Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada cbf150 topiği motosiklet modelleri kısmından alınıp , Moto kafe-Moto sohbet kısmına transfer olmuş.Niye ki ne?
    Bende geçen gün modeller kısmında bakınmıştım bir iki sayfa,
    bulamayınca "çok gerilemiş topic" diye içimden geçirip profilimden eski mesajlarım yolu ile bulmuştum var bir gariplik demekki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    mrb bugun 30-40 km kadar gezdim sonra motorumu park ettim 15 dk sonra tekrardan 2-3 km kadar bir yere gittim 15-20 dk daha sonra motora bindik 30-40 metre gitmeden arka teker sağ sol çekti hemen sağa çekip dükkana bıraktım moturu

ufak bir işmidir ne kadar sürede yapılır birde ne kadara patlar bana yarın pazar scooterla önce bi bakıcam açık yer varmı varsa sonra cbf yi götürücem
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

@no_name

Geçmiş olsun. Resimden lastik patlamış gibi görünüyor. Lastiği yavaş yavaş çevirerek gözünle iyice kontrol et. Çivi vida vs. gibi birşey girmiş olabilir. Oto lastikçilerin hepsinde olan fitil çekme yöntemiyle hemen kapanıyor orası. 3-4 TL bir fiyatı var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Fitil işe yaramıyo.Bende lastiği patlattığımda lastikçi fitil çekmişti.Ancak sürekli iniyodu.Ben de arada bir gidip hava basıyodum.En iyisi içten yama yaptırmak.O zaman hiç hava kaçırmaz.Gerçi bugün cbf150 kullanma kılavuzuna baktım.Patlak lastiği tamir ettirmeyin diyo.Yenisiyle değiştirmek lazımmış.Yoksa ciddi tehlikelere sebep olabilir diyo.

Motosikleti
    cbf 150
    lastiğe baktım hiç bişi göremedim yarrık batmıs bişey birisi kasislerden hızlı geçiyorsan ondan olmus olabilir dedim 60-70 le kasislerden geçtiğim oldu bugun plastik gibi sarılardan yarın gidip bi hava basıcam inerse p.tesi sanayi yolunu tutucaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiğe baktım hiç bişi göremedim yarrık batmıs bişey birisi kasislerden hızlı geçiyorsan ondan olmus olabilir dedim 60-70 le kasislerden geçtiğim oldu bugun plastik gibi sarılardan yarın gidip bi hava basıcam inerse p.tesi sanayi yolunu tutucaz
    Lastik hemen inmez.Hava kaçırdığına emin olana kadar bi süre gez bence.Ben patlak lastikle hergün hava basarak 1 hafta gezmiştim.Ama uzun tehlikeli yola çıkma sakın.Baktın ki sürekli hava kaçırıyo bence en iyisi lastiği değiştir.Yama yapmak hiç doğru değil.Canımızı taşıyo sonuçta bu motor.Allah korusun aniden bi kazaya sebep olabilir.

Motosikleti
    cbf 150
    çokta sakat oldu p.tesi kırklareline gidicektim korkuyorum yolda sakata gelmeyeyim die yarın açık motorcu varsa onada göstericem yeni bir lastik ne kadardır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    çokta sakat oldu p.tesi kırklareline gidicektim korkuyorum yolda sakata gelmeyeyim die yarın açık motorcu varsa onada göstericem yeni bir lastik ne kadardır
    Aman sakın patlak lastikle yola çıkma.Bi arkadaş ön arka 160 civarı bi fiyata değiştirmişti yanlış hatırlamıyosam.Sen sadece arkayı değiştirsen yeter.

Motosikleti
    cbf 150
    bugun içten yama yaptırdım biraz bana pahalıya patladı ilk baş benzinliğe gidip hava bastım sonra sanayiye daldım biraz gezindim baktım açık bitane lastikçi var fitil istersen yapayım dedi 5 lira dedi bende hava kaçırır sağlam bişi olsun dedim sök tekeri yama yapayım dedi sonra ben nasıl sökeyim filan dedim daha ben sökerim dedi ama ek ücret alırım dedi sonra soktu yama yaptı şuanlık bir sorun yok ücrette 20 lira aldı 1 gün daha sabredemedik pahlıya patladı bu iş bana yenisi almak daha mantıklı ama param yoktu aklıma gelmedi değil

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin ethemm76 gardaşım.

Geleli bir hafta oluyor oraların güzelliklerini maceralarınızı bekliyoruz haydi kolay gelsin.
    ethem süper gezi olmuş bende yıllık izindeydim 30 undan çıktım bugun geldim gezi fotolarını zevkle inceliyorum . kıskanmadım da değil yani
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bugun içten yama yaptırdım biraz bana pahalıya patladı ilk baş benzinliğe gidip hava bastım sonra sanayiye daldım biraz gezindim baktım açık bitane lastikçi var fitil istersen yapayım dedi 5 lira dedi bende hava kaçırır sağlam bişi olsun dedim sök tekeri yama yapayım dedi sonra ben nasıl sökeyim filan dedim daha ben sökerim dedi ama ek ücret alırım dedi sonra soktu yama yaptı şuanlık bir sorun yok ücrette 20 lira aldı 1 gün daha sabredemedik pahlıya patladı bu iş bana yenisi almak daha mantıklı ama param yoktu aklıma gelmedi değil
    Benim ikinci cbf150'mi alalı 4 gün falan oldu.Bugün baktım lastik inmiş.Lastiği inceleyince baktım vida çivi ne ararsan var.Bende servise gittim.Ancak pazar olduğu için yarını beklemem lazım.Uygun bişeyler takarız dedi usta.20 TL tamir için çok para.Keşke yeni taksaydın.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ikinci cbf150'mi alalı 4 gün falan oldu.Bugün baktım lastik inmiş.Lastiği inceleyince baktım vida çivi ne ararsan var.Bende servise gittim.Ancak pazar olduğu için yarını beklemem lazım.Uygun bişeyler takarız dedi usta.20 TL tamir için çok para.Keşke yeni taksaydın.

yeni motorun hayırlı olsun
    morelim bozuktu zaten tekerlek patladı die bende p.tesiyi bekleyemedim ilk baş tekerleğe hava bastım baktım teker patlak saptım sanayiye baktım her ay kapalı bi tane biyer gördüm daldım hemen param olsa yaptırmazdım yenisini alırdım 20 lirada gerçekten çok geldi zaten yol tutusu kötü tekerin

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Arkadaşlar geçen haftalarda CBF 150 ile kocaali/Sakarya'ya (yaklaşık 230 km) gidip geldim fakat düz yolda max. 105-110 km hızı geçemedim.Ancak eğimli yolda 120 civarı oldu.Şehirler arası gezi yapan arkdaşlara bakıyorum 120 sabit hızla gidenler var.Size sormak istediği benim motorda bir sorun olabilirmi yoksa motor açıldıkça ve km. yaptıkça hız artarmı.Bu arada motor şuan 1450 km'de.Cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    gazı sonuna kadar açıyormusun

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Evet gaz kolu sondaydı.Hatta emin olmak için çoğu zaman gazı hafif bırakıp tekrar sona getirdim ama 120'yi göremedik düz yolda.

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Km si 5000 den az olan arkadaşlar üzülmesin çünkü cbf150 motoru ancak 5000-10000 li km lerde açılıyo ve rüzgarsız düz yolda 115-120 km gibi hızlara ulaşabilirsiniz.ama uzun yolda 90-100 km/sa hız idealdir.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    selamlar. araya girmek gibi olacak lakin bir sorum olacak. forumu inceledim lakin bulamadım. daha doğrusu 400 sayfanın 180 190 sayfasına ancak bakabildim ve yoruldum. biniciden 20 000 km de bir cbf almayı düşünüyorum. süresi gelmiş bir bakımı varmıdır. 2008 model 3000 tl fiyat var. çanta yok ön koruma demiri var. kazası yok. bu motorun nesine dikkat edeyim. mesela aracı alıp e-6 da bir hız denemesi yapıp belli bri sürate ulaşıp ulaşmadığına fren mesafesine yol tutuşuna lastiklerine gibi en bariz neye bakılmalı.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amma da yazdım...... kusura bakmayın, tekeriniz düz bassın !
    selamlar[COLOR="Silver"]

keyifle okudum...bende uzun zamandır şoferim... güzel modellere bindim...isim verirsem sana ayıp olur

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...uney-turu.html

Geçen Cumartesi döndüğümüz gezimiz, anca şimdi zaman ayırabildim. Oda yarım kaldı zaten. Ama devam edicem, yarın muhtemelen bitiririm.

etoşşş huuuu özlüyorum olm seni...gelsene buraya gezek...

yeni motorun hayırlı olsun
    morelim bozuktu zaten tekerlek patladı die bende p.tesiyi bekleyemedim ilk baş tekerleğe hava bastım baktım teker patlak saptım sanayiye baktım her ay kapalı bi tane biyer gördüm daldım hemen param olsa yaptırmazdım yenisini alırdım 20 lirada gerçekten çok geldi zaten yol tutusu kötü tekerin

sıfır ırc taktırsan 50 gaymeydi...

Alıntı Team 106 GTI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen haftalarda CBF 150 ile kocaali/Sakarya'ya (yaklaşık 230 km) gidip geldim fakat düz yolda max. 105-110 km hızı geçemedim.Ancak eğimli yolda 120 civarı oldu.Şehirler arası gezi yapan arkdaşlara bakıyorum 120 sabit hızla gidenler var.Size sormak istediği benim motorda bir sorun olabilirmi yoksa motor açıldıkça ve km. yaptıkça hız artarmı.Bu arada motor şuan 1450 km'de.Cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,

standartı o zaten...daha fazlasını eğimde görürsün...

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar. araya girmek gibi olacak lakin bir sorum olacak. forumu inceledim lakin bulamadım. daha doğrusu 400 sayfanın 180 190 sayfasına ancak bakabildim ve yoruldum. biniciden 20 000 km de bir cbf almayı düşünüyorum. süresi gelmiş bir bakımı varmıdır. 2008 model 3000 tl fiyat var. çanta yok ön koruma demiri var. kazası yok. bu motorun nesine dikkat edeyim. mesela aracı alıp e-6 da bir hız denemesi yapıp belli bri sürate ulaşıp ulaşmadığına fren mesafesine yol tutuşuna lastiklerine gibi en bariz neye bakılmalı.

08 model 3.000 lira 20.000de makina mantık işi değil...daha geçen hafta arkadaşım 6000 kmde çantalı 08 ağustos çıkışlı çızıksız makina aldı...3000 e...çantayı aksesuarı düş 2800...bedava...

bir daha düşün...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    08 model 3.000 lira 20.000de makina mantık işi değil...daha geçen hafta arkadaşım 6000 kmde çantalı 08 ağustos çıkışlı çızıksız makina aldı...3000 e...çantayı aksesuarı düş 2800...bedava...

bir daha düşün...[/QUOTE]

eyvallah. benzer makinalar da var ama söylenen km si ile oynuyorlar en az 15 000 olan makinadır o falan diyorlar. aracımı koyduğum otoparkta 8 9 tane cbf var. ikisi satıyor. satanlardan birisi böyle bir uyarı yaptı. dikkatli ol km si düşük diye yanılma dediler de o sebeple.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    inan yıpranan makina kendini belli ediyor...araştırmaya devam...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler