Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf 150'm saatler içinde geliyor. Bu gece 20:30 sularında babam çorludan alıp getirecek. Herşeyi tamam plaka ruhsat . Ehliyetimde var

İlk vitesli motosikletim olacak. Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırım
    İlk kutlama benden olsun.İnşan kazasız belasız kullanırsın.Korumalarına dikkat eyle.Benimde ilk vitesli motorum cbf150 daha 5 aydır beraberiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    arkadaşlar cbf 150'm saatler içinde geliyor. Bu gece 20:30 sularında babam çorludan alıp getirecek. Herşeyi tamam plaka ruhsat . Ehliyetimde var

İlk vitesli motosikletim olacak. Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırım
    hadi hayırlısı resimleri çekip atarsın hemen.....darısı bize inş...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Arkadaşlar motosikletim geldi. Yanlız 10 dakika kadar kulanabildim. 5 km falan yol gittim geldim. Debriyaj (kanuni windy'ye göre) biraz ileride kavrıyor alıştım ama.

Tabii biraz daha pratik yapmam lazım. Yarın gezeceğim bu gecelik bu kadar.

Fotoğraf video ve görüşlerime yarın bolca yer vereceğim açacağım konuda

Doğru karar verdiğimi anladım. Motor çok dengeli. 1. vites biraz kısa 2. viteste gidiyorum genelde 3. vites çok güzel. 5. vitese gelip düşük hızlarda motor sesi duyulmuyor .

Gayet kalıplı motor. neyse çok yazmayayım yarına malzeme kalsın
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Alıntı tuncay08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 modeli çıktımı cbf 150 nin..
    eyLüL ayı itibariyLe satıLan 150 cbf Ler 2009 modeL sınıfına giriyor..

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Olabilirim

Bu arada buraya yazmayı unuttum. Motosikletimi aldım hemen ertesi günü gezi bile yaptık

http://www.motosiklet.net/forum/gezi...ml#post1324360

Haftaya yine gezi düşünüyoruz. Havalar bozmazsa tabii. Phoenix sende katılabilirsin. Müsait olursan. Sezon bitmeden kalabalık bir gezi düşünüyoruz

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Günaydın arkadaşlar,
    Cumartesi gecesi , kız gibi Kırmızı CBF 150'im çalındı. Henüz 1300 km de çizik dahi olmayan arkasında Kappa 46 lt çanta (içinde disk kilidi, kask, yüz maskem, takım çantam, zincir yağım, lastik tamir edici köpük,yağmur kaydırıcı ve file vardı) ve koruma demiri olan 34 PR 662 plakalı motorum çalınmıştır. Olur ya sanmıyorum ama parça cennetini boylamıştır herhalde şu anda gören olursa bilgi verirseniz sevinirim ilk defa bu motoruma kasko yaptırmadım ve ilk defa motorum çalınıyor nasıl oldu o zincir kilidi açtılar şaşkınlık içerisindeyim kesemeyeceklerine eminim sıkıntı olmasın diye en iyisini almıştım fakat buradan şu sonuç çıkıyor hırsıza gerçekten kilit yok. En üzüldüğüm nokta ise peşin almıştım motoru ve henüz daha 3000 YTL sini önümüzdeki ay verecek olmam allah belalarını versin başka söyleyecek sözüm yok artık.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı vipseyahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar,
    Cumartesi gecesi , kız gibi Kırmızı CBF 150'im çalındı. Henüz 1300 km de çizik dahi olmayan arkasında Kappa 46 lt çanta (içinde disk kilidi, kask, yüz maskem, takım çantam, zincir yağım, lastik tamir edici köpük,yağmur kaydırıcı ve file vardı) ve koruma demiri olan 34 PR 662 plakalı motorum çalınmıştır. Olur ya sanmıyorum ama parça cennetini boylamıştır herhalde şu anda gören olursa bilgi verirseniz sevinirim ilk defa bu motoruma kasko yaptırmadım ve ilk defa motorum çalınıyor nasıl oldu o zincir kilidi açtılar şaşkınlık içerisindeyim kesemeyeceklerine eminim sıkıntı olmasın diye en iyisini almıştım fakat buradan şu sonuç çıkıyor hırsıza gerçekten kilit yok. En üzüldüğüm nokta ise peşin almıştım motoru ve henüz daha 3000 YTL sini önümüzdeki ay verecek olmam allah belalarını versin başka söyleyecek sözüm yok artık.
    üzüldüm motorun çalınmasına bende korkuyorum çalıncak diye direksiyon kilidi filan yapmışmıydınız.
    disk kilidi, halat kilit bide alarm ona rağmen çalarsa da artık yapcak bişi yok.. :(

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı sibumix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzüldüm motorun çalınmasına bende korkuyorum çalıncak diye direksiyon kilidi filan yapmışmıydınız.
    disk kilidi, halat kilit bide alarm ona rağmen çalarsa da artık yapcak bişi yok.. :(
    Evet, sanırım zincir kilidi acıp kamyonete filan yüklediler yoksa sürerek götüreceklerini çok sanmıyorum.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Günaydın arkadaşlar,
    çok üzüldüm umarım en kısa zamanda bi şekilde bulunur motorun arkadaşım.bunu yapan adileri iş üzerinde yakalayıp haddini bildirecek ondan sonra polise teslim edeceksin ki anlasın başkalarının alın terini çalmak ne demekmiş.

@vipseyahat
    Büyük geçmiş olsun dostum
    Allah bu olayı yapanların belalarını versin. Umarım en yakın zamanda bulunur.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok üzüldüm umarım en kısa zamanda bi şekilde bulunur motorun arkadaşım.bunu yapan adileri iş üzerinde yakalayıp haddini bildirecek ondan sonra polise teslim edeceksin ki anlasın başkalarının alın terini çalmak ne demekmiş.
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @vipseyahat
    Büyük geçmiş olsun dostum
    Allah bu olayı yapanların belalarını versin. Umarım en yakın zamanda bulunur.
    Teşekkür ederim. Allah kimseye yaşatmasın böyle bir durumu.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    arkadaşla bir önceki sayfada da yazdığım gibi eylül ayında aldığım 2009 model cbf 150 min benzin musluğu arızalı çıktı, arıza benzin musluğu kapalıyken deneme yaptığımda motorun stop etmemesiyle kendini gösterdi, normalde 1 kaç dk içinde musluk kapalıyken stop etmesi gereken motorla yarım saatten fazla yol yapınca hemen servisi aradım. sipariş ettiler ve bi kaç gün sonra garantiden değişti.Yani benzini kapalı konumda kesmeyen musluk, yedek depoyuda kapatmıyor. Yani yedek depoda hep aktif ve sizlerinde musluğu arızalıysa, yedek depodaki benzine güvenerek benzin almazsanız yolda kalırsınız. Bu dönem içersinde ithal edilen veya belli bi partide bu sorun olabilir, musluğu kapatıp denemenizi tavsiye ederim. Motor bi kaç dk içinde stop ediyorsa sorun yok.

Günaydın arkadaşlar,
    Çok çok geçmiş olsun bende dışarda kilitli bırakıyorum, acilen farklı önlemler alma yoluna gidicem. Acaba bizim motorların senelik kasko masrafları ne kadar bilen veya yaptıran varmı =?

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok zor benim iş bu sene öss'm var...Ama bekliyoruz fotoları...

Muratcan..İkinci el cbf 150 düşünüyorum.Yakıt durumu nedir senin motorun?Biraz anlatır mısın genel hatlarıyla motoru??
    Yakıt olarak ben çok memnunum. 250 km de yarım göstergeye düşmedi bile (1,6 litre yakıt ekledim tekirdağ gezisinden gelirken.). Sakin kullanımda (70-90 km /s) bu değeri elde ettim.

Rodaj'da olmasına rağmen oldukça az yakıyor ve çok performanslı. Çok atak bir makina. Kesinlikle sınıfının lideri. YBR de kullandım CK 125 'de (ck beklediğimdende kötü çıktı. ) .

Motosiklet Çok kalıplı. Bir bakan bir daha bakıyor. Sesi süper. 1. viteste gitmesi çok zevkli Motor saldırgan bir köpek gibi ısırmaya yer arıyor. Gaz açtığınızda hemen atılıyor.

Benimde ÖSS'm var bu sene. Pm'den konuşup buluşalım. Daha yakından gör motoru.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Günaydın arkadaşlar,
    Arkadaşım buyuk geçmiş olsun. İnsallah bulunur motorun. Bunu yapanların yanına kalmaz inşallah. Diyecek başak bişi bulamıyorum.. Alllah kimseniin başına vermesin....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    CBF150
    Herkese dilekleri için teşekkür ederim. Evet bende ilk önce kasko yaptırmaya değmez diyordum ama tekrar alırsam ilk işim kasko yaptırmak olacak insan başına gelince anlıyor bu tip şeylerin önemini. Sizlere dost tavsiyesi ne kadar değeri olursa olsun motorları sigortalatmak rahat uyku uyumak için gerekli bence.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Arkadaşlar. CBF 150'de vites atmanın mantığı nedir. Yani doğru vites atma . Devir saati olmadığından ben sese göre atıyorum ama biraz erken atıyorum rodaj döneminde fazla devirli kullanmamaya özen gösteriyorum.

Motor freni yapmak bu dönemde sakıncalımıdır ? Düşük vitese atarak yavaşlamak yani.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Arkadaşlar. CBF 150'de vites atmanın mantığı nedir. Yani doğru vites atma . Devir saati olmadığından ben sese göre atıyorum ama biraz erken atıyorum rodaj döneminde fazla devirli kullanmamaya özen gösteriyorum.

Motor freni yapmak bu dönemde sakıncalımıdır ? Düşük vitese atarak yavaşlamak yani.
    Bana kalırsa motor freni sınırları içinde yapılırsa sorun olmaz. Hatta ben aldıgımda servis bana mümlün oldugunca koprasorde kullanmamı soylemişdi. Tabiki 70-80 ile giderken 2. vitese düşüp birden dabriyaj bırakara motor fireni kullanılmaz. Birde Kullana klavuzuna bakarak ilk 500 km rodaj bitti tamam deme. 2-3 bin km lere kadar motorunu fazla sıkıstırmamaya dikkat et.
    Vites arma mantıgında ise motorunla seyir halindeyken motorun max torku urettigini hissedersin. Bunu hiisettikden sonra biraz daha gazla ve gites yukselt. Hafif egimli yol buldugunda 5. vitese kadar cık ama fazla gaz acma. Malum motor acılma asamasında tum vitesleri kullanmalısın.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    KMT Duke 250
    zaten öyle yapıyorum. Aynı viteste uzun süre kalmıyorum. Yokuşlarıda hep 4. viteslerde çıkıyorum. Hız düştüğü anda vites küçülterek performansı arttırıyorum.

En güzeli 1. ve 3. vites ama

arkadaşlar selam
    motorumun kilometresi 6000 'e yaklaşıyor..bildiğim kadarıyla yağ değiştirme vakti geldi.. acaba serviste yağ değişimi ne kadar tutuyor bilen varmı? motoru 5000 kmde aldığım için henüz servise götürmedim.. özellikle anadolu yakasındaki servisleri bilen varsa çok sevinirim
    teşekkürler

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bugun konşuk motorda Duro 100/90 18 arka lastik baktım. Tam alıyordum vazgeçtim... Michelin mi yoksa pirelli mi, veya dunlop mu aliyim? hangisi karda daha iyidir?

İstanbul anadolu yakasında buz motor hariç bildiğiniz yerler varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler