş, karbratör yapısı değiştikten sonra sanırım bu özelliği kaldırmışlar.Birde sol gri kapağı açmayı denedim, açamadım. 2 vidasını söktüm, biri alttaki büyük başlı yıldız olan, biride üstten tutan küçük yıldız, buna rağman çıkmadı, sanki zincir muhafazaya içten monteli gibi. Çıkartamadım. Hiç deneyen oldu mu =?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ethem abi benimde motorun sağ üst ve alt bağlantı noktalarında yağ sızdırmaları var azmuzda deil yani ben cbf in yapısı bu zanediyordum o durum düzeltilebiliyormudiyosun?
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

herkese merhabalar.Arkadaslar aranızda yenıyım.Ben bir şey sormak ıstıyorum.Cdfim 8000 km ve ıstanbuldan balıkesır akcay yapmakıstyorum ılk uzun yol deneyımım olacak.Sizce neler yapmam gerekır.Herhangı bır sorun ıle karsılasırmıyım?

Motosikleti
    honda cbf 150
    yağını değiştir yanına 2 tane yedek far ampulu al yürü, hiç bişey olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler