Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı BenVeKendim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 1000 km (rodaj) bakımında sadece yağ değişiyormuş. Uygun bir yarı sentetik yağ alıp yağı kendim değiştirsem, garanti anlamında bir sorun teşkil eder mi?
    Etmez ise yağ olarak ne önerirsiniz?

Niye kendin yapmak istiyorsun diye soracaklara şimdiden açıklayayım: Servis biraz terse kalıyor, bir de bu aralar yoğunlarmış birde böyle 'commuter' sınıfı bir motor diğerlerinin yanında pek ilgi görmeyecek gibi geliyor bana.
    servise gitmez yağı kendin değiştirirsen motor garantiden çıkar .servise gittiğinde el kitabının sonlarında yağ değişim zamanları var oraya servis kaşesini basması lazım .yoksa garanti dışı kalır....
    sen iyisimi servise git

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı BenVeKendim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 1000 km (rodaj) bakımında sadece yağ değişiyormuş. Uygun bir yarı sentetik yağ alıp yağı kendim değiştirsem, garanti anlamında bir sorun teşkil eder mi?
    Etmez ise yağ olarak ne önerirsiniz?

Niye kendin yapmak istiyorsun diye soracaklara şimdiden açıklayayım: Servis biraz terse kalıyor, bir de bu aralar yoğunlarmış birde böyle 'commuter' sınıfı bir motor diğerlerinin yanında pek ilgi görmeyecek gibi geliyor bana.
    servise git garantiden çıkmasın motor.Ben servisin faydasını gördüm.Yağı 30 milyona değiştirseler bile yarı sentetik yağı 20milyondan aşşağı alamazsın.10milyon işçilik alırlar en fazla.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    BenVeKendim ;
    Uygun bir yarı sentetik yağ alıp yağı kendim değiştirsem
    Dostum hiç kalkışma bence Honda'nın huyunu bilmeyen yoktur.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler dün itibariyle 1000km bakımına gittim sadece yağ değişti ücret 10 ytl.
    zinciri yağlayın dedim yağın varmı dediler
    dedim yav arkadaş burası honda servisi değilmi yağlayın işte...
    biz yağlarsak motorun her tarafı batar sen zincir spreyi al dediler....
    12.50 ytl verdim zincir spreyi aldım kendim yağladım.her 200 -300 km de yağlamak gerekiyo daha 3 -4 kere gider bendeki sprey.
    eeee metehanı dinlemedik ümraniye uzak dedik böyle oldu...
    mete kanka eğer okuyosan burayı bidahikine senin servisdeyim
    3 dört keremi? daha fazla gitmesi lazım aşırı yağlamaktan kaçının
    300 400 km bir yağlamalıyız.ama bir kutu sprej 4, 5 kullanımda bitmez.bende mobil var 8000 km dir kullanıyorum.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    arkadaşlar, benim arkadaşım cbf150 aldı, ilk 1000 yağını serviste değişti, sonra 3000 yağı için servise motoru götürdük ki, motor yağın yarısını eksiltmiş. değiştik o zaman ve üzerinden 1500 km geçti, dün baktım yağ çubuğuna bir damla bile yağ bulaşmadı, yani yine aynı sorun. servis ise bunun çaresini bulamadı.

acaba bu motor egzosundan dolayımı yağ eksiltiyor? egzosta bir kaç delik açsak nasıl olur? siz daha önce böyle bir problem yaşadınızmı

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    benim motor kısmetse haftaya 1,000 km bakıma girecek ve şu an 800 küsür km de. aldığım hafta içinde kaç defa baktıysam yağ çubuğunda yağ göremedim. motor ısınıp stop ediliyor ve orta sehbada yağına bakıyodum ama genede göremiyodum. servise gittiğimde ise bi çektik yağ çubuğunu, seviyesinde görünüyodu. motor iyice ısınıp 20 dk kadar süzülmesi lazım. yağ seviyesi düzgün kontrol edildiği halde eksik görünüyosa yağını bi kaba alıp ölçmek lazım. yeni yağ konup kaç km de nekadar eksilttiği takip edilmeli. motorda kaçak, sızıntı falan yoksa yağ yakıyo demektir. kompresyon testi yapılarak fikir edinilebilir. supap yağ keçelerinide elden geçirmeli.servis bu işin içinden çıkamıyosa zaten bıraksın o işi, servisi değişin.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    yag meselesini onceki sayfalarda cok defa tartistik motorun yag eksiltme sorunu var ve bu kronik 500 km de bir kontrol etmekte fayda var..

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yag meselesini onceki sayfalarda cok defa tartistik motorun yag eksiltme sorunu var ve bu kronik 500 km de bir kontrol etmekte fayda var..
    Merhaba Aykan kardeş. Ben iki hafat önce 4000 km bakımı yaptırdım. 4000 e kadar senin burda yazdıklarına dayanarak 2-3 defa yagı kontrol ettim bi eksilme yoktu. 4000 km bakımında da cıkan yag seviyesi normaldi. Şimdi 4400 km de bugun akşam eve varınca tekrar bakayım. Demek istedigim Allaha şükür ben yag eksilitme gibi bir durum görmedim...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Herkese tekrar merhaba. Motorum şu an 300 kmyi geçti. Çok şükür herhangibir sorunum yok. Bir ara foto da ekleyeceğim inşallah zinciri yağlama meselesine gelirsek bana servisten 500 kilometrede bir zinciri yağla dediler.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Arkadaşlar bi soru soracağım sizlere cbf 150 almayı düşünüyorum fakat 1-Bu yağ eksiltme aklıma çok takıldı 2-Motorun ana gövdesinde yağ kaçağı var bazı arkadaşlarda conta falan değiştirmişler 3-Sibob ses yapıyormuş 4-Bu motoru sürekli babam ve ben kullanacağız 90+70 kg bizi taşırmı öyle şehirler arası değil şehir içinde dolaşacağız denge çekiş sorunu olurmu yoksa cbf 250 almayı düşünüyoruz ama sizce 150 nin kronik sorunları varmıdır cbf 250 tavsiye eder misiniz..O kadar para veripte değer mi değmez mi sizce düşüncelerini almak isterim çok etkili olacak teşekkürler şimdiden..
    Bİ selektöre BİN manita

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    35sdk89,Dostum senin ve babanın 2 katı gelsin gene rahat çeker,unutma Cbf150'nin en önemli özelliği çekişi iyi olması.
    Benim ki 15.000 km oldu tek sorunum yok Allah'a şükür.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Yahu öyle sorunlar çıkmışki inanın aklım kayıyor ybr ye oda bisiklet gibi geliyor ama motorla uğraşmak istemiyorum sorunsuz bi yol arkadaşı istiyorum marşa bastığımda acaba demiyeceğim..cbf 250 parçaları pahalı allah korusun daha ilk motorumuz düşsek altından kalkamayız bu terleme vs sorunları kafama çok takıldı açıkcası işte km saatinde titreme ön far sorunu durunca mum ışığı gibi falan honda imajı gözümde garip oldu yada bunlar kuruntu ama fikirlerinize inanın çok ihtiyacım var arabamızı satıyoruz bir cbf almayı planlıyoruz cbf250 ye o kadar para vermekte istemiyorum açıkcası kısmet sadece bu sorular var sürekli aklımda..
    Bİ selektöre BİN manita

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu öyle sorunlar çıkmışki inanın aklım kayıyor ybr ye oda bisiklet gibi geliyor ama motorla uğraşmak istemiyorum sorunsuz bi yol arkadaşı istiyorum marşa bastığımda acaba demiyeceğim..cbf 250 parçaları pahalı allah korusun daha ilk motorumuz düşsek altından kalkamayız bu terleme vs sorunları kafama çok takıldı açıkcası işte km saatinde titreme ön far sorunu durunca mum ışığı gibi falan honda imajı gözümde garip oldu yada bunlar kuruntu ama fikirlerinize inanın çok ihtiyacım var arabamızı satıyoruz bir cbf almayı planlıyoruz cbf250 ye o kadar para vermekte istemiyorum açıkcası kısmet sadece bu sorular var sürekli aklımda..
    birde tvs apacheye bak dostum kendim ybr kullanicisiyim 1.85 boyum var ve 80 kiloyum hiçte bisiklet gibi bi izlenim olmuyor şahsi görüşüm tabi dişardan gören ne der onu bilmem

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna paranoya yapıyorsun bence.

CBF150 ilk motorum. 1800 km'ye geldim. Sabah motor soğukken jiklesiz 3-4 marşta çalıştırabiliyorum. Yağ eksiltme, terleme vb. bir sorunum olmadı. Kilometre saatinde bir defa bir gariplik oldu, 20km/s'yi 0km/s gibi kabul etti, o da durunca düzeldi. Ön far durunca çok sönükleşiyor, ancak çok az da olas devir verince normale dönüyor.

Motorun yokuş yukarı 90km/s üzerindeki çekişinden pek memnun değilim, ancak tek başıma çevreyolunun her noktasında 90'la sabit gidebiliyorum. 5. viteste torkun en güçlü olduğu hız 90 km/sa civarı galiba.

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ben o kadar problemle karşılaşan birini hiç duymadım. motor sağlam kaliteli diye biliyorum. henüz birşey demem yalan olur ama 300kmdeyim problemim yok (maşallah diyin ) ben de ilk çalıştırırken 2-3 marş yapıyorum. bir de dün tecrübe edindim yağmurlu havada arka teker çok kötü kayıyor dikkatli olmak yavaş gitmek ve motoru fazla yatırmamak lazım

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    yağ ölçümünü yapmak için yağ çubuğunu tamamen kapatmadan, batırıp çekin, yağ bulaşmıyorsa sorun var..

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Arkadaşlar Ben 12 Subat 2008 de motoru aldım. Su an 4500 KM de ve oyle sorun diyebilecegim buyuk bir sorunum olmadı.Sahsım adına ben motordan cok memnunum. Motorun kitapcıgındaki yük kapastesinin 34 Kg fazlası ile yaylaya cıktım.O zaman Ön dişli farklıydı. 16 liık dişli. yinede cekişinde sorun yaşamadım. Vites araları uzadıgı için motor 3 vitesi istiyor ama 3 takıyorum yemiyor. 2 vitesde cok rahat gidiyor.... Bugun tekrar motor alacak olsam yine CBF 150 alırım..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    HONDA CBF150_SiYah
    honda cbf yi almama bi kac gün kaldi ama genede sormak istedigim bazi şeyler var..
    yamaha ybr de cift amortisor var.
    cbf de tek ortada 2 kişi bindigimizde denge ile ilgili sorun olurmu acaba?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı CaKiL18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cbf yi almama bi kac gün kaldi ama genede sormak istedigim bazi şeyler var..
    yamaha ybr de cift amortisor var.
    cbf de tek ortada 2 kişi bindigimizde denge ile ilgili sorun olurmu acaba?
    Arka süspansiyonun üç sertlik kademesi var. Uzun süre artçılı kullanacaksan sertleştirebilirsin. Denge ile ilgili bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    HONDA CBF150_SiYah
    peki saolasin ztn şehir içinde kullanacagim için Çankırıda Ufak memleket. 2 kişi olarak en fazla 30 ile 40 km uzaklıga giderim.

ama birde motorsikleti ankaradan alip cankiriya getirces 130 km 2 kişi sorun olabilirmi bizim için ?
    [B][COLOR="Navy"]O BiR CaNaVaR > [/COLOR][/B][B][COLOR="Navy"]O BiR SiYaH iNCi[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Navy"]O BiR HoNDa CBF150[/COLOR] [/B][B][COLOR="Navy"] > O BiR HoNDa TuTKuNu[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler