Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartışmanın biteceği yok herkesin kendine göre kendi motorunu üstün gördüğü yönleri var ama senin yazdığın "halen ybr diyen.... var" şeklindeki yazılarından ötürü seni kınıyorum yakıştıramadım sana. bizim ybr topiğimizde hiç biz bu ür deyimler kullanmayız.sadece kendi motorlarımız kendi markamız hakkında yorum yaparız. seni 20,000kmlerde görmek isteriz. daha 9650 bişey değil.
    Arkadaşalar söyledigim yanış anlaşıldı sanırım..Ben halen YBR diyenler var derken YBR yi kötüleme anlamında söylemedim. YBR de kalite olarak kendisini kanıtlamış bir marka ve model fakat Honda CBF 150 ile Yamahanın YBR125 in tahtını sallamış durumda. Bu bir cok kişinin gördügü ve söyledigi bir gercek.
    Yanlış bişi söyledimse affola..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca sabahları motoru çalıştırmadan önce yaklaşık ne kadar bir süre ısıtıyorsunuz?
    cvp vereceklere teşekkürler
    burda cümle düşüklüğü olduğunu varsayıyorum zira motoru çalıştırmadan önce bişeyle ısıtmıyosun

havalar soğuduğunda jikleyi sonuna kadar çek , gaz ver motora, sonra bas çalıştırma anahtarına, çalışmaya başlar başlamaz gazı çeyrek aç ve gazı kımıldatmadan sabit 1 dakika tut sonra bırak gazı.motorun ısınmışsa gazı bırakınca rolantide çalışmaya dewam edecektir, eğer ısınmadıysa stop eder...stop ederse bir süre daha jikle açıkken çeyrek gaz ver motora yine bırak gazı stop etmezse ısınmıştır...1 dakikalık ısıtma bana hep yeterdi daha fazla ısıtmaqna gerek kalmayacaktır
    yaz aylarında ise jilleyi sonuna kadar değil yarım çekmeni söyleyebilirim...(motor ısındıktan sonra jikleyi kapatmayı unutma)

kolay gelsin
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

urda cümle düşüklüğü olduğunu varsayıyorum zira motoru çalıştırmadan önce bişeyle ısıtmıyosun
    evet biraz aceleyle yazmıştım cümle saçma olmuş..cevabın için teşekkürler..gerçekten çok faydalı oldu..şimdilik jikleyi kapatmayı sürekli unutuyorum ama zamanla alışırım sanırım..

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Alıntı vipseyahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostlarım kış yaklaşmak üzere yağmurlu havalarda kullanım için yağmurluk gerekecek nerden uygun ve kaliteli temin ederiz özellikle pvc branda tarzı iyi olur diyorum rüzgarıda geçirmez en azından. Alan bilen arkadaşlar paylaşırsalar sevinirim.
    Bering marka uygun fiyata vardı bir bak istersen

Motosikleti
    2008 CBF150
    slm arkadaslar cbf 150 ye iyi ses cıkartan eksoz taktırmak ıstıyorum nereden bulurum ınternetten nasıl bakarım fıyatı ne kadardır mesela
    s.s:cat:

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Kafagrenajını sökebiliyor muyuz?

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bering marka uygun fiyata vardı bir bak istersen
    Sağol dostum tavsiyen için, dün feyizoğlundan Revit'in Tulum Yağmurluğunu aldım ama henüz deneme fırsatım olmadı Kaliteli bişeye benziyor ama işe yarıyacakmı açıcası yağmur yağınca görücez

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Alıntı vipseyahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol dostum tavsiyen için, dün feyizoğlundan Revit'in Tulum Yağmurluğunu aldım ama henüz deneme fırsatım olmadı Kaliteli bişeye benziyor ama işe yarıyacakmı açıcası yağmur yağınca görücez
    Revit se söze gerek yok , eldivenleri tırt diyorlar ama montu / tekstili gayet kaliteli zaten fiyatlarıda belli ediyor.
    Güle güle kullan ,

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Dostlar merhaba.

Yakın bir dostuma sağlamlığını ve kalitesini kanıtladığı için 6000 kmde cbf150 aldık. Yaklaşık 5 ay gibi bir süre geçti şu an 13000 de 2 yılık MCt kullancısı olarak ara sıra motorları değiştirip kullanmaktayız. CBF 150 gerçekten rahat ergonomik ve hacmine göre güçlü bir makine. geçena y ön lastiği yeniledik. Bayramda da arka lastiğini yeniledim. Arkaya sanıyorum 110 luk bir lastik taktık. performansta bir azalma olmadı ama şunu söylemeliyim ki viraj kabiliyetinde ciddi iyileşmeler oldu. Kafa grenajının sabit olması ve oturma pozisyonundan dolayı insna Enduro kullanıyor hissi vermekte. CBF150 gerçekten parasını hakeden bir makine.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fıratcım o zaman kit halinde satılanlardan almam lazım onu takmak için de garantinin bitmesini beklemem lazım pofss..

510 km de yim 10 ytl benzin ile 130 km gittim..
    bu ne ya...ben cbf yi sırf yakıtı için bile alırım...benim asya bile 12 ykr yakıyor ahhh...biraz daha sabredemedim işte...ikinci motorum inşallah cbf 150 olacak....ben ki cbf topiğini 1nci sayfasından itibaren 2 ayda okuma zahmeti gösterdim...bu motor kesinlikle benim ikinci motorum olacak ama artık seneye kadar alamam...cbf kullanan arkadaşlar çok şanslısınız...

Motosikleti
    KROSS 250
    Alıntı metehan0744 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar cbf 150 ye iyi ses cıkartan eksoz taktırmak ıstıyorum nereden bulurum ınternetten nasıl bakarım fıyatı ne kadardır mesela
    cbr 125 takılan arrow marka egzozlar var hem cuk oturur hemde iyi ses verir bi araştır ıstersen taktırırsan da sesini duymak isterim
    arkadaşlar 10.000 devirdim motor cok hosuma gidiyo daha arza yapmadı fakat performanslı kullandıgım zaman haliyle ısınıyo ısındıgı zaman da sıboblar sıkırdıyo fakat sıbob ayarı kacan bi motor hem çok yakar hemde cekişten duser benim ki tam tersıne ya ısındıgı zamn duz yolda hafif bi yatmayla 120 goruyo sizce normalmidir ve arka lastigide deyiştircem cunku kabak oldu surekli patiyle kalkma ve sıfır çizme sonucunda 10.000 km kabaklaştı.buyuk bi ihtimalle 110 luk takcam benim motor su anda 10ytl 100 km yapıyom ... saygılarımla ve bu ybr leri tokatlamak cok zevkliiiiii arkadaşlarım hariç ...
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne ya...ben cbf yi sırf yakıtı için bile alırım...benim asya bile 12 ykr yakıyor ahhh...biraz daha sabredemedim işte...ikinci motorum inşallah cbf 150 olacak....ben ki cbf topiğini 1nci sayfasından itibaren 2 ayda okuma zahmeti gösterdim...bu motor kesinlikle benim ikinci motorum olacak ama artık seneye kadar alamam...cbf kullanan arkadaşlar çok şanslısınız...
    hacı valla benzin göstergesinde kendim bir çizgi ayarladım mesela redline çizgisi 10 ytl benzin aldım benzin ibresi aynı çizgiye gelene kadar 130 km yol gittim yedek depo hariç..

gazı kesince sönük yanan far beni çıldırtıyor şuan 680 km deyim en kısa zamanda h7 xenon kiti takıcam (beyin ve uzun kısa ampul)

Alıntı woxter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 takılan arrow marka egzozlar var hem cuk oturur hemde iyi ses verir bi araştır ıstersen taktırırsan da sesini duymak isterim
    arkadaşlar 10.000 devirdim motor cok hosuma gidiyo daha arza yapmadı fakat performanslı kullandıgım zaman haliyle ısınıyo ısındıgı zaman da sıboblar sıkırdıyo fakat sıbob ayarı kacan bi motor hem çok yakar hemde cekişten duser benim ki tam tersıne ya ısındıgı zamn duz yolda hafif bi yatmayla 120 goruyo sizce normalmidir ve arka lastigide deyiştircem cunku kabak oldu surekli patiyle kalkma ve sıfır çizme sonucunda 10.000 km kabaklaştı.buyuk bi ihtimalle 110 luk takcam benim motor su anda 10ytl 100 km yapıyom ... saygılarımla ve bu ybr leri tokatlamak cok zevkliiiiii arkadaşlarım hariç ...
    subapların sente ayarı

emme subabı 8 sente

egsoz subabı 12 sente......................................

ben daha 690 km deyim rahat 110 görüyor vebu hızı deneme amaçlı yaptım ilk bakıma 1000km de gidecem onun için motoru sıkıştırmıyorum..

lastikler mıchelın ve metzeler 60 ytl.. tanesi

egsozla oynama yakıt artar..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    06bluedragger ;

CBF150'nin benzin göstergesi genellikle yanlış göstermektedir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı bardaktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafagrenajını sökebiliyor muyuz?
    kafa grenajını sökebilir ve yerine ybr ler gibi yuvarlak far takabilirsin karar da motorda senin..

arkaya 38 lik dişli takanlar 135 km hıza ulaştıklarını söylüyorlar..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    06bluedragger ;

38'lik dişli kullandım ve yokuş aşağı 137 km/h hız gördüm..ama motor yanacak gibiydi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    06bluedragger ;

CBF150'nin benzin göstergesi genellikle yanlış göstermektedir..
    daha 600 küsur km lik bir motorda ne kadar hata olabilirki..

ama onunda çaresine bakıcam..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkaya 2 diş küçük dişli takıp 120 sabit gidebilir miyim acaba? Motorun 8 bin bakımı yaklaşıyor, düzlükte son hız 110'dan 105'e düştü

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Khutuck ;

38'lik dişli ile uzun yolda 115-120 arası sabit bir hızda gittim..

Yanlız yakıtta gitti..

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaya 2 diş küçük dişli takıp 120 sabit gidebilir miyim acaba? Motorun 8 bin bakımı yaklaşıyor, düzlükte son hız 110'dan 105'e düştü
    tam satılacak km de senın motor ciddiyim ama 10 bin dedinmi adamlar bilinçsiz almaktan korkuyor :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Khutuck ;

38'lik dişli ile uzun yolda 115-120 arası sabit bir hızda gittim..

Yanlız yakıtta gitti..
    Standart dişliyle 110 sabit gidince 3lt'nin üzerinde yakıyorsun zaten

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam satılacak km de senın motor ciddiyim ama 10 bin dedinmi adamlar bilinçsiz almaktan korkuyor :D
    9.990km'de satışa çıkartıcam 15 Nisan'da aldım, 7.250'deyim şu an Yalnız motoru aldığımdan beri hem okul var, hem çalışıyorum, ona rağmen baya bi gezmişim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler