Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

İstanbuldaki tum vfr ler neredeyse burda yada arkadaslarimiz niyetlendigin zaman da yazarsan illa temiz bir tane buluruz 1200 gecmek isteyen vfrli arkadaslar cok dunku toplantimizdada ortadaydi bu istek fotolar eklenincede gorulecektir burdan birisinin motoru oldugundada herseyini gorebilirsin nereye gitmis ne yapmis bakimi ne zaman nasil kullanmis nerdeyse gunluk tutuyoruz burda:d
    erginturhan, akira2012 ve T R O E bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Akadaşlar herkese Tünaydınlar....

Dünkü gezimizden bende çok zevk aldım hatta motordan indikten sonra zevk sigarası yaktım.

Bugün işlerimin yoğunluğundan ötürü uzun uzun yazmayacağım ama akşam yada yarın fotolarla aranıza döneceğim.

Dün'ün tiye alma olayını mutlaka hatırlatacağım. Bilmiyorum anlayan anlar:.

Riva yolları bile pes etti en sonunda.

Murat bey,efendim öyle beğenmekle olmaz bu işle dün sizde geziye çıkmışsınız haberlerinizi aldım hatta ve hatta arkadaşlardan bir tanesi Motogp yarışı var diye aranıza katılamamış.

Ozan,Korhan,Mert,Ergin ve Barış'a dünkü gezimiz için teşekkür etmek isterim. Bugün yada yarın duygu ve düşüncelerimi fotolar ile detaylandıracağım.
    erginturhan, wolrath ve T R O E bunu beğendiler.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    İşlem yapıyorum şu an bu hafta sonuçlanır sanırım, benim açımdan olumsuz sonuçlanırsa zaten burada ayrıntıya girip paylaşacağım, yok olumlu olursa da zaten memnuniyetim tavan olacağı için yine paylaşacağım. Şu an zamanı var anlatmanın o yüzden bekliyorum. Ayrıca ben başkasının ürettiği üretimler için (o ne demekse) ti ye alınabilirim ama siz ne yapacaksınız Emre bey? Şahsınızın ürettikleri ile ilgili sizi ti ye alırsak? Hııı?
    akira2012, wolrath ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800
    Akşam aklıma senin lasitkle ilgili bir şey gelmişti ama şu an hatırlayamıyrum...

Bence resimini çek ve İngiltere'ye kadar gönder derim ben,sanırım bu aklıma gelmişti.

Yok yok abi Barış ile çok takılınca bende de nörolojik sorunlar baş gösterdi.

Motosikleti
    İngiltere'ye gerek kalmayacak gibi görünüyor şu an için...

Buyuk firmalar urettikleriyle olduklari kadar uretimlerinin arkasinda durduklarinda buyukluklerini gosterirler bakalim ergin abiden alicaz haberleri ( bu sozu yazinca aklima babalar geldi uretimlerinin arkasinda duruyor diyemi bukadar degerliler acaba)

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Moraliniz bozulmasın ama dünkü gezimizde makinamın yaktığı miktarı göstermek istedim Ortalama hızımız 110 km/h

ihakanvardal, T R O E ve akira2012 bunu beğendiler.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    -5000d/dk nın yakıtı, +7000d/dk'nın tadı

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    15500un neyi :p

benim de rekor 250km - 100kmh - 4,6lt/100km
    erginturhan bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Onların dadına bakamadım daha
    wolrath ve akira2012 bunu beğendiler.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Arkadaşlar bende bugünkü yoğunluktan yazamadım size,bende çok teşekkür ederim dünkü geziye katılan herkese.Güzel bir sohbet ve tanışma oldu,dönüşte kopmalar olsa da ben genelde herkesi beklemeye çalıştım,en son künefecinin orada herkes tamdı ama,o ara kornam arızalandı eksozla selamlaşarak veda edebildim...
    İnşallah tekrar görüşürüz,
    Emre bana öyle böyle dedi,ama kendisi virajda oldukça iyiymiş,gerçi Ergin in lastik sorunu olmasa herhalde herkesi boncuk gibi dizerdi(öyle bir intiba edindim arkadaşlardan)
    ben kendimi idol olarak pek görmüyorum nedense,
    sizlere adapte olmaya çalıştım yolda özellikle,elimden geldiği kadarı ile..
    Barış bence vücudu sarkıtmak yerine virajın içine bakıp,virajın ters yönündeki elciği biraz ittirmeye çalış derim,
    resimleri bekliyoruz
    erginturhan ve akira2012 bunu beğendiler.

Evet bende her virajda kontra teknigi (saga donuyosan sag nolgeyi sola donuyasan sol bolgeyi itme sekli) deniyorum kullaniyorum ve evet cok guzel donuyor motor daha konforlu ama sonunu gormedigim bilmedigim virajda hep tedirginim ve fazla yatmiyorum motor altimdan kayar korkusu hep var 15 yil yatmayan herzaman yere duz basan motor kullanmaktan galiba birazda
    Potenza ve akira2012 bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    kontrasız o suratte zaten donemeyız kı .
    sorun motoru yatırmakta ben vucudumun neredeyse yarısını cıkarabılıyorum. huzurlu bı sekılde donebılıyorum bu sekılde.
    ama fazla yatırmak? ıste o cesaret+tecrube ıstıyor.
    bunlar ben de hele sızlerın yanında accık bıle sayılmaz

Motosikleti
    yok yok çıkarmadan dene birde,sabit dur motoru yatırmaya çalış birde,yukarıda birşeyi yanlış yazmışım,virajın ters yönündeki değil hangi yöne giriyorsan o elciği virajın ters yönüne doğru hafifçe ittir demek istedim,minik minik denersen hissedeceksin bunu tabi 80km nin üzerinde olmak kaydı ile...
    çok güzel bir motorun var,sesi zaten ''içimden bana ah sıralı ah'' dedirtiyor.birde virajda yattı mı tadından yenmez
    ben inanın öyle arkadaşlar gördüm ki,arkalarında içimden ''gidim bisiklete binim bari,boşuna viraja giriyorum'' dediğim oldu..
    akira2012 bunu beğendi.

T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat bey,efendim öyle beğenmekle olmaz bu işle dün sizde geziye çıkmışsınız haberlerinizi aldım hatta ve hatta arkadaşlardan bir tanesi Motogp yarışı var diye aranıza katılamamış.
    Emrecim yoğunluktan fazla yazamıyorum. Bir de yazmış olmak için yazmayı sevmiyorum. Düşünerek özenerek yazayım mesai harcayayım istiyorum.
    Son gezimizden fotoların linkini ve VFR fotolarını ekliyorum umarım beğenirsiniz...

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3169798

Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Murat çok fenasın insan resimlerin bir köşesine Nazar boncuğu ekler
    T R O E ve akira2012 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Günaydınlar...

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bugünkü yoğunluktan yazamadım size,bende çok teşekkür ederim dünkü geziye katılan herkese.Güzel bir sohbet ve tanışma oldu,dönüşte kopmalar olsa da ben genelde herkesi beklemeye çalıştım,en son künefecinin orada herkes tamdı ama,o ara kornam arızalandı eksozla selamlaşarak veda edebildim...
    İnşallah tekrar görüşürüz,
    Emre bana öyle böyle dedi,ama kendisi virajda oldukça iyiymiş,gerçi Ergin in lastik sorunu olmasa herhalde herkesi boncuk gibi dizerdi(öyle bir intiba edindim arkadaşlardan)
    ben kendimi idol olarak pek görmüyorum nedense,
    sizlere adapte olmaya çalıştım yolda özellikle,elimden geldiği kadarı ile..
    Barış bence vücudu sarkıtmak yerine virajın içine bakıp,virajın ters yönündeki elciği biraz ittirmeye çalış derim,
    resimleri bekliyoruz
    Korhan yanlış izlenim Ben çok nadir hızlı kullanırım, bilmediğim virajlara her zaman önüme çıkabilecek olası tehlikelerden dolayı yavaş girerim. Türkiye'de virajda karşımıza ne çıkacağı hiç belli olmuyor, nitekim çeşitli zamanlarda çeşitli absürd örneklerle (araç, kum ve hatta inek) karşılaştığım olmuştur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontrasız o suratte zaten donemeyız kı .
    sorun motoru yatırmakta ben vucudumun neredeyse yarısını cıkarabılıyorum. huzurlu bı sekılde donebılıyorum bu sekılde.
    ama fazla yatırmak? ıste o cesaret+tecrube ıstıyor.
    bunlar ben de hele sızlerın yanında accık bıle sayılmaz
    Barış pist günlerinde yap onu Normal zamanlarda kontra.
    initial-D, muzaffer1968, Potenza ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    VFR 800
    Merhabalar...

Pazar günü için hepinize tekrar teşekkür ederim. Ozan,Korhan,Ergin,Mert ve Barış'a.

Korhan(ismini artık unutmam ) seni arkadan seyretmek gerçekten enfesti,övgün için çok teşekkür ederim ben viraj içindeki yada öncesinde ki süratimize bakmadığım için net bir şey söyleyemiyorum ama seni takip etmek ve VFR1200'ün muhteşem sesini viraj çıkışlarında dinlemek nirvana gibiydi ki kaçla girdiğimi bilmiyorum bir iki virajda motor kafa salladı ve hayatımda ilk defa viraj içinde hızlanabilmek için ilk defa viraj içinde ki bacağımı açtım.

Senle benim arkadan nasıl gözüktüğümüz ise arkada ki arkadaşlara sormak lazım.

İlk defa sürüş yapamamıza rağmen gerek alçakgönüllüğün, gerek sohbetin, gerek grup sürüş manteliten, için asıl ben teşekkür ederim ara ara kopsakta önemli olan birbirimizi umursamadan gitmedik.

Geride kalanı bekledik hatta ve hatta ileriye gideni toplamak için peşinden bile gidildi. (anlayan anlar).

Kanatimce, senden bir çok şey öğrenebilirim hatta hemen sorabilirm ki bu virajda kafa sallama meselesinin önlenmesi mümkün müdür? Belki de o an yolda ki kasislerden oldu bilemiyorum.

İlave olarak,şahsen yol gidiş gelişli olsaydı kesinlikle uslu uslu gder gelirdim ki mesela Riva yolunda asla ve asla bu kadar riske girmem!!!!.

Ergin'in söylediğine aynen katııyorum ve duble yol olmasının verdiği avantj ile hızlandım.

Zevk alacağız ama ilk önce benimizi 3-4 san önceden o yolda götürmemiz gerekli diye düşünüyorum.

Barış şahsi fikrim nasıl rahat ediyorsan öyle kullan derim ben netice de bu motosiklet ve hata affetmiyor ki hepimizi evde bekleyenler var. Sen öyle güvenli diyorsan ve öyle güvenli hissediyorsan bence sürüşünü değiştirme ama kendini geliştirmek istiyorsan sana tek bir yer tavsiye edebilirim ki bende orada öğrendim zaten;Honda Güvenli Sürüş'e git derim ben. Biz önümüzdeki sezon öncesi Ozan ile gidip kendimizi biraz daha geliştirmek niyetindeyiz önemli olan benim için güvenli kullanmak.
    Potenza ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rica ederim ne demek Emre,eskiden çok grup sürüşlerine katılırdım,o zamanlar başka bir sitede üyeydim,her zaman grup sürüşünde öncelik güvenlik ve diğerlerinden kopmamaktır,yol hali bu.Herşey olabiliyor,nitekim önümüze inek çıktı Şile dönüşü.
    Bende bakmadım hıza hiç virajlarda,ama bir ara 188 i gördüm sanırım düzlükte.Bu viraj konusu ilginçtir,her virajda ve sonrasında aslında öğrenmenin sonu yoktur sözünü daha da iyi anlıyorum,sanırım viraj konusu bitmeyecek bir kitabın orta sayfalarında olmak gibi birşey,yada başında.Önemli olan bu kitaba başlamak diye düşünüyorum.Herkes düzlüğü sever ama ben viraj görünce iç güdüsel bir uyarılma alıyorum nedenini bilmiyorum.
    Kafadan sallama oldu ise,büyük ihtimal yoldandır,o yolda uzun dalgalanmalar var gördüğüm kadarı ile,gene başlamış çökmeler...Diğer bir sebep belki belki o an aldığın anlık yanal rüzgarda olabilir.
    Sallama benimde başıma gelmişti en sonki gezimde.Dönüşte 36 olması gereken ön lastik havasını 34-35 e indirdim,sanki azaldı gibi geldi bana..Bu da hissi de olabilir yalnız.Bence yukarda yazdıklarım daha bir kıstas.
    Bunun dışında keyif almana sevindim,en kısa zamanda eğer durum müsait ise,sende bir eksoz al derim.Arrow olabilir mesela.
    Bence herkes mütavazi olmalı toplumda,biz bunu pek başaramıyoruz,o beyaz suzuki yi gördün işte,gereksiz gereksiz hareketler..
    Bunun dışında hemen tüketim bilgisi vermek isterim size pazar günü için.
    Sizle buluşmadan evvel 2 çubuk benzin vardı depoda,55tl lik benzin aldım o gün ve tam doldu.Eve geldiğimde yarım depoya düşmüştü.Dönüşte sakin gittik haliyle,ama aynı tempoda gitseydik sanırım gene 2 çubuğa düşebilirdi.Hatta gözlemeciden çıkarken depo durumunu ekrandan Mert e göstermiştim.
    akira2012 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Evet arkadaşlar hep Adana grubu bize nispet yapacak değil ya...

Biraz biz nispet yapalım canım...

İşte çatlayın da patlayın...

Sağ baştan; Ozan,Ergin,Barış,Korhan ve Mert.

Ozan'ın terminatör gibi duruşu. Dağılın len der gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Muzaffer abi bizde nazr boncuğu isteriz.

Hani çok fotojenik makine ya...

Murat,kıskanmayalım lütfen.
    erginturhan, maximus_01, Potenza ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler