Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar bu arada dün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum, lütfen gerekli ders olan "odaklandığınız yere gidersiniz" teorisini (artık kanun oldu) alalım.

Maslak - 4. Levent mevkiinde ilerlerken bir altgeçit var, bilen bilir. Ben orta şeritte, 4 tekerli herhangi bir aracın sol teker izindeyim. Sağımdan bir kawasaki ninja geçti ve sürücüsü bayan, gerçekten çok hoş kullanıyordu ve motoru şıktı, modifiye etmiş. Tam bu anda (bir anlık dalgınlık) ortalama 10 mt. önümde durmuş olan pegout 407'yi (yanlış yazmış olabilirim) farkettim, sol şerit araçla doluydu (trafik) sağ şeridim boştu Allah'tan, arabaya çarpacağım düşüncesi ile beynim ister istemez aracın sağ stop lambasına kilitleniyordu fakat kafamı çevirdim ve dönmek istediğim şeridin tarafında bir yere odaklandım ve kıl payı geçtim aracın sağ stop lambasının yanından. hızım en az 70 km/s. frenlemeye kalksaydım beni de taziye, tebrik mesajlar kısmında görebilirdiniz arkadaşlar. Sağ şeride geçtiğimde ilk şoku atlattıktan sonra sol elimi kalbime koyduğumda kalbim göğüs kafesimi yırtarcasına çarpıyordu. Arkadaşlar, motor çok güzel ancak gerçekten dalgınlığa gelmiyor ve dönmek istediğiniz noktaya odaklanınız, aksi takdirde benim, Allah (c.c)'ın yaşamamı istemediği kazayı yaşayabilirsiniz.

Çok uzun oldu ama umarım okursunuz.
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    okuduk erdi :D virajlardaki bariyere girme sebebide aynı. virajı alamayacağım düşüncesi ile bariyere odaklanınca bariyerle bi ilişkiye giriliyor. öyle durumlarda zatenhipnoz etkisi ile odaklanıyor ve oraya doğru gidiyorsun :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı zeki cbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    db motordamı metehan
    evet aga db de...veya sana en yakın olan servisten 15/50 al...büyük market zincirlerindede bulursun...Aydoğan bi fotosunu koymuştu...Castrol de olsa farketmez 15/50 olsun yaz geldi...

Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu arada dün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum, lütfen gerekli ders olan "odaklandığınız yere gidersiniz" teorisini (artık kanun oldu) alalım.

.
    Erdi her an herşey olabilir...yaralanmayı sakatlanmayı hastanede geçecek 1-2 ayı...sonrası sana kim bakacak...eğitimine ara vermek sınıf tekrarı yapmak zorunda kalacaksın...vs vs...daha dikkatli ol...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CBF 150
    bir insan bir motoru nasıl böyle kullanabiliyor arkadaşlar??
    http://www.facebook.com/video/video....03837756312940
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

Maslak - 4. Levent mevkiinde ilerlerken bir altgeçit var, bilen bilir. Ben orta şeritte, 4 tekerli herhangi bir aracın sol teker izindeyim. Sağımdan bir kawasaki ninja geçti ve sürücüsü bayan, gerçekten çok hoş kullanıyordu ve motoru şıktı, modifiye etmiş. Tam bu anda (bir anlık dalgınlık) ortalama 10 mt. önümde durmuş olan pegout 407'yi (yanlış yazmış olabilirim) farkettim, sol şerit araçla doluydu (trafik) sağ şeridim boştu Allah'tan, arabaya çarpacağım düşüncesi ile beynim ister istemez aracın sağ stop lambasına kilitleniyordu fakat kafamı çevirdim ve dönmek istediğim şeridin tarafında bir yere odaklandım ve kıl payı geçtim aracın sağ stop lambasının yanından. hızım en az 70 km/s. frenlemeye kalksaydım beni de taziye, tebrik mesajlar kısmında görebilirdiniz arkadaşlar. Sağ şeride geçtiğimde ilk şoku atlattıktan sonra sol elimi kalbime koyduğumda kalbim göğüs kafesimi yırtarcasına çarpıyordu. Arkadaşlar, motor çok güzel ancak gerçekten dalgınlığa gelmiyor ve dönmek istediğiniz noktaya odaklanınız, aksi takdirde benim, Allah (c.c)'ın yaşamamı istemediği kazayı yaşayabilirsiniz.

Geçmiş olsun Erdi arkadaşım,dediğin gibi çok dikkatli olmak lazım ve bol bol ''kıvırmaca ve kontra'' çalışmak gerekli.

Ben evden işe işten eve,gezerken yolda gördüğüm ufak leke,küçük bir çakıl taşı,logar kapağı,telefon kapağı vs.vs gördüğüm zaman direk üstüne gidip ''kıvırma'' taktiği uygulyorum...Şöyle diyebilirim,artık %80 refleks haline getirmiş durumdayım...

Kesinlikle tavsiye ederim ( yanlız sakin yollarda olmasını tercih edin )
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı tzukung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yazık ki ikisinde de yok...
    Carizma motorda var. 130 lira olması lazım. Tel: 0 537 243 86 83
    Yalnız kargo işini sıkı tut. İyi kutulasınlar. Birde stickerlar tabikide farklı.

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle desem yerlermi acaba ? birde kontak değişince depo koltuk kilidi falanda değişcek değil mi?
    Evet 3 çünün beraber değişmesi lazım.

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum bu aralar moralimi bozuyor ama ben yinede ona kıyamıyorum cilasını eksik etmiyorumbu akşamki cila faslından sonra motorun halini sizlerle paylaşıyımkırmızı şeritleri çıkarttım kimse beğenmedi motorun asaleti gidiyomuş

maşallah deyin nazar deymesin zaten hasta bu aralar
    Maaşallah, motora bu kadar da bakılmaz ki. Nazar değer. 0 motor olsa bu kadar parlamaz.

Çok doğru, aman diyim, motosiklet başka araç kullanmaya benzemez.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bir insan bir motoru nasıl böyle kullanabiliyor arkadaşlar??
    http://www.facebook.com/video/video....03837756312940
    kardeşim bence motordaki lastikler kesin mişlendir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:22 ----------

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah, motora bu kadar da bakılmaz ki. Nazar değer. 0 motor olsa bu kadar parlamaz.

valla bu hale gelince sanki yeniden motor almışım gibi oluyorumelimden gelse hep böyle temiz kullanıcam ama istanbulda nerdeemaşallah maşallah nazar deymesin benim kızıma

Motosikleti
    honda CBF150
    Arkadaşlar, motorum daha 280km, kapalı bir ortamda duruyor. hemen hemen her gün yaklaşık 10 km yol yapıyorum, 2 gün çalışmazsa zor çalışıyor acaba ben bir yerde hata yapıyorum yoksa normal mı?

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı peyami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motorum daha 280km, kapalı bir ortamda duruyor. hemen hemen her gün yaklaşık 10 km yol yapıyorum, 2 gün çalışmazsa zor çalışıyor acaba ben bir yerde hata yapıyorum yoksa normal mı?
    Peyami abi,motoru park ederken neler yapıyorsun ve çalıştırırken neler yapıyorsun?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    zor çalışıyor derken vurdurarakmı çalıştırıyorsunuz...eğer değilse bence norma daha motor sıfır yani eksozu karburatoru vs vs yeni benzin gitmiş 2 gün arayla ilk marşta almaması bence normal

Motosikleti
    honda CBF150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zor çalışıyor derken vurdurarakmı çalıştırıyorsunuz...eğer değilse bence norma daha motor sıfır yani eksozu karburatoru vs vs yeni benzin gitmiş 2 gün arayla ilk marşta almaması bence normal
    vurdurmuyorum ama en 10 kere falan marşa basıyorum. hergün çalışınca ilkinde yada 2 incide çalışıyor ama iki gün olunca en az 10 kere basıyorum, normal diyorsanız için rahat edecek

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    vurdurmuyorum ama en 10 kere falan marşa basıyorum. hergün çalışınca ilkinde yada 2 incide çalışıyor ama iki gün olunca en az 10 kere basıyorum, normal diyorsanız için rahat edecek
    bence şu şekilde normal;motor biraz km yapsın hala buna devam ediyosa o zman bi yerinde bişey var servise bi gösterirsiniz...ama devamlı kullanımda tek marşta alıyosa sorun yok gibi...

Motosikleti
    cbf150
    Bide şu var jikle ne alemde?

Her gün çalışmayan motor, jikle açıkken çok daha rahat çalışır.

Yazın ise çalıştığı gibi jikleyi kapatıp hafif gazla motoru ısıtıp, devam etmekte yarar var.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    honda CBF150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peyami abi,motoru park ederken neler yapıyorsun ve çalıştırırken neler yapıyorsun?
    park ederken sağdaki kırmızı düğmeden kapatıyorum, anahtarı çevirip yan ayağa açıp gidiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:22 ----------

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide şu var jikle ne alemde?

Her gün çalışmayan motor, jikle açıkken çok daha rahat çalışır.

Yazın ise çalıştığı gibi jikleyi kapatıp hafif gazla motoru ısıtıp, devam etmekte yarar var.
    normalde jikleyi biraz açıyorum ama çalışmadığı zamanlarda sonuna kadar açıyorum

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Peyami abi,

1. benzin musluğunu,motoru stop ettirmeden kapat

2.stop etmeden önce,motor dururken aragazı verme

Bunlar park ederken...

Çlıştırırken:

1.Jikleyi aç ''kendine çek''

2.marşa bas,eğerki almazsa,gaz kolunu sonuna kadar çevir
    3/5sn bekle tekrar marşa bas

Çalışınca benzin musluğunu açmayı unutma

Motosikleti
    honda CBF150
    Peyami abi,

1. benzin musluğunu,motoru stop ettirmeden kapat

2.stop etmeden önce,motor dururken aragazı verme

Bunlar park ederken...

Çlıştırırken:

1.Jikleyi aç ''kendine çek''

2.marşa bas,eğerki almazsa,gaz kolunu sonuna kadar çevir
    3/5sn bekle tekrar marşa bas

Çalışınca benzin musluğunu açmayı unutma
    Her park ettiğimde benzin musluğunu kapatacak mıyım? musluk hani aşağıdaki yedek depoyu açan cevirmeli düğme değilmi?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Her park ettiğimde benzin musluğunu kapatacak mıyım? musluk hani aşağıdaki yedek depoyu açan cevirmeli düğme değilmi?
    evet orası benzin musluğu aşağıya doğru yedekte ortada kapalı en yukarda açık halde bulunur kendileri

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

Abi musluk,karbürotöre benzin yığılmaması için gerekli,yani motor stop halindeyken gaz kolunu gereksiz yere çevirmek karbüratöre benzin yığılmasına sebep olur...

Bu bakımdan kapalı konumda tutmak daha yararlıdır.

Bu yığılan benzin hem sarfiyat,hemde zor çalışmaya sebep olur

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Abi musluk,karbürotöre benzin yığılmaması için gerekli,yani motor stop halindeyken gaz kolunu gereksiz yere çevirmek karbüratöre benzin yığılmasına sebep olur...

bu güzel bilgiyi paylaştığınız için teşekkür ederimgenelde dışarda bıraktığımda musluğu kapatırım gelen geçen elini gaza atıyor...

Motosikleti
    honda CBF150

çok teşekkür ederim Hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler