Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    orjinal- yan sanayi fark etmez
    cbf 150 göstergesi gerekli..
    fiyat konusunda bilgisi olan varmı??
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinalinin bi kaç önce servislere fiyatını sormuştum 198 tl idi.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan

cbf 150 yedek parçalarını hesaplı olarak,
    güneşli evren mah. keskin sokak İNTER MOTORda bulabilirsiniz
    tarif olarak metro grossmarket otopark girişinin oldugu cadde üzeri,spor jean giyim mağazalarını geçtikten 400metre sonra sokak içerisinde.........
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    V-strom DL 650
    arkadaşlar ben 24 mart tarihinde ANES Motordan aldım motorumu kappa 36 lt çanta + ön koruma demiri + alt koruma demiri + yan ayak nakit 3770 tlye maloldu.. ANES Motorda Hakan Bey yardımcı oldu bana.. eğer almayı düşünen arkadaşlar varsa belki yardımcı olur..

Not: Anes Motor ile hiçbir ilgim yok yanlış anlaşılmasın..

bir de gezgın_33 arkadaşımızın yaptırdığı sis farı uygulamasını istanbulda nerede yaptırabilirim? xenon taktırmak istiyorum aslında ama garanti kapsamı dışı kalıyormuş motor ondan vazgeçtim.. sis farı garantiyi etkiler mi?

son soru olarak CBF150cilerin buluştuğu gezi yaptığı bir organizasyon var mı? Malum motorumuz 150 cc ve gezilerde 600-1000 cclere kafa tutamayacak kadar küçük

Motosikleti
    transalp yavrusu
    bugüne kadar cbf 150 ile arıza yapıp yolda kalanınız oldu mu hiç bi yazın da arızanızı bi öğrenelim bizde kalmayalım yollarda .
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. Uzun zamandır yazamıyordum. Son olarak Adana- Mersin istikametinde far ampulunun patlaması ile zor anlar yaşamışdım. Bu ana kadar da farları eksik olarak görmemişdim. Ama bu olaydan sonra ilk fırsatta iki adet sis farı taktırdım. Bu farların cok faydası oldu. Dogrudan akuye baglı oldugu için rolantide 3-5 dak calışırsa aku cok fazla etkileniyor. Gerci benim akude de biraz sorun var ama hareket halinde iken sorun yok..
    Farların faydası.
    1.Akşamları görüş mesafem cok arttı. Cok dafa rahat yolculuk yapıyorum.
    2. Daha önce uzunları yakarak karşımdan gelen araclara sellektor yapmama ragmen uzunlarını kapatmıyorlardı, şimdi sisleri yaktıgım anda hemen uzunları sondürüyorlar.
    Ayrıca dörtlü de takdırdım.
    Maliyet,= 45 tl sis farları
    Farları baglamak için koruma demirile parca kaynattırdım.15 tl
    Dörtlü için orjınal flasor yeterli olmadıgı için flasor degişti 15 tl
    Toplam 75 tl mal oldu ama guzel oldu.
    Dörtlü ve sis farı için sag elcige iki adet anahtar bagladık.
    Cok orjınal bi çalışma oldu. Resimleri ve nasıl taktıgımızı akşama atacam inşallah..
    bu tarz bir şey yaptın galiba.

facebook(Fazer Tutkunları)

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugüne kadar cbf 150 ile arıza yapıp yolda kalanınız oldu mu hiç bi yazın da arızanızı bi öğrenelim bizde kalmayalım yollarda .
    Sürekli yağını kontrol et. Yola çıkarken alabiliyorsan yanına yağ al. Lastikleri frenleri kontrol etmeden yola çıkma. Motoru komple bir gözden geçir tuhaf gelen birşey varsa görmezden gelme.

CBF 150 ye özel bir sorunla karşılaşıp yolda kalmadım. Bakımlarını aksatmazsanız bir problem çıkartacağını sanmıyorum.

Bu arada bir süredir giremiyorum siteye.

Bakıma soktum motorumu. İlk bakım çok fark etti. Daha bir istekli gidiyor motorum. Rölantiyide arttırdık. Daha kısa sürede ısınıyor artık(ilk çalıştırmalarda)

Bir süre yüksek hız görmeyin dediler ama 115 gördüm ilk defa. (zorlanmadan)

Herşey yolunda Vitesler geçişleri eski yumuşaklığına ve sessizliğine kavuştu.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    A2 yaşını beklior..
    Bu motorda niye devir saati yok..?
    ' [B][U]2011[/U][/B]
    ..Loading.. ::157::

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı emrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda niye devir saati yok..?
    mühendisler düşünememiş galiba
    neyse şaka bi yana.
    cbf de devir göstergesi ybr de ise vites göstergesi yok.
    olay bu kadar basit
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    27 bin küsür km yaptım, daha bir kere arıza vermedi,
    alan varsa cbf 250 almak için satıyorum.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    27 bin küsür km yaptım, daha bir kere arıza vermedi,
    alan varsa cbf 250 almak için satıyorum.
    cihan abi bana özelden veya msn yoluyla dönebilirmisin?

Motosikleti
    honda cbf 150
    merhaba
    benim cbf de yağ eksiltiyor tam ölçmedim herhalde 1000km de yağ ilave etmem gerekiyor bu problem herkezde varmı?
    Bİ ÇÖZÜMÜ VARMI YOKSA BUDA BÖYLE DEYİP yola devam edip muratcan7 arkadaşın dediği gibi ''Sürekli yağını kontrol et. Yola çıkarken alabiliyorsan yanına yağ al. '' önerisini untmayacakmıyız?

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    cihan abi bana özelden veya msn yoluyla dönebilirmisin?
    dönemiyorum msn açılmıyor, yani sorun var,
    özelden yazarsın
    ok
    98 Beygir.....

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı mator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    benim cbf de yağ eksiltiyor tam ölçmedim herhalde 1000km de yağ ilave etmem gerekiyor bu problem herkezde varmı?
    Bİ ÇÖZÜMÜ VARMI YOKSA BUDA BÖYLE DEYİP yola devam edip muratcan7 arkadaşın dediği gibi ''Sürekli yağını kontrol et. Yola çıkarken alabiliyorsan yanına yağ al. '' önerisini untmayacakmıyız?
    Öyle yapcağına motoru üzmeden kullan sürekli yüksek devirde kullanma

Nasıl kullandığını bilmiyorum ama eğer yüksek devirde kullanıyorsan eksiltir bunda yapabilceğimiz birşey yok gibi Fakat 1000 km de koymam gerekiyor diyosun o zaman senin motor anormal şekilde yağ yakıyor Ben yüksek devirde kullanırsam motoru 1000 km de 1 mm yağ eksiltiryor ve bu tehlike yaratıcı bir durum değil gerçi ben 2000 km de bir değiştirdiğim için yağını benim için tehlikeli olmuyor yani anca 2mm eksilmiş oluyor yağı değiştirene kadar

Gerçi 8000 de değiştirdim yağını şuan 10000 de ve hiç yağ eksiltmesi yok daha sabah baktım ama dediğim gibi motoru sıkmadım bu aralar hiç, sende öyle yap

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    Yağ eksiltme benim cbf te yapıyor .Aynen dediğin gibi 1000 km de bir 100-150 ml yağ ilavesi yapmam gerekiyor. Genellikle yağ eksiltme olayı uzun süreli tam gaz veya 100 km/h ın üzerinde uzun süreli kullanım yapılıyorsa artıyor. Genelde 80-90 ı geçmeden motoru sıkıştırmadan kullandığım dönemlerde yağ daha az yakıyor veya hiç yakmıyor. Sıkıştırılarak uzun süreli kullanımda motor çok fazla ısındığından yağda buharlaşma ve eksilme artıyor. Bu eksilme en çok mineral bazlı veya yarı sentetik yağlarda oluyor. Tam sentetik yağ eksilmeye karşı, buharlaşma sıcaklığı daha yüksek (daha kaliteli) olduğundan yağ eksiltme mineral veya yarı sentetik yağlara oranlı daha azmış. Bizim motorun yağ yakmasını minimuma indirmenin sırrı şu, motoru sıkıştırmadan kullanmak ve tam sentetik kaliteli bi motor yağı kullanmak. Bu bilgilere hem araştırarak hem servislerden bilgi alarak hemde deneyimlerim neticesinde ulaştım. Genellikle 100 km/h ın üzerinde uzun yol yaptığım dönemlerde yağ kontrolünü daha sık yapmanızı öneririm.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ eksiltme benim cbf te yapıyor .Aynen dediğin gibi 1000 km de bir 100-150 ml yağ ilavesi yapmam gerekiyor. Genellikle yağ eksiltme olayı uzun süreli tam gaz veya 100 km/h ın üzerinde uzun süreli kullanım yapılıyorsa artıyor. Genelde 80-90 ı geçmeden motoru sıkıştırmadan kullandığım dönemlerde yağ daha az yakıyor veya hiç yakmıyor. Sıkıştırılarak uzun süreli kullanımda motor çok fazla ısındığından yağda buharlaşma ve eksilme artıyor. Bu eksilme en çok mineral bazlı veya yarı sentetik yağlarda oluyor. Tam sentetik yağ eksilmeye karşı, buharlaşma sıcaklığı daha yüksek (daha kaliteli) olduğundan yağ eksiltme mineral veya yarı sentetik yağlara oranlı daha azmış. Bizim motorun yağ yakmasını minimuma indirmenin sırrı şu, motoru sıkıştırmadan kullanmak ve tam sentetik kaliteli bi motor yağı kullanmak. Bu bilgilere hem araştırarak hem servislerden bilgi alarak hemde deneyimlerim neticesinde ulaştım. Genellikle 100 km/h ın üzerinde uzun yol yaptığım dönemlerde yağ kontrolünü daha sık yapmanızı öneririm.
    autoshow dergisindeki köşesinde Onno Usta (kendisi motorsporlarına hazırladıgı arabalarla ünlü ağırtop bir ustadır) yeni teknoloji arabaların belli bir miktar yağ eksiltmeleri normaldir ve bunun motor işleyişi açısından işlevi vardır benzeri birşeyler söylemişti zamanında.

buradan hareketle belki yaglamayı daha etkin kılmak için boyle bir ödün vermiş olabilirler diye düşünüyorum.

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar teşekkürler
    demekki bu yağ yakma benzer durumlarda oluyor, ben de motoru devirli kullanıyorum 100 -110 'a da her fırsatta çıkarım
    fakat şöye bi durum var.
    motor alalı 8 ay oldu hatta bu motorum üzerine dahi bindiğim tek motor,yani motorda acemiyim. Daha önce çok araba kullandım ve arabalar için motoru uygun şekilde devirli kullanmanın hiçbir sakıncası yok diye bilirim ve ben bunu kendim yaşadım arabamıda devirli kullanırdım ve motoru çok iyi durumdaydı, 98 şahinim 1 gr dahi yağ eksiltmezdi.
    bununla beraber duble up gibi yağ katkısı kullananvarmıdır? ve tecrübeleri nedir acaba?
    ben 3. viteste 80'e çıktığım çok oluyor bu fazla mı?
    önerilerinizi baklerim.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    walla arkadaşlar yağ yakıyo dediğiniz motorlar kaç km deki motorlar acaba .
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    honda cbf 150
    benim motorum 10000km de

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    arkadaşlar benim izmirdeki arkadaşlarım la bu konuda konuştuguma göre tabi hepsi cbf kullanıyor yagımız yüksek devirde uzun süre kullandıgımızda yag ı buhar yapıyor ama kimseyide bakımları gelene kadar yolda bırakacak motorunu sıkıştıracak kadar degil bence rahat olun tabi tebbiride elden bırakmayınarada kontrol edin vede tam sentetik yag kullanın

ocaktaki tencere fazla kaynıyo yani altını kısın biraz
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler