Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boluda 2011 cbf 150 var arçelikde.
    ilanı falan yokmiki bi yerde
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Sağ kütüklüğü değiştirip motor stop düğmelisinden takarsan düğmen olur. Ama serviste taktırman lazım ki garantin bozulmasın. Serviste düğmelisi vardır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:44 ----------

Alıntı darknesspide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim cevapladığınız için. peki stop için kontaği kapatıp açmakmı gerekiyo yoksa daha kolay ve kısa bi yolu varmı. diğer motorlarda engine diye bi buton var ona basınca stop ediyo ne güzel bide yan ayaklığı indirince motor stop etmiyor.

Ayrıca ışıkta dururken boşta değil de birinci viteste durmayı alışkanlık edinin, arkanızdan gelip kırmızı ışıkta duramayacak hızla birisi gelip size çarpmadan en azından kaçma fırsatınız olur. Olmaz demeyin, paranoyaklık iyidir. Gözümün önünde olduğunu defalarca gördüm.

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep racing'ciler mi profesyönel çekim yapacak

foto on numara alttaki logo da öyle bu arada kasklarımız aynıymış. devamını bekleriz arkadaş böyle heveslendirip tadını damağımızda bırakmayasın. alem cbf görsün değil mi
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de sonunda sıfır yeni kasa almaya karar verdim, bugün gidip konuşmayı düşünüyorum. 2012 olur herhalde, hazirana birşey kalmadı.

Lakin şöyle de bir yazı gördüm.

http://www.lojiturk.com.tr/HABER/1515/

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sonunda sıfır yeni kasa almaya karar verdim, bugün gidip konuşmayı düşünüyorum. 2012 olur herhalde, hazirana birşey kalmadı.

Lakin şöyle de bir yazı gördüm.

http://www.lojiturk.com.tr/HABER/1515/
    Bu muhabbet nedir bilmiyorum ama ben eylülde aldım motorumu yine o yıl neyse o yazıldı modele,eylül 2009 da almıştım 2009 model yazıldı.

Motosikleti
    honda cbf 150 silver 2011
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzüldüm :( O kadar da özenerek bir şeyler yapmıştın çok da şık olmuştu :( Hayırlısı olsun , sağlık olduktan sonra daha rahat zamanlarda daha güzelleri olur
    evet ya:( saglik olsn oncelıkle,hala satmì deglm ama bikac isteyen var bugun yarin gder fiyatta anlasnca.ilk fïrsatta yine aynisni alrm ilerde bulablrsem tabi bolesini.(
    ben sınır tanımam ama bütün sınırlar beni tanır........

Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostum kontağı açıp kapatman gerekli motorun çalışması ve durması için başkada yolu yok o düğmeyi kaldırdılar 2011 lerde yok. Motor yan ayaklıktan ayrı olarak çalışıyor onla alakası yok açsanda kapatsanda çalışıyor eğer sen çalışmasını istiyorsan tabi
    çok teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:59 ----------

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ kütüklüğü değiştirip motor stop düğmelisinden takarsan düğmen olur. Ama serviste taktırman lazım ki garantin bozulmasın. Serviste düğmelisi vardır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:44 ----------

Ayrıca ışıkta dururken boşta değil de birinci viteste durmayı alışkanlık edinin, arkanızdan gelip kırmızı ışıkta duramayacak hızla birisi gelip size çarpmadan en azından kaçma fırsatınız olur. Olmaz demeyin, paranoyaklık iyidir. Gözümün önünde olduğunu defalarca gördüm.
    gayet mantıklı
    peki debriyajı uzun bir süre öyle tutmanın bir sakıncası olmazmı?

Motosikleti
    cbf 150 gümüş

kaçak benzin

arkadaşlar kaçak benzin kullansak motorumuza ne gibi zaararı olur yada zararı olurmu ben hatayda yaşıorum ve burda kaçak benzini 3 tlden alabiliorum acaba kullansammı die düşünüorum

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı darknesspide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar
    bende hafta sonu aldım
    herkeze kazasız yollar diliyorum
    arkadaşlar bir sorum olucaktı bendemi sorun yoksa vitestemi
    motor çalışırken boşa geçirmekte zorluk çekiyorum ama motor kapalıyken boşa çok rahat geçiyor bir fikriniz varmı acaba?

Aragazı verip öyle geçirmeyi dene. Tık diye geçtiğini göreceksin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:51 ----------

Alıntı sensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kaçak benzin kullansak motorumuza ne gibi zaararı olur yada zararı olurmu ben hatayda yaşıorum ve burda kaçak benzini 3 tlden alabiliorum acaba kullansammı die düşünüorum

Kaçak benzinle sulu benzini ayıralım arkadaşlar. Eğer gümrük kaçağıysa neden olmasın standart benzinden hiçbir farkı yoktur. Eğer adamlar benzinciden alıp içine alkol su ekleyip kaçak diye satıyorlarsa bütün motora zararı vardır tabiki.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Tekrar selam herkese,
    Hala yıkayamamış olsamda cep telefonu ile bugün 1-2 foto çektim belki akşam iliştiririm

benim sorum arkadaşlar motorum yanılmıyorsam(Evde faturada yazıyor ama)
    900küsür km de aralıkta bakıma girmiş.
    ben 2 haftada 300km yaptım zaten(1300ü geçti). şimdi yağ değişimi için kitapçıkta 6 ay yada 2000km ibaresi var sanki.
    doğru mudur?
    bu durumda haziran ayında yağ değiştirmem doğru bir tercih midir size?

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar selam herkese,
    Hala yıkayamamış olsamda cep telefonu ile bugün 1-2 foto çektim belki akşam iliştiririm

ben 2 haftada 300km yaptım zaten(1300ü geçti). şimdi yağ değişimi için kitapçıkta 6 ay yada 2000km ibaresi var sanki.
    doğru mudur?
    doğrudur 2000 yada 2500 olması lazım yağ değişimin. Eksiksiz olarak yaptır sonuçta 20 lira birşey motorundan değerli değil..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    1390km yide gördüm cbf çok sessiz ve zevkli bir motor birazda dikkat çeksin istiyorsanız kırmızı onerırım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2011 Cbf 150
    Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foto on numara alttaki logo da öyle bu arada kasklarımız aynıymış. devamını bekleriz arkadaş böyle heveslendirip tadını damağımızda bırakmayasın. alem cbf görsün değil mi
    Bu kaskı çekimler için arkadaşımdan ödünç aldım, Hala bende M Beden alabilirim bi tane hoşuma gitti, S kullanmama rağmen kafamın bazı noktalarına baskı yaptı S bedeni

Kendi kaskım Ninja Yeşili Marushin
    Kawasakimiz varmış gibi gidip yemyeşil kask aldım

Oda şöyle bişey, Belki ilerde airbrush yaptırırım

Bu arada fotoğraflar az sonra
    [B][COLOR="Red"]2011 CBF 150 Kırmızı[/COLOR][/B] ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

Motosikleti
    cbf 150 gümüş
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aragazı verip öyle geçirmeyi dene. Tık diye geçtiğini göreceksin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:51 ----------

Kaçak benzinle sulu benzini ayıralım arkadaşlar. Eğer gümrük kaçağıysa neden olmasın standart benzinden hiçbir farkı yoktur. Eğer adamlar benzinciden alıp içine alkol su ekleyip kaçak diye satıyorlarsa bütün motora zararı vardır tabiki.
    suryeden gelio bizim buraya uygunmudur sizzce

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı sensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suryeden gelio bizim buraya uygunmudur sizzce
    Temiz olduktan sonra uygundur,bence hiçbir sakıncası yok...bu motor Çin'dede var,Çindeki benzin oluyorsa,Suriye'dekide olur...
    Hep Pür Dikkat...

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar selam herkese,

doğru mudur?
    kitapçıkta 2000km diye birşey yok. yanlış bilgi vermeyelim. kitapçık: 1000-4000-8000-12000-16.000................ diye yazıyor. bazı arkadaşlar 2000km de bir değiştiriyormuş, ama honda yukarıda yazdığım gibi diyor.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bişey soracam size

arkadaşımın cbf 150 125krş yakıyor normal gibi değil. sizlerinki ne kadar yakıyor.
    nasıl düşürebiliriz yakıtı?????
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşımın cbf 150 125krş yakıyor normal gibi değil. sizlerinki ne kadar yakıyor.

Ben CBF 150 ilk aldığımda yetkili servis tarafından yapılan ayarlar ile motorum 200 krş yakıyordu 1 depo ile 200km gidiyordum bunun normal olduğu konusunda ısrarcı olununca garantiyi yakıp başka ustaya gittim ertesi gün motorum km de 100krş yakmaya başladı işi bilen bir ustaya götürüp hava subap ayarı yaptırman yeterli

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim ölçümüme göre 85-90krş yakıyor. hız- yol ve hava şartları da yakıtı etkiler. bunun dışında motor ayarları, hava filtresinin temizliği gibi, kullanım tarzınıza kadar pek çok etmen var.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Hocam kuruş değil de litre hesabı yapsak ? kuruş her ay artıyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler