Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Metehan abi iyi yapmışsın lastiklerin hayırlı olsun.

Bende para biriktirebilsem çok şey düşünüyorum makinaya. Bugün egzoz taktırmak geldi aklıma. Tiger taktırmış bir ybr'nin çok hoş bir ses verdiğini duydum . Acaba diyorum bende mi taktırsam...Bir yandan lastiklerde var.

Bir önceki cbf'imde bu lastikler yüzünden kayıp yan yatmıştım . Onlarıda değiştirmek istiyorum. Pirelli mt65 düşünüyordum ama metehen abi mişlehelini öve öve bitiremeyince almışken iyisini alayım diye düşündüm. Kısmetse ilk bakımda onlarıda taktıracağım.

Daha sonra xenon far , o-ring zincir, jantları siyaha boyama , jant şeridi çekilecek .... Düşününce insanın aklına milyon tane şey geliyor ama hepsi maddiyat sonuçta..

Bugün sonunda plakam çıktı artık rahat rahat geziyorum YBR aynasıda aldım kendime . Gerçekten çok fark etti. Biraz küçük diye tereddüt ettim ama bizim orjin aynalardan çok daha yönlendirilebilir olması , bu aynaları daha performanslı hale getiriyor.

Aynalardan şikayet edenler gönül rahatlığıyla 25 lira verip ybr aynası takabilirler. Benden tam puan aldı diyebilirim.

Ahanda resimler

Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi hayırlı olsun benim lastiklerden takmışsınya abi anlattığın kadar güzel gelmiyo bu lastikler bana neden acep yoksa ben direk cbfe mişlenlerle bindim rahata alıştım o yüzden mi...valla makinana sağlam bakım yapmışsınkaç yıllık bakım olmuş...bu arada bizim bujiyide alsak benim makinada ufaktan kendine gelse
    Sen orijinal durolarla, driftin keyfine varmadın o yüzdendir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende para biriktirebilsem çok şey düşünüyorum makinaya. Bugün egzoz taktırmak geldi aklıma. Tiger taktırmış bir ybr'nin çok hoş bir ses verdiğini duydum . Acaba diyorum bende mi taktırsam...
    Aman muratcan, bence kesinlikle orijinal egsoza dokunma.
    Tek silindir motordan ne yaparsan yap güzel bir ses alamazsın.
    Bu durumda tek bir seçenek kalıyor, ne kadar sessiz o kadar iyi.
    Paranı hebâ etme derim.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150

Bende para biriktirebilsem çok şey düşünüyorum makinaya. Bugün egzoz taktırmak geldi aklıma. Tiger taktırmış bir ybr'nin çok hoş bir ses verdiğini duydum . Acaba diyorum bende mi taktırsam...Bir yandan lastiklerde var.

Bir önceki cbf'imde bu lastikler yüzünden kayıp yan yatmıştım . Onlarıda değiştirmek istiyorum. Pirelli mt65 düşünüyordum ama metehen abi mişlehelini öve öve bitiremeyince almışken iyisini alayım diye düşündüm. Kısmetse ilk bakımda onlarıda taktıracağım.

Daha sonra xenon far , o-ring zincir, jantları siyaha boyama , jant şeridi çekilecek .... Düşününce insanın aklına milyon tane şey geliyor ama hepsi maddiyat sonuçta..

Bugün sonunda plakam çıktı artık rahat rahat geziyorum YBR aynasıda aldım kendime . Gerçekten çok fark etti. Biraz küçük diye tereddüt ettim ama bizim orjin aynalardan çok daha yönlendirilebilir olması , bu aynaları daha performanslı hale getiriyor.

Aynalardan şikayet edenler gönül rahatlığıyla 25 lira verip ybr aynası takabilirler. Benden tam puan aldı diyebilirim.

Ahanda resimler

hayırlı olsun aynalarında kardeş şu motoru ucundan gösterme nasıl parlıyor sıfır motorcemalini gösterde görelim

sana tavsiyem sakın eksozla oynama görüntü olarakta ses olarakta bozarsın orjinali çok iyi...

Motosikleti
    KMT Duke 250
    AydoğanX haklısın benimde pek bir beklentim yok. Ancak şöyle uzayınca arkamda güzel bir ses bırakayım istiyorum

Özer abimde 1100xx headers dahil komple akrepoviç egzoz dehşet bir ses veriyor. Onun kadar olmasada yinede farklı birşeyler olsun diyorum.

Tiger egzozlarda 250 lira falanmış diye duydum.Daha kararsızım ... Satmayı düşünmediğimden en azından farklı birşeyler olsunda oyalanayım istiyorum çünkü aynı makinayı aldım..cc büyütemedik..

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen orijinal durolarla, driftin keyfine varmadın o yüzdendir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

Aman muratcan, bence kesinlikle orijinal egsoza dokunma.
    Tek silindir motordan ne yaparsan yap güzel bir ses alamazsın.
    Bu durumda tek bir seçenek kalıyor, ne kadar sessiz o kadar iyi.
    Paranı hebâ etme derim.
    geçen erdiyle karşıya gidiyoruz erdi önümden gidiyo durolar ufak bi ıslaklık görsün hemen patinaj çekiyorbende erdi yapıyo sanıyorummeğer lastiklerin dandikliğindenmiş

Motosikleti
    KMT Duke 250
    hayırlı olsun aynalarında kardeş şu motoru ucundan gösterme nasıl parlıyor sıfır motorcemalini gösterde görelim

sana tavsiyem sakın eksozla oynama görüntü olarakta ses olarakta bozarsın orjinali çok iyi...
    Teşekkür ederim Şöyle arkasında güzel bir manzara olmadan çekmek istemiyorum Şaka tabiki. En kısa sürede güzel resimler eklemeye çalışacağım.

Regal konusunda çok aktiftim sürekli gezi resimleri ekliyordum .. Ama bu makinayla gezemiyorum doğru dürüst. 150 km 'de daha ...

Dediğim gibi kararsızım egzoz konusunda. Tatmin etmeyecek beni büyük ihtimal. Youtube'tan birkaç videoya baktım onların seside pek iyi sayılmaz. ORjinale dokunmayayım en iyisi..

Ama lastik - xenon - oring zincir - jant boyama olaylarını gerçekten yapmak istiyorum.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Toptancıdan almanın avantajları.
    Boşuna NGK Türkiye Distribitörü ile iletişime geçmedik
    Hacı o gaynağa aman sahap çık bize her dönem lazım olur...

mete abi hayırlı olsun benim lastiklerden takmışsınya abi anlattığın kadar güzel gelmiyo bu lastikler bana neden acep yoksa ben direk cbfe mişlenlerle bindim rahata alıştım o yüzden mi...valla makinana sağlam bakım yapmışsınkaç yıllık bakım olmuş...bu arada bizim bujiyide alsak benim makinada ufaktan kendine gelse
    işte geldik zurnanın zırt deliğine... Hacı şimdi sana nası vercez bujiyi...teeee nerdesin...hem şimdi sana buji parasımı vercez...abarüüü... 10 lira çalışır aga bozuk paraylamı uğraşcaz bide...

]

Dostum YBR aynası isabet olmuş...üzerine Mişleni çakarsan ballı börek...

egsoza ne yaparsan yap eski sessizliğini ararsın benden söylemesi ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:27 ----------

geçen erdiyle karşıya gidiyoruz erdi önümden gidiyo durolar ufak bi ıslaklık görsün hemen patinaj çekiyorbende erdi yapıyo sanıyorummeğer lastiklerin dandikliğindenmiş
    O bence Erdinin dandikliği...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Metehan abi sen michleni taktırmakta gerçekten geçikmişsin baksana michlenin maskotuna aynı senin gibi sempatik

Uploaded with ImageShack.us
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    V-strom DL 650
    Hayırlı uğurlu olsun yeni lastikleriniz..

Aklınızda olsun arkadaşlar.. Ben geçen ay ön-arka Michelin lastiklerimi taktırdım. Telefonda ne kadar dedim 180 lira montaj dahil dedi Ferhat Bey. Nakit vericem en son ne yaparsınız dedim? 170e bıraktı gittim 15 dkda hemen taktılar.

Taktırmayı düşünen varsa 170e taktıran varmış derseniz bence taktırırsınız 170 tlye..

Fotoğraf makinem yeni geldi. Merak eden arkadaşlar varsa bujilerin resimleri :

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:07 ----------

Alıntı efey99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aklınızda olsun arkadaşlar.. Ben geçen ay ön-arka Michelin lastiklerimi taktırdım. Telefonda ne kadar dedim 180 lira montaj dahil dedi Ferhat Bey. Nakit vericem en son ne yaparsınız dedim? 170e bıraktı gittim 15 dkda hemen taktılar.

Taktırmayı düşünen varsa 170e taktıran varmış derseniz bence taktırırsınız 170 tlye..
    @efey99
    Sağolasın bilgi için. 200'den aşağı yok diye biliyordum ben.
    Benim irc lastiklerin pili bitince Michelin düşünebilirim.
    Acaba ücretsiz kargoda yaparlarmı ? Müsait bi zamanda arayıp sormak lazım.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    ismail sen geç saatlerde forumda görmeye alışkın değiliz yahu :D

bu arada o ybr aynası benimkilerden farklı sanki. 2 boğum heralde onlar, bendeki 3 boğum.

net fotosunu bulamadım ama bendeki 3 adet oynak bölümler kırmızı ile belirttiklerim . mavi ile belirttiğim yer ise sanki onda oynamıyor sabit gibi geldi bana. belirtirseniz aydınlatıcı olur.

B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    KLR 650
    Tavsiyede bulunan herkese teşekkür ederim.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun şimdiden...kaça aldın...4100 liraya yan ayaklıkla alablirdik aklında olsun muhtemelen kazıklandın...4150 demişlerdir ve 30 li,ralık activa yan ayaklığınıda sana ödetmişlerdir...e bize ulaşmazsan bunlar normal...plaka dahil 4100 gayme şu an...ve plaka aynı gün hazxır ediliyor...2-3 gün neymiş...
    1000 peşin+3300/12 taksit, koruma demiri=40 yan ayaklık=20 tl bunları da 12ye böldüler. peşin alabilseydim 4100'e bırakacaktı.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    uyandığınızda günaydın hepinize ahali :D kule iniş izni istiyor :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    honda cbf 150- kırmızı 2009
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman hidroliği falan salla ilk önce o durolardan kurtul kanka sen ıslak zeminde cbf kafayı fena sallıyor bu durolarla ..
    Aykan dostum valla gerçekten çok doğru havalar ısınmaya başladığından beri benim durolar süper yapışkan moto gp lastigi gibi oldu çok iyi gibiler ama nerde biraz mıcır veya su birikintisinden geçsem sanki pilastiğe dönüşüyorlar arkadaşların medzeller ve pirelli takılı ybr lerine binip test ettim ıslak zeminde bile şaşırtıcı performans veriyolar dün bi kavşakta yer ıslaktı yeşil yanınca yüklendim ama vitese geçmedi heralde derken halbuki patinaj yapıyomuş benim makine acilen değişmeli lastikleri, vergi dairesinin önünde gördüğüm 2007 siyah cbf de michelin lastikler vardı 230tl ye almış oysa medzeller ve pirelli 70-90 tl arası fiyata gidiyo neyse iyi mal iyi para bende biraz para biriktirip michelin alıcam

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ya Mete han sen ne alsan ballandıra ballandıra bitiremiyorsun bana yağı değiş derken sende yağdan başka herşeyi değişmişsin boşuna dememişler imamın dediğini yap yaptığını yapma tmm tmm hemen savunmaya gecme senin sentetik falan fişman anladık o kadarını

Sen boşuna kasma Mücahit senin motoru aldığın eleman zaten takmıştır kesin onu adam yememiş içmemiş motora yatırım yapmış. Bu arada her sabah ve her aksam brandayı sokerken o elamana sana da dua ediyorum valla çok makbule gecti. Mete handa catlasın ne yaparsın bir brandayı kırk motorcu istersin bir motorcu alır

Ahanda resimler

Bu ayna işi de yeni idol oldu ama hakkını vermek lazım o aynalar o motora hic olmamış be ucuz olsun diye takmışlar desem krol plastikten pahalı degil mi? YBR aynası gibi birsey taksalarmış keşke.

Bende de duro lar duruyor bir iki kere tırsıttı ama kuru zemin performansı cok kotu değil ama biri yere tükürse tırsıyorum valla

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyandığınızda günaydın hepinize ahali :D kule iniş izni istiyor :D
    CÜMLETTEN GÜNAYDIN.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Günaydın arkadaşlar;
    Evet yahu dün gece geç saatlere kadar pc başındaydım.
    Şu anda da işyerindeyim ve acayip uykum var.

Sırf bu topikteki samimiyetten dolayı cbf150'yi satmayacam ulen
    ER6 topiğine yada diğer topiklere bakıyorumda birisi soru soruyor üstünden bir kaç gün yada hafta geçince cevap gelirse şanslısın

Neyse; bu sabah işe gelirken de @-ibrahim- ve @mucit'in kargolarını gönderdim.
    Kargo takip linklerini özel mesajla attım. mucit ve ibrahim , kontrol edin
    Biri samsun biri gaziantep Türkiyenin cbf150 yedek parçacısı olduk çıktık
    Şaka bir yana elimden geldiği kadarıyla bulamadığınız vs. parça olursa yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar.

Mucit'e bir de 14'lük öndişli istemişti. Onuda satın aldım ve kargoladım. Orijnal ön dişlimiz 15'di. Bakalım ön dişliyi 1 diş küçültünce neler olacak,
    izlenimlerini bizimle paylaşır inşallah. (Gerçi muratgün 14 takmış memnun olmamıştı sanırım)

Hayırlı olsun şimdiden arkadaşlar.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu arada o ybr aynası benimkilerden farklı sanki. 2 boğum heralde onlar, bendeki 3 boğum.

net fotosunu bulamadım ama bendeki 3 adet oynak bölümler kırmızı ile belirttiklerim . mavi ile belirttiğim yer ise sanki onda oynamıyor sabit gibi geldi bana. belirtirseniz aydınlatıcı olur.

abi sizin aynalar nası ya benimkinde wiwi var çok hos duruyo

Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi sen michleni taktırmakta gerçekten geçikmişsin baksana michlenin maskotuna aynı senin gibi sempatik
    ][/URL]

]
    ulen nerden geldi aklına...

Alıntı efey99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sağol birader aradaki farkı hissetin mi.. Lastikler demek ki Mişlen ve diğerleri diye 2 ye ayrılıyormuş...mükemmel yumuşaklıkta hamuru var...seni yağ üzerindesin gibi asfalta yapışma hissini veriyor...valla hacı ben indirim sormadım...bazen cingeneliğim tutuyor bazen önemsemiyorum...

Fotoğraf makinem yeni geldi. Merak eden arkadaşlar varsa bujilerin resimleri :

lazım.
    meyd in capan...

Alıntı Biologist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyede bulunan herkese teşekkür ederim.

1000 peşin+3300/12 taksit, koruma demiri=40 yan ayaklık=20 tl bunları da 12ye böldüler. peşin alabilseydim 4100'e bırakacaktı.
    200 lira vade farkı normal ama 2-3 günde plaka süresi olmaz...en geç 1 gün sonrasının akşamına randevu verilmeli müşteriye...

artı yan ayaklık kendi insiyatifiyle hediye babında takabilirler...bu kadar olmaz ...40 lira bir depo benzin parası...

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Mete han sen ne alsan ballandıra ballandıra bitiremiyorsun bana yağı değiş derken sende yağdan başka herşeyi değişmişsin boşuna dememişler imamın dediğini yap yaptığını yapma tmm tmm hemen savunmaya gecme senin sentetik falan fişman anladık o kadarını

Sen boşuna kasma Mücahit senin motoru aldığın eleman zaten takmıştır kesin onu adam yememiş içmemiş motora yatırım yapmış. Bu arada her sabah ve her aksam brandayı sokerken o elamana sana da dua ediyorum valla çok makbule gecti. Mete handa catlasın ne yaparsın bir brandayı kırk motorcu istersin bir motorcu alır

Bu ayna işi de yeni idol oldu ama hakkını vermek lazım o aynalar o motora hic olmamış be ucuz olsun diye takmışlar desem krol plastikten pahalı degil mi? YBR aynası gibi birsey taksalarmış keşke.

Bende de duro lar duruyor bir iki kere tırsıttı ama kuru zemin performansı cok kotu değil ama biri yere tükürse tırsıyorum valla

CÜMLETTEN GÜNAYDIN.
    gardaşımmm servet düşmanlığı yapmayın paramız var mişlen taktırıyoz...nazar etme ne olur çalış seninde olur bıradar...hem sen şu makinasına 20/50 şel uzun yol otobüs yağı koyduran kişi dğeilmisin...bah kızdırmayın altıma cbf 1000 çekerim burada hava atarım...çatlarsınızda patlarsınızda...alüüü...

Hacı cepte 30 lira kaldı...servise gitcem motul 30 gayme...buji hava filtresi naıs değiştircekler...babamın hayrına mı...artı buz motorun lastik sökme takma işlemine güvenemedim...ön kaliper arka fren zincir ayarları falan illaki servis bi son noktayı koymalı derim...yağ değişimi serviste 25 lira birde buji piposu taktırdım tam kafa kafaya 30 lira napim hacı...ve bu arada yağı 1500 kmde değiştirdim..nası kararmış görmelisin...hacı bunlar yağ değil...apaçiler 3-4 bin km geziyorlar...nası dayanıyor bunlara yağ anlamıyorum....elemanın biri geldi...kendi motoru...4000 de makinası arka balatayı bitirmiş...la nası becerdin hötoro...benim arka balata 50 bin km de %50 kayıbı vardı...buna rağmen değiştirdim...mesela yani...

bir dahakine kısmetse motul...parasız zamana geldik...

ayna mevzusuda ağırlık ve kısalıkla alakalı...hem ağır vidalar taşımıyo hemde kısa...Çinden gelen krom olurmu sence...herşeyden çalı aynalaradanmı çalmadılar diyorsun...bence farklı bir maden ama işçiliği berbat...aynası olduğu yerden hareket halinde düşüyor meredin...

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sizin aynalar nası ya benimkinde wiwi var çok hos duruyo
    ]

Benimkilerde WIWI...ve galiba bu marka çin malını getiren ithalatcı siizn orda Basmanede...yan sanayide marka...

http://www.motorcuhayri.com.tr/contact.html

Metaneko biraderim aynen dediğin gibi...alt kısım sabit (en mantıklı olan bu zaten) üstteki oynama aralığıda çok sınırlı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    meta abi evet lastikler on numara ama bak sana söyliyim taşlı toprak ve kötü yollarda sıkıntın olucak duroları bilmem ama lastiklerin bu performansını ben beğenmedim öbürlerinede bakmak lazım...

bunlar halis muhlis asfalt lastiği yolda on numara çok güven veriyor bide arkası 100 olsa tam olucak...

Motosikleti
    meta abi evet lastikler on numara ama bak sana söyliyim taşlı toprak ve kötü yollarda sıkıntın olucak duroları bilmem ama lastiklerin bu performansını ben beğenmedim öbürlerinede bakmak lazım...

bunlar halis muhlis asfalt lastiği yolda on numara çok güven veriyor bide arkası 100 olsa tam olucak...
    hacı girmeyiveririk toza torpağa...lastikler asfalt için üretilmiş belli...mesela geçen Aytepeye çıktık yolun bir kısmı çok kötüydü...bu lastikler olsa öpseler milleti peşime sürüklemezdim zirveye...artık yol seçerim aga her türlüü...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler