Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    arkadaşlar, ybr 125 mi cbf 150 mi diye bir çok kez sorulmuştur, ikisi arasında 150 ytl fiyat farkı var..

her ne kadar canım cbf istesede.. bunları bile bile cbf almak doğru olurmu diye düşünüyorum. cbf 150 de, ybr 125 city de olan özeliklerden aşağıdakiler yok

ayak marşı yok. akü bittimi, marş motoru bozuldumu, sigorta attımı veya ateşleme sistemindeki herhangi bi arızada yandınız, üstelik çok soğuk havalarda marşa basarak çaliştırmadan önce marş ayağına kontak kapalıyken bi kaç kere basmak suretiyle krankı pistonları biraz hareket ettirdikten sonra marşa bastığınızda motor daha kolay çalışıyor, cbf te böyle bi imkanınız yok. buda motor ömrünü ve marş motoru ömrünü olumlu etkileyen bi etken olabilir.

devir saati yok

halojen far sistemi yok

far sistemi aküye direk bağlı değil, şarj dinamosuna bağlı, bu yüzden farlar eski mobiletler gibi gaz verince daha çok yanıyor rölentide daha kısık oluyor, ybr de böyle bi sorun yok,

benzin göstergesinde kronik bir problerm olduğundan ve doğru göstermediğinden bahsediliyor, forumdan araştırdığım kadarıyla, ybr de böyle bi problem yok.

cbf 11 beygir bile olsa 130 kg, 11 bg motora göre ağırlık olarak fazla, ybr 10 bg ama 110 kg.

ybr daha yüksek devirli motora sahip olduğundan kalkışta ve ara hızlanmalarda cbf e göre daha atak ..ybr de 10.000 devirde red line devire giriyor. 9000-10000 devirde sabitliyebiliyorsunuz uzun yolda. cbf de bu devre çıkamassınız.

youtube den anladığım kadarıyla..(izlediğim videolara bakarak yorumluyorum), ybr nin maksimum hızı daha yüksek.

cbf her ne kadar çok az benzin yakıyorda olsa, ybr daha da az yakıyor. (test sürüşünden bir depo ile 528km yapılmıştı.şehir içi şehir dışı karışık)

ybr nin motoru cbf e nazaran daha sesiz (2004 model 30000 km bir ybr 125 in marşına bastım,çalışmadı zannettim, çalıştığını anlamak için eksoza doğru eğilmem gerekti, o kadar sessiz çalıştığını anlayınca şaşırmıştım) çarşıda ana yolda vs yanımdan ybr ler geçiyor..seslerini duymuyorum.

buna rağmen iri ve kaslı yapısını, uzun yolculuklardaki konforunu sevdiğim için halen honda istiyorum, ark..lar cbf in daha üstün özelliklerini bilenler varsa pls bana bunlardan bahsederek cbf e karşı biraz sempatimin oluşmasını sağlayın, 2 gün sonra sıfır almaya Kocaeli' den İstanbul'a gelicem. pls karşılaştırma yapın bildiğiniz olumlu özelliklerini yazarak.. bu motoru almak istiyorum, bira an önce sevebilmem ve kanımın kaynaması gerekiyor. teşkrler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede zat vardı ben senden çok yandım 3milyrlık masraf yaptım 1 senede ömrümü yedi sattım kurtuldum ya
    Benim Motor Su an tamir oLmayı bekLiyor motor devamLı yag yakıyor ankarada hiç bi yerde yedek parçasını buLamadım 4 5 gün sonra geLirLer dedi o anda yanıma cok sevdigim bi dostum geLdi Tamircide Konusurken Ben sana Kefil oLacam Dedi sana bi tane 150 cbf aLaLım dedi devamLı yoLda kaLmazsın dedi Tabi Ben ZAT a aLısmısım işte vitesLi kuLLanamam edeMem yapamaM fiLan derKen aLdık Motoru Su andada kuLLanıyorum cok memnunum Su an için Benzinide Gayet iyi yakıyor bakım masrafı hariç masrafta cıkarmadı umarımda cıkarmaz..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ByPRoMiL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Motor Su an tamir oLmayı bekLiyor motor devamLı yag yakıyor ankarada hiç bi yerde yedek parçasını buLamadım 4 5 gün sonra geLirLer dedi o anda yanıma cok sevdigim bi dostum geLdi Tamircide Konusurken Ben sana Kefil oLacam Dedi sana bi tane 150 cbf aLaLım dedi devamLı yoLda kaLmazsın dedi Tabi Ben ZAT a aLısmısım işte vitesLi kuLLanamam edeMem yapamaM fiLan derKen aLdık Motoru Su andada kuLLanıyorum cok memnunum Su an için Benzinide Gayet iyi yakıyor bakım masrafı hariç masrafta cıkarmadı umarımda cıkarmaz..
    mrk etme sana zat kadar masraf çikarmaz he yeterki bu motorda düşme kaza yapma malum honda parcasi pahali
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)

Ankete Katılalım

Motosohbet bölümünde bulunan Honda vtx 1300 başlığı altındaki ankete lütfen katılalım. Saygılar.
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    ethemm76 ;

Performans ara hızlanma konusun da Ybr Cbf'yi geçemez..

Ayrıca Cbf ile saydığın problemlerin hiçbiri bana sorun yaşatmadı..

Ybr Cbf'den az yakmıyor aksine daha fazla yakıyor..

Ben Ybr'de kullandım Cbf'de tek kelime söylüyorum CBF150..

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    @ethemm76

cbf te selektör var, ybrde yok.
    cbf'te gidonun sağında motoru istop etmeye yarayan bi düğme var adını hatırlamıyorum şimdi, büyük kırmızı bi düğme büyük motorların hepsinde olur
    cbf'te jikle gidon üzerinde ybrde aşağıda motorun üstünde (gidondakini kullanmak daha kolay)
    cbfte vites göstergesi var yeni başlayanlar için kolaylık olabilir.
    cbf'in selesi biraz daha geniş ve rahat
    cbf lastikleri kötü olsada ybr şakuralardan iyi
    cbf sesi ve tipi daha güzel (bu göreceli kısım )

çoğaltılabilir..

ybrde güzel motor ben sadece bana göre cbf in artılarını saydım ;)
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ark..lar dün Pendik Güngör motordan cbf 150 mi teslim aldım her keze teşk..farın gazı bırakınca kısılma olayı çok fazlaymış yaw ama problem değil elbet te, bu saaten sonra problem olsa bile yapacak bi şey yok zaten. rodaj dönemi kulalnımında kitapçıkta bu konu ile ilgili neler yazıyor ark.. lar.. henüz kitapçok elime ulaşmadı da.. yani ilk 300 km 60 km/h ı geçmeyin.. daha sonraki 500 km..80 km/h ı geçmeyin falan gibi kilometre ve hız durumları varmı ? veya şöyle soriyim.. rodaj döneminde nasıl kullanmamız gerektiğinden bahsediyor bizim kitapçık.. =?

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Herkese merhaba, uzun zamanın ardından tekrar aranızdayım. Motor kullanmaya bir süreliğine ara vermiştim ama tekrar o ateş içime düştü ve CBF 150 almaya karar verdim ne derece doğru bir karar artık bilemiyorum amam forumda okuduklarım ve araştırmalarım neticesinde bu karara vardığımı söyleyebilirim.

ethemm 76 kardeşim kaça maloldu sana motor bu aralar fiyat konusunda araştırmaya girdim 3600 ytl'ye kadar nakit ruhsat masrafı dahil buldum ama daha aşağıya bulabilirmiyim diye hala araştırıyorum bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Tekrar herkesi sevgiyle selamlıyorum.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    sende benim gibi kurtulmuşsun beladan zatın konforu şekli ne cbf ne nede benim motorda var ama başlarım şekline paso bozuluyo pasif motor, cbf güzel motor artık kafan agrımaz ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bu hafta içinde siyah cbf 150 me kavuşuyorum..

yakıt konusunda dediğim gibi başkalarının yalancısıyım..

rodajını nasıl yapmalıyım

kimisi 60--70 i geçme sert kalkma ani fren yapma motoru yorma mümkün oldukça tek kişi bin filen diyor..

kimiside motoru yorma ani kalkma 90---100 filen bas bişicik olmas diyor

kafam karıştı yha..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    arkadaşlar bana motor toplam 2200 ytl peşin verdim kalan 1810 ytl yide cardfinansa 6 takside böldürdüm. ama aldığım aksesuarlarıda fiyata yani taksitlerime dahil ettirdim. aldığım aksesdüarlar ve fiyatları şöyle:

35 litre kappa arka çanta : 150 ytl
    depo kılıfı : 30 ytl
    motor koruma ve far koruma demiri : 80 ytl
    ön uzun rüzgarlık camı : 50 ytl
    yan ayak için ücret almadı

yani 310 ytl lik aksesuarla beraber aldım 2200 peşin 1810 ytl yide 6 ya böldü 301 ytl taksidim var.

rtodaj konusunu bende servise sordum.. korkma bas bişey olmaz dedi.. herhangi öneride bulunmadı rodaj dönemi kullanımıyla ilgili. ama prensip olarak 2 kişi binmemek, motoru sıkıştırmamak vs gibi.. kitapçığında ilk 500 km motoru fazla zorlamayın gibi bişeyler yazıyor.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı vipseyahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, uzun zamanın ardından tekrar aranızdayım. Motor kullanmaya bir süreliğine ara vermiştim ama tekrar o ateş içime düştü ve CBF 150 almaya karar verdim ne derece doğru bir karar artık bilemiyorum amam forumda okuduklarım ve araştırmalarım neticesinde bu karara vardığımı söyleyebilirim.

ethemm 76 kardeşim kaça maloldu sana motor bu aralar fiyat konusunda araştırmaya girdim 3600 ytl'ye kadar nakit ruhsat masrafı dahil buldum ama daha aşağıya bulabilirmiyim diye hala araştırıyorum bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Tekrar herkesi sevgiyle selamlıyorum.
    3600 ytl iyi fiyat daha aşşağısını bulamazsın gönül rahatlığıyla alabilirsin .
    şimdiden hayırlı olsun

Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hafta içinde siyah cbf 150 me kavuşuyorum..

yakıt konusunda dediğim gibi başkalarının yalancısıyım..

rodajını nasıl yapmalıyım

kimisi 60--70 i geçme sert kalkma ani fren yapma motoru yorma mümkün oldukça tek kişi bin filen diyor..

kimiside motoru yorma ani kalkma 90---100 filen bas bişicik olmas diyor

kafam karıştı yha..
    ilk yağ değişimine kadar fazla zorlama ..devrini buldukça yavaş yavaş hızını arttırabilirsin..motoru sıkıştırmadan 100 km yle de gidebilirsin ..o kadar sıkıntı yapmayın sağlam makinedir cbf150

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    güngör motor şu anda peşine 3550 ye bırakıyor. 2 gün önce aldım. ben yukarıda da yazdıım gibi bazı aksesuarlarıyla beraber taksitle aldım ama peşine ne yaparsınız dediğimde (3550 ytl) demişlerdi telefon görüşmemde. bu fiyat sezona doğru yükselebilir.. ekonomik durumun uygun, sürme ve kullanma hevesinde üst seviyelerdeyse hiç bekleme derim..

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    35 ytLik BenzinLe 410 ytL gittim Şehir içi gayet güzeL ve ekonomik Bence..

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güngör motor şu anda peşine 3550 ye bırakıyor. 2 gün önce aldım. ben yukarıda da yazdıım gibi bazı aksesuarlarıyla beraber taksitle aldım ama peşine ne yaparsınız dediğimde (3550 ytl) demişlerdi telefon görüşmemde. bu fiyat sezona doğru yükselebilir.. ekonomik durumun uygun, sürme ve kullanma hevesinde üst seviyelerdeyse hiç bekleme derim..
    Teşekkür ederim dostum, sonunda dün bende aldım bitane inşallah bugün teslim edecekler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3600 ytl iyi fiyat daha aşşağısını bulamazsın gönül rahatlığıyla alabilirsin .
    şimdiden hayırlı olsun

ilk yağ değişimine kadar fazla zorlama ..devrini buldukça yavaş yavaş hızını arttırabilirsin..motoru sıkıştırmadan 100 km yle de gidebilirsin ..o kadar sıkıntı yapmayın sağlam makinedir cbf150
    tenk yuu veri maç..

şimdi koruma demiri ne kadardır?

halogen / h4 / xenon gibi far sistemi taktırsam cbf150 ye uyarmı..

shad / givi / kappa nekadar fiyatları..

ilk 500km boyunca 70 den yukarı çıkmıyorum ilk 500 den sonra sıkıştırmadan 90 100 basıyorum.. (doğru anlamışmıyım)

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    35 ytLik BenzinLe 410 ytL gittim Şehir içi gayet güzeL ve ekonomik Bence..
    ben devirli kullanıyorum biraz aynı paraya 350km gidebilyorum
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bu sabah motorumu teslim almış bulunmaktayım sürdüğüm daha doğrusu kullandığım commuterler arasında en rahatı diyebilirim..

gayet güzel bir görüntüsü yumuşak selesi ve süspansiyonu oldukça konforlu direksiyon manevra açısı biraz dar ama olsun benim için der değil zati sürekli slalom yapacak değilim ev ile iş arasında kullanıcam çalışması gerçekten sessiz marşa bastığımdan itibaren çok sessiz çalışıyor egsozundaki 3 tane susturucunun oldukça faydası var ayrıca birşey dikkatimi çekti motor bloğundan çıkan aliminyum boru geri dönüşüm sistemine benzer bir kutuya giriyor sanırım bu motor geri dönüşümlü ybr den az yakmasına sebep budur kanımcavites geçişleri oldukça rahat yumuşak ve sessiz motorun çalışması ile gitmesi sanki bulutlarda gitmek gibi teşekkürler HONDA..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Arka ve ön teker hava basınçlarının olması gereken değerleri nedir acaba?Bilgisi olan varmı?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ön-26
    Arka-29.

Dün yağmurda Edirne'ye gittim, bugün yine yağmurda döndüm. Otobandan gidip geldim, yolun %90'ında tam gazdaydım, rüzgara ve yağmura rağmen 105-110 gibi hızlarda sabit gittim. Toplam 485km yaptım, yolda kalırım diye hiç korkmadım Titreşimden hiç rahatsız olmadım, tabi bunda üst üste 3 pantolon giymiş olmamın da etkisi vardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler