Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coşkun abi benim repliği araklamışsın....
    Cem dün akşam itibarıyle comet arayışlarımızı sonlandırdık

Motorun 2. eldeki belirsizliği,parçalarının bulunamaması ve fiyatının yüksekliği

Ve istanbulda baktığımız hemen hemen tüm cometlerin motor kısmının ya açılmış yada açılma adayı olmasından dolayı

tercihimizi ybr250 den yana kullanma kararı aldık.

Şmdi ise kendimizi 4000 tl bütçeye adapte etmişken ve motorumuzu satmışken ybr250 lerin 2. ellerinin 6000tl den aşağı olmamasından dolayı 2000tl lik bir bütçe açığı çıktı ortaya

Kara kara yürüyoruz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    abi en mantıklısını yapmışsın 250 cc içinde en güzeli en sağlamı ybr250...
    inşallah bütçeyi ayarlarsın...
    megan66 muratta ybr250 var satmadıysa bir konuş istersen...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Comet
    Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi en mantıklısını yapmışsın 250 cc içinde en güzeli en sağlamı ybr250...
    inşallah bütçeyi ayarlarsın...
    megan66 muratta ybr250 var satmadıysa bir konuş istersen...
    dün akşam uzun uzun konuştuk

fiyat konusunda aramızda uçurumlar yok,benim biraz daha kasmam gerekecek ayarlamaya çalışıyorum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam uzun uzun konuştuk

fiyat konusunda aramızda uçurumlar yok,benim biraz daha kasmam gerekecek ayarlamaya çalışıyorum
    muratı tanırım iyi bir arkadaşımızdır...
    motoruda harbi gelincik gibidir...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

K M L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz 6 Fazer '05
    Merhaba arkadaşlar dün itibari ile motorumu satmaktan vaz geçtim çünkü sattiğim paraya benim cometten daha iyi bir motor alamiyacağim kanaatındayım,

bir kaç ufak bakımdan sonra bu yaz motorla yananıstan , italya turu yapıcam sonrada askerim herkezin yolu açık olsun yollarda görüşmek üzere.

Elint motorun çok güzel Allah kaza bela vermesin yanlız sana bir önerim var egsoz borularına bakım yapmalısın ben sökup zimparaladıktan sonra ısıya dayanıklı boya ile boyarsan hem ömrünü uzatır hemde daha güzel bir görüntü olur.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı K M L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elint motorun çok güzel Allah kaza bela vermesin yanlız sana bir önerim var egsoz borularına bakım yapmalısın ben sökup zimparaladıktan sonra ısıya dayanıklı boya ile boyarsan hem ömrünü uzatır hemde daha güzel bir görüntü olur.
    Önerin için sagol KML.Şuan için zamanım yok ama birsonraki bakım zamanı geldiginde onuda aradan çıkartırım.Kaç dereceye kadar dananıklı boya kullandın.

Motosikleti
    Yamaha Fz 6 Fazer '05
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerin için sagol KML.Şuan için zamanım yok ama birsonraki bakım zamanı geldiginde onuda aradan çıkartırım.Kaç dereceye kadar dananıklı boya kullandın.
    600 dereceye kadar dayanıklı sprey boyalar var rizedede bulabilme ihtimalim çok yüksek ben 2 haftadır kullanıyorum çok güzel duruyor ve asla renk atma yapmıyor şimdiden kolay gelsin Elint.

Fotoğraflı anlatımını vaktim olunca burdan yayımlarım.

aquax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    arkdaşlar ben cbf 150 kullanıcısıyım uzun yolda motorum bana yetmiyo şu gt 250 comet almak istiyorum sahibinden.com da 3 arkadaşı aradım 3 de cbf 150 ile takas yaparım dedi buda bende biraz şupe uyandırdı sanki motorlarını başından atmak istiyolar gibi ne bilim bana öyle geldi sanırım neyse ben olurda takasa gidersem cometlerin nerelerine bakmam gerek kontrolünu yaparken nelere dikkat etmeliyim birde olurda teknik arıza yaşarsam kanuni yetkili servislerinde sorunun hallolurmu parça sıkıntısı yaşarmıyım tecrübeli arkdaşlarım yardın ederseniz sevinirim

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    kanuni ilgilenmiyor. Olası sorunları çözmek tüketiciye kalıyor. Bunun bilinciyle alımı yapmak lazım.Telefonla parça sorduğunuzda hyosung kelimesi kapıları kapatıyor. Sebebi global-s&t mahkemesi. Zarar gören Hyosung kullanıcıları, uzun vadede zarar eden ise motosikletlerinin satış grafiği bu mantaliteden düşen kanunidir.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Bende 2. el arıyorum adanada 2008 model 12 binde bir makina var 4.500 tl diyor fiyatına sizce nasıl?

http://www.sahibinden.com/temiz_2008...XQQdisplayitem

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    motor temize benziyor..fiyatta iyi..izmir de bende arıyorum 3 tane comet var..2007 model 2500km de 5000 tl..
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Comet

bu gün itibariyle aranızdayım.

sanırım yarın sırada cem var

izmirde 2007 model 2500 km olana bende baktım. aynası ve bir maneti kırıktı ki bir ayna 80 lira :S . onlarda onemli degil onlar konusulurda onun dısındada daha sonra 1 ay sonra muayenesi geliormus nese dedim oda olur , ondan sonra birde 100 lira kadar sanırım bir vergi borcu cıktı motorun.ayrıetten motor 6 aydan fazladır yatıyormus aküsü bitikmiş yenisi lazımmıs oda 120 lira kadar birde yağı var yağ deposu var birde genel bir bakım 6 aydan uzun suredir yattıgı için vs vs... yani diyecegim cıktıda cıktı o fiyata olmasının bir anlamı kalmadı :S birde izmirde 2008 model bir comet var,4900 kilometrede 5900 lira o baya temize benziyor eger masraf cıkartmıcaksa 50-100 lira bir pazarlıkta yapabilirsem dierininde model olarak ustu sonucta o cok daha mantıklı gibi duruyor ama bakalım işte. eger gidip bakarsam sizede haber veririm=)

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende aldım motorumu dün itiari ile Heman tiger egsozumuda aldım taktım ses güzel oldu.

Motosikleti
    Hyosung 250 Comet
    Merhaba arkadaşlar, bi aksilik olmazsa bende pazartesi günü Karabükten bi Comet alıyorum.

Daha önce Ybr125 vardı, bakalım bu bebekten zevk alabilecekmiyiz.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı sorun__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bi aksilik olmazsa bende pazartesi günü Karabükten bi Comet alıyorum.

Daha önce Ybr125 vardı, bakalım bu bebekten zevk alabilecekmiyiz.
    açıkça söyleyeyim o motora ben geçen hafta gidecektim,km saatinden size bahsettimi bilmiyorum ama fena halde kafamı kurcaladı.

sahibinin benimle yaptığı yazışmalar hala mevcut, özelden ulaşırsanız sizinle paylaşırım.

Motosikleti
    Yamaha Fz 6 Fazer '05
    çoşkun abi hayırlı olsun güle güle kullan çok güzel duruyor yarın bi çayını iömeye gelicez hasanla şöyle cometleri bi dizelim yan yana :D

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Hayırlı olsun babaçi.Çok temiz görünüyor.Kazasız belasız kullanman dilegiyle....

Bu arada arkadaşlar hiç depo girişinde paslanma olan var mı? Benim comette depo girişinde hafif pas var şimdilik sorun edecek birşey degil ama pu paslanma bir defa başladıysa devamı gelir sanırım.Depo içine kimyasal uygulamadan dışardan müdahale ederek bir çözüm bulunabilir mi?

Motosikleti
    Comet
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun babaçi.Çok temiz görünüyor.Kazasız belasız kullanman dilegiyle....

Bu arada arkadaşlar hiç depo girişinde paslanma olan var mı? Benim comette depo girişinde hafif pas var şimdilik sorun edecek birşey degil ama pu paslanma bir defa başladıysa devamı gelir sanırım.Depo içine kimyasal uygulamadan dışardan müdahale ederek bir çözüm bulunabilir mi?
    teşekkür ederim elint,herşey GKN nın sayesinde oldu.

paslanma belirtileri bende de var

kuvvetmira olayı şu şekilde çözmüş,bende takipteyim

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sayın arkadaşlar, sonunda pası sökerek motoru topladım.
    bizim kaplamacının büyülü iksiri yalan oldu, çok büyük miktarlarda sattıklarından ihtiyacım kadar olanı temin edemedik!
    ostimde bir kimya mühendisi kaplamacının tavsiyesi ile;
    -%33 hcl (hidroklorikasit) %66 su karışımıyla depoyu ağzına kadar doldurup 2buçuk saat bekledim. pas söküldü.
    -suyla durulayıp ağırlık olarak %3 sodyumbikarbonat(kabartma tozu galiba), %97 su karışımıyla depoyu doldurup yarım saat bekledim. (buna pasivasyon diyolarmış, tekrar pas oluşumunu engellemek için)
    mutluyum!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:22 ----------

Alıntı K M L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoşkun abi hayırlı olsun güle güle kullan çok güzel duruyor yarın bi çayını iömeye gelicez hasanla şöyle cometleri bi dizelim yan yana :D
    yarın akşam tükkandayım beklerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler