Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynaları eğersen üzerindeki krom kaplamalar atabilir.
    eger iyi görüş almak istiyorsan ybr aynası almanı tavsiye ederim, kullanalar görüş iyi diyor.
    ybr125'in aynalari cbf'nin gidonuna dogrudan takilabiliyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu alet zamanla alıştıkça daha çok hoşunuza gidecektir ilk baştaki sıkıntılar geçicek ve zevk almaya başlayacaksınız scooterdaki küçük lastikten dolayı viraj sıkıntıları bu motorda olmayacak daha emin yol tutuşu sizi fazlasıyla tatmin edecektir ancak önceki sayfalarda bahsettiğimiz standart fabrika lastiklerinin ıslak zemindeki yol tutuşu sorun olabilir, hemen değiştirin dişli bi model takın....
    selam bu siteye geçtiğimiz aralık ayından beri katılmaktayım bu site sayesinde engin bilgilere sahip oldum kullanmadığım tarz motor kalmadı ama cbf aldım ilk defa motorumun olduğuna sevindim bundan önce birkaç motorum daha vardı ama bunun zevki bambaşka cubuf tan önce yamaha aerox 100 scooter vardı onun her 2 lastiğide mıchelın idi ve viraj alma açısı fabrika bilgilerine göre R6 ile aynı açıya sahip viraj alma sıkıntım hiç olmadı en keskin virajlara çok rahat girebiliyordum neyse honda cbf 150 için metzeler lastiğin tanesi 60 ytl şimdilik maddiyattan dolayı değiştirmeyeceğim duro larla idare etmek lazım yan ayaklık ve koruma demiri + kappa çanta fiyatı nedir..

ilk bakım a 1000km de gitmemi söylediler ama kitapçıkta 500km den bahsediliyor sizce kaç km de gitmeliyim..

her motorun bir usulü vardır..

yakıt konusuna gelince şu an 300 km deyim 10 ytl benzin ile 120 km yol yaptım motoru sakin kullanıyorum havalimanı yolunda son 105 gördüm bıraktım fazla zorlamıyorum..

ve son olarak motorun üst kapağından çıkan aliminyum boru geri dönüşüm kutusuna benzer bir şeye giriyor ordan çıkan pvc hortum motor bloğuna geri giriyor sizce bu sistem geri dönüşüm müdür???

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    dünkü bursa gezimde depoyu fulledim ve 40 ytl benzin aldım, gezi bitti 500 km oldu daha gidiyor.hızlı gittigimiz halde ve devirli kullandıgım halde 500 km ve km de 80 kuruş yakmışım, bence bu süper.

Alıntı demir_at adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr125'in aynalari cbf'nin gidonuna dogrudan takilabiliyor mu?
    galiba evet
    98 Beygir.....

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam bu siteye geçtiğimiz aralık ayından beri katılmaktayım bu site sayesinde engin bilgilere sahip oldum kullanmadığım tarz motor kalmadı ama cbf aldım ilk defa motorumun olduğuna sevindim bundan önce birkaç motorum daha vardı ama bunun zevki bambaşka cubuf tan önce yamaha aerox 100 scooter vardı onun her 2 lastiğide mıchelın idi ve viraj alma açısı fabrika bilgilerine göre R6 ile aynı açıya sahip viraj alma sıkıntım hiç olmadı en keskin virajlara çok rahat girebiliyordum neyse honda cbf 150 için metzeler lastiğin tanesi 60 ytl şimdilik maddiyattan dolayı değiştirmeyeceğim duro larla idare etmek lazım yan ayaklık ve koruma demiri + kappa çanta fiyatı nedir..

ilk bakım a 1000km de gitmemi söylediler ama kitapçıkta 500km den bahsediliyor sizce kaç km de gitmeliyim..

her motorun bir usulü vardır..

yakıt konusuna gelince şu an 300 km deyim 10 ytl benzin ile 120 km yol yaptım motoru sakin kullanıyorum havalimanı yolunda son 105 gördüm bıraktım fazla zorlamıyorum..

ve son olarak motorun üst kapağından çıkan aliminyum boru geri dönüşüm kutusuna benzer bir şeye giriyor ordan çıkan pvc hortum motor bloğuna geri giriyor sizce bu sistem geri dönüşüm müdür???
    bidaha 105 yapma rodaj zamanında zorlama çizme silindirleri.

500 km de yağ değişimi hava filitresi temizlenmesi caizdir,

evet o aliminyum hortum gibi şey geridönüşüm ;)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    dünkü bursa gezimde depoyu fulledim ve 40 ytl benzin aldım, gezi bitti 500 km oldu daha gidiyor.hızlı gittigimiz halde ve devirli kullandıgım halde 500 km ve km de 80 kuruş yakmışım, bence bu süper.

galiba evet
    şuan 360 km deyim 10 ytl benzin ile 120 km yol yaptım..

2009 cbf 150 siyah

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bidaha 105 yapma rodaj zamanında zorlama çizme silindirleri.

500 km de yağ değişimi hava filitresi temizlenmesi caizdir,

evet o aliminyum hortum gibi şey geridönüşüm ;)
    olm dombi bir defa gördüm hem herkez rodaj hakkında bişi söylüyo aklım köhteren oldu hea..

kimisi sıkıştırma 90----100 yap bişi olmaz diyo

kimisi o zaten alışmış gelmiştir zorlamadan kullan diyo

kimiside 60---80 le git sıkıştırma diyo

bende bazen 50-- bazende 80 le gidiyorum kalkışlarda kesinlikle zorlamıyorum ani kalkış yapmıyorum motoru kompresörde fazla tutmuyorum yanlız 1 --2 defaya mahsus 105---ve---110 yaptım oldukça nazik kullanıyorum sıkıştırmıyom zorlamıyom ani kalkmıyom..

şimdi siz söyleyin ben napam..????????????

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abicim 100 110 10 yap ama 1 2 3 4 viteslerde bağırtmadan at vitesleri devir göstergesi yok ama sesi takip ederekten hayali redlineye girme yani ara ara 100 km hız iyidir motor sağır olmaması açısından iyidir.. sen sakin kullanım değiştir vitesleri 80 90 yeter zaten sana uzun yola gittiğinde yok. 3000 km geldiğin zaman motorun acıldıgını göreceksin
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim 100 110 10 yap ama 1 2 3 4 viteslerde bağırtmadan at vitesleri devir göstergesi yok ama sesi takip ederekten hayali redlineye girme yani ara ara 100 km hız iyidir motor sağır olmaması açısından iyidir.. sen sakin kullanım değiştir vitesleri 80 90 yeter zaten sana uzun yola gittiğinde yok. 3000 km geldiğin zaman motorun acıldıgını göreceksin
    1 incisi ben senden büyüküm 2 incisi aysun250r var die artislik yapma ihnelik etme..

neyse şaka bir yana yaptığın köhterenlik için sağol..

rodaj konusunda edindiğim bilgilere göre..

motoru 50 km ile 100 km arasında sıkıştırmadan kullanabilirim

misal 70 km ile gidiyorsam bu hız ile en fazla 5 km seyir etmeliyim..(motorun sağır olmaması açısından)

sürekli aynı hızla gitmiyorum

ani kalkış yapmıyorum vites geçişlerinde motoru bağırtmıyorum motoru kompresörde fazla tutmuyorum (bunları zaten yapıyordum)

sabahları veya motora her binişimde motoru ısıtmadan yola çıkmıyorum

eksiğim yada yanlışım varsa düzeltin..

ilk bakıma honda bayii 1000km de gideceğimi söyledi bildiğim kadarıyla ilk bakıma 500km de gidilmesi gerekiyor ve kitapçıkdada yazdığı gibi ilk bakım 500km de ben kaç km de gideyim..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    arkadaşım bakımları 1000 4000 8000 12000 16000 20000 diye 4000 bin de bir geliyor.
    98 Beygir.....

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 incisi ben senden büyüküm 2 incisi aysun250r var die artislik yapma ihnelik etme..

neyse şaka bir yana yaptığın köhterenlik için sağol..

rodaj konusunda edindiğim bilgilere göre..

motoru 50 km ile 100 km arasında sıkıştırmadan kullanabilirim

misal 70 km ile gidiyorsam bu hız ile en fazla 5 km seyir etmeliyim..(motorun sağır olmaması açısından)

sürekli aynı hızla gitmiyorum

ani kalkış yapmıyorum vites geçişlerinde motoru bağırtmıyorum motoru kompresörde fazla tutmuyorum (bunları zaten yapıyordum)

sabahları veya motora her binişimde motoru ısıtmadan yola çıkmıyorum

eksiğim yada yanlışım varsa düzeltin..

ilk bakıma honda bayii 1000km de gideceğimi söyledi bildiğim kadarıyla ilk bakıma 500km de gidilmesi gerekiyor ve kitapçıkdada yazdığı gibi ilk bakım 500km de ben kaç km de gideyim..
    waLLa kardesim Motorunun Daha Sonra Masraf yapmasını istemiyorsan 1000 2000 4000 6000 8000 10000 kmLerde dewamLı bakımını yaptır Bence..

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Valla rodaj konusunda söylediklerinize katılamıyacagımı üzülerek belirtmek isterim. Ünlü Yarışçı süleyman MEMNUN u tahmin ederim bilmeyeniniz yoktur. Bir şampiyon olarak bizzat kendisine sordum bu zamanda üretilen bütün motorlarda rodaj konusunun geçerli olmadığını belirtti. Bende dediği gibi kullandım hiç bir sıkıntı görmedim. 150-200üncü km yapmamıitıki E-5 te 110-120 bastım çokta mamnunum.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Arkadaşalr Bu CBF -YBR tartışması ne zaman bitecekbilen var mı.? Nasıl oluyor da halen YBR diyen cikıyor anlamıyorum... Rodaş bence tum motrlu taşıtlar iöin gerekli diye düşünüyorum... CBF150 ile 9650 km deyim sorum yokkk....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalr Bu CBF -YBR tartışması ne zaman bitecekbilen var mı.? Nasıl oluyor da halen YBR diyen cikıyor anlamıyorum... Rodaş bence tum motrlu taşıtlar iöin gerekli diye düşünüyorum... CBF150 ile 9650 km deyim sorum yokkk....
    hacı ne kadar cok yol gitmişsin öyle demek sorun cıkarmadı aaaa ya inanılcak gibi degil sen kalk 9650 km sorunsuz bi şekilde yap......
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartışmanın biteceği yok herkesin kendine göre kendi motorunu üstün gördüğü yönleri var ama senin yazdığın "halen ybr diyen.... var" şeklindeki yazılarından ötürü seni kınıyorum yakıştıramadım sana. bizim ybr topiğimizde hiç biz bu ür deyimler kullanmayız.sadece kendi motorlarımız kendi markamız hakkında yorum yaparız. seni 20,000kmlerde görmek isteriz. daha 9650 bişey değil.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı csem66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla rodaj konusunda söylediklerinize katılamıyacagımı üzülerek belirtmek isterim. Ünlü Yarışçı süleyman MEMNUN u tahmin ederim bilmeyeniniz yoktur. Bir şampiyon olarak bizzat kendisine sordum bu zamanda üretilen bütün motorlarda rodaj konusunun geçerli olmadığını belirtti. Bende dediği gibi kullandım hiç bir sıkıntı görmedim. 150-200üncü km yapmamıitıki E-5 te 110-120 bastım çokta mamnunum.
    Abi o motoru Süleyman Memnun mu tasarladı, Honda mühendisleri mi? Bence tasarlayan kullanma kılavuzuna daha doğru olanı yazar.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar.. bizim cbf lerin orjinal lastikleri duro.. bu lastiği çin malı scooterlarda kullanıyorlar ve tamirciler michelin, metzeller vs bunların fiyatları yüksek olduğundan talep olmadığını söyleyerek çin işi motorlara duro satıyorlar. Honda da cbf te neden duro marka kullanmış bilmiyorum ama. Hayret edeilecek biçimde kullanma klavuzundada bu lastik tavsiye ediliyor. ben en azından arka lastiği daha iyi bi şeyle değiştirebilmek istiyorum. Çünki orjinal lastiğin yağmurda vs yol tutuşunun iyi olmadığından bahsediliyor. Arka lastiği 1 numara geniş - canttan 1 numara yüksek bi lastikle ve farklı iyi bi markayla değiştirebilirmiyim ? Değiştiren varmı ? Acil yardım..

Ciham merhaba..Ben Ethem / Kocaeli, sanırım benim yapmak istediğim arka lastik ebatı değişikliğini sen yapmışsın. Bilgi verebilirmisin =?

Arkadaşlar, Kocaeli ilinde ikamet edip honda kullananlar. garanti kapsamında bakımlarınızı yaptırmak için nereleri kullanıyorsunuz. Garantiden sonra güvenilir devamlı gittiğiniz servisler nereleri ? Hondanın ayıbıdır bu arkadaşlar. KOnya,Elazığ, Ordu, Adana vs illerde yetkili servis varken Kocaeli ilinde yani Türkiye' nin sanayi başkentinde yetkili servis yok. Bu yüzden bu civarda fazla Honda kullanıcısı yok, ben aldım fakat hatamı yaptım diye düşünüyorum açıkçası. her yerde bizim rakip olarak görülen yamaha ybr 125.

Çinliler piyasaya girdi, japonların satışları durdu diyorlar. İnsanlar kaliteli mamülü neden kullanmak istemesin değilmi. Servis hizmetini ayağımıza getir, bak nasıl talep oluyor. Kocaeli de bulunanlar bilir. Honda Onaran motor var Bulvar caddesinde. Bu işletmenin sadece satış yetkisi varmış, yetkili servis yetkisi yokmuş. Müşteri hizmetlerinden öğrendim ve şok oldum. Kendileri bakım onarım işlerini üstlenebileceklerini söylüyorlar ama aslında buna yetkileri yok. Yani ben orada motorumu elltirsem garantiden çıkıyor. Bana en yakın servis İstanbul Pendik' te Adapazarı' nda. Bu durumda iksininde bana olan ortalama uzaklığı 90-100 km gibi. Benin durumumda olan ve Kocaeli ilinde ikamet eden honda kullanıcıları ne yapıyorlar ! Veya benim gibi Türkiye' nin farklı illerinden servis noktalarına uzak olan Honda kullanıcıları varmı =? Bi lastik patlasa değiştirmem gerekse veya benzeri problemlerle karşılaşırsam ne yapıcam ? 100 km kamyonet mi tutucam servise ulaşabilmek için ? Sizler bu gibi problemlerinizi nasıl hallediyorsunuz ?

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Evet dostlarım kış yaklaşmak üzere yağmurlu havalarda kullanım için yağmurluk gerekecek nerden uygun ve kaliteli temin ederiz özellikle pvc branda tarzı iyi olur diyorum rüzgarıda geçirmez en azından. Alan bilen arkadaşlar paylaşırsalar sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    arkadaşım bakımları 1000 4000 8000 12000 16000 20000 diye 4000 bin de bir geliyor.
    cihan abi sağolasın rodaj bitimi ilk bakım kafamı kurcalıyordu ilk bakıma 1000km de gideceğim..

bişey daha sorcam bu motora ---h4---h7--xenon---- gibi birşey taktırmak istiyorum aküye zararı varmıdır aküsü yetersiz ise ne tip akü takalım ama cbf 150 ye bu saydığım tarz ampul yada kit (sistem) halinde bir ampul takmak istiyorum

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Xenon için farda ve elektrik sisteminde oynama yapman lazım, garantiyi bozar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    fıratcım o zaman kit halinde satılanlardan almam lazım onu takmak için de garantinin bitmesini beklemem lazım pofss..

510 km de yim 10 ytl benzin ile 130 km gittim..

selam,

kış yaklaşırken malum motoru sabahları ısıtma ihtiyacı meydana çıkıyor.. ben yeni bir cbf 150 kullanıcısı ve etacemi bir motosikletçi olarak jikle kullanımında nelere dikkat etmem gerektiğini merak ediyorum.. ayrıca sabahları motoru çalıştırmadan önce yaklaşık ne kadar bir süre ısıtıyorsunuz?
    cvp vereceklere teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler