Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı Emrah Düzgit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Vfr den ve nikahtan sonra bende ufak bir şey alabilirim belki. Vfr gibi bir motordan sonra pcx in yaşattığı hissiyattan bahsedersen sevinirim
    Teşekkürler.. kısmetse çarşambaya plaka ruhsat çıkmış olur, iş dönüşü yetişebilirsem teslim alıcam.. bugün parayı ve vekaletnameyi teslim ettim bakalım hayırlısı.. aldıktan sonra ufak cc scooter düşünenlere buradanda izlenimlerimi yazarım selamlar...
    Uğur Han

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    incaroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R 2012 - VFR 800A 2008
    Alıntı Emrah Düzgit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun. Problem yaşadıktan sonra eski sahibini arayıp sordunuz mu? Ondada böyle bir problem varmıymış? Bence deneme yanılma yöntemi ile değil direk servise bırakıp (Esengülü öneririm) nokta atışı ile problemi çözmenizi öneririm. Problemin maliyeti yüksek ise eski sahibini arayıp durumu bildirip maduriyetinizi gidermesini söyleyin, olumsuz bir cevap alırsanız ayıplı mal satmaktan satıcıyı mahkemeye verebilirisiniz.

Birde benim gördüğüm son zamanlarda vfr alanlar gözünü karartıp motor başında anlaşıp direk satın alıyorlar. Arkadaşlar lütfen 50-100tl verip motoru yetkili serviste yada güvendiğiniz bir ustaya ekspertiz yaptırın.
    Çok doğru söylüyorsun. Ben Ankara efe hondaya ekspertiz yaptırmıştım. 100 TL verdim kafam rahat. Bende tavsiye ederim. Fakaaattt zincir durumunu ve lastik durumu özellikle sorun bunlar atlanıyor. Boya konusu benim çok önemli değildi. Ama grenajlar plastik olduğundan boya makinesi ile ölçülemiyor. (Bunu şimdiden söyleyim.) Bakılanlar Şase, motor, amortisör, Şanzıman, Balatalar. Motorun içine edilmiş mi? Şanzıman; vites geçişleri nasıl gidicimi kalıcı mı?. Amortisörler pörtlemiş mi? Kazası var mı? v.s.
    Sonuçta aldıkdan sonra bir sıkıntı olursa en azından muhatabın belli.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.. kısmetse çarşambaya plaka ruhsat çıkmış olur, iş dönüşü yetişebilirsem teslim alıcam.. bugün parayı ve vekaletnameyi teslim ettim bakalım hayırlısı.. aldıktan sonra ufak cc scooter düşünenlere buradanda izlenimlerimi yazarım selamlar...
    Hayırlı olsun bu gün antalyadan bir abim geldi x-max 400 almış (Eski motorculardan)seninkine bir bakayım dedi. Bende onunkine geçtim normal olarak ne zor yahu onları dengede tutmak o 160 basıyordu acımadan valla ben 90'ı geçmeye cesaret edemedim Ama çok mutlu şuan çoook virajlarda falan tozunu yuttum Aynı duyguların darısı sana inşallah.
    gama bunu beğendi.

marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    herkese günaydınlar yeni motorlar hayırlı olsun. yeni haftanız uğurlu geçsin...

egsoz dan o kadar duman gelmesi hoş bir olay değil. motor contaların erimiş yada egsoz patlama yapıyorsa katalizörün de bir sıkıntı olabilir...

aslında kafamda kurduğum senaryo yanlış anlamazsanız şu motorun km si düşürülmüş motor açılmış ama kapatılırken contalara özen gösterilmemiş falan filan... lütfen yorumum yanlış anlaşılmasın ama....
    amastris ve bobmarley_f bunu beğendiler.

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bu gün antalyadan bir abim geldi x-max 400 almış (Eski motorculardan)seninkine bir bakayım dedi. Bende onunkine geçtim normal olarak ne zor yahu onları dengede tutmak o 160 basıyordu acımadan valla ben 90'ı geçmeye cesaret edemedim Ama çok mutlu şuan çoook virajlarda falan tozunu yuttum Aynı duyguların darısı sana inşallah.
    Hayırlısı bakalım iyi dileklerin için teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:30 ----------

Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese günaydınlar yeni motorlar hayırlı olsun. yeni haftanız uğurlu geçsin...

egsoz dan o kadar duman gelmesi hoş bir olay değil. motor contaların erimiş yada egsoz patlama yapıyorsa katalizörün de bir sıkıntı olabilir...

aslında kafamda kurduğum senaryo yanlış anlamazsanız şu motorun km si düşürülmüş motor açılmış ama kapatılırken contalara özen gösterilmemiş falan filan... lütfen yorumum yanlış anlaşılmasın ama....
    Arkadaşa hayılrlı olsun... inşallah önemli birşey yoktur.. fakat bahsettiği benzinle yaptığı yol kafada soru işareti bırakıyor? ve 2005 model 20.000km de motorsiklet bulmak imkansız değil ama Türkiyede bana zor gibi geldi...
    marlox bunu beğendi.
    Uğur Han

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Günaydın millet

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

Günaydın millet...

benim vfr ye müzik sistemi yapmayı düşünüyorum.. sizce nasıl olur?

proje şu
    koltuğun altında oynatıcı olacak açma kapama şarteli olacak açınca çalışcak kapatınca kapancak yani işleri geri sarma bir öncekini dinleme falan yok zaten 10 tane şarkım var yol için onları atçam içine.. hoparlörleride elciklerin altında kalan pandizotun altına koycam su gelmez ama radyatörün sıcaklığından ne olur bilmem.. fikirlerinizi duymak isterim...

hmm daha önce bluetooth ile denedimn ses yeterli gelmiyor kulaklık taktım oda kaskı takınca kulağıma bir delik daha açıyor :D

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Günaydınlar...
    Engin ben midland bt next kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.
    Emrah Düzgit ve marlox bunu beğendiler.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın millet

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

Günaydın millet...

benim vfr ye müzik sistemi yapmayı düşünüyorum.. sizce nasıl olur?

proje şu
    koltuğun altında oynatıcı olacak açma kapama şarteli olacak açınca çalışcak kapatınca kapancak yani işleri geri sarma bir öncekini dinleme falan yok zaten 10 tane şarkım var yol için onları atçam içine.. hoparlörleride elciklerin altında kalan pandizotun altına koycam su gelmez ama radyatörün sıcaklığından ne olur bilmem.. fikirlerinizi duymak isterim...

hmm daha önce bluetooth ile denedimn ses yeterli gelmiyor kulaklık taktım oda kaskı takınca kulağıma bir delik daha açıyor :D
    Abi kasksız binebiliyor musun ki? Nasıl duyacaksın onu?
    Kaskın içine taksan 5-10 dolara hoporlörler var onlardan alsan aslında daha güzel olur gibi.
    Emrah Düzgit bunu beğendi.

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Günaydın,

Bendede 6 riders var. Aliexpress malı. Sesi sonuna kadar açarsam dışardaki korna sesini bile duyamıyorum. Kask içi hoparlörlerin yerini iyi ayarlamak lazım. Bende oyumu intercom dan yana kullanıyorum

Arkadaşlar bana fz166 arka çanta demırı bulun lutfen.....Bulamadım 4 aydır yok...

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Bende intercom var ancak sesi çok kısık geliyor demek ki bi sıkıntı var hemen kask içine iki tane sağlamn hoparlör takıp denicem :D

amastris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Bende scala rider Q1 kullanıyorum. Çok memnunum.

Motosikleti
    VFR 800
    bendede scala rider powerset g9x var acayip memnunum genelde radyo dinliyorum.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    günaydın millet...

vfr min yanına bir tane de küçük motor alıp işten eve sürmek istiyorum bütçe en fazla 3000 tl

kurye motoru olmasında ne olursa olsun varmı bildiğiniz temiz? mesela1 cross olursa çok iyi olur?

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    marlox scooter olarak bütçeyi biraz daha arttırabilirsen eğer yamaha d'elight tavsiye ederim. çinli cross falan olayına girme bence

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    işe giderken ve gelirken özelliklede iş çıkış saatlerinde bir yoldan geçmek zorunda kalıyorum ve yol 2 şerit olması gerekirken bizim güzel insanlarımız yolu 4 şerit yapıyorlar. ve bu yolda özellikle kaldırımdan dağdan taştan geçmek istiyorum bundan cross istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

whatsupp çıktı forum bozuldu heeeeyyy millet burayada bakın :D
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Selam arkadaşlar .. dün akşam PCX 150 mi teslim aldım ve yaklaşık 3-4 km lik mesafedeki evime yola çıkmadan 25TL lik benzin alıp bastım marşa diycem marş motoru yok evet marş motoru yerine aküyü dolduran şarj dinamosu motora hareket veriyor, motor çalışıncada asli görevi olan aküyü doldurma ve elektrik aksamını besleme görevine geri dönüyor.. neyse bastım şarj dinamosuna desem gene olmıycak, bende verdim startı.. açtım gazı yavaşça "aman tanrım didim" ( anlayan anladı). İlk defa scooter kullanmamdanmıdır bilinmez, sanki daha önce çeşit çeşit motosiklet kullanan adam ben değilimde, ilk gün dur kalkı yeni öğrenmiş, ikinci gününde motorun üstünde durmaya çalışan adam gibi temkinliyim Oturuşu, gazlaması, frenlemesi, herbir yönüyle motosikletten çok farklı geldi bana. Neyse çok şükür vardım eve sağ salim Bugün de işe E 5 ve sahil yolunu kullanarak yaklaşık 35 km yol yaptım. Henüz rodajda olduğu için 80- 90 ı geçmemeye çalıştım bir kere kısa süreliğine 100 km yi gördüm.. Bu tam bir şehir makinesi kendi sınıfında, 130 küsür kilo, bisikletten hallice aralardan, kenarlardan dikkatlice ve oldukça rahatça yorulmadan yolumu yaptım. Işıklarda ya da 3 sn üzeri uzun duruşlarda isteğinize bağlı devreye giren Start-Stop çok hoş yakıt ekonomisine katkı sağlıyormuş? zaten 150 cc ve kullananların söylediği ortalama 2,2 litre / 100 km.. oldukça ekonomik bir scooter. Start-stop devrede iken motor stop ettikten sonra gitmek istediğiniz anda gaza dokunmanız yeterli.. anında şarj dinamosu sessizce motora hareket vererek motoru çalıştırıyor ve yola devam... şimdilik ilk izlenimler olumlu.. fakat kendi sınıfı dışında kesinlikle kıyaslamanın yanlış olacağını buradan hatırlatırım.. Umarım bu tip bir scooter düşünen arkadaşlara az da olsa bir faydam dokunmuştur, ilerleyen km lerde izlenimlerimi buradan paylaşırım.. Altın Elbiseli Adamın dediği gibi " Scooter candır " mı görücez bakalım ... Sağlıcakla kalın...
    Emrah Düzgit ve Tuncbilek bunu beğendiler.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    gama tekrar hayırlı olsun, uzun yıllar kazasız belasız kullanmanı dilerim tabi hemen değil ama kullandıkça şu sorulara cevap verirsen sevinirim. lastik kalitesi nasıl? biliyosun scooter'larda lastik kalitesi ve yol tutuşu daha da bi önemli. fren mesafesi nasıl? tabi ki vfr'yle kıyaslamamaz başka da scooter kullanmadın sanırım o yüzden kendi deneyimlerine göre ani fren tepkilerini yaşadıklarını paylaşırmısın? istanbulda bazen motorların genelde gittiği en sağ küçük alan bile dolu oluyo biliyosun.. eğer duran trafikte sağında solunda araç varken ortalarından gitsen omzunu onlara vurma riskin varmı? son olarak ayna görüş açısı ve bagajdan bahsedermisin biraz fazla soru oldu ama kusuruma bakma fotograflarla da süslersen seviniriz
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gama tekrar hayırlı olsun, uzun yıllar kazasız belasız kullanmanı dilerim tabi hemen değil ama kullandıkça şu sorulara cevap verirsen sevinirim. lastik kalitesi nasıl? biliyosun scooter'larda lastik kalitesi ve yol tutuşu daha da bi önemli. fren mesafesi nasıl? tabi ki vfr'yle kıyaslamamaz başka da scooter kullanmadın sanırım o yüzden kendi deneyimlerine göre ani fren tepkilerini yaşadıklarını paylaşırmısın? istanbulda bazen motorların genelde gittiği en sağ küçük alan bile dolu oluyo biliyosun.. eğer duran trafikte sağında solunda araç varken ortalarından gitsen omzunu onlara vurma riskin varmı? son olarak ayna görüş açısı ve bagajdan bahsedermisin biraz fazla soru oldu ama kusuruma bakma fotograflarla da süslersen seviniriz
    İyi dileklerin için teşekkürler.. bahsettiğin konuları deneyimledikçe buradan paylaşmaya çalışırım..
    Uğur Han

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullan. Ben xmax 250 kullandığımda ohh be dünya varmış dedirtmişti bana. Acayip konforlu gelmişti. Pcx in sanırım selesi biraz sertmiş. Uzun sürüşlerde basur yapıyomuş Gerçi Pcx 150 de belki bu problemi gidermişlerdir.
    gama bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler