Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydoğan bu depo üstü çanta avrupa işi büyük cc için yav...çantasız motoru eksik hissediyorum nedense...
    Bu çantayı her kullandığın zaman ağzına kadar doldurmana gerek kalmıyor Mete hocam

Topcase ile çok fazla işim olmadığı için gerek duymuyorum şu anda. İşime yararsa tabiki alırım bi tane.

Bu çanta için söylemek gerekirse ortadaki körük çıkınca gayet pratik oluyor. İndiğin zamanda eline alıp veya sırtına takıp istediğin şekilde taşıyabiliyorsun. :

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bulaşmayın..

bugün hayallerimin motoru silverwing 600 abs kullandım...bir süre yastayım yazamayacağım
    "Motoruyla aşk yaşayan adam Jr. , silverwing yüzünden cbf150'den soğuyacakmı?"
    Hepsi ve daha fazlası reklamlardan sonra bu topaçta

Şaka bi yana da, çok yakıyomuş diyorlar silverwing için
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı peyami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sorum daha var. depo üstü çanta link yollamışında acaba bu çantalar kullanışlı mı? acaba
    Cantanın içine kaydogun eşyaları dengeli kayorsan hiç bir sekilde saga sola yatma yapmıyor. Ben depoya komple kılıf dikdirdim. Cantanın geldigi yere cırt cırt bide cantanın mıknatıslı yuzeyine cırt diktirdim. Yanlara dogru cekerek kendim bile cıkartmakta zorlanıyorum..10-12 kg lık yukleri bile rahatlıkla taşıyorum..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çantayı her kullandığın zaman ağzına kadar doldurmana gerek kalmıyor Mete hocam

Topcase ile çok fazla işim olmadığı için gerek duymuyorum şu anda. İşime yararsa tabiki alırım bi tane.

Dostum işlevleri gerçekten farklı...benim çantayı görsen ağzına kadar doldu taştı...takım elbisem ayakkabılarım montum ıvır zıvır doldurmak zorunda kalıyorum...tabi hepsi düzenli tertipli bir şekilde...yolda kadife pantolon giyip garajda hemen takımları çekiyorum üstüme...gömlek ve kravat üzerimde oluyor zaten...garajda dolabımız yok...çanta olmasa halim duman...siz keyif için kullanıyorsunuz genelde...benim ulaşım aracım elim kolum herşeyim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    honda CBF150
    aslında çok fazla eşya taşımazsan yeterli bu tip çantalar, göstergeleri görmeyi engellemiyor değilmi?

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    arkadaşlar motorun imalat tarihi neresinde yazıyor,ön şasi demirinde sundiro motorcycle olan yerde mi??

birde shell zincir yağı kullanıcam öneririmisiniz??

castrol önermiyo mototal

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Dostum işlevleri gerçekten farklı...benim çantayı görsen ağzına kadar doldu taştı...takım elbisem ayakkabılarım montum ıvır zıvır doldurmak zorunda kalıyorum...tabi hepsi düzenli tertipli bir şekilde...yolda kadife pantolon giyip garajda hemen takımları çekiyorum üstüme...gömlek ve kravat üzerimde oluyor zaten...garajda dolabımız yok...çanta olmasa halim duman...siz keyif için kullanıyorsunuz genelde...benim ulaşım aracım elim kolum herşeyim...

Tertipli düzenli top case nasil olur bir resim koyda gorelim Metehan Abi görelimde örnek alalım :D benim canta catladı onu bir halletmem lazım bakalım nasil olcak. Ben cantaya brandayı zinciri koyuyorum cıkar bırak ugraşmıyorum aksamlarıda kaskı eldivenleri icinde bırakıyorum baya iyi oluyor. yazında brandayı cıkarır gezmeye gittiğimde montla kaskı bırakırım elimde dolandırmam gezerken.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tertipli düzenli top case nasil olur bir resim koyda gorelim Metehan Abi görelimde örnek alalım :D benim canta catladı onu bir halletmem lazım bakalım nasil olcak. Ben cantaya brandayı zinciri koyuyorum cıkar bırak ugraşmıyorum aksamlarıda kaskı eldivenleri icinde bırakıyorum baya iyi oluyor. yazında brandayı cıkarır gezmeye gittiğimde montla kaskı bırakırım elimde dolandırmam gezerken.
    kanka yeni çanta alıcan artık pipirikliysen...benimde sağ tarafta ezilmeler var yana yatırmıştım en son TEM deki kazamda...ama kırılma çatlama olmadı...valla rastgele dürbük yapıyorum elbiselerimi poşletliyorum koyuyorum hacı...en alta bir gazete seriyorum o gazetenin altında ruhsat her daim bulunuyor...sonra ne varsa sıkıştırıyorum genelde zor kapanıyor...görsen dersin ki cingene bohcasımı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 ----------

Arkadaşlar Dunlop lastik hakkında düşünceleriniz nelerdir...ön arka takım 100 lira diyor bence bedava...duro ırc gibi markalarında aynı fiyat...takım halinde 100 gayme diyor...

http://www.moto.com.tr/CBF-150-%C3%9...AKIMI-456.html
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    kanka yeni çanta alıcan artık pipirikliysen...benimde sağ tarafta ezilmeler var yana yatırmıştım en son TEM deki kazamda...ama kırılma çatlama olmadı...valla rastgele dürbük yapıyorum elbiselerimi poşletliyorum koyuyorum hacı...en alta bir gazete seriyorum o gazetenin altında ruhsat her daim bulunuyor...sonra ne varsa sıkıştırıyorum genelde zor kapanıyor...görsen dersin ki cingene bohcasımı...[COLOR="Silver"]
    Valla pinpirikliyimdir ama senin tavsiyene uyacam tamam artık diyene kadar kullanacam bir sure japon sıcak silikon tel artık ne varsa yapıştırırım bir sure kullanırım bu şekilde sonrada granaj canta falan değişirim artık. Bende bir filim yapacam artık ama bakalım nasil olcak. artık kumaş falan takmıycam direk atlıycam motora gelcem. Sabah kot pantolon altında iclikle geldim dizlikler iyi ısıtıyor ama baldırlarlarım dondu valla
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Honda Ncx700
    kanka yeni çanta alıcan artık pipirikliysen...benimde sağ tarafta ezilmeler var yana yatırmıştım en son TEM deki kazamda...ama kırılma çatlama olmadı...valla rastgele dürbük yapıyorum elbiselerimi poşletliyorum koyuyorum hacı...en alta bir gazete seriyorum o gazetenin altında ruhsat her daim bulunuyor...sonra ne varsa sıkıştırıyorum genelde zor kapanıyor...görsen dersin ki cingene bohcasımı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 ----------

Arkadaşlar Dunlop lastik hakkında düşünceleriniz nelerdir...ön arka takım 100 lira diyor bence bedava...duro ırc gibi markalarında aynı fiyat...takım halinde 100 gayme diyor...

bende de duro var ıslak havada da kullandım köprüden geçtim agrasif kkulanmadığım için daha tam performansını ölçemedim.

Motosikleti
    Valla pinpirikliyimdir ama senin tavsiyene uyacam tamam artık diyene kadar kullanacam bir sure japon sıcak silikon tel artık ne varsa yapıştırırım bir sure kullanırım bu şekilde sonrada granaj canta falan değişirim artık. Bende bir filim yapacam artık ama bakalım nasil olcak. artık kumaş falan takmıycam direk atlıycam motora gelcem. Sabah kot pantolon altında iclikle geldim dizlikler iyi ısıtıyor ama baldırlarlarım dondu valla
    çantaya branda koyanıda ilk duydum senden o pis şeyi niye koyuyon hacı caanım çantancezine...

Beyler herkes mıchelın öneriyor...servisim bile parana kıy diyorlar...

http://www.cbfturkiye.org/forum/view...php?f=7&t=9205

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 ----------

Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de duro var ıslak havada da kullandım köprüden geçtim agrasif kkulanmadığım için daha tam performansını ölçemedim.
    yağmurda kaymasın arka yeter başka birşey istemiyorum zaten...

Motosikleti
    Honda Ncx700
    çantaya branda koyanıda ilk duydum senden o pis şeyi niye koyuyon hacı caanım çantancezine...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 ----------

ewt dokunca kayma olayı fazla denemedğim için ölçemedim yalnız arka frene dokununca tıkır tıkır ses geliyo arka kampanadan normal mi bu??

arkadaşlar motorun imalat tarihi neresinde yazıyor,ön şasi demirinde sundiro motorcycle olan yerde mi??

birde shell zincir yağı kullanıcam öneririmisiniz??

castrol önermiyo mototal
    kaos;
    imal tarihini bilmiyorum, hiç biyerinde henüz görmedim
    zincir yağı olarak mobil1 kullanıyorum memnunum.
    Diğerleri hakkında kullanmadığım için yorum yok.

Lastiklerin fiyatı güzel Dunlopta güzel bir marka fakat bu adamın ilanından hiçbir şey anlaşılmıyor.
    Sadece temsili resmin üstünde dunlop yazıyor. Bence IRC yada unilli marka lastiktir bu satılan Satıcıya sormak lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:40 ----------

Sabah kot pantolon altında iclikle geldim dizlikler iyi ısıtıyor ama baldırlarlarım dondu valla
    @zenon;
    Motosiklet pantolonu şart bence, aman ihmal etme.
    Bi kez pantolon üstünde dizlik varken motoru sağa yatırdım. Dizde problem yok ama sağ baldır kısmın feci acıdı. 1-2 hafta acısını çektim.

Bir kezde motor pantolonu varken sağa yatırdım motoru çayır çimende yere düşmüş gibiydim. Ne ağrı var ne sızı
    (Bu yazdığımı okuyanda paldır küldür düşe kalka kullanıyoz sürekli zannedecek )

Motosikleti
    ewt dokunca kayma olayı fazla denemedğim için ölçemedim yalnız arka frene dokununca tıkır tıkır ses geliyo arka kampanadan normal mi bu??
    motorda yeniysen zaten viraja tedirgin girersin anlamazsın lastiğin kalitesini...birde sert girince arka atar hissedersin...bir ses duymadım hiç...veya bu ses olayına pek takmadığımdandır belki...tek gelen ses şu an ön camdaki titreme...araya bi sünger koymaya üşeniyorum...belli bir devirde yapıyor meret...motor freninde sabit hızda genelde...

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Lastiklerin fiyatı güzel Dunlopta güzel bir marka fakat bu adamın ilanından hiçbir şey anlaşılmıyor.
    Sadece temsili resmin üstünde dunlop yazıyor. Bence IRC yada unilli marka lastiktir bu satılan Satıcıya sormak lazım.[COLOR="Silver"]

Valla usta ön lastik 20.000 kmyi devirdi değiştireyim diyorum...

Motosikleti
    Honda Ncx700
    [QUOTE=mete_han;2023627]motorda yeniysen zaten viraja tedirgin girersin anlamazsın lastiğin kalitesini...birde sert girince arka atar hissedersin...bir ses duymadım hiç...veya bu ses olayına pek takmadığımdandır belki...tek gelen ses şu an ön camdaki titreme...araya bi sünger koymaya üşeniyorum...belli bir devirde yapıyor meret...motor freninde sabit hızda genelde...

motorda yeni değilim duro kötü dediğiniz için ıslak yolda tedirginim,yavaş giriyorum,bend eanlamdım arka frene dokununca tıkır tıkr ses geliyo kampanadan yarın gidicem bi servise zinciri gerdircem sorarım neymiş.

Valla usta ön lastik 20.000 kmyi devirdi değiştireyim diyorum...
    IRC'nin şu modeli bence güzel, metzeler ME22'nin desen kopyası

bu metzeler me22: (TR'de tubeless modeli yokmuş , anes motor Hakan bey söyledi.)

IRC NF22 Modeli (2,75 - 18" tubeless)

metzelerde tubeless seçeneğimiz yok.
    Anes motordaki Hakan bey Türkiyeye me22 tubeless olarak gelmediğini söyledi. Sadece iç lastikli geliyormuş, bu yüzden metzeleri alamıyoruz

Ama buna benzer desenli IRC bence güzeldir. Hamur kalitesi gayet güzel, desenlerde bence harika.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    METE_HAN bilgi için çok teşekkür ederim

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750

ben farklı zamanlarda aldım lastikleri o neden ile biri dunlop biri mişlen.
    bu link deki desen değil benim dunlop daha değişik birşey. link deki lastik arka için zaten ön e de öyle dişli takmak ii olmaz.
    kıy paraya hacı kıy.. mişlen al uğraşma. son zamanlarda yollar da asfalt eridi yollar ayna gibi izmirde dunlop hiççç durmuyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    linkdeki dunlopun birisi tubeless değildi yada ikiside o yüzden vazgeçmiştim.

aydoğanx, çok teşekkür ederim abi ellerine kollarına sağlık. iki defa arayacak oldum biri 6.40 dı motor üstündesindir die aramadım, diğeri de 11e geliodu yatnışındır diye vazgeçtim :D eyv ;)
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, 2009 model 25000 deki motorumu yeni taşındığım evde koyacak yer ve evin yolunun aşırı bakımsız (balçık çamur yani, belediyenin yapmasını bekliyoruz) olmasından dolayı 2 hafta kadar önce sattım. Belediye yolumuzu yapınca inanırmısınız tekrar cbf 150 alıcam. Başka motoru gözüm görmüyor. Ben senede yeri geliyor 20-25 bin yapan insanım. Şehir içi de çok aktif kullandığımdan dolayı ve uzun yolda da beni üzmediğinden dolayı böyle düşünüyorum. 500-600 cc motoru şehir içi kullanımda ne kadar aktif kullanabilirsiniz değil mi =? Yakıt- Ağırlık- Yakıt ve bakım maliyetlerindeki maliyet düşünüldüğünde inanın uzun yol+şehir içi için cebinizin dostu cbf 150. Şimdilerde yolumuz yapılırsa hayallerimi 45 lt çanta demirli, koruma ve kafa grenaj koruma demrili, siyah depo kılıflı ve yüksek ön rüzgar camı olan sıfır km siyah bi cbf süslüyor.

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğanx, çok teşekkür ederim abi ellerine kollarına sağlık. iki defa arayacak oldum biri 6.40 dı motor üstündesindir die aramadım, diğeri de 11e geliodu yatnışındır diye vazgeçtim :D eyv ;)
    Estağfirullah Ekmel. Lafı bile olmaz
    18:40 ta motor üstünde olacağım doğru. İş çıkışı eve dönüş zamanım.
    11'de ise yatmıştım. Doğru tahmin etmişsin

Yukarıda bi yerde de yazmıştım Ulusan'daki eleman bu sefer 15 liradan aşağı vermedi. Yine "Abi geçende almıştım 10 liradan 2 tane bu seferlikte ver" dedim ama nafile.

Keşke 10 lira olsaydıda 2 tane alsaydım ama ne yapalım. Nasip.
    Hayırlı olsun Bujin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:15 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 2009 model 25000 deki motorumu yeni taşındığım evde koyacak yer ve evin yolunun aşırı bakımsız (balçık çamur yani, belediyenin yapmasını bekliyoruz) olmasından dolayı 2 hafta kadar önce sattım. Belediye yolumuzu yapınca inanırmısınız tekrar cbf 150 alıcam. Başka motoru gözüm görmüyor. Ben senede yeri geliyor 20-25 bin yapan insanım. Şehir içi de çok aktif kullandığımdan dolayı ve uzun yolda da beni üzmediğinden dolayı böyle düşünüyorum. 500-600 cc motoru şehir içi kullanımda ne kadar aktif kullanabilirsiniz değil mi =? Yakıt- Ağırlık- Yakıt ve bakım maliyetlerindeki maliyet düşünüldüğünde inanın uzun yol+şehir içi için cebinizin dostu cbf 150. Şimdilerde yolumuz yapılırsa hayallerimi 45 lt çanta demirli, koruma ve kafa grenaj koruma demrili, siyah depo kılıflı ve yüksek ön rüzgar camı olan sıfır km siyah bi cbf süslüyor.
    Hakkında hayırlısı olsun Ethem hocam.
    Umarım gönlüne göre bulabilirsin, yalnız aklıma takıldı niye siyah ? kırmızı güzeldi

Kırmızıcılar siyahı seviyor, siyah motor sahipleride kırmızı güzel diyor.
    Nasıl olacak bu iş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler