Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorum satılıktır. (Düşünen olursa haberleşelim) Bilginize...

http://www.sahibinden.com/sifiri_kad...word=cbf%20250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, 1,5 aylık motorumun benzin musluğunun bozuk olduğunu fark ettim. bi gün denemek için musluğu (off) konumuna getirdim ve acaba kaç dk sonra duracak, karbratördeki benzinle ne kadar çalışıcak diye bi deniyim diye, depoyu kapatarak yola kayuldum, 40 km yol yaptım ve motor stop etmedi, akabinde servisi aradım, musluğun arızalı olduğundan şüpheleniyorum, bundan nasıl emin olurum diye (musluktan karbratöre giden benzin hortumunu sök, musluk kapalıyken benzin akıyorsa arızalıdır) dediler. sol gri kapağı söktüm ve dediklerini yaptım, musluk kapalıykende benzinin aktığını gördüm, musluk kapalıyken az akıyor.. yukarı ve aşağı çevirdiğimde ise çoğalıyor. Yani kapalıyken benzini kesmiyor, motorun çalışmasına yetecek kadar benzin akıyordu. Yani demek ki benim yedek depo hep devredeydi, benzinim bittiğinde demek hepsi bitmiş olacakmış, bi kaç kerede (nasıl olsa yedek depoda var) düşüncesiyle benzini kastırmıştım. demek ki yolda kalacakmışım. Bu belkide kronik bi arıza da olabilir. Alan ark..ların şiddetle benzin musluklarını denemelerini tavsiye ederim. Benzin musluğunuzun aktif olduğundan emin olmadan, yedek deponuzdaki benzine güvenerek yola çıkmayın, çünki arızalı olan ve (off) konumunda benzini kesmeyen musluk yedek depoyuda kapatmıyordur ve motor benzinin tamamını kullanıyor konumdadır.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 1,5 aylık motorumun benzin musluğunun bozuk olduğunu fark ettim. bi gün denemek için musluğu (off) konumuna getirdim ve acaba kaç dk sonra duracak, karbratördeki benzinle ne kadar çalışıcak diye bi deniyim diye, depoyu kapatarak yola kayuldum, 40 km yol yaptım ve motor stop etmedi, akabinde servisi aradım, musluğun arızalı olduğundan şüpheleniyorum, bundan nasıl emin olurum diye (musluktan karbratöre giden benzin hortumunu sök, musluk kapalıyken benzin akıyorsa arızalıdır) dediler. sol gri kapağı söktüm ve dediklerini yaptım, musluk kapalıykende benzinin aktığını gördüm, musluk kapalıyken az akıyor.. yukarı ve aşağı çevirdiğimde ise çoğalıyor. Yani kapalıyken benzini kesmiyor, motorun çalışmasına yetecek kadar benzin akıyordu. Yani demek ki benim yedek depo hep devredeydi, benzinim bittiğinde demek hepsi bitmiş olacakmış, bi kaç kerede (nasıl olsa yedek depoda var) düşüncesiyle benzini kastırmıştım. demek ki yolda kalacakmışım. Bu belkide kronik bi arıza da olabilir. Alan ark..ların şiddetle benzin musluklarını denemelerini tavsiye ederim. Benzin musluğunuzun aktif olduğundan emin olmadan, yedek deponuzdaki benzine güvenerek yola çıkmayın, çünki arızalı olan ve (off) konumunda benzini kesmeyen musluk yedek depoyuda kapatmıyordur ve motor benzinin tamamını kullanıyor konumdadır.

benimki ana depo bittiğinde stop ediyor,ve yedeğe alıp devam ediyorum,sorun yok sanırım.ama kapalı konumunu bir deneyeyim bakalım

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Arkadaşlar ben motorumu yeni aldım daha dün ve tam olarak bilgi sahibi değilim takdir edersinizki bir sorum olacak daha doğrusu sorun mu demeliyim bilmiyorum ama

Motor havalandırma hortumunun yanında 2 tane daha küçük hortum var ağzı açık olan ve bunlardan birinden benzin damlattığını gördüm bugün sizce sorun ne olabilir

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum satılıktır. (Düşünen olursa haberleşelim) Bilginize...

http://www.sahibinden.com/sifiri_kad...word=cbf%20250
    motorun güzelmiş.. keşke o kadar param oslaydı.. sıfır fiyatları nedir ki

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Arkadaşlar cbf 150'yi spariş ettik honda onur motordan ve parasının bir bölümünü havale ettik. Bu gün fatura kesilecek ruhsat ve plakada bu gün yarın çıkıyor.

Cumartesi günü sabahtan plakayı alıp çorluya gidiyor ve motosikletimle birlikte dönüyoruz kısmetse.

Gitmişken çanta (yan ve arka çanta ) ve mont almayı düşünüyorum.

Ayrıca motosikletsizliğin ne kötü birşey olduğunu anladım. Şanslıyım sadece birkaç gün motorsuz kaldım ama yinede hayatımda birşeyler eksik olduğunu fark ettim.

Allah kimseyi motorsuzlukla sınamasın
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    hadi hayırlısı olsun....resimlerini bekliyoruz....cbf 150 bende de hastalık oldu ama sıfır alamam...ikinci elde güvenemiyorum....cbf 150 topiğini sürekli takip ediyorum...birde benim boy 1.69 ayaklarım rahat yere değer mi acaba...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı shelbycobra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun güzelmiş.. keşke o kadar param oslaydı.. sıfır fiyatları nedir ki
    Sıfırı bu sene başıdna kalktı piyasadan, son fiyatı 7.850 gibi bir şeydi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün CBF'le ilk düzgün ve bilinçli tekerimi yaptım Daha önce 3 defa arkamda artçı varken ani gaz verince teker yapmıştım, normal denememde de en fazla 5-10 cm kalkıyordu ön teker, bugün 1. viteste motorun maksimum tork hızında ve devrinde giderken denedim, ön teker rahat 40cm kalktı, 10-15 metre gidip gaz kestim. 2'ye atıp devam da edebilirdim sanırım, çok uzman olmadan da 50m falan tekerde gidilebilir CBF'le.

Çok eğlenceli tek teker yapmak, ama zincir de benim kadar eğlenmedi zannımca

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlısı olsun....resimlerini bekliyoruz....cbf 150 bende de hastalık oldu ama sıfır alamam...ikinci elde güvenemiyorum....cbf 150 topiğini sürekli takip ediyorum...birde benim boy 1.69 ayaklarım rahat yere değer mi acaba...
    Teşekkürler. İkinci eli biraz problem. bulması problem yani . Herhalde satılığa çıkınca kısa bir süre içinde elden çıkartılıyor.

Bende alayım memnun kalacağımdan eminim. Tek kullandığım vitesli motosiklet kanuni windy olduğundan bu çok rahat gelecektir bana

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motorumu yeni aldım daha dün ve tam olarak bilgi sahibi değilim takdir edersinizki bir sorum olacak daha doğrusu sorun mu demeliyim bilmiyorum ama

Motor havalandırma hortumunun yanında 2 tane daha küçük hortum var ağzı açık olan ve bunlardan birinden benzin damlattığını gördüm bugün sizce sorun ne olabilir
    ağzı açık bi kaç hortumun birinden çiğ benzin damladığını bende görmüştüm, teknik olarak neden olduğunu bilmiyorum, tek bildiğim devamlı bi damlama yoksa bi arıza olmadığı.

Motosikleti
    cbr 125
    2009 modeli çıktımı cbf 150 nin..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Motoru devirdiğimde anlamıştım ben de, deponun üstten taşmasını engelleyen benzin tahliye hortumu biri, diğeri de şasi havalandırma sanırım.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzı açık bi kaç hortumun birinden çiğ benzin damladığını bende görmüştüm, teknik olarak neden olduğunu bilmiyorum, tek bildiğim devamlı bi damlama yoksa bi arıza olmadığı.
    Arkadaşlar Bu hortumlardan biri karburator tahliye hortumunu. Sanırım sag tarafda olacak siyah kapakta küçük bir delik var o delige duz tornavida ile ulştıgınız civatayı tam olarak sıkıstırın. Bu durumu karburatoru sokeceginiz zaman benzin muslugunu kapatın, Karburator içindeki benzini buradan boşaltın sonra karburatoru sokun. Bu sayede motorunuzu uzerine benzin dökülme ihtimalini ortadan kaldırmış olacaksınız.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150

Aynı sorun bende de vardı onda şuna dikkat etmen lazım eğer yere damlayacak kadar fazla değilse o normal fakat motoru bıraktığında yerde bayağı bir akındı görürsen tahlyenin ordan kaçırıyordur bende serviste öğrendim sağolsun alttan sıkıştırdılar kesti şimdi.

Alıntı tuncay08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 modeli çıktımı cbf 150 nin..
    Ağustosun ikinci yarısı 2009 modeller çıkar piyasaya...

Tahliye sisteminin amacı, karbüratördeki fazla benzini dışarı atmaktır.
    Bunu yapmaktaki amacı ise, içeriye dolan fazla benzinin; motoru boğmasını önlemektir.

Aşağıdaki resmi fikir sahibi olmanız açısından ekliyorum.
    Sizin motorlarınızdaki daha gelişmiş olabilir. Bu basit bir karbüratör...

Benzin limiti kırmızı çizgiyi geçtiği zaman dışarı atılır.

Motor kasisli yollarda giderse ya da motoru sallarsanız yine benzin çıkışı olabilir.
    Bu normaldir. Ama kısa sürede kesilmesi lazım...

--- ---

Arkadaşlar tahliye sistemi, bence aktif olması gereken bir sistemdir. Kapatan ustaların ellerinden öperim

Motosikleti
    KROSS 250
    SAGOLASIN VOLKAN bu arada METE ABİİİİİ VAR YA SENİ NİYE ÇIKARTILAR BİLMİYORUM AMA ben cbf 150 yi senden ogrendim abim abi benide eklesene msn ne taha_yoldas@hotmail.com METE ABİİİ
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    cbf 150 lerin dişli fiyatları ortalama nedir??

hızı ne kadar artırır??

teşekkürler
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 lerin dişli fiyatları ortalama nedir??

hızı ne kadar artırır??

teşekkürler
    15 ytl ye sirkecide satılıyormuş.Hızıda 10-15km artırıyor.Cihan abi daha bilgili bu konuda.O bakarsa buraya yardımcı olabilir kanımca.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    arkadaşlar cbf 150'm saatler içinde geliyor. Bu gece 20:30 sularında babam çorludan alıp getirecek. Herşeyi tamam plaka ruhsat . Ehliyetimde var

İlk vitesli motosikletim olacak. Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler