Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    ultraukala neredesinn, arkadaşın arıyordu al bak bir tane istiyordun iki tane geldi Sezon açılışında sadece cbfçiler toplaşsak nasıl olur dicem ama kıyamam diğerleri de gelsin her sene sonunda olan bir muhabbet enjeksiyonlular gelecekmiş bu sene kasa değişecekmiş sanırım bizim cbf 150 aynı kalacak şikayetim yok gerçi benim şu devir saati de gelirse benim çinden başka bişey istemem beklemedeyim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar . konuyu ve yazdıklarınızı uzun zamandır izlemekteyim. aranızdaki muhabbet ve yardımlaşmada oldukça hoşuma gitti. tanışma kısmında konu açtım ama kendimi birde burada tanıtayım. adım ahmet bolgi 43 yaşındayım. 1.5 yıl kadar önce sigara ile yolumu ayırıp bisiklet kullanmaya başladım. şehir içinde ve şehirler arası turlara katılmaktayım. izmir - fethiye arasını pedalladım gökova körfezi ve köyceğiz gölü çevresi dahil. sadece araba ve bisikletle olmuyor işe birde motosiklet karışmalı deyip incelemeye başladım. şu an 2 motor arasında gel gitler yaşıyorum . biri honda cbf 150 diğeri hyosung gv 250 . özellikle ankara ve döndüğündede metehan ile fikir alışverişinde bulunmak isterim. inşallah sezona bende motorumla gireceğim. hepimize kazasız ve belasız sürüşler dilerim.
    Merhabalar, hoşgeldiniz
    CBF150 fayda/maliyet/yedek parça vs. açısından çok mantıklı bir seçim olacaktır.
    Ankara'dan sayımızın artıyor olması güzel

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlarım selam sevgiler olsun...sizleri çok özledim...19 Aralıkta ban bitiyor...size güzel bir haberim var..1 ay sonra CBF 150 karbüratörlü artık TR ye giriş yapmıyor...enjeksiyonlu cbf 150 ler geliyor...bilgilerinize sunarım...ne gibi değişiklikler var bilmiyorum...bilgi Honda Bayisi D&B Motordan verilmiştir...Mete Han.

dip not...motörümü 65.000 de (dün) tekrar silindir piston attırıp sıfırlatmak zorunda kaldım...önceki sıfırlatma 40.000 deydi hatırlarsanız...ban bittiğinde sitede yaygarayı koparıcam Hondaya ver coşkuyu yapıcam...Mete Han

Arkadaslar metehandro adlı pandamızın ricası üzerine =))
    Selamlar Metehandro
    Benim bu motor sıfırlama işine aklım ermedi, hele bi şu topiğe sağa sağlim gelde detaylarıda anlatmanı bekleriz.
    Ne yapıyorsunda bu motorun canını çıkartmayı beceriyorsun ben en çok o konuda merak içindeyim
    Allah kaza bela vermesin, bu motor uzun süre gider inşallah

Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32209520/detay

herkese selamlar olsun satıyorum düşünenler ulaşabilirler...
    Hayırlı olsun Hasan, geçenlerde 1000rr'ın satış ilanınıda görmüştüm, cbf150'de gidince sanki biraz ikitekere veda sezinledim, doğrumu acaba ?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    ankaralı arkadaşlardan müsait olan varsa motorlar ve ger3ekli malzeme olayı hakkında görüşmek isterim. nerden alacaz ne alacağız vs . motor almak için bekleyeyimmi yoksa enjektör yerine karbüratörlüyemi dalayım hazır fiyatlar düşükken?
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

mmucit

Alıntı:
    piranha dört Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar cbf 150 de silindir piston segman orjinal set yerine ,silindir taşlatıp bir büyük çap piston segman taktırıp deneyen varmı.Bunu neden soruyorum:yağ yakma probleminde degişme ve performansda fark oluyormu.Amacım modifiye veya başka bir macera degil.Tamire bile ayıracak vakit kısıtlı olduğundan,işcilikte süre düştügünden,büyük çap piston pahalı kakalandıgından set takılıyor ve yağ yakma problemi genelde var.Tanıdıklarımdan deneyen yok.Tamirde bir öncekin de de vardı ve yeni takılan set dede aynı olay var.Biraz takip ettim ortalama 100 ü aşarak kullanımla 100 ü aşmadan kullanımda bile fark ediyor fakat nekadar kıssam da iş geregi daha düşügü olmuyor trafik kuralları dahilinde arabalarla akmam lazım.Rodaj da şöyle felen demeyin lütfen.Cevap verenlere veya karşlaşmayıp veremeyenlere şimdiden teşekkür ederim.

Galiba kuryesiniz, işin aslı deneyeni daha görmedim, duymadım. Motorumuz ybr ye göre daha yeni olduğundan ileriki zamanlarda bu işlemleri deneyenlerin artacağını düşünüyorum.

Tabii forumda yapan ya da gören arkadaşlar var ise seve seve bilgilerini bizimle paylaşırlar

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz17eOLCFMf
    İlginiz için teşekkürler.Umarım deneyen biri vardır.Ben umtluyum fark olduguna.Seti elime alıp inceleyemedim.Motorun yanına kahvaltı edip gelene kadar takmışlardı.Biraz bol toleranslı oldugunu düşünüyorum.

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....şu devir saati de gelirse benim çinden başka bişey istemem beklemedeyim...
    Arkadaşlar devir saatli panel konusunda çok önemli gelişmeler var:

Türkiye’den bir arkadaşımın, Çin'deki bir tanıdığı vesilesiyle devir saatli gösterge panellerinden sipariş verdim.
    Aslında riskli bir siparişti, çünkü ödemeyi yapıp bekliyorum, karşıdaki adamı tanımıyorum ve daha önce bu şekilde bir satın alma yapmamıştım.
    Çin’deki elemana ulaşmamı sağlayan elemanda Türkiye’de uzun süredir tanıdığım birisi değildi sonuçta.
    Yani kazıklanma ihtimalimde vardı. Bu yüzden gösterge panelleri elime ulaşmadan, güvenilirliği kanıtlanmadan buraya yazmak, sizleri meraklandırmak istemedim.

İşte bu riski göze alarak “Yetti gayri devir saati, alacam artık seni” diyerekten siparişi verdim.
    Çok şükür siparişim sorunsuz geldi motoruma taktım ve gayet sağlıklı çalışıyor.

Ürün orijinal Honda ürünü, arkasındaki plastik kısmında vs. >PP< HONDA >PP< şeklinde kabartma logoları da mevcut.
    Ön tarafta ise MeteHan'ın motordan aşina olduğumuz ve "Sök artık şu ekranın üstündeki dediğimiz, sıfır motorun üstünde gelen şeffaf ve çizilmeyi önleyen yapışkanda mevcut

Gösterge panelini taktıktan sonra 1 depo yakıt bitirdim.

İLK İZLENİMLERİM:
    1- Motor daha az yakıyor. Aslında bu durumun birebir devir saati ile tabii ki ilgisi yok ama dolaylı yoldan var
    Teorik olarak bu insana saçma geliyor fakat işin aslı öyle değil, neden derseniz;
    Bizim motorumuzun fabrikasyon olarak verileri elimizde mevcut:
    Maksimum tork olarak 5.250 RPM’de 12,7 Nm
    Maksimum güç olarak 7.000 RPM’de 11,3 PS veriyor.

Malumunuz bu verilere eski gösterge paneli ile uymak imkânsız çünkü devir sayısını göremiyoruz.
    Hal böyle olunca bu depoyu bitirene kadar genelde bu verilere uymaya çalıştım.

Mesela artık sert kalkış yapıyor olsam bile 7000 devirde vitesi değiştiriyorum, çünkü 7000'den sonra 9500'e kadar motoru gereksiz yere bağırtıyor, çok yakıt harcatıyor ama güç olarak daha düşük güç veriyor.

Standart kullanımda ise motorun en az yaktığı devir, maximum TORK’u verdiği devirdir, dikkat edin maximum güç değil TORK,
    yani 5250 Devir bizim için az yakmada KİLİT NOKTA’dır.

Sürekli olarak olmasa bile bu verilere uymaya çalışarak kullanım sonucunda;
    Eskiden 300 km. civarında yedeğe geçerdim. Yeni gösterge panelini taktıktan sonra ve sürüş stilime az biraz dikkat ederek kullandığımda 390’da yedeğe geçtim.
    Kaldı ki yine arada bazen sert kalkışlar ve 100+ gibi hızlarda gördüm. Bu durumlara da dikkat edilerek kullanılırsa eminim bir depo 450-500 km. rahat gidecektir.

2- Devir kesici 9.500 devirde faaliyete geçiyor. Yeni panelle birlikte hafif meyilli bir yolda maksimum sürati denedim ve 125 km hıza ulaştığımda devir saatim 9500’ü gösteriyordu. Motorun hızı sanki 125’ten daha yukarı çıkmak istiyor ama devir 9600-9700’lere gelince net olarak devir kesiciyi hissediyorsunuz ve 9500’e tekrardan devir geriliyor. Doğal olarak hız 125’ten yukarı çıkmıyor, zaten tasvipte etmiyorum bu durumu. Sadece devir saatini test amaçlı bir kez denedim. CBF150 ile bu hızlar insana güven vermiyor.

3- Yine aynı şekilde birinci viteste gazı kökleyince 20-30 km diye hızlanırken devir saati 9500’ü geçer geçmez tekrar 9500’e geriliyor. Devir kesici yine devreye giriyor.

4- Benzin göstergesinin hassasiyeti eskisi ile aynı.

5- Rölanti devrim standart ısınmış motorda 1200-1300 d/d olarak gözüküyor. İlk çalıştırmada soğuk havalarda motor öksürürken 800-900 d/d civarında dolanıyor.

6- 1 yıldan fazladır bu gösterge panelinin hayalini kurduğum için inciğini cinciğini denedim. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz )))

Diğer önemli bir konu ise, maliyet:
    Aslında istediğim düşük fiyata mal edemedim ama elimizden gelende bu oldu ancak.
    Bir gösterge panelinin maliyeti, Çin’deki yerel kargo + Çin’deki elemanın komisyonu + uluslararası kargo dahil toplamda 146-147 TL gibi bir rakama mâl oldu bana.

Gümrüklerde ticari mal sınıfına girmemesi için farklı farklı kargolarda ürünleri istememiz gerekiyor.
    Bu yüzden de kargo ücretini düşüremiyoruz. Aksi takdirde tek kargoda iki adet gösterge paneli dahi giriş yapsa ticari ürün sınıfına girip gümrükle uğraşma ihtimali çok çok fazla.

İlk siparişim sorunsuz geldikten sonra 3 ürün daha sipariş verdim.
    Kargoları farklı farklı aldığımız için şu anda 3 panelden 2 si Türkiye'ye giriş yaptı, Bugün yarın elimde olur. Kargo takip numaraları elimde mevcut.

Bu 3 panelden 1 tanesi, arkadaşımın isteğiydi.
    Yani halihazırda 2 adet gösterge paneli isteyen arkadaşıma kargo ile gönderebilirim.

Diğer arkadaşlarım için ise buradan bir liste yaptıktan sonra isteyen sayısı kadar oradaki elemanla iletişime geçip sipariş geçebilirim.

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    aydoğanx kardeşim acil durum bana yardımcı olabilir misin? maliyet önemli değil. Motoru ilk aldığım gün yazmıştım, devir saatinin ihtiyaç olduğunu. diğer konu devir saatini motorun nersine ve nasıl bağlantı yaptığını belirtirsen sevinirim. tel: 506 258 95 18 çaldır ben seni ararım.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Yeni gösterge panelinin montajı:
    Ürünün montajı için ekstra tek bir kablo takmak gerekiyor. Eski gösterge panelini 4 adet cıvata tutuyor. Eskiyi söküp yenisini takıyoruz. Zaten birebir bağlantılar aynı.
    Ekstra olarak bizim devir saatimizin çalışması için gereken soket boşta. Şu fotoğrafta kabloların ne olduğunu işaretledim. Benim yeni panelin kablolarının montaj öncesi fotoğrafı:

Bu boştaki kabloyu da bizim bobinin çıkış ucuna bağlıyoruz. Bobin denilen zımbırtıyı ise şöyle tarif edeyim.

Bu aşağıdaki resim temsilidir. Bizdede buna benzeyen bir parça var.

Bujiden çıkan kabloyu takip ediyorsunuz ve benzin musluğunun olduğu kısmın arkalarında bir yere giriş yapıyor. Küçük siyah bir parça, bu parçanın çıkış ucundan kabloyu 10 -15 cm takip ederseniz, ek yapılan bir kısım göreceksiniz daha doğrusu ek değil de faklı bir yerden gelen kablo ile birleşiyorlar. İşte bu kısma ek bir kablo atıyoruz (Ben eski power supply kablosu kullandım Bu ek kablonun uzunluğu ise ortalama 30 cm civarı yeterli olacaktır.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ismail bir çığır açtığının farkındamısın?

Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    aydoğanx kardeşim panelin bir tanesini istiyorum. yardımcı olursan sevinirim.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    vaybe bü günleride görcekmiydikhelal ismail kardeş valla kutluyorum seni süper bi başarıcbfi bide böyle kullanmayı çok isterim sürüş keyfi kat kat artmıştır

şuan cbfim olmasada bende devir saatli göstergelerden almak isterim valla

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismini telafuz edebilsem alıcamda
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    bobinin tam olarak neresine bağlıyoruz?bnm devir saatim manuel yani telli başka bi saaat alıp elektronik yapmak istiyorum bu yüzden bobine gelen kabloyamı baglantı yapıyoruz burası cok önemli yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğanx kardeşim acil durum bana yardımcı olabilir misin? maliyet önemli değil. Motoru ilk aldığım gün yazmıştım, devir saatinin ihtiyaç olduğunu. diğer konu devir saatini motorun nersine ve nasıl bağlantı yaptığını belirtirsen sevinirim. tel: 506 258 95 18 çaldır ben seni ararım.
    aydoğanx kardeşim panelin bir tanesini istiyorum. yardımcı olursan sevinirim.
    Tamam, ilk gelen ürünlerden bir tanesinide GÜNTEKİN isimli arkadaşımıza ayırıyorum.

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail bir çığır açtığının farkındamısın?

Yok abi yahu ne çığırı

bobinin tam olarak neresine bağlıyoruz?bnm devir saatim manuel yani telli başka bi saaat alıp elektronik yapmak istiyorum bu yüzden bobine gelen kabloyamı baglantı yapıyoruz burası cok önemli yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Mantık basit, bujiden çıkan kablo bobine giriyor bobinden çıkan kabloyada biz devir saati kablosunu bağlıyoruz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaybe bü günleride görcekmiydikhelal ismail kardeş valla kutluyorum seni süper bi başarıcbfi bide böyle kullanmayı çok isterim sürüş keyfi kat kat artmıştır

şuan cbfim olmasada bende devir saatli göstergelerden almak isterim valla
    Eyvallah Mücahid, sende sağolasın.

Motosikleti
    Teşekkür ederim kardeşim.Sağolasın... Heyecanla bekliyorum.

Motosikleti
    amma bobinden cıkan bujiye gidiyor bobine giren kablo ya baglamıcazmı ? ayriyetten bnm düşündüğüm şey olurmu devir saaati elektronik olan bi göstrgese hangi uca baglıcamı deneyerekmi bulucam yoksa belli olurmu denerken bi yeri yakmayalım ?

amma bobinden cıkan bujiye gidiyor bobine giren kablo ya baglamıcazmı ? ayriyetten bnm düşündüğüm şey olurmu devir saaati elektronik olan bi göstrgese hangi uca baglıcamı deneyerekmi bulucam yoksa belli olurmu denerken bi yeri yakmayalım ?
    Motorun CBF150 olsaydı çalıştığından emin olabilirdik ama senin motor farklı bir markaydı sanırım, çalışırmı çalışmazmı emin değilim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 ----------

Teşekkür ederim kardeşim.Sağolasın... Heyecanla bekliyorum.
    Rica ederim, paneller bir kaç gün içinde elimde olur diye ümid ediyorum.
    Geldikten sonra tekrar iletişime geçer kargo ile gönderirim.

Motosikleti
    sonuçta sistem aynı denemek lazım göstergeden çıkan ucuda bulmak kolay şimdi aklıma geldi sonuçta devir saatinin kablosu ayrı. motorum mondial uag işte çalışırmı acaba biraz araştırım ustalara sorım bakalım. sadece öğrenmek istediğim bobinin çıkısı buji ye giden kablo biz bobine gelen kabloyla birleştiricez dimi ? bobinin monte olgu yerde bobini iki tane vida tutuyor bu vidanın altına bi pabuç ile vidalarız olur diilmi ?

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun CBF150 olsaydı çalıştığından emin olabilirdik ama senin motor farklı bir markaydı sanırım, çalışırmı çalışmazmı emin değilim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 ----------

Rica ederim, paneller bir kaç gün içinde elimde olur diye ümid ediyorum.
    Geldikten sonra tekrar iletişime geçer kargo ile gönderirim.
    aydoğan kardeş digerini soz vermedinse alabılırım

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Hayırlı olsun ismail. Ben de oraya giden bir arkadaştan istedim bakalım eli kulağında haber bekliyorum, yanında getirecek. şimdi senden istesem bir tane de o getirse olmayacak ben beklemeye devam edeyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler